Washington – Carolina 1:3 (kon.) | Buffalo – Columbus 3:1 (kon.) | Tampa – Calgary 1:5 (kon.)
Buffalo Sabres
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Columbus Blue Jackets
Pátek 12.01.2018, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Krásný páteční večer všem hokejovým fanouškům a to především těm, kteří milují zámořskou NHL! Spousta týmů z NHL má volných pět dnů, ale některé mužstva na své volno čekají a i dnes hrají. My se společně podíváme na souboj mezi Buffalem a Columbusem.

Buffalo Sabres 10-24-9
    Domácí hokejisté se nachází na posledním místě východní konference se ziskem 29 bodů po 43 utkáních. Buffalo v novém roce ještě nevyhrálo a má na svém kontě už 4 porážky bez bodu za sebou. Šavle postupně prohráli s Minnesotou, Winnipegem, Flyers a Winnipegem. Sabres mají nejhorší útok východní konference a druhou nejhorší obranu (hned po Islanders). Na domácí půdě získali Sabres pouze 5 výher a poslední výhra na domácím ledě se datuje na 23.12.2017 kdy Sabres porazili Flyers 4:2.

Columbus Blue Jackets 25-16-3
    Hosté se drží na pátém místě východní konference se ziskem 53 bodů po 44 zápasech. Columbus má na svém kontě sérii dvou vítězství za sebou. Blue Jackets mají naprosto stejný počet bodů jako třetí Boston a čtvrté Toronto a na šesté Devils má Columbus náskok pouze jednoho bodu. Na venkovních kluzištích je Columbus čtvrtý nejlepší z východní konference a získal za 22 zápasů hned 23 bodů.

Buffalo Sabres 5:3 Columbus Blue Jackets

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Buffalo Sabres: Ullmark (Lehner) – Scandella, McCabe, Falk, Guhle, Ristolainen, Beaulieu – E. Kane, Eichel (A), Nolan – S. Wilson, Okposo (A), Jo. Larsson – S. Reinhart, Girgensons, Pominville – B. Pouliot, Rodrigues, R. O'Reilly (A).

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Harrington, J. Johnson (A), Werenski, D. Savard, Nutivaara – Panarin, Wennberg, Calvert – Schroeder, Dubois, Bjorkstrand – Hännikäinen, Jenner (A), Sedlák – Motte, N. Foligno (C), J. Anderson.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Frederick L'Ecuyer – Tim Nowak, Brad Kovachik.

00:01

00:08
    První útok Columbusu je zastavený ofsajdem.

00:35
    Hosté se drží v útočném pásmu a kombinují s kotoučem okolo mantinelů.

01:06
    Okposo špatně rozehrál a domácí se proviňují zakázaným uvolněním.

01:35
    Buffalu se podařilo projít do útočného pásma a formace Eichela kombinuje v útočné třetině.

02:06
    Justin Falk prověřil pozornost Bobrovskiho.

02:51
    Hra plyne velmi rychle a hraje se bez přerušení. Columbus se snaží kombinovat v útočném pásmu, ale do žádné velké šance se zatím nedostal.

03:37
    David Savard nahodil na Ullmarka od modré čáry a švédský brankář ukryl kotouč v lapačce.

03:54
    Před Bobrovskim se zjevil osamocen jeden z hráčů Buffala a hostující brankář zasáhl pravým betonem!

04:31
    Jack Eichel se dostal před branku, ale na Bobrovskiho si nepřišel.

05:04
    Hosté nahodili do útočného pásma a odcházejí střídat.

05:23
    Kotouč skončil mezi diváky a vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

05:47
    Ryan O'Reilly nebezpečně napadal, ale puk nezískal a tak rozdal alespoň pár tvrdých hitů.

05:57
    Sergej Bobrovskij vyrazil po střele od modré puk pouze před sebe, kde byl Jack Eichel, který nedokázal ležícího brankáře překonat!

06:59
    Nick Foligno nahodil na Ullmarka, který podržel kotouč a následuje komerční přestávka.

07:31
    Ryan O'Reilly vystřelil z poloviny hřiště a jeho střela neměla nárok na úspěch.

07:53
    Panarin vystřelil bekhendem a trefil tyčku!

08:31
    Sabres dnes hodně vysoko napadají a dělají problémy v rozehrávce hostů.

08:50
    Evan Rodrigues mohl zakončovat do poloodkryté branky, ale puk se mu asi postavil na čepeli a Rodrigues branku minul.

09:14
    Buffalo je aktivnější a Eichel se dostal do dalšího nebezpečného zakončení, kterým orazítkoval tyč!

