Benátky n/J – Vsetín 1:9 (kon.) | Třebíč – Frýdek-M. 2:0 (kon.) | K. Vary – Prostějov 4:0 (kon.)
Ústí n/L – Kadaň 1:3 (kon.) | Kladno – Motor ČB 1:2 (kon.) | Přerov – Havířov 6:3 (kon.)
Litoměřice – Slavia 2:0 (kon.)
HC ZUBR Přerov
6:3 (1:0, 3:1, 2:2)
AZ Havířov
Středa 10.01.2018, 18:00 • MEO Aréna • Chance liga • 38. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den u dalšího kola WSM. Dnes změří své síly Přerov s Havířovem.

Domácí jsou překvapením ligy. Po 37 zápasech mají na svém kontě 24 výher a 13 proher při skóre 103:85. To stačí na 69 bodů a ztrátu 4 bodů na druhé Karlovy Vary. Naopak pátý Prostějov ztrácí na Zubry také čtyři body.

Přerov poté, co se mu přerušila šňůra osmi výher za sebou dvěmi prohrami opět šlape. Poslední tři utkání proti Benátkám, Litoměřicím a Slavií totiž vyhrál. To znamenalo znova posun tabulkou a ještě lepší vyhlídky na play-off.

Domácí celek žene vpřed hlavně Roman Pšurný (7+17) a Tomáš Sýkora (10+13).

AZ RESIDOMO Havířov

Hosté jsou na tom o něco hůře než jejich dnešní soupeř. Letos mají na svém kontě 17 výher a 20 proher při skóre 90:96 a ziskem 53 bodů. Výsledkem je deváté místo a pouze horší skóre než Frýdek-Místek. Motivace tak Havířovu chybět nebude. V případě výhry by se totiž mohl vyšvihnout na místa, která zaručují play-off.

Hostům se moc nedařilo vp osledních zápasech, ale proti Kladnu a Ústí nad Labem se zvedli. Dokázali posbírat šest bodů a vrátit se do tuhého boje o postupová místa. Podaří se jim dnes tomu přiblížit?

Nejlepším hráčem RESIDOMA je Marek Kalus (11+10) a Roman Rác (7+13).

Vzájemná utkání

Havířov 4:5 Přerov
    Přerov 2:3 (po sn.) Havířov
    Havířov 4:3 (po sn.) Přerov
    Přerov 1:0 Havířov
    Přerov 3:1 Havířov

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – Malina, Chmelíř, Zbořil, M. Novotný, Pala (A), O. Horák, Padrnos – T. Doležal, T. Sýkora (C), Šlahař – Plášek (A), Pšurný, Plášek ml. – Milan Procházka, Berger, Goiš – F. Dvořák, M. Kratochvíl, Navrátil.

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (K. Šimeček) – Krisl (C), Drtil, Dudek, Luža, R. Havel (A), Chroboček – Kotala, Matai, Tomi – Maruna (A), Rác, Fronk – M. Kalus, L. Bednář, Kanko – Baláž, Pořízek, Gřeš – Cihlář.

Rozhodčí: Obadal, Přikryl – Bryška, Novák.

00:01

00:29
    Úvodní buly vyhrál Havířov, ale rychle přišel o puk, který dokázal po nepřesné přihrávce opět vybojovat.

00:57
    Zatím se hraje hodně opatrně, ani jeden tým se nikam nežene. Havířov nahození nedojel a soupeř se zmocnil puku.

01:28
    Havířov se usadil v útočné třetině, zatím je to však bez střely, která by Klimeše ohrozila.

01:58
    Na druhé straně i Zubři, brankáři jsou však zatím stále bez zákroků.

02:34
    Domácím se nepovedla rozehrávka, která skončila pouze na holích soupeře.

02:58
    Konečně střela, ovšem blokována. Klimeš stále bez zákroku.

03:19
    Až nyní domácí brankář zakročil. Kotouč mu sice vypadl z lapačky, ale i tak jej udržel ve výstroji.

03:58
    Residomo je zatím o něco aktivnější, domácí mse moc nedaří a pouze to potvrzuje následný ofsajd.

04:22
    Puk je za brankou Bláhy, který je stále bez zákroku. Jeho spoluhráči však vyrží vpřed.

05:03
    Několik pokusů nyní letělo na Klimeše, který si však věděl rady a dokázal kotouč vyrazit do bezpečí.

05:37
    Zubři se osvobozují pouze vyhozením. Havířov tedy bude moci v poklidu do protiútoku.

05:59
    Vhazování po pravici Klimeše. Ten má zatím co dělat, aktivita hostů je více než patrná.

06:24
    Baláž pronikl z pravé strany před Klimeše a ten jen tak tak vyrazil kotouč těsně vedle branky.

06:58
    Havířov je zpět v útočné třetině. Podaří se mu něco vymyslet?

