Most – Sokolov 0:5 (kont.) | Jablonec n/N – Dvůr Králové n. L. 2:4 (kon.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 3:7 (kon.)
Nový Jičín – Šumperk 3:2 (kon.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.) | Kobra – Bílina 3:2 (po pr.)
Vrchlabí – Řisuty 6:3 (kon.) | Trutnov – Děčín 7:2 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
3:7 (1:3, 2:3, 0:1)
SHK Drtiči Hodonín
Středa 10.01.2018, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ • 35. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

SHK Hodonín

Drtiči i v posledních utkáních ukazují, že to s cílem postoupit do vyšší soutěže myslí vážně. Z posledních třinácti duelů prohráli pouhé tři. Z toho ale dvakrát proti svým pravděpodobně největším konkurentům, Porubě a Šumperku. Dokáží jihomoravané naplno bodovat i na ledě Bobrů? Poslední vzájemný duel dopadl lépe pro hodonínské, kteří zdolali Valachy 5:4 po prodloužení.

Jakub Kadlec, útočník – (15+13, 28 b.)
    Michal Romančík, útočník – 12+15, 27 b.)
    Daniel Vaněk, útočník – (9+18, 27 b.)

Valašské Meziříčí trápí v posledních utkáních omezený počet hráčů, což se podepsalo i na výsledcích. Šanci na nápravu budou mít už v zápase proti Drtičům i vzhledem k tomu, že stejně jako Hodonín potřebují už nyní každý bod jako sůl.

Forma v posledních 5 utkáních: 1-1-0-3
    Opava – Valašské Meziříčí 2:4
    Valašské Meziříčí – Nový Jičín 5:4 po s. n.
    Kopřivnice – Valašské Meziříčí 3:2
    Valašské Meziříčí – Poruba 2:5
    Šumperk – Valašské Meziříčí 6:3

Jakub Pořický, útočník – (17+16, 33 b.)
    Petr Dvořák, útočník – 12+19, 31 b.)
    Tomáš Brunec, útočník – (10+7, 17 b.)

HC Bobři Valašské Meziříčí: Kořének (Bechný) – Horyna, Báchor, Váňa, Hajda, Martin Varga, Baroš – Brunec (A), Dvořák, Pořický – Kývala, Daněk, Hořanský – D. Varga, Studený (C), Miroslav Varga – Dalajka, Martiník (A)

Trenér: Jiří Weintritt

SHK Hodonín: O. Haloda (Kotvan) – Sedlák, Miklík, Kobylík, Hladiš, Žabčík, Kužílek – Matula, Matějka, Hajný – Sajdl (A), D. Vaněk, Hložánek – Jurča, Charvát (C), Kadlec – Romančík, Černohous, Vrána – Venclík.

Trenér: Roman Čechmánek

Rozhodčí: Vaněk – Blaha, Novák.

00:01

00:23
    První narození hostů z pravého křídla chytá bezpečně domácí Kořének.

00:37
    Na druhé straně vyřešil jeden z hostujících obránců slibné přečíslení Bobrů dva na jednoho.

01:12
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Hladiš – 2 min., příliš mnoho hráčů).

01:54
    Ondřej Haloda má kotouč ve své moci, po přerušení byl seknut domácím Dvořákem, vylučovat se ale nebude.

03:12

03:37
    Domácí se už po skončení přesilové hry dostali k několika nebezpečným dorážkám, hodonínský brankář však všechny pokusy zneškodnil.

04:15
    Puk skončil na střídačce hostů, vhazuje se ve středním pásmu.

05:02
    První šance se dočkali také hosté, střela Romančíka mířila těsně vedle Kořénkovy svatyně.

05:47
    Dominik Matula se pokoušel objet bránu Bobrů a zasunout kotouč za brankovou čáru, Kořének se stihl včas přesunout.

06:20
    Hosté jsou nyní aktivnější. V prostoru pro vhazování napřáhl ke tvrdé ráně Sajdl, kotouč končí na hrudi domácího brankáře.

06:52
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    JAKUB POŘICKÝ dostal od Dvořáka přihrávku do prostoru v mezikruží odkud z první vypáli a prostřelil Halodu! Asistence: Petr Dvořák.

07:52
    Hodonín mohl vyrovnat! Hajný dostal přihrávku před bránu, zcela osamocen ale namířil puk jen do připraveného Kořénka.