09:42
    Střela Foligna byla přizvednuta do ochranné sítě.

10:17
    Jones zavezl kotouč do útočného pásma a hosté kombinují.

10:37
    Střela Jonese byla už zpoza modré čáry a Columbus se tak vystavil do ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

11:03
    Domácí jsou opět v útočném pásmu a kombinují.

11:41
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí jdou do vedení! Scott Harrington nedokázal po mantinelu vyhodit puk, který na modré čáře zachytil Jack Eichel, který okamžitě našel v mezikruží Okposa. Ten sice Bobrovskiho nepřekonal, ale z dorážky se to už povedlo BENOITOVI POULIOTOVI, který tak posílá Šavle do vedení. Asistence: Kyle Okposo a Jack Eichel.
    11:41 Benoit POULIOT - 1:0

13:22
    Domácí jsou stále při chuti a kombinují v útočné třetině.

14:17
    Buffalo se s ničím nepáře a když jsou hráči domácího celku pod tlakem, tak jednoduše vyhazují puku do středního pásma.

14:41
    Icing domácího celku.

14:50
    Další střelu od modré čáry pokryl Ullmark.

15:10
    Hosté se pokoušejí pálit ze všech pozic, ale tížené ovoce jim to zatím nenese.

15:37
    Savardova střela skončila v klubku hráčů před brankou.

16:37
    Columbus se nikam nežene a zápas nemáš příliš vysoké tempo.

16:59
    Rasmus Ristolainen vystřelil od modré čáry a jeho pokus někdo tečoval a to nadělalo velké problémy hostujícímu brankáři.

18:25
    Hosté jsou aktivnější a Ullmark se v brance rozhodně nenudí.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:28
    Domácí drží kotouč a vypadá to, že se v první části už dalšího gólu nedočkáme.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je minulostí a nabídla jen jednu branku, kterou vstřelil Benoit Pouliot. Sledujeme zatím velmi vyrovnaný hokej, kterému bohužel chybí víc branek.
    Střely na branku 15:11

20:01

20:26
    Hosté začali aktivněji a jsou v útočné třetině.

20:51
    Zach Werenski vystřelil od modré a Ullmark v poklidu vyrazil.

21:15
    Folignova střela skončila v lapačce Ullmarka.

21:30
    Jake McCabe vystřelil z levého kruhu a Bobrovskij neměl žádný problém s tímto pokusem.

21:59
    Domácí se stále drží na útočné polovině, ale ke střele se zatím nedostali.

22:36
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale vyloženou brankovou situaci jsme zatím neviděli.

23:16
    Jordan Schroeder měl dostatek místa na levém kruhu, ale střelu uspěchal a Ullmark kryje.

24:09
    Postup Šavlí zastavuje ofsajd.

24:34
    Eichelova formace je dnes velmi nebezpečná a dokáže si vytvořit šance v útočném pásmu.

25:10
    Columbus se snaží aktivně napadat, ale Buffalo hraje velmi dobře.

25:48
    Zach Werenski vystřelil od modré a poté i z kruhu, ale oba pokusy buď skončili na bránících hráčích nebo na betonech Ullmarka.

26:44
    Hosté častěji drží puk, ale hraje se nahoru dolu bez přerušení a tak má hra rychlý spád.

27:20
    Hosté jsou jednoznačně více na kotouč, ale domácí hráči si zatím vytvářejí ty větší.

27:51
    Okposo se pokoušel proháčkovat do pásma to se mu zatím daří.

28:51
    Zakázané uvolnění na straně domácích.

29:24
    Nyní je k vidění nepříliš pohledná pasáž, ve které se oba celky přetahují o střední pásmo.

30:06
    Ullmark raději přidržel puk a bude se vhazovat po pravici Dahledan.

30:31
    Šavle se začíná dostávat do tepma.

31:05
    Jack Eichel kouzlí s pukem v útočné třetině.

31:54
    Hosté se pokoušejí o vyrovnání, ale Buffalo dobře brání.

32:29
    Sergej Bobrovskij podržel puk a Buffalo bude mít vhazování v útočné třetině.

32:39
    Další ofsajd Hradce zastavuje hru.

32:51
    Dobrých pět minut nebyla k vidění žádná velká šance. Oba týmy se přetahují o střední pásmo.

34:00
    Domácí jeli dva na jednoho, ale jeden zdomácích útočníků prázdnou branku.

35:25
    V rohu kluziště je velká mela o kotouč, který stále ne a ne vypadnout.

36:00
    Domácí mají kotouč pod kontrolou, ale do velké možnosti se nemohou dostat.

36:49
    Ullmark musel řešit zapeklité situace ve svém brankovišti a zatím vše zvládá!

