USA – Kanada 6:2 (kon.) | Německo – Švýcarsko 2:1 (kon.) | Švédsko – Rusko 2:0 (kon.)
Finsko – Česko 2:3 (kon.)
Švédsko
2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Rusko
Úterý 09.01.2018, 17:30 • Dmitrov • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina A

To je z mé strany vše a u soubojů play-off z MS žen U18 se těším na vaší sledovanost. Přeji hezký zbytek dne. (19:36:37)

Konečná tabulka skupiny A:
    USA a Švédsko míří rovnou do semifinále. Kanada a Rusko musí hrát ještě čtvrtfinále.
    1. USA U18 Ž 13:6 8
    2. Švédsko U18 Ž 3:6 4

3. Kanada U18 Ž 8:9 3
    4. Rusko U18 Ž 6:9 3

Statistiky utkání
    Střely na branku 18 – 26.
    Zásahy brankářek 26 (100%) – 16 (88,89%)
    Vyloučení 9 – 4.
    Využití přesilovek 0/4 – 0/9

Nejlepší hráčky zápasu
    Ilona Markovová (RUS)
    Anna Amholtová (SWE)

Švédky trošku překvapivě poráží domácí Rusky a díky tomuto výsledku postupují rovnou do semifinále turnaje! Obrovskou zbraní hokejistek Tre kronor se stejně jako v zápase s USA stala brankářka Anna Amholtová, která dnes deptala ruské hokejistky a nepustila za svá dnes ani jeden kotouč. Za Švédky se navíc v první třetině prosadily gólově Ljungbomová a Wilhemssonová a tak dnes Švédky berou tři body do tabulky skupiny A.

59:15
    Kotouč za ruskou brankou a Farchutdinová ani nemůže opustit svou branku, aby Rusky zkusily power-play.

58:50
    Amholtová vyráží střelu Orlovové od modré čáry a další rána Orlovové od modré končí mimo.

58:20
    Lučniková nastřeluje puk do útočné třetiny Rusek.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Boj o puk v obranné třetině Švédek vyhráli žluto-modré hokejistky a vyváží puk ze své třetiny do bezpečí.

57:00
    Švédky v pěti hráčkách na ledové ploše a přežily další důležité momenty. Od postupu přímo do semifinále ze skupiny smrti je dělí už pouhé tři minuty.

56:18
    Anna Savoninová nedostala od modré kotouč až na Amholtovou.

55:19
    Kotouč držela Markovová, ale nic s ním nevymyslela a už se hraje z pohledu Rusek pouze 5 na 4.

55:00
    Další šance pro Rusky. Přesilovka 4 na 3 po dobu 19 ti vteřin.

55:00
    Vyloučení v týmu Švédsko (Lidmanová – 2 min., krosček).

54:20
    A rozhodnout mohla Lina Ljungbomová, která se uvolnila pravé straně a ze strany mířila na branku Farchutdinové, přehodila si kotouč na forhend a mířila pod víko, tam však ruská brankářka měla rameno a drží ruské naděje na semifinále.

53:19
    Pokračujeme 4 na 4.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 2. Ljungblomová (Bouvengová), 20. Wilhemssonová (Brolinová, Antonssonová)

Švédsko: Amholtová (Dahlgrenová) – Nylen-Petersenová, Berggrenová, Lidmanová, Waxinová, Ahová, Olssonová, Beverinová – Johanssonová L., Lundinová (A), Forsbergová – Bouvengová, Ljungblomová, Johanssonová T. – Antonssonová (A), Brolinová, Wilhemssonová A. – Mogrenová, Blomová, Wilhemssonová E. – Carlssonová. Trenérka: Martinsenová
    Rusko: Farchutdinová (Treťjaková) – Orlovová (C), Provorovovvá, Poňatovská, Medveděvová (A), Savoninová, Golovkinová, Cacynová, Kulaginová – Alexandrová, Bratiščevová (A), Běloglazová – Lučnikovová, Markovová, Pestovová – Mezencevová, Loburová, Škalevová – Šerovová, Budanovová, Jakubivová. Trenér: Bobariko

Rozhodčí: Cugliettová, Rapinová – Manthová, Strohmengerová