08:02
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Horyna – 2 min., držení protihráče).

08:34
    Žabčík nahazoval puk na bránu, kde jej ale nikdo netečoval. Následně se kotouče zmocnili domácí, kteří jej vyhazují až za bránu Hodonína.

09:27
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Hosté se v přesilovce prosazují. O vyrování se postaral MATĚJ CHARVÁT, který za bezmocného Kořánka dorazil Žabčíkovu střelu. Asistence: Zbyněk Žabčík a Jakub Kužílek.

10:17
    Drtiči drží po vyrovnávací trefě domácí v jejich pásmu. Posunutá brána, vhazuje se před Kořénkem.

11:09
    Kužílkovu střelu vyrazil Kořenek pouze před sebe, kde byl úplně osamocený DANIEL VANĚK, který pohotově zasunul kotouč mezi betony gólmana Bobrů. Asistence: Jakub Kužílek a Erik Hložánek.

11:43
    Podobná situace jako předchozímu gólu předcházela brance i nyní. Charvát osamocen najel do útočné třetiny, od mantinelu poslal lehký pokus na bránu, který před bránou opět úplně osamocen dorazil PETR JURČA. Asistence: Matěj Charvát a Jakub Kadlec.

13:17
    Drtiči byli v krátkém časovém sledu zastaveni dalším ofsajdem. Vhazování středním pásmu.

13:53
    Domácí po dlouhé době v šanci. Hořanského pokus ale viděl Haloda od samého počátku a ponechal si jej v lapačce.

14:00
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kadlec – 2 min., nedovolené bránění).

14:22
    Horyna nahazoval na branku. Puk ale skončil až za brankou Halody a v držení kotouče jsou nyní hosté z Hodonína.

14:59
    Váňa tak dlouho kombinoval s Báchorem na modré čáře, až se o kotouč hráči Bobrů připravili a Drtiči vyhazují.

16:00

16:39
    Drtiči nikam nespěchají. Nechávají v klidu dostřídat celou formaci a pomalu zakládají útok až z obranné třetiny.

17:20
    Bobři jsou nyní mírně aktivnějším týmem. I tak se ale nedostávají do větší střelecké příležitosti.

18:07
    Martiníkův pokus od mantinelu vyrazil Haloda vyrážečkou do sítě vysoko nad. Vhazuje se po jeho pravici.

18:38
    Drtiči se řítili do velké šance. V rozhodujícím momentu se ale srazili dva hráči hostů a celá akce tak končí držením puku na straně Valachů.

19:21
    Hodonín se ještě pokouší v posledních momentech první periody vsítit další branku. Kořenek je ale pozorný a všechny pokusy kryje.

20:00

Bobři se po sedmi odehraných minutách dostali do vedení zásluhou Jakuba Pořického. Hodonín však dokázal během tří minut kompletně otočit vývoj utkání, když se postupně z podobných situací prosadili Matěj Charvát, Daniel Vaněk a Petr Jurča. Hodonín tak po první třetině odchází do šaten o něco spokojenější, když vede dvoubrankovým rozdílem.

Další třetina začne přibližně v 18:50.

20:01

20:52
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Daněk – 2 min., podražení).

21:16
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Sajdl – 2 min., podražení).

21:23
    Přesilová hra Drtičů netrvala příliš dlouho a poměr mužů na ledě je tak opět srovnán.

21:58
    David Varga dostal krásnou přihrávku z obranného pásma na útočnou modrou, dostal se až před Halodu, kde ale v rozhodující moment podklouzl.

22:28
    Kývala jen nahodil na Halodu ze středního pásma.

22:46
    Drtiči se vřítili od útočně třetiny a JAN SEDLÁK dokázal vsítit další branku Hodonína po spolupráci s Romančíkem. Asistence. Michal Romančík a Jakub Vrána.

22:46
    Střídání v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí: ze hřiště odchází Kořének, přichází Bechný.

17:08

23:16

24:24
    Jeden z hráčů Bobrů byl nepříjemně zasažen přes ruce. Rozhodčí nechává celou situaci bez povšimnutí a nevylučuje.

25:03
    Hodonín jde do čtyřbrankového vedení. Kadlec našel v rychlém útoku na druhé straně třetiny nikým nebráněného PETRA JURČU, který neměl problém doklepnout kotouč z první za přesunujícího se Bechného. Asistence: Jakub Kadlec.

