Boston – Carolina 7:1 (kon.) | Ottawa – Tampa 6:3 (kon.) | Toronto – Vancouver 3:2 (2:1 po s.n.)
Arizona – NY Rangers 1:2 (0:1 po s.n.) | Colorado – Minnesota 7:2 (kon.) | Calgary – Anaheim 3:2 (kon.)
Los Angeles – Nashville 3:4 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 5:4 (1:0 po s.n.) | Philadelphia – Buffalo 4:1 (kon.)
Chicago – Edmonton 4:1 (kon.) | Winnipeg – San Jose 4:1 (kon.) | Washington – St. Louis 4:3 (po pr.)
Columbus – Florida 3:2 (3:2 po s.n.)
Calgary Flames
3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Anaheim Ducks
Neděle 07.01.2018, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:51:54)

Dnešní utkání sledovalo 19 258 diváků.

Československá stopa v utkání:

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

Anaheim Ducks: 10.

Po prohraném vhazování již Ryan Getzlaf (Anaheim) jen držel puk ve středním pásmu, ani nedovolil spoluhráčům, aby se ještě pokusili o nějakou akci... zápas tak končí vítězstvím Calgary! Domácí si výhru zaslouží, dnes sehráli velmi dobré utkání a byť se Anaheim dokázal v poslední dvacetiminutovce vrátit do hry a díky dvěma brankám i vyrovnat, nakonec se přece jenom z vítězství radují domácí, když po pěkné akci rozhodl v posledních sekundách Hamilton.

59:50
    Anaheim to ještě zkouší v šesti, ale zbývá již málo času.
    59:44 Dougie HAMILTON - 3:2

59:44
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Tak to asi čekal málokdo, domácí dávají vedoucí gól šestnáct sekund před koncem třetí třetiny! Michael Ferland krásnou zadovkou našel DOUGIE HAMILTONA, který si najel před Gibsona a zřejmě pod betony poslal puk za jeho záda. Asistence: Micheal Ferland a Sean Monahan.

59:14
    Ofsajd Bieksy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, utkání spěje do prodloužení.

58:24
    Calgary v závěru třetí třetiny v útočném pásmu, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

57:22
    Ze středního pásma nahazuje Mark Giordano (Calgary) puk na Gibsona, ten chytá a přerušuje hru.

56:45
    Mikael Backlund (Calgary) pálí od modré, z levé strany, Gibson to řeší vyrážečkou, obránce Ducks poté získává puk.

56:20
    To se také potvrdilo, Corey Perry (Anaheim) pálí z pravé strany, Smith vyráží a domácím se poté podařilo dostat puk ze třetiny.

55:55
    Perry s Getzlafem v útočném pásmu, stupeň nejvyššího ohrožení pro domácí branku!

55:17
    Jakob Silfverberg (Anaheim) našel Fowlera, ten z levé strany pohotově pálí, Mike Smith levým betonem vyráží.

53:47
    Hosté v plném počtu, domácí vystřelili jednou na branku Gibsona, dobře zvládnuté oslabení z pohledu Anaheimu.

53:30
    Mark Jankowski (Calgary) podklouzl a dopředu již startuje Silfverberg, který se tentokrát nedostal do zakončení.

53:15
    Další vyhozený puk ze třetiny Anaheimu.

52:01
    Mark Giordano (Calgary) netrefuje od modré branku Anaheimu, hosté poté dostávají puk ze třetiny.

51:47
    Antoine Vermette (Anaheim) dostává dvouminutový trest za hákování a domácí si tak zahrají přesilovou hru.

51:47
    Řada mladého Andrewa Mangiapaneho ale nyní zavřela soupeře v jeho třetině, velmi dobré střídání!

51:27
    Travis Hamonic (Calgary) se dvakrát dostal ke střele od modré, Gibson poprvé vyrazil, podruhé nemusel zasahovat.

50:40
    Brett Kulak (Calgary) nyní počkal se svou střelou ještě si nabruslil blíže k brance, poté vystřelil, ale vysoko nad... diváci bučí.

