Štafeta mužů 4x7,5 km, Ruhpolding | Vítěz: Norsko (kon.) |
Kombinace mužů, 1. kolo, Wengen | Vítěz: V. Kriechmayr (AUT) (kon.) | | | Kombinace mužů, 2. kolo, Wengen | Vítěz: V. Muffat-Jeandet (FRA) (kon.) |
Kvalifikace lety HS235, Bad Mitterndorf | Vítěz: D. Tande (NOR) (kon.) |
Skoky HS135, Val di Fiemme | Vítěz: J. Riiber (NOR) (kon.) | | | Běh 10 km klasicky, Val di Fiemme | Vítěz: J. Graabak (NOR) (kon.) |
konec
SP - kombinace mužů, 2. kolo, Wengen
Vítěz: V. Muffat-Jeandet (FRA)
Tomáš Kohlmann
Konečné pořadí:
1. Victor Muffat-Jeandet (FRA) 2:35,29
2. Pavel Trichičev (RUS) +0,96
3. Peter Fill (ITA) +1,15
4. Kjetil Jansrud (NOR) +1,16
5. Dominik Paris (ITA) +1,18
6. Mauro Caviezel (SUI) +1,23
7. Justin Murisier (SUI) +1,30
8. Matthias Mayer (AUT) +1,37
9. Bryce Bennett (USA) +1,45
10. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,50
11. Ted Ligety (USA) +2,17
12. Marco Schwarz (AUT) +2,21
13. Thomas Mermillod Blondin (FRA) +2,30
14. Thomas Dressen (GER) +2,35
15. Romed Baumann (AUT) +2,38
16. Frederic Berthold (AUT) +2,51
17. Broderick Thompson (CAN) +2,57
18. Ryan Cochran-Siegle (USA) +2,59
19. Jared Goldberg (USA) +2,64
20. Emanuele Buzzi (ITA) +2,98
21. Nils Mani (SUI) +3,13
22. Riccardo Tonetti (ITA) +3,67
23. Bjørnar Neteland (NOR) +4,19
24. Felix Monsen (SWE) +4,27
25. Andreas Romar (FIN) +4,29
26. Martin Čater (SLO) +4,36
27. Klemen Kosi (SLO) +4,81
28. Miha Hrobat (SLO) +5,21
29. Ryo Sugaj (JPN) +5,38
30. Ondřej Berndt (CZE) +5,42
31. Filip Forejtek (CZE) +5,48
...
34. Kryštof Krýzl (CZE) +5,85
1. Victor Muffat-Jeandet (FRA) 2:35,29
2. Pavel Trichičev (RUS) +0,96
3. Peter Fill (ITA) +1,15
4. Kjetil Jansrud (NOR) +1,16
5. Dominik Paris (ITA) +1,18
6. Mauro Caviezel (SUI) +1,23
7. Justin Murisier (SUI) +1,30
8. Matthias Mayer (AUT) +1,37
9. Bryce Bennett (USA) +1,45
10. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,50
11. Ted Ligety (USA) +2,17
12. Marco Schwarz (AUT) +2,21
13. Thomas Mermillod Blondin (FRA) +2,30
14. Thomas Dressen (GER) +2,35
15. Romed Baumann (AUT) +2,38
16. Frederic Berthold (AUT) +2,51
17. Broderick Thompson (CAN) +2,57
18. Ryan Cochran-Siegle (USA) +2,59
19. Jared Goldberg (USA) +2,64
20. Emanuele Buzzi (ITA) +2,98
21. Nils Mani (SUI) +3,13
22. Riccardo Tonetti (ITA) +3,67
23. Bjørnar Neteland (NOR) +4,19
24. Felix Monsen (SWE) +4,27
25. Andreas Romar (FIN) +4,29
26. Martin Čater (SLO) +4,36
27. Klemen Kosi (SLO) +4,81
28. Miha Hrobat (SLO) +5,21
29. Ryo Sugaj (JPN) +5,38
30. Ondřej Berndt (CZE) +5,42
31. Filip Forejtek (CZE) +5,48
...
