Chabarovsk – Chanty-Mansijsk 1:2 (kon.) | Vladivostok – Omsk 5:4 (kon.) | Kunlun – Novosibirsk 7:4 (kon.)
Čeljabinsk – Jekatěrinburg 5:2 (kon.) | Toljatti – Petrohrad 0:5 (kon.) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 2:1 (po pr.)
Jokerit – Magnitogorsk 1:2 (po pr.) | HC Slovan – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Dynamo Moskva
Neděle 07.01.2018, 15:00 • Arena 2000 • KHL

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk. (17:59:53)

Československá stopa

Jakub Nakládal (JAR) – 8 střel, čas na ledě 24:36

Naopak v táboře Jaroslavle panuje radost. Lokomotiv s notnou dávkou štěstí potvrdil roli favorita a v tabulce Západní konference si upevnil čtvrtou pozici.

Celý zápas vedli, nakonec ale z ledu odcházejí jako poraženi. Hokejisté moskevského Dynama nezvládli koncovku řádné hrací doby ani následné prodloužení a ztacené dva body jim v boji o postup do play-off mohou v konečném zúčtování chybět.

62:34 Andrej LOKTIONOV - 2:1

62:34
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Rozhodnuto je až teď! Lokomotiv během tří minut obrátil skóre zápasu ve svůj prospěch a Arena 2000 se otřásá v základech! S odhodlaným výrazem v obličeji si do prostoru před bránou nabruslil ANDREJ LOKTIONOV a puk do sítě propasíroval mezi betony Jerjomenka. Ten chvíli netušil, kde se kotouč nachází, pak se ale ohlédl za sebe a v tu chvíli mu hned bylo jasné, že si jeho tým odveze z Jaroslavle pouze bod. Asistence: Vladislav Kartajev.

62:03
    Jako tank teď Arťuchin (Dynamo Moskva) najel s kotoučem do brankáře Konovalova a jen díky tomu, že má robustní postavu, nedostal od obránců soupeřova týmu naloženo.

60:41
    Rozhodnuto mohlo být hned na začátku prodloužení! Hietanen objel bránu a jeho Karsumsem tečovaná střela od modré se odrazila o horní tyčku domácí branky.

59:29
    Tak se domácí přeci jen dočkali a gólem, který padl téměř třicet vteřin před vypršením řádného hracího času, si vynutili prodloužení. Přihrávka zpoza brány se od brusle bránícího hráče odrazila na hůl Kronwalla, švédský bek našel na druhé straně volného ANDREJE LOKTIONOVA a proti jeho pohotové střele se jinak dokonalý Jerjomenko nestihl přesunout včas. Asistence: Staffan Kronwall a Jegor Korškov.

58:52
    Domácí už nemají na co čekat a zkoušejí power-play.

58:00
    Ohlášeny byly poslední dvě minuty základní hrací doby. Čeká nás dramatický závěr.

56:45
    Od modré čáry střílející Ljubuškin (Lokomotiv Jaroslavl) nedokázal propálit hradbu těl před sebou.

55:34
    Teď ale domácí nechali vystřelit Markovina. Situaci naštěstí pro ně zachránil gólman Konovalov.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 60. Loktionov (Kronwall, Korškov), 63. Loktionov (Kartajev) – 2. Rylov (Arťuchin)

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Sudnicin) – Nakládal, Kronwall (C), Jelesin, Ljubuškin, Koledov, Pajgin, Čerepanov – Kozun, Talbot (A), Kontiola – Averin (A), Apalkov, Mosaljov – Kraskovskij, Korškov, Polunin – Jurtajkin, Kadějkin, Loktionov – Kartajev.
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Volkov, I. Nikulin (C), Kutějkin (A), Hietanen, Solovjov, Rylov (A), Korjagin – Tarasov, Karsums, Ignatuškin – N. Komarov, Alexejev, Igumnov – Sopin, Arťuchin, Dm. Kazionov – Petunin, Markovin, Sidljarov – Jefremov.

Rozhodčí: Birin, Olenin – Majtak, Goljak