49:32
    Diváci povzbuzují svůj tým, ale Plameny jsou nyní pod tlakem Anaheimu.

48:41
    Hampus Lindholm (Anaheim) tentokrát pálí z levé strany, ale pouze vedle branky Flames.

48:17
    A Anaheim je rázem na koni, nyní domácí jen tak tak zastavují útočné akce soupeře na vlastní modré.
    46:50 Ryan GETZLAF - 2:2

46:50
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Pěkná akce hostů, Hampus Lindholm zavezl z levé strany puk za branku, vše v rychlosti, pak vrátil puk do mezikruží, odkud z voleje vypálil RYAN GETZLAF, jehož neskutečná dělovka zaplula do růžku, Mike Smith naprosto bez šance, to se chytat nedalo. Asistence: Hampus Lindholm a Josh Manson.

45:53
    Je to tak, hosté v plném počtu, toto čtyřminutové oslabení přečkali bez inkasovaného gólu, navíc dokázali snížit.

45:45
    Další vyhozený puk ze třetiny Anaheimu, který, zdá se, ubrání i dlouhé oslabení.

45:15
    Sean Monahan (Calgary) ztrácí puk v útočném pásmu a hosté se osvobozují.

44:50
    A na druhé straně byl blízko druhému gólu v oslabení Jakob Silfverberg (Anaheim), který z pravé strany orazítkoval brankovou konstrukci!

43:59
    Střelu Gaudreau sráží Gibson do rohu a hosté poté dostávají puk ze třetiny.

43:26
    Micheal Ferland (Calgary) netrefuje z pravé strany branku Anaheimu.
    42:56 Jakob SILFVERBERG - 2:1

42:56
    No vida! JAKOB SILFVERBERG si nabruslil z vlastní třetiny až do pásma Flames, tam od levého mantinelu do mezikruží, kde to vypadalo, že si vymění puk s Coglianem, k tomu ale nedošlo a Silfverberg střelou mezi betony překvapil gólmana. Bez asistence.

42:40
    Puk letí ze třetiny Anaheimu.

41:53
    Vyloučeni jsou ale dále i Mark Jankowski (Calgary) a Nick Ritchie (Anaheim) za hrubost, nic to nemění na tom, že domácí mají přesilovou hru.

41:53
    Francois Beauchemin (Anaheim) zahrál vysokou holí, trefil Tkachuka do obličeje, je tam vidět krev na spodním rtu, je to čtyřminutový trest pro obránce Anaheimu.

41:16
    Sean Monahan zavezl puk do útočného pásma, následně ale Gibson chytá střelu od modré a přerušuje hru.

40:48
    Vhazování ve třetině Flames, domácí získávají puk a rozehrávají.

40:01

Další třetina začne přibližně v 6:07.

1. třetina:

2. třetina:

Anaheim Ducks: 11.
    Mike Smith provokován Perrym, po skončení třetiny si pak šel něco vyříkat s Bieksou.

No vida, utkání nechybí atmosféra, po závěrečném hvizdu si ještě gólman Mike Smith (Calgary) šel něco vyříkat s bouřlivákem Kevinem Bieksou... tak se tedy dohrála druhá dvacetiminutovka. V té jsme sice gól neviděli, ale jinak pokračovala převaha Calgary, které Anaheim v podstatě k ničemu nepustilo. Hosté tak mohou být rádi, že je to stále jen o dva góly a náskok Plamenu není větší.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Provokace pokračují i po skončení třetiny, zde Bieksa s Tkachukem.

40:00

39:00
    Bitkaři Josh Manson (Anaheim) a Sam Bennett (Calgary) dostávají pochopitelně pětiminutové tresty. Dále se tam ale objevil i trest pro Garnetta Hathawaye (Calgary) a Dereka Granta (Anaheim), také za bitku. Navíc Garnett Hathaway dostává ještě dvouminutový trest za nedovolené bránění.

