Trenčín – Nové Zámky 3:1 (kon.) | Nitra – Košice 4:3 (po pr.) | Žilina – Zvolen 0:3 (kon.)
Banská Bystrica – Detva 9:1 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 3:2 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Sobota 06.01.2018, 15:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 34. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu z trojkráľového stretnutia Tipsport Ligy. Dnes sa v rámci 34. kola proti sebe stretnú hokejisti Trenčína, ktorí na svojom ľade privítajú Nové Zámky.

Trenčín
    Domáci hokejisti sa mohli bez problémov ohrievať na čele tabuľky, no to by nemohli z posledných piatich zápasov získať len tri body. To malo za následok, že sú o skóre horšie ako prvá Banská Bystrica, s práve ktorou prehrali tri zápasy dozadu na ich ľade 3:2. Medzi najčastejšie bodujúcich hráčov hokejistov spod hradu Matúša Čáka Trenčianskeho patria Peter Ölvecký, ktorý nazbieral za 14 gólov a 16 asistencií 30 kanadských bodov. O bod horšie je na tom Branko Radivojevič, ktorý strelil 10 gólov. K nim pridal 19 asistencií.

Nové Zámky
    Hosťujúci hokejisti aktuálne riešia úplne iné problémy ako domáci Trenčania. Novozámčania sú aktuálne na ôsmej priečke, ktorá ako posledná zaručuje postup do play-off. Priamy súboj o túto priečku zvádzajú s hráčmi Liptovského Mikuláša, ktorí sú aktuálne na tom o tri body horšie. Hostia si z posledných piatich zápasov dokázali vybojovať 7 bodov, keď dva z nich sú práve z ľadu Liptovského Mikulášu. Medzi najlepšie bodujúceho Novozámčana patrí Arturs Salija, ktorý má doposiaľ na svojom konte za 8 gólov a 13 asistencií 21 bodov. O jeden gól má na svojom konte česká dvojica Novotný – Zbořil.

Posledné vzájomné zápasy
    Tieto dva tímy sa v tohtoročnom vydaní Tipsport Ligy stretli zatiaľ trikrát a trikrát to znamenalo výhru Trenčanov.

Nové Zámky 1:5 Trenčín
    Trenčín 3:0 Nové Zámky
    Nové Zámky 1:3 Trenčín

Stávkové kancelárie sú si vedomé dnešného favorita, a preto sú kurzy na domácich v okolí 1,2. Naopak na hostí sa kurzy vyšplhali až cez 8. Začína sa však od 0:0. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si dnešný sviatočný zápas v našej prítomnosti.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

Dukla Trenčín: Hiadlovský (Valent) – Bohunický, Starosta, Cebák, Frühauf, Pač, Holenda, Špankovič, Themár – Varga T., Ölvecký, Radivojevič – Bezúch, Ružička, Sojčík – Hecl, Dlouhý, Mikula – Gašparovič, Pardavý, Švec

HC Mikron Nové Zámky: Baroš (Foltán) – Salija, Látal, Plášil, Novák Mich., Hruška, Vidovič, Šimek, Jass – Cetkovský, Novotný, Varga R. – Saulietis, Šimun, Zbořil – Lorraine, Škoda, Lantoši – Tužinský, Fábry, Novák D.

Rozhodca: Müllner, Novák Mil. – Synek, Kacej – Jung.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:29
    Samuel Baroš to riešil na istotu a tak končí puk v jeho moci. Nasledovať bude vhadzovanie po jeho pravici.

00:36
    Na novozámockého brankára letel nastrelený puk od Juraja Cebáka, ktorý však veľa problémov nenarobil.

00:55
    Po zakázanom uvoľnení Nových Zámkov sa vhadzovanie presunie opäť pred bránku Baroša.

01:13
    Prácu mal aj Tomáš Hiadlovský, ktorému skončila strela Štěpána Novotného v lapačke.

01:41
    Arturs Salija nestihol zachytiť vyhodený puk v tretine Trenčína, čo malo za následok ofsajd.

02:07
    Hra je prerušená z dôvodu opätovného zakázaného uvoľnenia Nových Zámkov. Aj tentokrát sa bude vhadzovať po pravej ruke Baroša.

02:48
    Obrovskú šancu mal teraz Kaspars Saulietis, ktorý sa ocitol sám pred bránkou. Tam mu prišla prihrávka, no proti bol výborným zákrokom Tomáš Hiadlovský.

