Chomutov – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Havířov – Třinec 7:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Letňany 3:1 (kon.)
AZ Havířov
7:4 (1:1, 4:1, 2:2)
HC Oceláři Třinec
Středa 10.01.2018, 18:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Extraliga staršího dorostu • O umístění

Vítáme vás u on-line přenosu.

Havířovská Gascontrol Aréna uvidí ve středu v podvečer dohrávku zápasu nadstavbové skupiny extraligy staršího dorostu o 15. – 25. místo mezi domácím AZ Residomo Havířov a hostujícím HC Oceláři Třinec.

Domácí jsou v utkání mírným favoritem. V tabulce skupiny jsou na 3. místě se ziskem 37 bodů. Naposledy vyhráli v pátek na ledě posledního Warrioru 4:1 a byla to jejich třetí výhra v řadě.

Hostům patří v tabulce se ziskem 29 bodů sedmá příčka. Naposledy podlehli v pátek doma Chomutovu vysoko 1:6 a už čtyři zápasy si nepřipsali bodový zisk.

Ve vzájemných zápasech se v této sezoně více dařilo Ocelářům – 2:1p, 5:2, 4:2, 1:2. Lepší formu v poslední době má spíše AZ. Jestli ji potvrdí v tomto zápase uvidíme ve středu večer.

Utkání začíná v 18:00.

00:01

00:25
    Prvním střelcem zápasu je havířovský Bambula, Ochman si s jeho střelou z velkého úhlu bez problémů poradil.

01:19
    Na druhé straě nabídl pukz poza branky svým spoluhráčům Čmiel, ale nikdo z Ocelářů se ke kotouči nedostal.

02:32
    Z pravého křídla donutil k zákroku Ochmana Tomeček, hra přerušena.

02:48
    Hosté chybují při překročení útočné modré čáry – ofsajd.

03:19
    A opět. Tentokrát z toho mohlo být přečíslení 3 na 2.

03:50
    Havířovští se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali.

04:00
    Havířov právě vstřelil branku!
    Ale hned z další akce se krásně z levé strany trefuje do vzdálenější šibenice VOJTĚCH ŠEVĚČEK a AZ vede 1:0. Asistence Jan Bambula.

04:45
    Sledujeme útočné snažení hostů, ale ti se do zakončení nedostali.

05:15
    Na druhé straně se dostal ke střele kousek za modrou Hilšer, Ochman puk vyráží za branku.

06:31
    Oceláři v útočném pásmu, přihrávka z poza branky nepřesná, ale domácí následně vyhazují puk na icing.

07:22
    Raška hledal mezi kruhy najíždějícího Havránka, domácí obránce puk na poslední chvíli sklepl ze vzduchu do, pro havířovské, bezpečí.

08:30
    Opět souhra Bambuly se Ševěčkem, tentokrát zasáhl Ochman lapačkou, ale puk jen srazil mimo svou branku.

09:33
    Chyba domácích při rozehrávce a hned z toho byla gólovka pro hosty. Michálek však z ideální pozice trefil jen Štipčákův vystrčený beton, následnou dorážku Krče také domácí gólman zvládl.

10:42
    Hosté mají v posledních minutách puk více na hokejkách, Štipčák musel předvést další pohotový zákrok.

11:41
    Michálkův pokus od modré je sražen do rohu.

12:00
    Ofsajd hostů.

12:30
    Tomeček dobře napadal rozehru hostů a ti musejí založit nový útok.

12:48
    Raška se dostal od pravého mantinelu až do zakončení, Ochman pozorný.

13:12
    Icing hostů.

13:22
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Cienciala – 2 min., hákování).

13:30
    Domácí se osvobozují.

14:05
    A opět vyhození, tentokrát přes všechny čáry.

14:41
    Hosté zakládají útok od své branky.

14:55
    Štipčák pozorný na svém brankovišti proti Krčovi.

15:18
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté nehráli přesilovku moc dobře, ale nakonec se krátce před jejím koncem radují z vyrovnání. TOMÁŠ KRČ vypálil z levého kruhu, Štipčák nic neviděl a puk skončil v brance. Asistence Marek Havránek.

16:20
    Hilšer tvrdě atakován ve svém pásmu, v předklonu odjíždí na střídačku, ale hraje se dál.

17:18
    Havířovští usazeni v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostali.

18:03
    Janeček dostal puk mezi beky, protáhl se do zakončení, ale sám před Ochmanem neuspěl.

19:01
    Geidlova střela z levé strany zaduněla na zadním mantinelu.

19:31
    Obránce Ševěček aktivně vlétl do útočného pásma a střelou švihem prověřil pozornost Ochmana.

19:55
    Ještě jeden zákrok Štipčáka v závěru třetiny, buly před havířovským gólmanem.

20:00

První třetina přinesla oboustranně svižný hokej. Domácí šli rychle do vedení, ale později hosté v přesilovce srovnali.
    Uvidíme, co přinese druhá část zápasu, která začne v cca 18:45.

20:01

21:26
    Hosté začali druhou třetiny aktivněji, ale teď se dopustili icingu.

22:12
    Adámkova střela z levého kruhu těsně minula Ochmanovu branku.

22:55
    Ofsajd AZetu.

23:20
    Bambulovi střela z pravé strany nesedla, Grygarovo nahození z leva končí v lapačce.

23:52
    Rychlá akce domácích vede k jejich vedení 2:1. Juhásze ještě stihl Ochman vychytat, ale KAREL DUFEK už nemel problém puk uklidit do prázdné branky. Asistence Lukáš Juhász a Jan Bambula.

24:09
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Tomeček – 2 min., podražení).

24:19
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Michálek – 2 min., sekání).