39:00
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Derek Grant – 2 min., nedovolené bránění).
    39:00 Bitka, které předcházel faul na gólmana Flames.

39:00
    A bude se vylučovat, za brankou Flames podrazil Derek Grant gólmana Smitha a poté se strhla bitka v rohu třetiny.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, v níž zatím gól nepadl.

38:40
    Nick Ritchie (Anaheim) rozehrává, ale puk mu sjel z hole a nakonec je z toho ofsajd na útočné modré čáře.

38:05
    Až Ryan Getzlaf (Anaheim) se svou kvalitou dokázal přece jenom prosadit, ale byla to taková nepovedená střela z levého kruhu pro vhazování, Smith přerušuje hru.

37:45
    Bojuje se ve třetině Flames, kde ale obránci nepouští soupeře k puku.

36:56
    Až Kevin Bieksa vyhazuje puk na zakázané uvolnění a nechává tak své spoluhráče oddechnout, ti jsou poslední minuty pod velkým tlakem.

36:38
    Dougie Hamilton (Calgary) pálí od modré, puk míří vedle branky Gibsona, ale domácí zůstávají v útočném pásmu.

36:14
    Calgary až příliš snadno přechází střední pásmo a dostává se do třetiny soupeře.

34:29
    Hosté znovu chybují v rozehrávce, k puku se dostal Curtis Lazar (Calgary), který vypálil z mezikruží, branku ale minul.

32:56
    Domácí v plném počtu, hosté vystřelil na branku pouze jednou při této přesilové hře.

32:20
    Matt Stajan (Calgary) nabral puk na hůl a poslal ho až k brance soupeře.

31:57
    Sam Bennett (Calgary) zachytil puk při rozehrávce soupeře ve středním pásmu a pošetřil nějakou tu vteřinu.

31:30
    Anaheim urputně drží útočné pásmo, ale je to o soubojích u mantinelu.

30:56
    Hosté si zahrají přesilovou hru, za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Sean Monahan.

29:59
    Andrew Mangiapane (Calgary) prošel po levém křídle až do zakončení, John Gibson chytá a přerušuje hru.

29:30
    Sam Bennett (Calgary) nahazuje puk do útočného pásma a dává tak svým spoluhráčům prostor k vystřídání.

28:36
    Následně vlétl Francois Beauchemin (Anaheim) příliš brzy do útočného pásma, je pískán ofsajd.

28:25
    Andrew Cogliano (Anaheim) ve třetině Flames, v souboji u mantinelu, ale není to faul.

27:47
    Souboj za brankou Flames, hosté úspěšnější, tedy až do té doby, než Corey Perry přišel o puk.

26:36

26:10
    Až nyní Mark Jankowski (Calgary) vyhazuje puk ze třetiny a domácí spěchají na střídačku.

25:50
    Pokus o rychlou kombinaci Anaheimu nevyšel, hosté se ale i nadále drží v útočném pásmu.

25:31
    Hosté jsou ale zpět v útočném pásmu.

25:05
    Corey Perry (Anaheim) operuje před brankou Flames, Smith ale dokázal puk odehrát, obránce poté poslat i ze třetiny.

24:36
    Johnny Gaudreau (Calgary) poté vybil frustraci na Coglianovi, vše před zraky sudího, který ho vyloučil na dvě minuty za sekání.

24:36
    Johnny Gaudreau (Calgary) se žene na branku Anaheimu, pod nohy mu padl Bieksa, který odehrál puk, parádní obranný zákrok.

23:55
    A na druhé straně to vypadá, že se střela Jacoba Silfverberga otřela o brankovou konstrukci za zády Smitha!

23:25
    Přečíslení domácích dva na jednoho, nakonec to ale hosté zvládli velmi dobře ubránit.

22:45
    Nick Ritchie (Anaheim) se nyní prodral mezi dvojicí obránců Flames a z mezikruží vypálil, trefil však dobře postaveného Mike Smitha.

22:22
    Hosté v plném počtu, Calgary ale sehrálo velmi dobře svou přesilovou hru, byť v ní neskórovalo.

