Pardubice – Třinec 2:3 (1:2 po s.n.) | Kometa Brno – Olomouc 1:0 (kon.) | Chomutov – Zlín 2:0 (kon.)
Jihlava – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 6:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 3:1 (kon.)
Plzeň – Liberec 4:2 (kon.)
HC Kometa Brno
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HC Olomouc
Neděle 07.01.2018, 15:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 38. kolo

59:05
    Konrád zamířil na střídačku, Olomouc to zkouší v šesti!
    58:48 Leoš ČERMÁK - 1:0

58:48
    Kometa právě vstřelila branku!
    Přestože nebyli ve třetí části střelecky aktivnější, jsou to domácí, kteří se přece jen prosazují a zasazují asi osudový úder Olomouci! Zpoza pravého kruhu napřáhl TOMÁŠ BARTEJS a svou přesnou ranou k tyči dostává Kometu do vedení! Asistence: Martin Dočekal, Tomáš Malec.

56:05
    Na druhé straně mohl skórovat Irgl, jenž se řítil sám na Čiliaka, ale na brněnského gólmana si zkušený forvard s bohatými reprezentačními zkušenostmi nepřišel.

55:48
    Obrovská šance Komety. Hynek Zohorna se ocitl sám před Konrádem, tváří v tvář ale puk přes Konráda neprocedil.

43:26
    Pohlednou kombinaci Olomouce zakončoval po Knotkově přihrávce z mezikruží Laš. Čiliak vytěsnil nebezpečný puk na ochrannou síť.

42:53
    Přesilovka pro Olomouc. Martin Erat obdržel dvě minuty za hru vysokou holí.

42:09
    Herman našel v mezikruží volného Jergla, jenž zakončoval mimo bránu.

39:30
    Erat nahrál do mezikruží najíždějícímu Hruškovi, jehož zakončení z první eliminoval pohotový Konrád betonem.

35:07
    Tak toto může Kometu hodně mrzet! Štencelovo zakončení z pravého kruhu Konrád vyrazil na dojíždějícího Haščáka, který přestřelil naprosto odkrytou klec!

33:38
    Ačkoliv se teď hrálo spíše před Čiliakem, přesilovku si zahrají domácí. Jakub Herman v útočném pásmu sekl Jana Štencla, za což obdržel dvouminutový trest. Kometa byla v dosavadních třech přesilovkách dosti nebezpečná, ale gól nevstřelila. Zvládne to teď?

26:33
    Obrovská šance Ondřeje Němce gólem nekončí. Brněnský obránce se ocitl sám před Konrádem, ale puk poslal těsně mimo vzdálenější tyč.

25:18
    Třetí početní převaha pro Kometu. Dvě minuty za hákování obdržel Bruno Mráz.

24:11
    První šance Komety ve druhé části ale stála za to. Čermák vybídl ke skórování před bránou úplně volného Vondráčka, jenž zblízka zakončoval vedle tyč.

23:00
    A další šance hostujícího celku. Laš dostal spoustu prostoru i času, najel si do mezikruží, odkud poslal dělovku, kterou Čiliak zneškodnil pravým betonem. Hostům se teď ale daří dostávat se do zajímavých šancí.

22:25
    Ostřížek využil zaváhání v defenzívě Komety a dostal se k zakončení z mezikruží. Čiliak musel vytáhnout náročný zákrok, který zvládl a šanci olomouckého útočníka eliminoval.

20:08
    Nepříjemnost pro Kometu na úvod druhé třetiny. Marek Čiliak vyhodil puk pryč z pásma do hlediště, za což obdržel dvouminutový trest, který odpyká Marcel Haščák. Druhá přesilovka pro Olomouc.

16:14
    První přesilovka pro Olomouc. Dvě minuty za sekání dostal za faul na svého bývalého spoluhráče Miroslava Holce Hynek Zohorna.

07:57
    Hru pět na pět si hosté dlouho neužili. Kometa si držela tlak po přesilové hře, a vykoledovala si faul. Dvě minuty za držení obdržela novoroční akvizice Olomouce Zbyněk Irgl.

07:09
    Následně Ondřej Němec přihrál před bránu úplně volnému Zaťovičovi, který zblízka přes Konráda puk neprocedil.

05:23
    Domácí si zahrají první početní převahu zápasu. Dvě minuty za podražení obdržel Miroslav Holec.