Švýcarsko – Německo 3:0 (kon.) | USA – Kanada 4:3 (2:1 po s.n.) | Švédsko – Rusko 2:1 (kon.)
Česko – Finsko 1:2 (kon.)
konec
Švýcarsko
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Německo
Pátek 12.01.2018, 13:30 • Dmitrov • Mistrovství světa žen do 18 let • O udržení
Partner:
   
  To je z mé strany vše a u dalších textových přenosů zde ze šampionátu v ruském Dmitrově se budu těšit brzy nashledanou! (15:38:43)
   
  Tři nejlepší hráčky Švýcarska na tomto turnaji – Stefanie Wetliová, Rahel Enzlerová a Lisa Rüediová.

  Tři nejlepší hráčky Německa na tomto turnaji – Celina Haiderová, Franziska Brendelová a Franziska Klingerová.
   
  Nejlepšími hráčkami dnešního utkání byly vyhlášeny Lisa Rüediová (SUI) a Anna-Maria Nickischová (GER).
   
  Je konec! Švýcarky zvládly i druhé barážové klání a zůstávají v elitní divizi i pro příští rok. Naopak Němky nedokázaly navázat na dobré výkony ze základní skupiny a čeká je pád do nižší skupiny.

  Švýcarky předvedly v dnešním utkání týmový a dobře organizovaný výkon založený na dobré obraně. Švýarské juniorky dostala do vedení Rüediová. O osudu utkání rozhodla druhá třetina, ve které země helvétského kříže navýšila své vedení zásluhou gólů Enzlerové a Rüediové. V závěrečné třetině to ještě Němky zkoušly při power play, ale neuspěly.
   
  Konec zápasu.
   
  59:47
  V samotném závěru dnešního utkání přichází ještě jedno vyloučení. Na trestou lavici míří Nickischová za hákování!
   
  59:04
  Švýcarky jsou v plném počtu!
   
  58:41
  Na modré čáře napřáhla ke střele obránkyně Brendelová, jejíž střelu si však ve vzduchu dokázala najít Maurerová, která zasáhla lapačkou.
   
  57:58
  Mayová musela na malou chvillku zpět do branky, ale nyní jsou již u kotouče znovu Němky, a tak Mayová míří znovu na střídačku.
   
  57:36
  Nickischová si vzala na starost rozehrávku, ale její přihrávka na Kaiserovou nebyla přesná a je z toho zakázané uvolnění.
   
  57:28
  Švýcarkám se nyní podařilo dostat kotouč z pásma ven a mohou vystřídat.
   
  57:04
  Šance pro Němky! Na trestnou lavii míří Lutzová za krosček a německé juniorky si zahrají přesilovou hru.
   
  56:53
  Na modré čáře se dostala ke kotouči znovu Botthofová, která napřáhla opět ke střele. Tentokrát její pokus zastavila nejspíše tyč!
   
  56:28
  Na modrou dostala kotouč Botthofová, která bleskově vypálila. Před Maurerovou tečovala střelu Kaiserová, ale švýcarská gólmanka dokázala zasáhnout!
   
  56:19
  Němky to zkoušejí v šesti!
   
  55:02
  Němky se vrhly do útoku, konkrétně Kaiserová, která z pravé strany vystřelila, ale Maurerová byla pozorná! Následuje přestávka k čištění ledu.
   
  54:34
  Až nyní to zkusila od modré čáry obránkyně Christenová, ale její střelu Mayová vyrazila. Za malou chvíli se vrátí na led vyloučená Kaiserová.
   
  54:13
  Švýcarky se i nadále drží v útočném pásmu, ale k dalšímu střeleckému pokusu se zatím nedostaly.
   
  53:41
  Švýcarky se usadily v útočném pásmu. Od modré to zkusila Lisa Rüediová, ale její střelu zblokovaly neměcké hráčky.

  Jan Havlovic

  Branky a nahrávky: 10. Rüediová (Christenová, Wetliová), 23. Enzlerová (Rüediová), 35. Rüediová (Christenová, Enzlerová)


  Švýcarsko: Maurerová (Spiesová) – Wetliová (C), Christenová, Si.Bachmannová (A), Vallariová (A), Hauserová, Lutzová, Gianolaová, Ingoldová – Rüediová, Enzlerová, Leemannová – Zimmermannová, Ryhnerová, Schlegelová – Bertaová, Pagnamentová, Emmeneggerová – Staubová, Sa.Bachmannová
  Německo: Mayová (Pfeiferová) – Botthofová, Nickischová, Heinzová, Brendelová, Schmitzová, Klingerová, Raschkeová – Haiderová (C), Kaiserová, Schwambornová – Christofová, Lu.Welckeová, Li. Welckeová – Fiedlerová, Barová, Leveringhausová – Harková, Ketzerová, Dopheideová – Gruchotová

  Rozhodčí: Kontturiová (FIN), Zujevová (RUS) – Manthaová (CAN), Štefková (CZE)