07:17
    Nakonec ne, kotouč končí v ochranné síti.

07:28
    Kotouč v ochranné síti i na druhé straně ledové plochy. Bude se vhazovat u Bláhy.

07:59
    Klimeš dokázal vložit hokejku do přihrávky, která mu křižovala brankoviště a pomohl tak svým obráncům.

08:21
    Po individuální akci se Přerov dostal ke střele z mezikruží, kterou si ovšem pozorný Bláha pohlídal.

08:58
    Havířovu se nepovedla rozehrávka, kterou domácí na modré zastavili, avšak chyběla jim rychlost a ke střele se nedostali.

09:24
    Ofsajd Přerova.

09:46
    Další přerušení hry. Tentokráte před Klimešem, kotouč vypadl z ledové plochy.

10:27
    Domácí se usadili za brankou soupeře, kde bojují o puk.

10:58
    Přerov právě vstřelil branku!
    Domácí se dostali ke střele z mezikruží, kterou Bláha sice zastihl, ale puk se přeci jen dostal za jeho záda, kde jej do sítě dorazil pozorný JAN BERGER. Asistence: Milan Procházka a Jiří Goiš

11:44
    Hosté okamižitě přidali, v útočné třetině ovšem přišli o puk a Přerov může znova myslet na ofenzivní choutky.

12:24
    Střela z mezikruží byla sražena do ochranné sítě za Klimešem. Následuje vhazování.

12:38
    Zakázané uvolnění Přerova.

12:58
    Závar před brankou Bláhy. Přerov se dostal k nebezpečné dorážce, která si ovšem cestu do branky nakonec nenašla.

13:38
    Tempo hry poněkud polevilo. Havířov je za svou brankou a řčeká na vhodný okamžik k založení útoku.

14:19
    Jeden z domácích byl sražen u mantinelu, což se fanouškům hodně nelíbilo, ale první vyloučení ještě neuvidíme.

14:58
    Hraje se spíše ve střednm pásmu, ani jednomu celku se nedaří déle udržet na kotouči.

15:18
    Havířov to zkusil z vrcholu kruhů, avšak nezamířil nejpřesněji.

15:58
    Kratochvíl zavezl puk do útočné třetiny, zkusil i střelu, avšak minul svůj cíl.

16:15
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., podražení).

16:45
    Hosté jsou hodně aktivní, jejichpřihrávka před prázdnou bránu ovšem nenašla adresáta.

17:11
    Drtil pálil velmi nebezpeřřně od modré, ale puk Klimeš odrazil tak dobře, že se jeho spoluhráči ihned vydali do přečíslení.

17:39
    To ale i kvůli dobrému obrannému zákroku vracejícího se obárnce nevyšlo a spolu s Bláhou to tak hosté vyřešili.

18:15

18:57
    Přerov si navedl puk na střed, odkud pálil jen těsně vedle. Puk se doklouzal až k domácí brance.

19:16
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Radek Pořízek – 2 min., hákování).

19:44
    Havířovu se podařilo vyhodit a zdá se, že tuto třetinu již přečká bez další inkasované branky.

20:00

Máme za sebou první třetinu, která nám noho zajímavých šancí nepřinesla. Tu jednu hosté spálili, respektive je vychytal Klimeš. Naopak Zubři se dostali k dorážce tvrdé střely z mezikruží a po první periodě tak do šaten odcházejí spokojenější. Druhá část zápasu začne zhruba v 18:48.

20:01

20:28
    Domácí se usadili v útočné třetině a snaží se rychle navýšit vedení.

20:54
    Nahrávka na maodrou nebyla příliš přesná a vystavila Zubry do ofsajdu.

21:16
    Karel Plášek na dvakrát dorážel puk, ale ani jednou se mu nepodařilo bekhendem dostat puk za Bláhu!

21:44
    Hostům se znova podařilo vyhodit puk.

22:14
    Havířov se usadil v útočné třetině, kde ale následně ztratil puk a musel se hodně rychle opět vracet.

22:43
    Před Klimešem vznikla nepřehledná skrumáž, Residomo se dostal k několika dorážkám, ale na brankáře Zubrů si nepřišlo.

23:04
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

23:29
    Havířov je v plném počtu o něco aktivnější, obrana soupeře je ale zatím pevná.

23:59
    Sledujeme pasáž hry, která je spíše o tvrdé bitvě o kotouč. Střely tomu zatím chybí.

24:27
    Zubři šli do útočného pásma příliš rychle. Rozhodčí odhalili jejich ofsajdové postavení.

24:35
    A opět, Horák neudržel kotouč na modré.

25:12
    Do třetice další ofsajd, tentokráte hostů. Hra je nyní hodně kouskovaná.

25:51
    Residomo je v útočné třetině, kde dostalo soupeře pod tlak. Vymyslí něco?

