Česko – USA 3:9 (kon.) | Švédsko – Kanada 1:3 (kon.)
Švédsko
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Kanada
Sobota 06.01.2018, 02:10 • Key Bank Center, Buffalo • Mistrovství světa do 20 let • Finále

To je ode mě pro tuto chvíli všechno, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:41:40)
    Do All Star týmu turnaje se vešel i český útočník Filip Zadina!

10. Bělorusko – sestupuje

Nejlepším brankářem turnaje se stal Filip Gustavsson ze Švédska, nejlepším obráncem jeho spoluhráč Rasmus Dahlin a nejlepším útočníkem pak Američan Casey Mittelstadt, jenž byl s 11 body (4+7) i nejproduktivnějším hráčem turnaje. Nejlepším střelcem se pak s devíti góly stal Kieffer Bellows z USA.
    Švédský kapitán Lias Andersson hodil stříbrnou medaili divákům, jeden z fanoušků si tak odnesl velmi zajímavý suvenýr

Statistiky dnešního zápasu:

Střely na branku: 36:28
    Trestné minuty: 22:2
    Přesilové hry: 0/1-0/6

Nejlepší hráči utkání:
    Tim Söderlund (SWE) – 1+0, 2 střely, +/- 0, čas na ledě 16:26
    Carter Hart (CAN) – 35 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zákroků 97,2%

Máme za sebou úžasné finále krásného juniorského světového šampionátu! Po třech letech se na trůn vrací Kanada, která ve finále proti Švédsku o titulu rozhodla až v samotném závěru.

Utkání bylo dlouho vyrovnané, mírně aktivnější byli Švédové, kteří si vytvořili více střeleckých příležitostí. Navíc se Evropanům dařilo bránit smrtící kanadské přesilovky.

Do vedení šli ovšem Kanaďané, když se na začátku druhé třetiny prosadil po výborně sehrané akci kapitán Dillon Dubé. Švédové vyrovnali v 34. minutě, když se v oslabení parádně trefil Tim Söderlund.

Ve třetí třetině zvonila tyč na obou stranách, Kanaďané promrhali hned tři přesilové hry. Nakonec se ale dočkali. V 59. minutě vstřelil vítěznou branku Tyler Steenbergen, poslední kanadský útočník, který čekal na vstřelenou branku.

Pár vteřin na to přidal ještě jeden gól Alex Formenton, který trefil prázdnou branku a potvrdil kanadskou euforii.
    Bezprostřední euforie kanadských mladíků

59:50
    Kanadští hokejisté se už v přesilové hře nikam neženou, v klidu si přihrávají na vlastní polovině a čekají na konec.

59:31
    Švédové se i ve čtyřech pokusili ještě zaútočit, Steenova střela ovšem skončila nad brankou.

59:09
    Tima Söderlunda dohnala frustrace, krátce po vhazování u mantinelu zbytečně napadl jednoho z kanadských hráčů a je vyloučen za hrubost. Za následné průpovídky směrem k rozhodčím inkasuje osobní trest jiný útočník Oskar Steen.

59:04
    Dillon Dubé se řítil do další šance, rozhodčí mu ovšem odpískali zásah vysokou holí. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu Kanady, načež Filip Gustavsson opět opouští svou branku.
    58:46 Alex FORMENTON - 1:3

58:46
    Kanada právě vstřelila branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto! Švédům se nepovedlo zavézt kotouč do útočného pásma, Liljegren ztratil puk na útočné modré čáře a do brejku proti prázdné brance se vydal ALEX FORMENTON, který snadno skóroval a na kanadské straně během krátké chvíle podruhé vypukla euforie! Asistence: Victor Mete.

58:27
    Švédové se po vhazování ujali puku a Filip Gustavsson rychle míří na střídačku, Švédové zkusí vyrovnat při hře bez brankáře!
    58:20 Tyler STEENBERGEN - 1:2

58:20
    Neuvěřitelné! Kanaďané se přesně 100 vteřin před koncem třetí třetiny prosazují a ujímají se vedení! Conor Timmins si na modré čáře všiml před brankou volného TYLERA STEENBERGENA, který umně tečoval puk za Gustavssonova záda! Asistence: Conor Timmins.

57:50
    Dillon Dubé vyzkoušel Gustavssonovu pozornost z ostrého úhlu, švédský brankář schoval kotouč do lapačky.

57:09
    Carter Hart si po delší době připisuje úspěšný zákrok, když zastavil střelu obránce Gustava Lindströma.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 34. Söderlund (L. Lindström, Brännström) – 22. Dubé (Kyrou, Steel), 59. Steenbergen (Timmins), 59. Formenton (Mete)

Švédsko: Gustavsson (F. Larsson) – Liljegren, Moverare (A), Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg – Karlström, A. Nylander (A), Andersson (C) – Pettersson, L. Lindström, J. Boqvist – Söderlund, Lundeström, Steen – Davidsson, G. Gustafsson, Jonsson Fjällby – Zetterlund.
    Kanada: Hart (C. Point) – Timmins, Mete, Fabbro (A), Clague (A), Bean, Makar, C. Foote – Dubé (C), Steel, Kyrou – Katchouk, Raddysh, Thomas – Comtois, B. Howden, Formenton – Gadjovich, Steenbergen, Batherson – M. McLeod.

Rozhodčí: Mikko Kaukokari (FIN), Robin Šír (CZE) – Peter Šefčík (SVK), Jiří Ondráček (CZE)

Diváci: 17544