03:30
    Domáce tribúny sa po zákroku na Mareka Hecla dožadujú dvojminútového vylúčenia, no arbitri nechávajú hru plynúť ďalej.

03:50
    Medzičasom as hosťom opäť podarilo puk vyhodiť len za cenu zakázaného uvoľnenia. Hrať sa teda bude opäť v tretine Nových Zámkov.

04:26
    Hostia nahodili puk na bránku Tomáša Hiadlovského, ktorý puk pre istotu vzal do svojej moci, pretože nebezpečne tam dobiedzal jeden z hosťujúcich útočníkov.

04:55
    Juraj Cebák to skúšal tvrdou ranou od modrej, ktorá však skončila len na betóne Samuela Baroša.

05:51
    Bezúch posielal puk pred bránku na Ružičku, ktorý sa však k zakončeniu nedostal, a tak si môžu hostia vydýchnuť.

06:43
    Do postavenia mimo hry sa dostali aj domáci, a tak sa hra presunie do strednej tretiny.

07:17
    Hokejisti Dukly išli dopredu v trojici, no v hodine dvanástej zapracovala hosťujúce defenzíva a črtajúcu sa šancu domácich prekazila.

08:00
    Domáci síce prehrali vhadzovanie v tretine súpera, no krátko na to sa dostali naspäť k puku.

08:11
    Po reklamnom brejku bude nasledovať vhadzovanie po ľavej ruke hosťujúceho brankára.

08:30
    Novozámčania sa síce dokázali dostať spopod tlaku, avšak opäť len za cenu zakázaného uvoľnenia. Trenčania majú zatiaľ zo zápasu jednoznačne viac.

08:46
    Opäť sa píska zakázané uvoľnenie, no tentokrát nasledovala menšia šarvátka, keď Zbořil zbytočne dohral v súboji Holendu. Po trme vrme sa bude aj vylučovať.

08:46
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Novák – 2 min.).

09:01
    Starosta pravdepodobne strieľal, no k nebezpečnému zakončeniu sa dostal Bezúch, ktorý takmer dotlačil puk do siete.

09:30
    Jeden z hosťujúcich hráčov prišiel o hokejku, a tak sa výhoda Trenčanov ešte zväčšila.

10:25
    Trenčania si ťukali puk zo strany na stranu, no k priamemu ohrozeniu bránky napokon neprišlo.

10:48
    Nové Zámky sa dokázali ubrániť, a tak sa v prvej presilovke zápasu stav nemenil.

11:21
    Domáci mali veľký tlak a s ním aj šancu na zmenu stavu. Hostia sa však výborne bránia.

11:52
    Gašparovič skvelým tlakom získava puk v tretine súpera. Tam však svoju chybu napravil Plašil, keď cez neho neprešla následná prihrávka.

12:47
    Vidovič spravil obrovskú chybu, keď sa puku zmocnil Ölvecký. Mohol strieľať, no prihrával len pred bránku na Vargu, ktorý však puk netrafil. Stav sa tak stále nemení.

13:37
    Holenda teraz vyslal tvrdú strelu od modrej, ktorá však míňa bránku Baroša.

14:12
    Hostia nastreľovali puk smerom dopredu, no nasledovať bude len vhadzovanie v ich obrannom pásme.

14:47
    Domáci sa nedokázali udržať v útočnom pásme, avšak puk zostáva aj naďalej na ich hokejkách.

15:27
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Novák – osobný trest do konca zápasu, nedovolené bránenie). Michal Novák dostal trest 2+10+ do konca zápasu, pretože napadol rozhodcov.

15:35
    Trenčín dal gól!
    Ten sa však konzultuje s videorozhodcom Romanom Jungom. Gól napokon platí a strelil ho TOMÁŠ STAROSTA, ktorý napriahol od modrej a tvrdou ranou od brvna posiela svoj tím do vedenia. Asistencie: Branko Radivojevič, Juraj Bezúch.
    15:35 STAROSTA - 1:0

16:12
    Hecl sa rútil sám na bránku, no jeho bekend skončil len na hrudi Baroša, ktorý si následne puk postrážil.

16:50
    K zakončeniu sa dostali aj Novozámčania, ktorý však bránku minuli, a tak môžu byť domáci v pokoji.

17:17
    Ölvecký to skúšal na priamo. Baroš však jeho pokus vyrazil. Domáci sú aj naďalej v tretine hostí.

18:09
    Kaspars Saulietis mal náznak šance, no napokon bránku Trenčína nedokázal trafiť.

