Slavia – Kladno 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 0:7 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 1:3 (kon.)
K. Vary – Sparta 1:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Olomouc 2:6 (kon.) | HC Plzeň – Liberec 1:3 (kon.)
Pardubice – Salzburg 2:3 (kon.) | Warriors Brno – Chomutov 6:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
HC Sparta Praha
Sobota 06.01.2018, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 12. kolo

Ve třetí třetině Sparta čtyři minuty před koncem přidala vedoucí branku, o kterou se postaral Dominik Arnošt.

Ode mne je pro dnešní odpoledne vše, loučí se s vámi Kamila Ströerová. (14:59:27)

59:47
    Domácí se drží v pásmu, ale ke střele se nedostali.

59:18
    Energie zkouší hru bez gólmana.

58:27
    Domácí se dostávají do třetiny hostů.

58:11
    Karlovarští se dopouští zakázaného uvolnění.

58:08
    Do konce utkání zbývají dvě minuty.

55:38
    Sparta právě vstřelila branku!
    DAVID VITOUCH si obehrál čtyři hráče, položil si Bednáře a bekhendovou střelou se trefil pod víko karlovarské svatyně. Asistence: Ondřej Pšenička, Marek Bláha.

54:44
    Karlovy Vary se konečně osvobozují, ovšem do útočné třetiny se na dlouho nedostaly.

54:09
    Domácí hrají v plném počtu.

54:07
    Miroslav Dani vystřelil od modré čáry, Bednář pro puk vyskočil a zasáhl ramenem.

53:27
    Karlovarským se podařilo na okamžik osvobodit, ale Praha je opět v útoku a pokouší se vstřelit vedoucí gól.

52:38
    Karlovým Varům se nedaří vyhodit do bezpečné vzdálenosti. Zatímco Sparta stále hledá další recept na Bednáře.

52:08
    David Cankov (KVA) si vysloužil od sudích dvouminutový trest za držení.

50:31
    Patrik Prymula nahodil kotouč do útočné třetiny, kde Sparta bojuje o místo ve třetině.

49:49
    Zavřel svou střelou trefil tyčku.

48:58
    Maydl netrefil volný puk, který mohl poslat do prázdné branky.

48:13
    Matěj Frídl (SPA) úmyslně posunul svou branku, za což si vysloužil dvě minuty pykání na trestné lavici.

47:45
    Energie míří do útoku, ale vzápětí Praha vyhazuje až na zakázané uvolnění.

45:58
    Pražané bombardují branku domácích, ale Bednář předvádí famózní výkon.

45:28
    David Holub (KVA) odpykává dvouminutový trest za držení.

44:31
    Ani jeden z týmů se nedostává do vyložených šancí.

43:41
    V útočné třetině Karlových Varů se zatím moc nehrálo. Plné betony práce má naopak každou chvíli Jan Bednář.

43:25
    Praha si opět dostává domácí pod tlak, kterému úspěšně Bednář odolává.

42:12
    Karlovarští vyhazují za cenu zakázaného uvolnění. Hra směřuje před Bednáře.

41:07
    Střela Jakuba Najmana mířila na Bednáře, který kotouč neměl pod kontrolou, následnou dorážku si již domácí gólman pohlídal.

40:25
    Praha se drží na kotouči a dostává se do třetiny energetiků.

40:05
    Sparta hraje v plném počtu.

40:01

Druhá perioda nepřinesla žádné góly. Ovšem začátek druhého dějství byl jasně v režii Sparty, která se tlačila do brány, ovšem skóre se neměnilo. Karlovarští se od druhé poloviny probudili, ale k šanci se nedostali. Zápas okořenila rvačka mezi Holubem a Tůmou. Z bitky odešel vítězně domácí kapitán.
    Třetí část začne v 14:28.

40:00

39:37
    Energie nahazuje kotouč do pásma, ale střely jsme se nedočkali.

39:11
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

38:41
    Adam Křemen střílel od kruhů, ale Mičán zakročil.

38:22
    Karlovarští si dostávají hosty pod tlak, z čehož také pramení počet potyček u branky.

38:14
    Jakub Najman (SPA) bude pykat dvě minuty za nedovolené bránění.

36:36
    Za rvačku u branky Sparty si odchází na trestnou lavici David Holub (KVA), který získal dvojitý menší trest za hrubost. Stejný trest dostává Patrik Tůma (SPA) ze Sparty.

36:32
    Energie se točí kolem branky Prahy, ale nic vymyslet nedokázala.