36:57
    Panarin se dostal ke střele, která končí na tyčce!

37:35
    Hosté jsou stále v útočnému pásmu.

38:38
    Columbusu se nedá upřít Praha, ale do ostatních firem.. uvidime.

39:00
    Právě probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:13
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

39:42
    Oliver Bjorkstrand se pokouší něco vymyslet a Ullmark má plné ruce práce.

40:00

Druhá třetina je minulostí a oba týmy jdou do kabin za stavu 1:0.
    Střely na branku 22:26.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

40:01
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Ristolainen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Josh Anderson – 2 min., hrubost).

41:10
    Buffalo je zatím lepším celkem ve třetí třetině.

41:51
    Hra ve čtyrech svědčí Buffalu, které je zatím lepší.

42:11
    Panarinova střela ihned po vhazování nadělala pořádné zmatky v domácí obraně.

42:31
    Markus Hännikäinen se pokoušel natřikrát dorazit puk za hostujícího brankáře, ale ten vše pochytal.

43:03
    Sedlák zavezl puk do útočné třetiny a pokouší se kombinovat se svými spoluhráči.

43:41
    Dva tvrdé pokusy od modré pochytal domácí brankář.

44:19
    Buffalo drží puk u své branky a čeká, až se oba týmy vystřídají.

44:49
    Columbusu nejde sebrat snaha o vyrovnání, ale Buffalo dnes hraje na své možnosti skvělý zápas.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:33
    Hosté jsou opět v útočném pásmu.

46:02
    Columbus se snaží za každou cenu vyrovnat, ale zatím mu to nejde.

47:18
    Kane nahodil puk po mantinelu za branku, ale kotouč se odrazil od nějaké nerovnosti přímo před branku, kde byl KYLE OKPOSO, který zakončoval do prázdné branky, protože Bobrovskij byl vyjetý za brankou. Asistence: Evander Kane a Brendan Guhle.

48:55
    Columbus má stále více ze hry, ale co jim je to platné, když stále prohrávají o dvě branky.

49:22
    Buffalo svou aktivní hrou vybojovalo kotouč na polovině soupeře a zabranuje tak rychlým útokům Columbusu.

50:26
    Eichel zakládá další útočnou akci.

51:11
    Linus Ullmark si připsal dva zákroky v krátkém sledu za sebou.

51:37
    Zach Werenski nahodil na brankáře a ten v poklidu kryje.

52:05
    Buffalo zuby nehty brání svůj náskok.

52:26
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Evan Rodrigues – 2 min., podražení).

52:30
    Domácí vyhazují.

52:58
    Columbus je už v pásmu a kombinuje.

53:24
    Jonesovu tvrdou střelu chytil domácí brankář.

53:45
    Columbus právě vstřelil branku!
    A je to 2:1! ARTĚMIJ PANARIN zavezl kotouč do útočného pásma, u mantinelu obehrál dva hráče a sám zakončil bekhendem. Asistence: Zach Werenski a Seth Jones.
    53:45 Artěmij PANARIN - 2:1

54:52
    Columbus je na dostřel a tak hraje ještě více a domácí mají problémy..

55:22
    Columbus má už přes 40 střel a je stále v útočné třetině.

55:31
    Zach Werenski zachránil situaci na poslední chvíli.

56:12
    Utkání se pomalu chýlí ke konci a domácí si kráčí pro dva body.

57:12
    Buffalo se stáhlo do obranného boxu a především brání svůj jednobrankový náskok.

58:00
    Právě probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:27
    Columbus je v šesti!

58:37
    Oddechový čas pro hosty.

58:52
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění, ale ukrojili další cenné vteřiny.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:26
    Hostům čas rychle utíká a domácí skvěle brání!

59:54
    Autorem branky je JACK EICHEL, který trefil prázdnou branku skoro přes celé hřiště a zajišťuje tak vítězství. Asistence: Ryan O'Reilly.
    59:54 Jack EICHEL - 3:1

Je dobojováno! Po velmi taktickém utkání si nakonec plný bodový zisk připisuje domácí Buffalo, které zcela zaslouženě vítězi 3:1.

Jack Eichel

To je ode mě vše, dobrou noc a u dalších přenosů na shledanou. (03:48:10)

Vojtěch Görög

Branky a nahrávky: 12. B. Pouliot (Okposo, Eichel), 48. Okposo (E. Kane, Guhle), 60. Eichel (R. O'Reilly) – 54. Panarin (Werenski, S. Jones)

Rozhodčí: Brian Pochmara, Frederick L'Ecuyer – Tim Nowak, Brad Kovachik