18:21
    Gól strelil RUŽIČKA, ktorý si výborne počkal na tečovaný puk pred modrou čiarou, aby sa vyhol ofsajdu. Následne to spravil ešte lepšie a bez problémov vyhral súboj zoči voči Barošovi. Hosťom sa ani tento gól nepozdáva, a preto bol taktiež konzultovaný s rozhodcom. Gól však platí. Asistencie: Juraj Bezúch, Peter Sojčík.
    18:21 RUŽIČKA - 2:0

19:00
    Záverečná minúta prvej tretiny začne vhadzovaním po ľavici Tomáša Hiadlovského, ktorý pre istotu vzal puk do svojej moci.

19:42
    Šimun to skúšal z obrovského uhlu, no Hiadlovský si nenechal ani milimeter voľného miesta medzi tyčkou a jeho telom, a tak sa stav nemenil.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina dnešného stretnutia je už za nami. Domáci mali z hry jednoznačne viacej, a to sa im podarilo pretaviť do dvoch presných zásahov. Prvá časť hry priniesla ešte jeden zaujímavý moment, keď dostal trest do konca zápasu hosťujúci Michal Novák.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:33
    Hostia to nezahrali najlepšie, čo malo za následok ofsajd. Hra sa tak presunie do stredu ihriska.

21:34
    Prostredníctvom nastreľovaného puku na bránku Samuela Baroša si dokázali domáci vybojovať pásmo.

22:24
    Pre zakázané uvoľnenie hosťujúceho celku bude nasledovať vhadzovanie po ľavej ruke Baroša.

22:30
    Tibor Varga to skúšal z otočky, no dokázal trafiť len priestor, ktorý vykrýval hosťujúci brankár.

22:50
    Hra je prerušená, pretože na ľade zostal ležať Tomáš Starosta.

23:34
    Cetkovský to skúšal z väčšej vzdialenosti, kedy však jeho tvrdá rana minula priestor troch žrdí.

24:05
    Trma vrma pred bránkou Nových Zámkov nedokázal Hecl pretaviť do strelenia ďalšieho gólu.

24:47
    Nové Zámky sa síce uvoľnili spopod tlaku, no opäť len za cenu zakázaného uvoľnenia.

25:15
    Starosta je už znovu na ľadovej ploche. Tentokrát sa mu však nepodarilo individuálne sa presadiť po ľavom krídle.

26:05
    Puk sa dostal na hokejku Sojčíka, ktorý to bez váhania skúšal. Nepochodil však najlepšie a bránku netrafil.

26:27
    Po kratšej prestávke je hra opäť v plnom prúde. Hosťom sa však podarilo vyhrať vhadzovanie pred ich brankárom, a tak si mohli vydýchnuť.

26:58
    Gól strelil JOZEF ŠVEC, keď výborne zapracoval v defenzíve Jakub Gašparovič. Ten prihral Švecovi, ktorý puk následne potiahol po ľavom krídle a tvrdou ranou do vrchnej časti bránky strieľa krásny gól. Asistencie: Jakub Gašparovič.
    26:58 ŠVEC - 3:0

27:32
    Ružička to teraz spravil výborne, keď naviazal na seba pozornosť a následne prihral na modrú Cebák, ktorý poslal na Baroša tvrdú strelu.

28:52
    Hra sa presunula pred bránku Nových Zámkov, kde však hostia vyhrali vhadzovanie a následne sa mohli vydať smerom dopredu.

29:33
    Po menšej chybičke na strane Trenčínu musel hasiť Hiadlovský, keď sa k strele takmer do prázdnej bránky dostal Cetkovský. Nasledoval však výborný zákrok domáceho brankára.

30:29
    Holenda a Zbořil si trošku skočili do úsmevu, a tak sa bude musieť vylučovať.

30:29
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Holenda – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Zbořil – 2 min., hrubosť).

31:13
    Na pravom krídle sa odokryl priestor pre Lantošiho, ktorý poriadne napriahol, avšak následne zamieril len do hrude Hiadlovského, ktorý si tak strelu Novozámčana bez problémov postrážil.

31:33
    Zakázané uvoľnenie bolo po dlhšej dobe aj na strane Trenčanov, a tak sa bude vhadzovať po ľavej ruke Tomáša Hiadlovského.

31:55
    Ölvecký sa dostal k zakončeniu, ktoré následne dorážal jeden z jeho spoluhráčov. Hra je aktuálne veľmi rýchla, pretože sa hrá 4 na 4.