34. Kryštof Krýzl (CZE) +5,85
1. Victor Muffat-Jeandet (FRA) 2:35,29
2. Pavel Trichičev (RUS) +0,96
3. Peter Fill (ITA) +1,15
4. Kjetil Jansrud (NOR) +1,16
5. Dominik Paris (ITA) +1,18
6. Mauro Caviezel (SUI) +1,23
7. Justin Murisier (SUI) +1,30
8. Matthias Mayer (AUT) +1,37
9. Bryce Bennett (USA) +1,45
10. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,50
11. Ted Ligety (USA) +2,17
12. Marco Schwarz (AUT) +2,21
13. Thomas Mermillod Blondin (FRA) +2,30
14. Thomas Dressen (GER) +2,35
15. Romed Baumann (AUT) +2,38
16. Frederic Berthold (AUT) +2,51
17. Broderick Thompson (CAN) +2,57
18. Ryan Cochran-Siegle (USA) +2,59
19. Jared Goldberg (USA) +2,64
20. Emanuele Buzzi (ITA) +2,98
21. Nils Mani (SUI) +3,13
22. Riccardo Tonetti (ITA) +3,67
23. Bjørnar Neteland (NOR) +4,19
24. Felix Monsen (SWE) +4,27
25. Andreas Romar (FIN) +4,29
26. Martin Čater (SLO) +4,36
27. Klemen Kosi (SLO) +4,81
28. Miha Hrobat (SLO) +5,21
29. Ryo Sugaj (JPN) +5,38
30. Ondřej Berndt (CZE) +5,42
31. Filip Forejtek (CZE) +5,48
...
34. Kryštof Krýzl (CZE) +5,85 (15:59:01)
Pro jeden bod do světového poháru si dnes dojel Čech Ondřej Berndt, jeho krajané Forejtek a Krýzl končí těsně za bodovanou třicítkou.
1. Victor Muffat-Jeandet (FRA) 2:35,29
2. Pavel Trichičev (RUS) +0,96
3. Peter Fill (ITA)
4. Kjetil Jansrud (NOR)
5. Dominik Paris (ITA)
1. Victor Muffat-Jeandet (FRA) 2:35,29
2. Pavel Trichičev (RUS) +0,96
3. Mauro Caviezel (SUI) +1,23
4. Justin Murisier (SUI) +1,30
5. Bryce Bennett (USA) +1,45
1. Victor Muffat-Jeandet (FRA) 2:35,29
2. Pavel Trichičev (RUS) +0,96
3. Justin Murisier (SUI) +1,30
4. Thomas Mermillod Blondin (FRA) +2,30
5. Thomas Dressen (GER) +2,35
Nejlepším sjezdařům by ve druhém kole mohli výrazně zatopit Luca Aerni, loňský mistr světa ze Svatého Mořice, či další dobří slalomáři Murissier nebo Muffat-Jeandet.
Olympijský vítěz v kombinaci z Turína (2006) a mistr světa ze Schladmingu (2013) Ted Ligety pak dlouho útočil na 30. příčku, díky které by měl vynikající trať, ovšem nakonec jej s číslem 49 přeskočil Ital Buzzi a tak Ligety jako 31. závodník prvního kola bude muset na trať až po nejlepší třicítce, což jej odepisuje z boje o nejlepší pozice.
1. Vincent Kriechmayr (AUT) 1:43,66
2. Hannes Reichelt (AUT) +0,59
3. Dominik Paris (ITA) +0,74
4. Peter Fill (ITA) +0,76
5. Christof Innerhofer (ITA) +0,84
6. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,00
7. Kjetil Jansrud (NOR) +1,07
8. Matthias Mayer (AUT) +1,12
9. Marc Gisin (SUI) +1,14
10. Ryan Cochran-Siegle (USA) +1,38
11. Bryce Bennett (USA) +1,43
12. Jared Goldberg (USA) +1,50
13. Martin Čater (SLO) +1,52
14. Romed Baumann (AUT) +1,56
14. Mauro Caviezel (SUI) +1,56
16. Gian Luca Barandun (SUI) +1,81
17. Nils Mani (SUI) +1,82
18. Andreas Romar (FIN) +1,88
19. Maxence Muzaton (FRA) +1,93
20. Luca Aerni (SUI) +2,15
21. Gilles Roulin (SUI) +2,16
22. Emanuele Buzzi (ITA) +2,18
23. Thomas Dressen (GER) +2,25
24. Justin Murisier (SUI) +2,37
25. Broderick Thompson (CAN) +2,53
26. Thomas Mermillod Blondin (FRA) +2,54
27. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +2,55
28. Stefan Rogentin (SUI) +2,58
29. Pavel Trichičev (RUS) +2,59
30. Frederic Berthold (AUT) +2,62
50. Filip Forejtek (CZE) +4,10
52. Kryštof Krýzl (CZE) +4,26
53. Ondřej Berndt (CZE) +4,28