Čerepovec – Ufa 3:2 (po pr.) | N.Novgorod – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Spartak Moskva – Soči 2:3 (po pr.)
Riga – Kazaň 1:4 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Středa 10.01.2018, 17:00 • Nagorny Arena • KHL

To je ode mě pro dnešek vše a přeji vám příjemný zbytek dnešního dne a u onlajn přenosu nejen z ruské KHL se budu těšit na vaši pozornost. (19:29:51)

Česká stopa utkání
    Tomáš Kundrátek (NNO) – 1 střela, 1 hit, čas na ledě: 9:00
    Robin Hanzl (NIZ) – 0 střel, 2 trestné minuty, 15 vhazování – 8 vyhraných (53,33%), čas na ledě: 14:37.

Statistiky utkání:
    Střely na branku – 29-21.
    Zblokované střely – 7:13.
    Vyloučení – 4:1.
    Využití přesilovek 0/1 – 0/4.
    Vhazování – 26:30.

Novgorod je tím týmem, který dnes ukončil svoji sérii proher a získává dnes tři body. Dvakrát prohrával, ale ve třetí třetině se dostal do vedení zásluhou Grigorije Želdakova a toto vedení již neztratil, naopak do prázdné branky jej deset sekund před koncem potvrdil brankou Michail Žukov.

59:50
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Sextonovi nevyšla střela v útočně třetině a puku se zmocnil Sergej Kosticyn, který poslal puk na MICHAILA ŽUKOVA, jenž už měl práci jednoduchou a dovezl puk až do prázdné branky a je hotovo! Asistence: Sergej Kosticyn

59:10
    Nyní však už o pásmo přišli a musí znovu z vlastní třetiny.

58:52
    Hanzl prohrál buly, ale hosté udrželi pásmo a bojují o puk.

58:49
    Další icing Novgorodu a Ježov míří z branky a Nižněkamsk si bere oddechový čas. Zkusí to s šesti hráči a prázdnou brankou.

57:40
    A Stoljarov nyní dlouho podržel kotouč v rohu útočného pásma a ušetřil tak drahocenný čas.

56:42
    Tomáš Kundrátek posunul puk obloučkem do střední třetiny, nic jiného už domácí hrát nebudou.

56:17
    Jeglič prohrál buly a Novgorod chtěl puk poslat pouze do střední třetiny, nakonec je z toho icing a přesun hry opět zpět před Lisutina.

56:00
    První lajna Nižněkamsku se snažila prosadit v útočném pásmu, nakonec je z toho pouze nahození od modré čáry Sergejeva a přesný zákrok Lisutina.

55:22
    Chajrullin pouze nahodil puk do pásma, kde jej sbírají domácí, konkrétně Grigorev a rozehrává akci Novgorodu.

54:32
    Novgorod se však osvobodil a dostal kotouč do střední třetiny a hosté poté nepovedenou rozehrávku zahráli na icing.

54:00
    Tak tento gól by měl otevřít hru a Nižněkamsk nutno říct, že do toho hned šlápl a nastěhoval se do útočného pásma.

53:10
    Tak jsem to zakřikl! Domácí dnes poprvé vedou! Jegor Dugin vybojoval kotouč v rohu kluziště a našel mezi kruhy úplně volného GRIGORIJE ŽELDAKOVA, který propálil vyjetého Ježova! Asistence: Jegor Dugin, Michail Žukov

52:15
    Ježov v poklidu kryje do lapačky nepovedenou střelu Krasnoslobodceva z poza kruhů.

51:38
    Ojedinělý pokus o střelbu hostů měl na svědomí Ilja Arkalov, ale puk poslal mimo domácí svatyni. Ještě je sice osm minut do konce třetí části, ale obávám se, že tady už moc branek neuvidíme a prodloužení je dost pravděpodobnou variantou rozhodnutí dnešního utkání.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 14. Daugavinš (Dugin, Sergijenko), 37. Grigorev (Sabolič, Želdakov), 54. Želdakov (Dugin, Žukov), 60. Žukov (S. Kosticyn) – 6. Jakimov (Bikmullin, Šafigullin), 35. Bikmullin (Šafigullin)

Torpedo Nižnij Novgorod: Lisutin (Tichomirov) – Grigorev, Želdakov, Sergijenko, Kundrátek, Barancev, Beljakov, Meljakov – Žukov, Daugavinš, Dugin – Galuzin, Sabolič, Paršin (A) – Krasnoslobodcev (A), S. Kosticyn (C), Stoljarov – Mozer, I. Zacharčuk, Gračov – Verjajev.
    Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Piganovič (C), E. Gustafsson, Volgin (A), Šaripzjanov, Fazylzjanov, An. Sergejev – Sexton, R. Hanzl, E. Galimov – Chajrullin (A), Jeglič, Everberg – Jakimov, Bikmullin, Šafigullin – P. Kulikov, Arkalov, Porjadin.

Rozhodčí: Fatejev, Jeřábek (CZE) – Gordenko, Sysujev