32:04
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Varga R. – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

32:25
    Starosta výborne naznačil strelu, ktorou obišiel svojho protihráča. Následne prihrával Ölveckému, ktorý však nedokázal upratať puk do bránky.

32:29
    Holenda a Zbořil sa už vrátili na ľadovú plochu, a tak sa bude hrať 5 na 4.

33:38
    Lorraine sa odtrhol vo vlastnom oslabení, keď potiahol puk po ľavom krídle. Následne tvrdou strelou z uhlu dokázal napáliť puk len do bočnej siete.

34:23
    Dominik Novák sa prehnal po pravom krídle ako víchor. Vďaka jeho prieniku sa dostal aj k zakončeniu, ktoré však bolo z veľkého uhlu, a tak veľa vody nenamútilo.

35:26
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Dlouhý – 2 min., nedovolené bránenie).

35:30
    Hostia si tak zahrajú prvýkrát v početnej výhode. Nezačali však dobre a Trenčanom sa podarilo sa oslobodiť.

36:50
    Salija dostal kúsok priestoru, čo okamžite využil na zakončenie. Hokeja Hiadlovského však jeho pokus vyrazila.

37:26
    Trenčania sú už v pätici, a tak je Radek Dlouhý už na hracej ploche. Práve spomínaný hráč okamžite po návrate s trestnej lavice vybojoval pre svoj tím vhadzovanie v pásme.

37:48
    Ölvecký vyslal tvrdú strelu od modrej, ktorý po zrazení skončil tesne vedľa Barošovej bránky.

38:28
    Branko Radivojevič posielal puk pred bránku Samuela Baroša, no tam nebol nikto v žltom drese, a tak sa puku zmocnili hokejisti Nových Zámkov.

39:00
    Holenda sa dokázal uvoľniť k zakončeniu, ktoré skončilo bez problémov v lapačke Baroša.

39:34
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sojčík – 2 min., podrazenie).

39:52
    Novotný vypálil tvrdú strelu z pravého krídla, ktorú si však bez problémov postrážil zatiaľ dnes 100%-tný Hiadlovský.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Hostia sa snažili posledné sekundy tretiny dohrať v šiestich bez brankára, no po vhadzovaní pred bránkou Trenčína sa im túto výhodu nepodarilo využiť. Trenčania však v prostrednej časti hry gól strelili, a tak navýšili svoj náskok už na rozdiel troch gólov. Vďaka tomu si pomaly, ale isto kráčajú za trojbodovým ziskom.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:47
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Hiadlovský – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).

41:34
    Hosťom sa však nepodarilo využiť presilovku o dvoch mužov, a tak sú Trenčania z najhoršieho vonku.

42:48
    Trenčania sú už v plnom počte, a tak ustáli nelichotivé počty mužov na hracej ploche.

43:20
    Hostia pomerne vybehli na svojho súpera, pretože sa budú snažiť o otočenie ako v poslednom zápase so Žilinou.

43:42
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Salija – 2 min., nedovolené bránenie).

43:59
    Priebeh hry sa teda razom otočil o 180 stupňov a na tretine súpera sú už usadení práve Trenčania.

44:57
    Tibor Varga sa ocitol osamotený pred bránkou Samuela Baroša, kde mal dostať času na zakončenie. Jeho strela však dokázala opečiatkovať len brvno novozámockej bránky.

45:42
    Hostia sa dokázali ubrániť a už sú v plnom počte. Počty mužov na ľadovej ploche sú teda vyrovnané.

46:42
    Novotný sa rútil z pravého krídla do sľubnej pozície, ktorú však nedokázal využiť a triafa len brankára.

47:28
    Hostia sa dostali do ofsajdu, po ktorom sa hra presunie do stredu poľa. Hlásená je taktiež reklamná prestávka.

48:00
    Hra je už opäť v plnom prúde a hokejisti Nových Zámkov sa usadili v tretine Trenčína.

48:54
    Novozámčania o puk prišli, no vďaka tomu mohli vymeniť mužov na ľadovej ploche.

49:42
    Nové Zámky síce dokázali vyhrať vhadzovanie po ľavici Hiadlovského, no po tečovanej strele puk opustil hraciu plochu.

49:57
    Dominik Novák sa dokázal ihneď po vhadzovaní pretlačiť k zakončeniu, ktoré však nebolo úspešné.

50:11
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bohunický – 2 min., držanie).

50:30
    Domáci však dokázali vyhrať buly, čo malo za následok okamžite oslobodenie sa.