26:09
    Ne tak úplně. Pokus od mantinelu Klimeš kryje.

26:32
    Na ledové ploše je k vidění hodně nepřesností. Stejně jako nyní při rozehrávce Přerova, která končí zakázaným uvolněním.

27:01
    Po delší době se hra přesunula před Bláhu, který si se střelou od modré dokázal poradit a i následný pokus o ddražení vyřešil.

27:26
    Kotala se hnal do úniku, avšak nakonec zapomněl kotouč za sebou a akce Havířova byla ztracena.

28:13
    HRa opět za brankou Klimeše, kde o touš svádí oba týmy tvrdý a tuhý boj.

28:27
    Ten rozhodčí ukončil a ukazuje na puntík pro vhazování v obranné třetině Zubrů.

28:58
    Domácí nakonec vyhodili kotouč a je z toho další zakázané uvolnění.

29:31
    Celou druhou třetinu se hraje úřevážně před Klimešem, ten ale zatím nikterak zapelitou situaci řešit nemusel.

29:58
    Po delší době Přerov před brankou soupeře. Dočkáme se něčěho?

30:27
    Střely míjejí branku Bláhy a kotouč je až zpět za Klimešem.

30:58
    Přerov nikam nepospíchá, snaží se hlavně uklidnit hru. To se mu vška nepovedlo a je z toho jen zakázané uvolnění.

31:28
    Hosté si nebezpečně sjížděli před domácí branku, ale k zakončené to nakonec nevedlo.

31:49
    TOMÁŠ SÝKORA dostal naprosto famózně namazáno od Šlahaře před branku a z meikruží nezaváhal a z ničeho nic avýšil vedení Zubrů.. Asistence: Jakub Šlahař

32:28
    Havířov je zpět v tlaku, proti výborné obraně soupeře to však bude mít opravdu těžké.

32:42
    Klimeš drží kotouč v lapačce, komerční přestávka.

33:14
    Havířov rozhodně neskládá zbraně, nedaří se mu ovšem přijít s myšlenkou, která by platila na Přerov.

33:56
    JAKUB ŠLAHAŘ ujel po levé straně, dostal se před obránce a dokázal umístit svou střelu nad rameno a přímo pod víko brány Bláhy. Velmi pěkná individuální akce. Asistence: Tomáš Sýkora a Tomáš Doležal.

34:52
    KAREL PLÁŠEK tečuje pumelici od modré, kterou vyslal a rozjásává tribuny ještě jednou. Zubři se z ničeho nic dostávají do velkého trháku. Asistence: Martin Novotný a Jiří Goiš

34:52
    Střídání v týmu AZ RESIDOMO Havířov: ze hřiště odchází Ondřej Bláha, přichází Kamil Šimeček.

35:17
    Obrovská šance na snížení. Havířov šel do šance dva na jednoho, ale Klimeš se perfektně přesunul a dokázal ukrást soupeři jasný gól.

35:58
    Hosté jsou opět nastěhování v útoku. Jejich špatná produktivita je dnes ale hodně sráží.

36:33
    Stále se hraje kolem mantinelu v obranné třetině Zubrů, je to však bez akcí, které by ohrozily Klimeše.

37:09
    Cihlář využil špatné rozehrávky soupeře, dostal se sám do mezikruží, ale jeho pumelici vyrazil dnes skvělý brankář domácích.

37:47
    Snaha hostů nepomíjí. Domácí ještě budou mít co dělat.

38:17
    Havířov v situaci tři na nikoho. Klimeš je ale famózní a porazil si jak s bekhendovým blafákem, tak s následnou dorážkou. Neuvěřitelné.

38:45

39:17
    Po delší době se hrálo před brankou Residoma, avšak jen na chvíli, hosté vybojovali puk.

39:40
    Havířov právě vstřelil branku!
    VOJTĚCH TOMI snižuje a to znamená, že třetí třetina bude jistě ještě hodně zajímavá. Tomi se obtočil kolem branky a stihl to dřív, než se Klimeš dokázal dostat k druhé tyči. Velmi dobrá práce. Asistence: Jakub Matai

40:00

Je za námi druhá třetina, ve které byli jasně aktivnější hráči Havířova, ale dlouho si nic nevytvořili a tak přišel trest. Přerov dal tři branky a zdálo se, že je rozhodnuto. Tomi ale vrátil naději pár sekund před koncem třetiny. Rozdíl tří branek začnou hosté dotahovat zhruba od 19:43.

40:01

40:25
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Lukáš Chmelíř – 2 min., podražení).

40:49
    Havířov minul branku a puk vyjel až z třetiny k Šimečkovi.

41:22
    Tečovaná střela nadělala brankáři domácích problémy, ale přeci jen ji dokázal zkrotit a vynutit si vhazování.

41:36
    Rozhodčí přerušil hru, vhazovat se bude po levici Klimeše.