24:30
    Hrajeme 4 na 4, Geidl se z pravé strany dostal do zakončení, ale Štipčák byl u své levé tyče pozorný.

25:11
    Na druhé straně pozorná lapačka Ochmana, buly v třinecké třetině.

25:55
    Raška v dobré šanci, Štipčák puk vyráží na poslední chvíli nad branku.

26:06
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Bambula – 2 min., hákování).

26:19
    Hosté v plném počtu, začíná jejich přesilovka 5 na 4.

27:02
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Tomeček – 2 min., nedovolené bránění).

27:02
    Hosté mají k dispozici minutovou přesilovku 5 na 3.

27:22
    AZ se osvobozuje.

27:55
    Homolovy dvě střely od modré zblokovány bránícím hráčem.

28:06
    Domácí jsou už ve čtyřech.

28:50
    Hosté nahrají tuto část přesilovky vůbec dobře, AZ se spřehledem brání.

29:02

29:55
    Geidl dostal nabito z poza branky do ideální pozice, ale trefil Štipčákův beton.

30:40
    AZ pod tlakem, ale Geidl na brankovišti puk za Štipčáka neprocpal.

31:10
    Icing AZetu.

31:30
    AZ v přečíslení 3 na 2, zakončení vyšlo na Žídka, Ochman vyráží jeho střelu betonem.

32:43
    Na druhé straně přečíslení 2 na 1, zakončení na sebe vzal Adámek, ale Štipčáka nepropálil.

32:43
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Bochnak – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Bulava – 2 min., hrubost + 2 min., krosček). Trest odpyká Zoubek.

33:32
    AZ hraje přesilovku, ale hosté se osvobozují

34:07
    A AZ přesilovku po krásné kombinaci využívá. LUKÁŠ JUHÁSZ dostal puk prakticky před odkrytou branku a nemilosrdně jej zavěsil. Asistence Jan Bambula a Vojtěch Ševěček.

34:40
    Hosté v náporu, ale závar na brankovišti řeší Štipčák.

35:45
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Pindel – 2 min., podražení).

36:12
    A využitá přesilovka i na druhé straně. MATOUŠ ČMIEL střelou z první propálil Štipčáka a je to 3:2. Asistence Nico Geidl.

37:03
    Havířovští se usadili v útočném pásmu a ostřelují Ochmana. Ten všechny jejich pokusy zlikvidoval.

37:36
    Rychlá akce domácích vedla k přečíslení 2 na 1, které zakončil JAN CIENCIALA krásnou střelou pod horní tyčku. Asistence Lukáš Adámek a Michal Janeček.

38:50
    Konderlův pokus od modré zblokován, ale hosté se ještě jednou dostali ke střele, která končí mimo.

39:29
    AZ ještě stihl do přestávky vstřelit pátý gól a opět udeřil z rychlé akce. MAXIM MASTIČ dostal přihrávku do jízdy a z pravé strany propálil Ochmana. Asistence Daniel Tomeček.

40:00

Druhá třetina byla velmi zajímavá a v závěru i dost divoká. Podstatné je, že domácí v ní strhli vedení na svou stranu a před třetí třetinou, která začne v cca 19:35, mají k výhře blíže.

40:01

40:55
    Třetí třetina začala nepřesnostmi na obou stranách.

41:12
    Žídek dostal přihrávku z poza branky do ideální pozice, ale Ochmana tentokrát nepropálil.

42:45
    Havránek z mezikruží pálil tvrdě příklepem, ale nad branku.

43:57
    Hosté se drželi dlouho na puku. Pak se k němu dostali domácí, ale skončilo to icingem.

44:12
    Čmielova střela – po zákroku vyráčkou končí puk v rohu.

44:25
    Rychlá akce na druhou stranu – Pindel hledal před brankou nekrytého Janečka, tomu puk přeskočil čepel.

45:52

46:32
    Thiel zastaven ve středním pásmu, pak se domácí dostali až k hostující brance, ale přihrávka do mezikruží nenašla adresáta.

46:58
    Štipčák ukrývá puk pod svou lapačkou před Stebelem.

48:45
    Hra se přelévá ze strany na stranu, stále se hraje ve vysokém tempu, šance ale nevidíme.

49:07
    Buly před Ochmanem.

49:42
    Puk je mimo hrací plochu, vhazovat se bude před Štipčákem.

50:09
    Ochmanova vyrážečka posílá kotouč do ochranné sítě. Hra přerušena.

51:02
    Žídek tvrdě pálil z levého kruhu, Ochman pozorný a puk chytá.

52:34
    Vypadalo to, že hosté už nemají na zdramatizování zápasu, ale teď se jim podařilo snížit na 3:5. MAREK HAVRÁNEK dostal přihrávku z poza branky do ideální pozice a střelou k tyči překonal Štipčáka. Asistence Jakub Michálek.

53:50
    Další šance hostů – teď puk proklouzal havířovským brankovištěm mimo tři tyče!

54:05
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Bochnak – 2 min., hákování).

54:15
    Michálek pálil od modré mimo.

54:42
    Výborný zákrok Štipčáka proti Geidlovi.

54:55
    Krč v další gólovce, Štipčák betonem vyráží.

55:14
    Domácí vybojovali puk na vlastní modré a dva se hnali na Ochmana. Zakončující JAN ŽÍDEK i s trochou štěstí třineckého gólmana prostřelil a je to 6:3. Asistence Michal Janeček.

56:05

56:40
    Vhazování před domácí brankou.

57:00
    Ale hosté se opět dostali na dostřel. Po rychlé akci stihl sice Štipčák vyrazit střelu Havránka, ale na dorážku ADAMA RAŠKY neměl nárok. Asistence Marek Havránek.

57:35
    Posunuta havířovská branka, hra přerušena.

57:48
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Konderla – 2 min., podražení).