51:01
    Cetkovský sa snažil uvoľniť v obkolesení protihráčov. To sa mu však nepodarilo a Trenčania získavajú cenné sekundy v početnej nevýhode.

51:34
    HC Nové Zámky dali gól!
    Aj tento presný zásah sa bude konzultovať s videorozhodcom. Gól napokon platí a strelil ho KASPERS SAULIETIS, ku ktorému sa dostal puk po trme vrme pred bránkou Trenčína. Následne ho Saulietis osamotený poslal z uhlu do prázdnej bránky. Asistencie: Adam Zbořil, Eduard Šimun.
    51:34 SAULIETIS - 3:1

51:50
    Lorraine sa rútil sám na brankára Hiadlovského, kde však zoči voči domácemu brankárovi zlyhal.

52:09
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bezúch – 2 min., hákovanie).
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Škoda – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

52:58
    Róbert Varga poslal na Tomáša Hiadlovského tvrdú strelu, ktorú si však domáci brankár bez problémov postrážil.

53:15
    V dnešný sviatočný deň si našlo cestu na Zimný štadión Pavla Demitru 2452 divákov.

53:54
    Novozámčania sú teraz lepším tímom, pretože jednoznačne cítia možnosť bodového zisku. Trenčania si však v žiadnom prípade nebudú chcieť pokaziť dobre rozbehnutý zápas.

54:05
    Tibor Varga pri snahe o tvrdú strelu zlomil hokejku, a tak z jeho strely nič nebude.

54:09
    Počet mužov na ľade je už opäť plný, a tak sa hrá znovu 5 na 5.

55:30
    Hosťom sa čas pomaly, ale isto kráti, no hokej je nevyspytateľný, a tak je jednoznačne ešte o čo bojovať.

55:55
    Domáci sa však nikam nenáhlia a v pohodlí s pukom za bránkou vystriedajú čerstvé sily.

56:34
    Bekendová prihrávka Hecla bola pred bránkoviskom Nových Zámkov zrazená, a tak táto akcia neplynula do nebezpečnej šance.

56:55
    Lorraine mal zníženie stavu zápasu na dosah, no jeho zakončenie končí len v lapačke Hiadlovského.

57:27
    Trenčania sa teraz usadili v tretine súpera, kde mali niekoľko dobrých šancí na zakončenie, ktoré však napokon neprišlo.

58:13
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

58:13
    Hostia si vypýtali oddychový čas, po ktorom zostal Samuel Baroš na striedačke a Novozámčania budú hrať teraz 6 na 4.

59:00
    Do konca riadneho hracieho času zostáva posledných 60 sekúnd. Domácim sa podarilo už dvakrát vyhodiť puk, no ani raz nesmeroval na prázdnu bránku.

59:36
    Zbořil si počínal veľmi dobre, no v hodine dvanástej mu utiekol puk a nedostal sa tak k zakončeniu.

Dnešný duel je už minulosťou. Domáci zvládli výborne rozbehnutý zápas a aj napriek prehratej poslednej tretine v celkovom súčte vyhrali 3:1. Po dvoch prehrách tak konečne hokejisti Trenčína vyhrali. Po 36. kole však aj naďalej zostane Trenčín na 2. priečke, pretože Banská Bystrica vyhráva s poslednou Detvou 3:0. Späť však k dnešnému zápasu. Domáci si tri body zaslúžili, a tak zostávajú doma zaslúžene. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (17:29:44)

Matúš Macháč

Branky a nahrávky: 16. Starosta (Radivojevič, Bezúch), 19. Ružička (Bezúch, Sojčík), 27. Švec (Gašparovič) – 52. Saulietis (Zbořil, Šimun)

HK DUKLA Trenčín: Hiadlovský (Valent) – Bohunický, Starosta, Cebák, Frühauf, Pač, Holenda, Špankovič, Themár – Varga T., Ölvecký, Radivojevič – Bezúch, Ružička, Sojčík – Hecl, Dlouhý, Mikula – Gašparovič, Pardavý, Švec
    HC MIKRON Nové Zámky: Baroš (Foltán) – Salija, Látal, Plášil, Novák Mich., Hruška, Vidovič, Šimek, Jass – Cetkovský, Novotný, Varga R. – Saulietis, Šimun, Zbořil – Lorraine, Škoda, Lantoši – Tužinský, Fábry, Novák D.

Rozhodčí: Müllner, Novák Mil. – Synek, Kacej – Jung