25:35
    David Varga vyslal na Halodu svižný pokus, který brankář vyrazil pouze před sebe. Tam si ale nedokázal dostatečně rychle kotouč zpracovat Martiník a Bobří musí hledat novou cestu za záda Halody.

26:27
    Dvořák pouze protečoval kotouč do útočné třetiny.

26:58
    Drtiči v klidu kombinují a drží pohodlný náskok. Nyní se opět v další velké šanci ocitnul Charvát.

27:46
    Kotouč se motal v brankovišti Bechného, nakonec se ke střele od modré dostal Hladiš, jehož pokus si ponechal gólman domácích ve svém hrudním koši.

28:29
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kužílek – 2 min., hákování).

28:55
    Už to vypadalo, že má Haloda kotouč ve svém držení. Nakonec mu ale kotouč vypadl a Kývala poslal černou gumu těsně nad horní tyčku Halodovy svatyně.

29:47
    Bobři nadále drží Hodonín v jeho pásmu a zasypávají Halodu svými pokusy. Ten je však pozorný a všechny střely likviduje.

30:29

31:11
    Valaši i po konci přesilovku svírají soupeře v útočné třetině. Hodonín tlak řeší pouze zakázaným uvolněním.

31:35
    Horyna se dostal ke dvěma tvrdým pokusům od modré. Oba ale skončily mimo svatyni Halody.

31:58
    Bechnému po zblokování přihrávky hodonínských vlastním obráncem proskákal brankovištěm, kde se ho snažil zachytit. Nakonec vše vyřešil Váňa, který kotouč vyhodil pryč z obranného pásma.

32:46
    Horyna posílal kotouč před bránu na teč. Kotouče se ale zmocnila obrana Hodonína a vyhodila jej pryč ze třetiny.

33:50
    Hajda upadl ve středním pásmu a Drtiči vlétli do útočného pásma, kde ale žádné ohrožení Bechného nevymysleli.

35:15
    První pokus JOSEFA DAŇKA skončil za brankou, posléze pak střelou zápěstí z prostoru pro vhazování trefil přesně oblast teploměru Halody. Asistence: Jakub Pořický.

35:45
    A Bobři přidávají druhou branku. Zkušený VÁCLAV STUDENÝ dokázal s Martiníkem vytvořit zmatek v obraně Drtičů a Studený překonal bezmocného Halodu. Asistence: Ondřej Martiník.

36:39
    MICHAL ROMANČÍK trefil na centimetr přesně levý horní růžek Bechného svatyně a posílá Drtiče znovu do tříbrankového vedení. Asistence: Jakub Vrána.

37:54
    David Varga měl na hokejce čtvrtou branku Bobrů! Z bezprostřední blízkosti však přestřelil odkrytou část Halodovy svatyně vysoko nad horní tyčku.

38:20
    Dvořák byl v samostatném úniku dle názoru domácí střídačky několikrát seknut obráncem Drtičů. Rozhodčí Vaněk nechává celou situaci bez povšimnutí.

39:03
    Tvrdá rána Brunce skončila zblokována v síti nad brankou Halody.

39:39
    Brunec se vřítil do útočné třetiny, kde se ještě snažil najít lépe postaveného spoluhráče. Celá akce už byla ale příliš zpomalena a kotouč v poklidu pokryl Haloda.

40:00

Ve druhém dějství jsme se dočkali dalších čtyřech branek. Nejprve Jan Sedlák a Petr Jurča poslali Drtiče do čtyřbrankového vedení, aby následně vsítili dva rychlé góly domácí Bobři. Prvním úspěšným střelcem byl Josef Daněk, druhým Václav Studený. Hodonín i tak ještě korigoval stav utkání do konce třetiny zásluhou Michala Romančíka.

Další třetina začne přibližně v 19:41.

40:01

40:29
    Matula marně sahal po kotouči před útočnou modrou. Puk je v držení Bobrů a střídají obě pětky.

41:42
    Lehké nahození JAKUBA KADLECE od modré vůbec neviděl přes několik svých spoluhráčů Bechný a kotouč zapadl až za jeho záda. Asistence: Jakub Kužílek a Zbyněk Žabčík.

42:45
    Drtiči i nadále nepolevují v útočném snažení a evidentně jsou při chuti. Šance Matějky ale skončila v rohu kluziště.