36:19

35:11
    Během přesilové hry se Karlovy Vary nedostaly do šance, pokouší se proniknout do pásma Prahy, ale marně.

34:58
    Pražané však všechny kotouče ihned vyhazují.

34:25
    Sparťané se ihned osvobozují, ale domácí se nevzdávají a bojují o útočné pásmo.

34:16
    Miroslav Dani (SPA) odchází zpytovat svědomí na dvě minuty za krosček.

32:44
    Karlovarští se drží ve třetiny Prahy, ale k žádné šanci se nedostali.

32:02
    Vzápětí se opět dostávají Karlovy Vary pod tlak Sparty.

31:28
    Po dlouhé době se do akce pouští také Energie.

30:38
    Karlovarským se nedaří vyhodit kotouč do bezpečí. Nakonec šanci Sparty zastavuje Bednář.

29:30
    Ovšem Sparta se stává stále aktivnějším mužstvem, Karlovarští se téměř nedostali ze třetiny.

29:10
    Energie se snaží osvobodit ze sevření Sparty.

28:18
    Praha obléhá karlovarskou svatyni, ovšem skóre se nemění.

27:35
    Při přechodu do útočného pásma se Sparta dopustila ofsajdu.

26:28
    Karlovy Vary se dostaly do útočné třetiny, ale k jejich smůle se nedostaly do vyložené šance, kterou by mohly využít.

25:28
    Domácí se snaží proniknout do pražského území, ale příliš se jim to nedaří.

25:16
    Hosté hrají v plném počtu.

23:35
    Další přesilová hra Karlových Varů je o poznání lepší, drží v útočné třetině a dokonce domácí dostali také ke střele.

23:15
    Kapitán Sparty Patrik Tůma (SPA) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za podražení soupeře.

23:15
    Štěpán Čech střílel od mantinelu, kotouč však Bednářovi téměř propadl.

22:15
    David Vitouch vyzkoušel pozornost Bednáře střelou od od kruhů. Domácí gólman neměl se střelou větší potíže.

21:17
    Vít Jiskra vystřelil z mezikruží, ale Mičán zakročil včas.

20:40
    Do šance se hostující ale nedostali, všechny střely zastavil buď Bednář nebo obrana Energie.

20:05
    Kotouče se zmocňuje Energie, která ihned o puk přichází a k moci se dostává Sparta, která se drží ve třetině Karlových Varů.

20:01

Do vedení se v 15. minutě dostala Sparta, díky brance Ondřeje Pšeničky. Karlovarským se podařilo vyrovnat dvě minuty poté. Ovšem hosté byli jasně aktivnějším celkem na ledové ploše, po vyrovnávací brance se do hry dostala ale i Energie, která také dokázala sparťany pěkně potrápit.
    Druhá perioda začne v 13:43.

20:00

19:30
    Ovšem Energie napadá rozehrávky hostů a nepustila je z pásma.

19:15
    Praha se ujímá kotouče pokouší se ještě dostat do šance.

19:07
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

18:43
    Sparta má již všechny své dorostence na ledové ploše.

18:34
    Sparta se osvobozuje, Karlovy Vary se však snaží dostat zpět do třetiny.

18:07
    Maydlovu střelu mohl tečovat Šťastný, který však byl obsazen jedním ze sparťanských hráčů.

17:38
    Karlovarští sice nahlédli do obranného pásma Sparty, ale příliš dlouho zde nepobyli.

16:41
    Za nedovolené bránění odchází František Gajdoš (SPA) na trestnou lavici na dvě minuty.

16:22
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    JIŘÍ HUDEČKA střelou, spíše nahozením, od sparťanské střídačky, prostřelil Mičána mezi pravou rukou a tyčkou. Asistence: Daniel Zavřel.

15:40
    Celkově je Sparta aktivnější, pouští se do šancí, do osobních soubojů. Karlovarští mají problém s přesunem do útočné třetiny, kde vždy číhá připravená obrana Prahy.

14:51
    ONDŘEJ PŠENIČKA se postaral o první branku sparťanů, když doklepl svou střelu mezi betony Bednáře, který si myslel, že má puk pod kontrolou. Asistence: David Vitouch.

13:58
    Domácí hrají v plném počtu a přečkali první oslabení bez újmy.

13:41
    Dani Miroslav poslal střelu od modré čáry, kterou Bednář vyrazil.

13:16
    Karlovarským dorostencům se nedaří osvobodit z pražského sevření.

12:45
    Energetici všechny pokusy sparťanů úspěšně blokují.

12:26
    Praha se drží v útočné třetině a hledá recept na Bednáře.

