Toulouse – Nice 1:0 (kon.) | Le Mans – Lille 2:4 (kon.) | Pontarlier – Montpellier 1:1 (2:4 po pen.)
Guingamp – Chamois Niortais 1:0 (kon.) | Hazebrouck – Caen 0:2 (kon.) | Yzeure – Monaco 2:5 (kon.)
Nancy – Lyon 2:3 (kon.)
AS Nancy-Lorraine
2:3 (0:1)
Olympique Lyon
Sobota 06.01.2018, 21:00 • Stade Marcel Picot, Tomblaine • Francouzský pohár • 1/32 finále

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 2:7. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:14. (22:58:19)

Lyon nakonec postupuje do dalšího kola francouzského poháru po výhře 3:2 na trávníku druholigového Nancy!

Hostující celek byl od úvodu první půle lepším týmem a po zásluze šel také do vedení, když se ještě před odehranou půlhodinou trefil Nabil Fékir. Také ve druhém poločase dlouho Lyon tlačil, ale poté přišla proměněná penalta Robičem a rázem bylo vyrovnáno. Hned o tři minuty později přidal parádní ránu Arnaud Nordin a Nancy bylo blízko postupu. Až tři minuty před koncem musel srovnávat po rohovém kopu dorážkou Marcelo. Když už se zdálo, že zápas bude pokračovat prodloužením tak byl před vápnem faulován Depay. Z volného přímého kopu následně rozhodl střetnutí výstavní střelou Maxwel Cornet!

90+4
    90+4. CORNET - 2:3

90+4
    Lyon právě vstřelil branku!
    Neskutečný závěr! Už ve čtvrté minutě nastavení byl faulován před vápnem Depay. Sergej Černik si nechal postavit hned pětičlennou obrannou zeď. U míči byl Cornet, Fékir i Depay, ale byl to právě MAXWEL CORNET pálil kolem zdi na zadní tyč. Černik se marně natahoval za míčem a ihned poté hlavní rozhodčí ukončuje zápas. Krutý konec pro Nancy.

90+3
    Lyon se pokouší uklidnit divoký závěr. Hosté kombinují ve středu pole, ale Nordin byl na svém místě na pravé straně a zmocnil se balonu.

90+2
    Nabil Fékir nebyl ve druhém poločase téměř vůbec vidět. Nyní kombinoval s Cornetem, ale Muratori opět předvedl povedený obranný zákrok před vápnem.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90
    Memphis Depay pálil zpoza šestnáctky je do středu branky. Sergej Černik s jeho pokusem neměl příliš práce. Následně domácí brankář rozehrál na středu, kde se skácel k zemi Bassi, ale hlavní rozhodčí nechává hru pokračovat.

89
    Domácí měli k dispozici ještě rohový kop. Po něm hlavičkoval ve vápně Barka, ale hostující obrana si s pokusem poradila. Nakonec celou akci zakončil nepřesnou přihrávkou Pedretti.
    88. MARCELO - 2:2

88
    Je srovnáno! Memphis Depay vybojoval rohový kop, ten poté sám i rozehrál. Na zadní tyči ještě vracel míč k bodu pro pokutový kop Cornet. Tam už byl připravený MARCELO, který dělovkou nedal Černikovi žádnou šanci.

87
    Střídající Benoit Pedretti musel zastavovat jen za cenou žluté karty nebezpečný náběh Corneta. Lyonu již příliš času na srovnání skóre nezbývá.

86
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tete, přichází Rafael.

85
    Střídání v týmu AS Nancy-Lorraine: ze hřiště odchází Robič, přichází Khayat.

84
    Lyon se dostává do křeče. Nyní měl před sebou spoustu prostoru Marcal, ale nepřesným zpracováním poslal balon jen za postranní lajnu.

83
    Střídání v týmu AS Nancy-Lorraine: ze hřiště odchází Ba, přichází Pedretti.

82
    Posledních zhruba deset minut druhého poločasu především pro Lyon, který byl po celý zápas aktivnější, ale nyní je velmi blízko vyřazení.