Boston – Carolina 7:1 (kon.) | Ottawa – Tampa 6:3 (kon.) | Toronto – Vancouver 3:2 (2:1 po s.n.)
Arizona – NY Rangers 1:2 (0:1 po s.n.) | Colorado – Minnesota 7:2 (kon.) | Calgary – Anaheim 3:2 (kon.)
Los Angeles – Nashville 3:4 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 5:4 (1:0 po s.n.) | Philadelphia – Buffalo 4:1 (kon.)
Chicago – Edmonton 4:1 (kon.) | Winnipeg – San Jose 4:1 (kon.) | Washington – St. Louis 4:3 (po pr.)
Columbus – Florida 3:2 (3:2 po s.n.)
Los Angeles Kings
3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Nashville Predators
Neděle 07.01.2018, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Z mé strany je to už pro tohle utkání vše, přeji krásné nedělní ráno. (07:22:01)

Československá stopa v utkání:
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:39

1. Austin Watson (NSH) 2+0
    2. Tyler Toffoli (LAK) 1+0
    3. P. K. Subban (NSH) 0+2

Utkání skončilo. Bylo hodně napínavé až do samotného konce, ale nakonec se z vítězství raduje Nashville, který byl o něco lepším týmem a většinu zápasu byl o krok vepředu. Hosté vyhráli první třetinu a i když Kings v té druhé srovnali, stejně Predators po čtyřiceti minutách hry nakonec vedli, dokonce 3:1. Ve třetí třetině padly další tři branky. Nejprve se Kings vrátili do utkání, když se prosadil Lewis, Jenže hosté rychle zareagovali a dvougólový náskok jim zase vrátil šikovnou tečí Watson. Závěr byl ale ještě hodně napínavý, protože se podařilo z přesilovky snížit na 3:4 Toffolimu. Při hře bez brankáře se už ale Los Angeles vyrovnat nepovedlo, takže si mohl Nashville připsat dva cenné body do tabulky.

59:50
    Doughtyho střela z levého kruhu zablokovaná, ale zmatky před brankou Rinneho pokračují!

59:35
    Martinez nahazoval puk z levé strany nebezpečně před bránu. Ale Rinne puk za sebe kotouč nepustil a pak hosté znovu vyhodili na zakázané uvolnění.

59:26
    A další zakázané uvolnění Nashvillu.

59:18
    Tentokrát už se domácí dostali do útočného pásma. Pak ale puk ztratili a Nashvill se pokusil trefit prázdnou bránu. To se mu ale nepovedlo, místo toho to je icing.

59:02
    Zakázané uvolnění Kings. Vhazování před Quickem se bude opakovat.

58:52
    Ještě předtím ale oddechový čas Los Angeles.

58:52
    Nyní se však musí Quick do branky vrátit, vhazovat se totiž bude v obranném pásmu Kings.

58:40
    Domácí už hrají bez brankáře v šesti hráčích v poli.

58:26
    Znovu dokázal Salomai obrat o puk Shoreho a dotlačit ho alespoň do středního pásma.

57:41
    Martinezova přihrávka na Browna byla nepřesná. Podobné drobnosti sráží domácí tým, který se potřebuje usadit v útoku, aby mohl odvolat Quicka a zkusit ještě vyrovnat.

56:59
    Hosté obloučkem vyhodili kotouč do středního pásma.

56:23
    Martinez nahodil puk za branku, tam kotouč ale zastavil Rinne. Finský brankář pak puk rozehrál a Kings se znovu v pásmu neusadili.

55:21
    Nashville dobře brání svou modrou čáru, už dvakrát se LA Kings nepovedl přechod do útočného pásma.

54:38
    Ofsajd, kterým se provinili LA Kings.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 27. Kempe, 44. Lewis (Iafallo, N. Shore), 49. Toffoli (Pearson, Kopitar) – 16. Josi (Turris, P. K. Subban), 32. Hartnell (Johansen, Jemelin), 37. Watson (P. K. Subban, Salomäki), 46. Watson (Ellis, Järnkrok)

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Doughty (A), Forbort, Martinez, MacDermid, Folin, Gravel – D. Brown, Kopitar (C), Pearson – Toffoli, Kempe, Gáborík – Lewis, N. Shore, Clifford – Brodzinski, T. Mitchell, Iafallo.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Jemelin – Arvidsson, Johansen (A), Åberg – C. Smith, Turris, Fiala – Sissons, Bonino, Hartnell – Watson, Järnkrok, Salomäki.