Čerepovec – Kazaň 5:2 (kon.) | N.Novgorod – Ufa 3:4 (1:2 po s.n.) | Spartak Moskva – Nižněkamsk 3:2 (kon.)
Riga – Soči 3:4 (0:3 po s.n.)
Severstal Čerepovec
5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Ak Bars Kazaň
Pondělí 08.01.2018, 15:00 • Ice Palace • KHL

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 5 017 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (17:41:14)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Július Hudáček 28 zák., 2 góly, 93.3 %
    Matěj Stránský 0+1, 1 střela, čas na ledě 9:42

Jiří Sekáč 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:21

Dnešní utkání je u konce a vítězství slaví Čerepovec. Domácí se dostali do vedení již v osmé minutě, ale hosté během 46 vteřin odpověděli dvěma brankami a záhy měli navrch. Přesto se Čerepovci do konce periody podařilo vyrovnat a ve druhé třetině se za domácí navíc prosadil Karlin. Ve třetí třetině se Kazaň marně snažila o překonání dobře chytajícího Hudáčka a v 50. minutě naopak skóroval ještě Trubačjov. Poslední hřebíček do rakve pak v závěru zabil Karlin, jenž svou druhou branku poslal do prázdné brány.

Střely na bránu

CER – 28
    KZN – 30

59:22
    Dmitrij Kagarlickij (CER) je ještě vyloučen za vysokou hůl.
    58:58 Ruslan KARLIN - 5:2

58:58
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Domácí se znovu vymanili z obranného pásma a v neutrální zóně se kotouče ujal RUSLAN KARLIN. Domácí forvard si obhodil protihráče a od útočné modré čáry pak dovezl touš až do prázdné brány. Asistence: Daniil Vovčenko.

58:30
    Trubačjov dostal kotouč do útočného pásma, kde byl jeho spoluhráč zřejmě podražen. Kazaň přesto pokračuje vpřed.

58:04

57:48
    Po souhře s Azevedem se ke střele od modré čáry dostal Markov. Razantní pokus Hudáček vytěsnil levým betonem.

57:36
    Oddechový čas pro hosty.

57:18
    Skvěle hosté dostali kotouč na Landera, který okamžitě zakončoval z mezikruží, avšak stopku jeho střele vystavil Hudáček!

57:10
    Až nyní hosté našli cestu k ohrožení Hudáčka. Markovova střela skončila přesně v lapačce slovenského gólmana.

56:38
    Domácí se dokázali osvobodit a jen pár decimetrů chybělo k tomu, aby poslali kotouč do prázdné brány.

56:09
    Okamžitě po vyhraném buly Kazaň odvolává brankáře. Hraje se 6 na 4!

56:04
    Stížnosti Kazaně teď přinesly ovoce. Jurij Trubačjov (CER) je po diskuzi rozhodčích vyloučen za vyhození kotouče mimo hrací plochu.

55:46
    Šikovně teď hosté dostali kotouč k Batyršinovi. Obránce Kazaně měl dobrou pozici, avšak tvrdou střelu poslal do přesunujícího se Hudáčka.

55:07
    Po dobrém tlaku do brankoviště se ke kotouči dostal Anton Lander a jeho zakončení po objetí brány Hudáček vykopl kousek před brankovou čárou.

55:00
    Hned po otočce se zakončením zprava prezentoval Lander. Hudáček je ale od první třetiny velmi jistý.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 8. Kudako (Kazakovcev, Stránský), 14. Masuhr, 28. Karlin (Kalašnikov, Rybin), 50. Trubačjov (Geraskin), 59. Karlin (Vovčenko) – 8. Galijev, 8. Azevedo (Sekáč)

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Magarilov) – V. Vasiljev, Jevsejenkov, Stasenko, Kornějev, Kalašnikov, Višněvskij, Kudako, Masuhr – Kagarlickij, Jašin, Bumagin – Trubačjov, Vovčenko, Geraskin – Ugarov, Karlin, Rybin – Kazakovcev, Stránský, Ščerbina.
    Ak Bars Kazaň: Šaryčenkov (Garipov) – Ohtamaa, Ljamkin, Jarullin, Markov, Tokranov, Batyršin, Fatkullin – Lukojanov, Jazkov, A. Potapov – Zaripov, Galijev, Lander – Tkačov, Azevedo, Sekáč – M. Gluchov, Glinkin, Burmistrov.

Rozhodčí: Bondar, Fatejev – Kučava, Novikov

Diváci: 5 017