Trenčín – Nové Zámky 3:1 (kon.) | Nitra – Košice 4:3 (po pr.) | Žilina – Zvolen 0:3 (kon.)
Banská Bystrica – Detva 9:1 (kon.) | Poprad – Liptovský Mikuláš 3:2 (kon.)
konec
HK Poprad
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
MHk 32 Liptovský Mikuláš
sk Sobota 06.01.2018, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipsport Liga (SR) • 34. kolo
Předzápasové kurzy: 1.48 5.5 4.36
Partner:
   
  Poprad napokon zvládol úplný záver zápasu. V 53. minúte zvýšil Mlynarovič, následne však Uram znížil a ešte to bolo v závere napínavé. Po odpískaní sa ešte zrodila rýchla pästná výmena medzi Abdulom a Rapáčom, ktorú vyprovokoval hosťujúci hráč.

  Ďakujeme za pozornosť. (14:10:54)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:52
  Oddychový čas pre Poprad.
   
  59:52
  Uramovu prihrávku pred bránku zastavili korčule jedného z popradských hokejistov a puk následne prikryl Corbeil.
   
  59:33
  Fabianovo nahodenie zachytil Grundling, hostia sa snažia ešte vyraziť dopredu.
   
  59:07
  Košarišťan ide opäť na striedačku a začína sa znovu mikulášska powerplay.
   
  58:55
  Popradčania dostali puk do útočného pásma, kde súpera zdržali nejaký čas.
   
  58:33
  Zároveň si oddychový čas vypýtal tréner hostí.
   
  58:33
  Liptovský Mikuláš dal gól!
  Hostia znižujú a posledné sekundy budú veľmi zaujímavé! Tabaček vypálil od modrej čiary, jeho delovka sa odrazila od Corbeilovho betónu. Tam bol pripravený MAREK URAM, ktorý sa presadil z pohotovej dorážky!
  Asistencie: Ján Tabaček, Patrik Števuliak.
   
  58:23
  Brankár Košarišťan už odišiel na striedačku!
   
  57:35
  Popradčania prenechávajú iniciatívu svojmu súperovi, ktorý sa ešte všemožne snaží, no zatiaľ sa Liptákom veľmi nedarí presadiť. K dispozícii majú niečo cez dve minúty.
   
  56:50
  Buc šiel do prečíslenia s Heizerom, no cez dobre brániaceho a obetavého Mezovského sa mu nepodarilo prihrať. Následne bola hra prerušená pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.
   
  55:56
  Hunovi vypichli domáci puk medzi kruhmi, no len presne na hokejku Jakuba Langhammera, ktorý vypálil okamžite príklepom. Corbeil si jeho strelu vychutnal lapačkou.
   
  55:05
  Nádašdi nahodil puk do útočného pásma, Corbeil ho nemal pod kontrolou. Matúš Sukeľ mu ho vypichol, no už sa k dorážke nedostal. Pohotový bol Petran.
   
  53:33
  Liptáci vyhrali buly v útočnom pásme, Huna strieľal spomedzi kruhov prakticky ihneď a triafal priamo do Corbeila.
   
  53:14
  Matúš Sukeľ si nakorčuľoval do pásma po ľavom krídle a snažil sa prekvapiť Corbeila. Jeho strela letela presne do stredu a popradský brankár s ňou nemal problémy.
   
  52:48
  Rado Suchý iba stihol vniknúť do pásma a potom okamžite nahodiť puk na bránku, ktorú si však pozorne strážil brankár Mathieu Corbeil.
   
  52:14
  Poprad dal gól!
  Kamzíci po niekoľkých minútach trápenia v obrannom pásme strieľajú gól. Štrauch posunul puk na ľavom kruhu SAMUELOVI MLYNAROVIČOVI, ktorého strela švihom prepadla Košarišťanovi cez lapačku!
  Asistencia: Andreas Štrauch.

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Branky a nahrávky: 2. Buc (Abdul), 15. Svitana (Paločko ml.), 53. Mlynarovič (Štrauch) – 38. Huna (Števuliak), 59. Uram (Tabaček, Števuliak)


  HK Poprad: Corbeil (Gavalier) – Brejčák (A), McDowell, König, Petran, Fabian (C), Dinda, Davydov, Ježek – Štrauch, Mlynarovič, Svitana (A) – Abdul, Heizer, Buc – Paločko, Vartovník, Bondra – Lichanec, Paločko ml., Hvila
  MHk 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Moravčík, Tabaček (A), Suchý (A), Kurali, Mezovský, Nádašdi, Gründling, Nemec – Števuliak, Langhammer, Ru. Huna – J. Sukeľ, Paukovček, B. Rapáč – Uram, M. Sukeľ, Kriška (C) – Uhrík, Piatka, Laco

  Rozhodčí: Kalina, Štefik – Gajan, Gavalier

  Diváci: 1 521