Znojmo – Pardubice 9:4 (kon.) | Chodov – Střešovice 7:3 (kon.) | Sparta – Ostrava 8:7 (po pr.)
ACEMA Sparta Praha
8:7 (2:1, 3:3, 2:3 - 1:0)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Sobota 06.01.2018, 19:15Livesport Superliga • 19. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (21:27:12)

Je dobojováno! Domácí si sice odnesli ze druhé periody jednobrankový náskok, který následně díky gólů Kareše a Košíra rozšířila. Ale ani vedení 77:4 Spartě nestačilo. Ve 48. minutě snížil hostující Šimíček a o další tři minuty později zdramatizoval duel Dominik Klimscha. V 57. minutě si počínali domácího hodně nedůrazně a dokonale toho vyrovnávací brankou vyuřžil Filip Čonka-Skyba.
    V následném prodloužení si oba celky vyzkoušely hru bez brankáře a Hrabal dokonce nastřelil břevno. To ho mohlo mrzet o to víc, že z následného protiútoku rozhodl o výhře Sparty přesnou trefou Robert Košír.

61:59 Robert KOŠIR - 8:7

61:59
    Sparta právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto a bod navíc si z tohoto duelu odnesou domácí! Po neproměněné šanci Hrabala hosté zapomněli na zcela osamoceného ROBERTA KOŠIRA, který si z bezprostřední blízkosti poradil s Lajou a ukončuje tento zápas. Asistence: Milan Garčar.

61:53
    A další břevno Ostravy, snad již třetí v tomto duelu. Postaral se o něj Filip Hrabal, který se nyní musí se svými kolegy rychle vracet.

61:27
    V dobré pozici pálil poté Čonka-Skyba, ale jeho tečovaná rána minula bránu.

60:35
    Svatoš ovšem svou šanci promarnil a míček bude mít tedy Ostrava. Také ona zkouší hru bez brankáře.

60:09
    Prodloužení se hraje tři proti třem a domácí tuto situaci vylepšují odvoláním svého gólmana!

60:01

60:00

59:36
    Sparta se ještě pokusila o střelu z větší vzdálenosti, ale Laja dobře zakročil a následně se bude rozehrávat proti bráně Sparty.

59:21
    Oddechový čas pro domácí.

59:19
    Hrabalova střela byla sražená a Kareš byl v následném protiútoku vynesen za mantinel. Podle sudího ale vše bylo v souladu s pravidly.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:05
    Klimscha následně útočil po pravé straně a domácí brankář si s jeho pokusem dokázal nadvakrát poradit.
    56:50 Filip ČONKA-SKYBA - 7:7

56:50
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Tak a máme vyrovnáno! Velmi nedůrazně si nyní domácí počínali v obraně, když nechali příliš prostoru na střelu z levé strany FILIPU ČONKA-SKYBOVI, který parádně trefuje horní roh brány. Asistence: Jan Daniš.

56:07
    Poté rozhodčí přerušuje hru, protože je brána hostů vyvrácena a následně budou u míčku Ostravané.

Radomír Fukala

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 8. Pruner (Ujhelyi), 14. Kareš (Svatoš), 26. Kareš (Garčar), 29. Zouzal (Čermák), 31. Kareš (Svatoš), 42. Kareš (Svatoš), 44. Košir (Ježek), 62. Košir (Garčar) – 19. Hrabal (Jiří Šebesta), 24. Eichner (Šimíček), 33. Hrabal (Moravčík), 37. Mendrek (Daniš), 48. Šimíček (Hrabal), 51. Klimscha (Mendrek), 57. Čonka-Skyba (Daniš)

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Eckhardt) – Ježek, Bartoš, Čermák, Garčar, Marvánek, Zeman, Kalaš, Koščo – Kozdera, Ujhelyi, Zouzal – Košir, Jaroš, Svatoš – Kareš, Krejča, Časar – Pruner.
    FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Kolajta) – Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin – Trulík, Hrabal, Eichner – Šimíček, Daniš, Mendrek – Miške, Křiva, Moravčík – Šindler, Čonka-Skyba, Klimscha.

Rozhodčí: Pangerl, Šedivý