11:56
    Jan Bednář (KVA) si vysloužil dvouminutový trest za podražení, který odpyká Jiří Hudečka (KVA).

11:27
    Sparta se drží ve třetině Karlových Varů a bude hrát přesilovou hru.

10:54
    Střela Havlíka byla zblokovaná Danielem Černým.

09:54
    Křemen zavezl kotouč do pásma, Vít Jiskra pálil od mantinelu, ale Mičán si se střelou poradil.

08:35
    Hra se opět přesouvá před Mičána, díky zakázanému uvolnění.

08:06
    Úspěšnější je ale domácí tým, který vzápětí o puk přichází po chybné rozehrávce, kterou Praha zachytila.

07:47
    Hosté bojují o puk v obranné třetině energetiků.

06:38
    Adam Křemen vypálil od kruhů, Mičán si sice střelu pohlídal, následně mu však puk vypadl mezi nohy, pohotově vykopl kotouč mezi kruhy.

06:16
    Karlovy Vary napadají rozehrávky hostů.

05:27
    Filip Novák střílel od kruhů, ale minul branku Sparty.

05:15
    Překvapivě je zde další zakázané uvolnění Sparty.

05:08
    Další zakázané uvolnění Pražanů.

04:48
    Jiří Obadal se pokusil o vstřelení branky, ale netrefil Bednářovu klec.

04:19
    Hosté se dopouštějí icingu, hra se přesouvá před Mičána.

04:05
    Karlovy Vary se příliš kotouče nedrží.

03:18
    Sparta je aktivnějším celkem na ledové ploše v KV Areně, neustále se pouští do akcí, které však nemají ideální koncovku.

02:43
    David Vitoch vyzkoušel pozornost domácího brankáře, ale Bednář kotouč zastavil.

01:58
    Karlovarští se drží v útočné třetině, ale zatím se nedostali do vyložené šance.

01:20
    Praha dobývá útočnou třetinu, ale čelí bezchybnému Bednáři.

00:55
    Po chybě ve třetině domácích se pouští do akce Energie, která je zastavena obranou sparťanů.

00:21
    Sparta zavezla puk do útočného pásma, ale střela Bureše mířila mimo branku domácích. Pšenička se ještě pokusil o střelu, kterou zastavil Bednář.

00:04
    Energetici se dostávají do třetiny hostů, kde bojují o kotouč.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Horák) – Zavřel (A), Tureček, Záruba, Kořán, Novák (A), Houdek, Stejskal, Cankov – Maydl, Šťastný, Berčík, Křemen, Jiskra, Novotný, Hudečka, Černý, Holub (C), Karbulka, Ptáček, Fečo.

HC Sparta Praha: Mičán (Švehlák) – Gajdoš, Bláha, Tůma (C), Bureš, Havlín, Najman, Lis – Pšenička, Vitouch, Arnošt (A), Prymula, Dani, Čech (A), Kasanda, Obadal, Flídr, Škola, Najman.

Rozhodčí: Grech – Gerát, Belko.

Vzájemná utkání v sezóně 2017/2018

Týmy se letos potkávají poprvé.

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Horák) – Zavřel (A), Tureček, Záruba, Cankov, Novák (A), Kořán, Stejskal, Houdek – Křemen, Jiskra, Šťastný, Maydl, Novotný, Berčík, Hudečka, Černý, Fečo, Karbulka, Ptáček, Holub (C)

HC Sparta Praha: Mičán (Švehlák) – Bureš, Najman J., Tůma, Havlín, Bláha, Lis, Gajdoš – Najman N., Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Smola, Arnošt, Čech, Vitouch

Pražané prožili výbornou první část sezóny, s přehledem vyhráli skupinu B, a kvalitní formu si přenesli i do druhé fáze soutěže. Aktuálně jim patří 7. příčka a 14 bodů, což je řadí těsně za domácí mužstvo, Sparta má však jedno utkání k dobru. Podobně jako Západočechy je ale trápí produktivita, v tomto ohledu patří ke chvostu ligy a ani ve venkovních duelech si nepočínají s někdejší jistotou. Předností klubu z největší české metropole je schopnost vybojovat si početní výhodu, ze všech týmů odehráli Pražané vůbec nejvíce přesilových her a ačkoliv v nich nemají přílišnou úspěšnost, při troše štěstí mohou díky přesilovkám zlomit soupeřův vzdor. Stejně jako Energie odehrají Sparťané druhé utkání ve dvou po sobě jdoucích dnech, v pátek podlehli plzeňským indiánům 2:3 po prodloužení.