41:57
    Domácí vyhodili, oslabení, zdá se, ubrání.

42:25

42:37
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Radek Havel – 2 min., hákování).

43:02
    Fronk zakončoval únik jen těsně vedle branky Klimeše.

43:30
    Domácí dostali kotouč mezi kruhy, pohotovou střelu ještě Šimeček pokryl, ale na následnou dorážku TOMÁŠE SÝKORY již byl krátký. Asistence: Jakub Šlahař a Lubomír Malina

44:22
    Domácí se dostali do další šance. Stadion ožil a žene své oblíbence dopředu. Zdá se, že v Přerově bude večer veselo.

44:35
    Ta samá písnička. Obránci Havířova byli znova nedůrazní před vlastní brankou. JAN BERGER se tak dostal k další dorážce a o vítězi již není pochy. Asistence: Milan Procházka a Jiří Goiš

45:02
    Aktivita Zubrů pokračuje. Další střelu již Šimeček pokryl.

45:35
    Po delší době ve třetině i hosté, kteří vymetli lapačku Klimeše.

46:02
    Havířov se, zdá se, otřepal z inkasovaných branek a začíná znova přidávat.

46:45
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Berger – 2 min., držení protihráče).

47:08
    Pumelici od modré ukryl Klimeš ve výstroji. Bude se vhazovat po jeho levici.

47:28
    Snaha o teč hostů, nevyšla, pokračují ale v tlaku.

47:58
    To už ovšem neplatí. Přerov vyhazuje kotouč.

48:17
    Opět vyhození. Přerov zvládá toto oslabení velmi dobře.

48:45

49:07
    Ofsajd Havířova, který byl příliš rychlý při přejíždění modré čáry.

49:52
    Hra se poněkud uklidnila. Ani jeden tým se nikam nežene a hlavně se nechce zranit.

50:24
    Přerov se usadil ve třetině, ke střele se však nedostal a sám se vyhnal z útočné třetiny.

50:57
    Zajímavá situace před Šimečkem, ke kterému se sjíždělo hned několik hráčů. Brankář hostů však obstál.

51:18
    Hrůzostrašná rozehrávka domácích skončila přímo na holi VOJTĚCHA TOMIHO, který s přehledem tváří v tvář Klimešovi uspěl. Bez asistence.

51:50
    Zubři polevili a je z toho další gól. Další nedůraz v obraně trestá LUKÁŠ BEDNÁŘ. Přerov nechal velké okénko v obraně, Bednář si sjel mezi kruhy a dopravil touš k tyči. Asistence: Petr Kanko

51:50
    Oddechový čas pro domácí.

52:28
    Hostující tým se dopustil ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

52:54
    Domácí přidali ve snaze a hned to jde vidět. Přerov se usadil v útoku a nepouští soupeře k puku.

53:48
    Zubři kontrolují hru a nepovolují soupeři žádný větší tlak.

54:24
    Puk v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravici Klimeše.

54:57
    Domácí se málem dostali do zajímavého přečíslení. To se ale nepovedlo a Havířov vše řeší zakázaným uvolněním.

55:29
    Gřeš mohl zadělat na pořádné drama. NA přihrávku před przdnou branku ovšem o kousíček nedosáhl.

55:57
    Klimeš drží puk v lapačce. Hra je znova přerušena.

56:42
    Kanko z prostoru před brankou těsně přestřelil! Havířov využívá děr v obraně Zubrů, ale chybí tomu přesnost.

57:14
    Ofsajd domácích.

57:48
    Havířovu se teď nedaří udržet se v pásmu.

58:09
    A plyne z toho zakázané uvolnění.

58:39
    Hraje se před brankou Šimečka, avšak bez nějaké větší aktivity.

58:55
    Hostující gólman kryje střelu od modré, dočkáme se ještě nějaké zajímavé situace?

59:09
    Ofsajd Havířova.

59:37
    Hraje se ve středním pásmu, hráči se hlavně nechtějí zranit.

Konec zápasu. (20:19:47)

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 11. Berger (Milan Procházka, Goiš), 32. T. Sýkora (Šlahař), 34. Šlahař (T. Sýkora, T. Doležal), 35. Plášek (M. Novotný, Goiš), 44. T. Sýkora (Šlahař, Malina), 45. Berger (Milan Procházka, Goiš) – 40. Tomi (Matai), 52. Tomi, 52. L. Bednář (Kanko)

AZ Havířov: Bláha (35. K. Šimeček) – Krisl (C), Drtil, Dudek, Luža, R. Havel (A), Chroboček – Kotala, Matai, Tomi – Maruna (A), Rác, Fronk – M. Kalus, L. Bednář, Kanko – Baláž, Pořízek, Gřeš – Cihlář.

Rozhodčí: Obadal, Přikryl – Bryška, Novák