Třinec – Mladá Boleslav 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 2:3 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 1:4 (kon.)
Zlín – Plzeň 4:1 (kon.) | Olomouc – Jihlava 2:3 (po pr.) | Liberec – Vítkovice 1:4 (kon.)
konec
HC Oceláři Třinec
5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 12.01.2018, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků) • Tipsport extraliga (ČR) • 39. kolo
Předzápasové kurzy: 1.58 4.8 4.82
Partner:
   
  Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký víkend. Na shledanou! (19:28:01)
   
  Nejlepší hráči zápasu

  Martin Růžička (1+1) – Jakub Klepiš (0+1).
   
  Utkání třicátého osmého kola mezi Oceláři a Mladou Boleslaví je u konce, z vítězství 5:1 se radují domácí hráči s drakem na hrudi. Slezané v závěrečné dvacetiminutovce potvrdili své vedení a dvěma brankami Martina Růžičky a Vladimíra Draveckého stanovili konečnou podobu výsledku zápasu.
   
  Konec zápasu.
   
  59:16
  Pabiška na hraně brankoviště nepříjemně dotíral na brankáře Hrubce, třinecký gólman si ale s touto situací dokázal poradit.
   
  58:45
  Icing Bruslařů.
   
  58:38
  Dnešní utkání sleduje 4 061 diváků.
   
  58:38
  Bratři Kovařčíkové se chtěli dostat do útočné třetiny, Ondřej Kovařčík pak ale v dobré pozici nedokázal zakončit.
  58:11 Vladimír DRAVECKÝ - 5:1
   
  58:11
  Třinec právě vstřelil branku!
  Pátá branka Ocelářů! VLADIMÍR DRAVECKÝ se ukryl za hostujícími obránci, přesným pasem jej pak do sóla vyslal Erik Hrňa. Dravecký střílel na lapačku, Maxwell první střelu dokázal vyrazit. Dravecký ale zachoval klidnou hlavu a ze vzduchu poslal kotouč do sítě hostující branky! Asistence: Erik Hrňa, Tomáš Linhart.
   
  57:38
  Ondřej Kovařčík mohl podruhé skórovat, z mezikruží ale trefil jen Maxwellův beton
   
  56:55
  Roth na jedné, Pacovský na druhé straně se marně pokoušeli o vyslání svého spoluhráče do rychlého brejku. Kotouč drží Oceláři ve vlastním pásmu.
   
  56:21
  Oceláři drží kotouč na svých holích, hosté se nemohou dostat k žádé kombinaci.
   
  55:41
  Polanský zavezl kotouč do útočné třetiny, přesným pasem pak našel rozjetého Martina Růžičku. Třinecký útočník se to namířil přímo na hostující branku, bekhendovou kličkou ale Maxwella nepřekonal.
   
  54:42
  David Musil pálil těsně vedle Maxwellovy branky, podobně se pak v zakončení vedlo Eriku Hrňovi. Oceláři jsou aktivnějším týmem.
  53:44 Martin RŮŽIČKA - 4:1
   
  53:44
  Třinec právě vstřelil branku!
  Hráči s drakem na hrudi ubránili oslabení, po návratu MARTINA RŮŽIČKY na led se dokázali prosadit! Třinecký kanonýr ve vlastním pásmu vybojoval kotouč, spolu s Michalem Kovařčíkem a Marianem Adámkem se pak vydal do protiakce. Michal Kovařčík posílal žabku na Adámka, ten ale přenechal kotouč právě pro MARTINA RŮŽIČKU, který bekhendem poslal puk mezi Maxwellovy betony! Asistence: Michal Kovařčík.
   
  53:14
  Přesilovka hostí je u konce, Oceláři hrají v plném počtu.
   
  52:51
  Adamský s Marcinkem dostali kotouč do soupeřova pásma, hosté musí začít od vlastní branky.

  Daniel Ježek

  Branky a nahrávky: 27. R. Vlach (Linhart), 35. O. Kovařčík (Chmielewski), 37. Svačina (Linhart, Martin Růžička), 54. Martin Růžička (M. Kovařčík), 59. Dravecký (Hrňa, Linhart) – 3. Urban (Klepiš)


  HC Oceláři Třinec: Hrubec (3. Hamerlík) – Krajíček (C), Adámek, Linhart, Roth, L. Kovář, D. Musil – Svačina, Marcinko, Martin Růžička (A) – Dravecký, R. Vlach, Hrňa – Adamský (A), Polanský, Cienciala – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.
  BK Mladá Boleslav: Maxwell (J. Růžička) – Hanzlík (C), J. Říha, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Hrdinka – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš (A), P. Musil, P. Kousal – Pacovský, P. Holík, Lenc (A) – Pabiška, Urban, Martin Procházka.

  Rozhodčí: Robin Šír, Alexander Pavlovič – David Klouček, Vít Komárek