21:51
    Dělovka Brodieho, od modré, končí vedle branky Anaheimu, domácí ale udrželi útočné pásmo.

21:34
    Micheal Ferland (Calgary) to nyní zkouší z pravé strany, Gibson vyráží.

21:15
    Anaheimu se podařilo vyhodit puk a hosté rychle střídají.

20:22
    Sam Bennett (Calgary) byl v dobré pozici před brankou Anaheimu, ale pak ho fauloval Ryan Getzlaf, který za tento zákrok dostává dvouminutový trest.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:09.

1. třetina:

Anaheim Ducks: 8.

První třetina je u konce a domácí odchází do kabiny spokojenější. V první třetině v podstatě soupeře k ničemu nepustili, až na závěrečné minuty, kdy Anaheimu nabídli přesilovou hru a kdy jsme viděli i nějaké šance hostů. V brance Flames odvádí dobrou práci Smith, totéž se ale dá říci i o Gibsonovi na druhé straně, který sice dvakrát inkasoval, ale dalším gólům dokázal zabránit.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:39
    Rickard Rakell (Anaheim) vrací puk do rohu třetiny Flames, domácí ale puk zachytávají a dostávají ze třetiny.

19:00
    Je tu poslední minuta první třetiny, puk opouští třetinu Flames.

18:44
    Mike Smith si připisuje další důležitý zákrok, tentokrát pálil z levé strany Rickard Rakell.

18:25
    Nyní se již Anaheim srovnal v útočném pásmu.

18:03
    Sam Bennett (Calgary) napadá rozehrávku soupeře, ale při tom si pomáhá hákováním, dvě minuty pro domácího útočníka, hosté si zahrají přesilovou hru.
    17:34 Střela Getzlafa a dobrý zákrok domácího gólmana

17:34
    Ryan Getzlaf (Anaheim) pálí z mezikruží, Mike Smith ale vyráží a puk získávají domácí.

17:00
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, hosté jdou do útoku.

16:44
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Francois Beauchemin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Garnett Hathaway – 2 min., hrubost).

16:10
    Calgary v útoku, Mark Jankowski (Calgary) pálí, ale Gibson v pohodě chytá a přerušuje hru.

13:51
    Nepřesná rozehrávka Anaheimu, je odpískáno zakázané uvolnění.

13:33
    O převaze Calgary svědčí i statistika střel na branku – 9:2!

13:07
    Garnett Hathaway (Calgary) se snaží přehodit Gibsona, ten ale dokázal jeho pokus zneškodnit a nyní výrazně podržel svůj tým.

12:41
    A John Gibson znovu musí zasahovat, tentokrát proti tečované střele od modré, vedl si dobře, puk sráží do rohu.

12:12
    Pozorný Gibson nyní vyráží zajímavou střelu Hathawaye, mezitím si diváci žádají další gól Plamenů.

11:36
    Brett Kulak (Calgary) trochu zmatečně rozehrává, na nikoho, zbytečné zakázané uvolnění domácích.

10:55
    Ale dobrá hra Calgary pokračuje, Johnny Gaudreau nyní cpal puk před branku, tam ale tentokrát zasáhl pozorný obránce Ducks.

10:25
    Dougie Hamilton (Calgary) si najel po pravé straně do útočného pásma, vypálil, snadná práce pro Johna Gibsona.

09:40
    Střelu Dougie Hamiltona sráží John Gibson do ochranné sítě, hra přerušena, bude se vhazovat ve třetině Anaheimu.