43:40
    Nyní Drtiči pouze nahodili do útočné třetiny a střídají kompletní pětku.

44:29
    Bobři se ocitli po dlouhé době v útočné třetině. Jejich snažení ale nemělo dlouhého trvání, když o kotouč přišli za brankou Halody.

45:38
    Bechný raději podržel kotouč klouzající před jeho brankovištěm a uklidňuje tak hru.

46:07
    Drtiči v několika dorážkách před Bechným. Ani jednu se jim ale nepodařilo dostat za jeho záda, a tak zůstává stav stále 3:7.

46:43
    Studený se v útočné třetině nepříjemně střetl se Sedlákem. Oba se po chvilce zvedají z ledu a odjíždí na střídačku.

47:10
    Hladišovo nahození od modré si Bechný ponechal ve svém náručí a přerušuje tak hru.

47:56
    Martiník se marně pokoušel zachytit nahození Baroše z obranné třetiny. V držení kotouče opět Drtiči.

49:07
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Sedlák – 2 min., hákování).

49:31
    Váňova dělovka od modré skončila přesně ve středu brány v náruči Halody. Vhazování po jeho pravici.

50:02
    Dalajka se pěkně prokličkoval až do útočné třetiny, kde předal kotouč spoluhráči. Ten o něj ale v okamžiku přišel.

51:07

51:46
    Utkání se nyní přelévá z jedné strany na druhou. Ani jeden tým se ale nedokázal dostat do větší šance.

52:09
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Venclík – 2 min., sekání).

52:27
    Drtiči se i v oslabení prokličkovali do útoku. Bechný byl nakonec donucen přikrýt kotouč v lapačce.

53:04
    Zásah hostující střídačky znamená vhazován v obranné třetině Drtičů.

53:16
    Hodonín se opět i v oslabení dostal do přečíslení. Bechný kryje.

54:09

54:48
    Bobři i přes velký rozdíl ve skóre pět minut před koncem nepolevují a snaží se o vstřelení další branky.

55:31
    Kývala se nepříjemně střetl za brankou Halody s Žabčíkem. Oba nepříjemný náraz vzali sportovně a po omluvě odjíždějí na střídačky.

56:48
    Brunec se zmocnil puku ve středním pásmu, najel si do útočné třetiny, odkud se pokusil ohrozit Halodu. Ten byl pozorný a jeho pokus kryje.

57:40
    Martiník si vybruslil a poslal kotouč na Halodu. Ten vyráží do rohu.

57:45
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kobylík – 2 min., podražení).

58:26
    Drtiči vyhazují a vypadá to, že si na Bobří hrázi dokráčí pro všechny tři body.

59:19
    Bobři ještě drží soupeře v jeho pásmu. Pokus Pořického si našel ze vzduchu Haloda a schoval ho do lapačky.

59:45

Na začátku poslední periody přidali Drtiči ještě jednu branku zásluhou Jakuba Kadlece, která nebyla následována žádnou jinou brankou, a tak si Drtiči z Bobří hráze odvážejí všechny tři body.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (20:11:33)

Daniel Gargulák

Branky a nahrávky: 7. Pořický (Dvořák), 36. Daněk (Pořický), 36. Studený (Martiník) – 10. Charvát (Žabčík, Kužílek), 12. Vaněk (Kužílek, Hložánek), 12. Jurča (Charvát, Kadlec), 23. Sedlák (Romančík, Vrána), 26. Jurča (Kadlec), 37. Romančík (Vrána), 42. Kadlec (Kužílek, Žabčík)

HC Bobři Valašské Meziříčí: Kořének (23. Bechný) – Horyna, Báchor, Váňa, Hajda, Martin Varga, Baroš – Brunec (A), Dvořák, Pořický – Kývala, Daněk, Hořanský – D. Varga, Studený (C), Miroslav Varga – Dalajka, Martiník (A)

SHK Drtiči Hodonín: O. Haloda (Kotvan) – Sedlák, Miklík, Kobylík, Hladiš, Žabčík, Kužílek – Matula, Matějka, Hajný – Sajdl (A), D. Vaněk, Hložánek – Jurča, Charvát (C), Kadlec – Romančík, Černohous, Vrána – Venclík

Rozhodčí: Vaněk – Blaha, Novák