09:02
    Vhazování po pravici domácího gólmana, Flames získávají puk.
    08:35 Mark GIORDANO - 2:0

08:35
    Další chyba Anaheimu ve vlastní třetině při rozehrávce, tentokrát dobrou práci odvedl Matthew Tkachuk, který přihrál na modrou čáru, tam napřáhl ke střele MARK GIORDANO a vypálil, puk nešťastně tečoval bránící Kevin Bieksa, takže Gibson již nestihl na změnu směru zareagovat. Asistence: Mikael Backlund a Matthew Tkachuk.
    07:51 Micheal FERLAND - 1:0

07:51
    Anaheim chybuje v rozehrávce ve vlastní třetině, puk celkem snadno vybojoval Johnny Gaudreau, který najel k zadnímu mantinelu z pravé strany, odkud vybídl ke skórování MICHEALA FERLANDA před brankou, ten prostřelil Gibsona a domácí jdou do vedení. Asistence: Johnny Gaudreau.

07:45
    Domácí nahazují puk na Gibsona, ten chytá a hned rozehrává.

06:58
    Matthew Tkachuk (Calgary) zavezl puk do útočného pásma, zadovkou vyzval ke střele Backlunda, který ale orazítkoval pouze zadní mantinel.

06:38
    Calgary vyhazuje puk a oba týmy mohou střídat, zdá se, že úvodní nápor Flames je u konce.

06:18
    Souboj ve třetině Anaheimu, který se nakonec dostává k puku, domácí střídají.

05:11
    Mike Smith (Calgary) zastavuje za vlastní brankou nahozený puk, Michael Stone rozehrává.

03:44
    První nebezpečná střela Anaheimu, Hampus Lindholm vypálil z mezikruží, ale trefil jen pravý beton Smitha.

02:58
    Calgary se i nadále drží v útočném pásmu, střela Kulaka, od modré, z levé strany, míří ale vedle branky Anaheimu.

02:27
    Travis Hamonic (Calgary) v podstatě z pravé strany jen nahazuje puk na Johna Gibsona, ten přerušuje hru.

02:10
    Hosté se zatím nedostali ke střele, defenziva Calgary pracuje zatím výtečně.

01:45
    Nepřesná rozehrávka Anaheimu, je odpískán icing, hra se tak vrátí před Gibsona.

00:59
    Souboj za brankou Anaheimu, domácí mají dobrý vstup do zápasu.

00:27
    Mark Giordano (Calgary) se dostal před Gibsonem do zakončení, ale gólman Anaheimu chytá.

00:01

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – D. Hamilton, Giordano, Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan, J. Gaudreau – Brouwer, Backlund, Tkachuk – Hathaway, Jankowski, S. Bennett – Lazar, Stajan, Mangiapane.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Bieksa, Fowler, Montour, Beauchemin – Rakell, Getzlaf, Vermette – Silfverberg, Kesler, Cogliano – Perry, Henrique, N. Ritchie – L. Shaw, D. Grant, Wagner.

Rozhodčí: Kowal, St. Pierre – Wheler, Amell.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ani do dnešního zápasu by neměl v dresu Flames zasáhnout legendární osmašedesátka, Jaromír Jágr je, dle slov trenéra, opět zraněn. Byť nikdo neví jak a na jak dlouho... Zranění stále nepouští do hry ani druhého Čecha v barvách Flames, Frolíka.

V dnešním duelu půjde o veledůležité body v boji o play-off. To platí pro oba týmy, kdy Anaheim má o něco lepší výchozí pozici. Aktuálně má stejný počet bodů, jako osmý tým tabulky Minnesota (47), která má ale o zápas méně.
    Naproti tomu Calgary ztrácí body tři, nicméně to má zase o zápas méně, než aktuálně osmá Minnesota.

Utkáním provedou jako hlavní rozhodí Tim Kowal a Justin St. Pierre, kterým budou na čarách pomáhat Mark Wheler a Derek Amell.

Vítejte u dnešního online přenosu utkání základní části NHL, v němž CALGARY FLAMES přivítá na svém ledě ANAHEIM DUCKS.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 8. Ferland (J. Gaudreau), 9. Giordano (Backlund, Tkachuk), 60. D. Hamilton (Ferland, Monahan) – 43. Silfverberg, 47. Getzlaf (H. Lindholm, Manson)

Rozhodčí: Kowal, St. Pierre – Wheler, Amell

Diváci: 19 258