Girona – Las Palmas 6:0 (kon.) | Real Madrid – Villarreal 0:1 (kon.) | Eibar – Atlético 0:1 (kon.)
La Coruňa – Valencia 1:2 (kon.)
Real Madrid
0:1 (0:0)
Villarreal CF
Sobota 13.01.2018, 16:15 • Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) • Španělská LaLiga • 19. kolo

Real Madrid opět potvrdil, že je v posledních týdnech bez formy. Tým Zinedina Zidana byl v prvním poločase zápasu s Villarrealem jasně lepší, jenže gól nevstřelil. Ve druhém poločase pak fotbalistům Los Blancos došla šťáva a dlouho se zdálo, že zápas dospěje do nerozhodného stavu. Jenže v 87. minutě po rohovém kopu Realu následoval rychlý protiútok hostů, který zakončil do odkryté brány Pablo Fornals. Real tak prohrál 0:1 a v tabulce se tak na něj dotáhl na rozdíl jediného bodu právě Villarreal. (18:15:19)

90+3

90+3
    Po centru Kroose se dokázali hosté ubránit.

90+2
    Real je v křeči a nyní se už prakticky k ohrožení brány soupeře nedostává. Ještě tu bude alespoň roh.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby.

89
    Frustrovaný Lucas nyní fauloval a dostává žlutou kartu.
    87. Pablo FORNALS - 0:1

87
    Villarreal právě vstřelil branku!
    Neskutečný závěr! Domácí kopali další rohový kop, jenže po rychlém protiútoku nejprve Navas skvěle vychytal Ünala, jenže následně ho přeloboval PABLO FORNALS a hosté vedou 1:0!

85
    Po rozehrávce nakrátko se domácí již k zakončení nedostali.

84
    Marcelo byl na levé straně opět připravený centrovat, jenže znovu trefil jen obránce a následuje další roh.

83
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Antonio Rukavina.

81
    Míč proti noze dostal teď Modrič, bez přípravy ale vypálil vysoko nad.

80
    Tlak domácích začíná pomalu sílit. Jenže do konce zápasu chybí něco málo přes deset minut a skóre se nemění.

77
    Z levé strany teď zkoušel do vápna centrovat Marcelo. Nezvykle pravou nohou ale poslal míč jen na hlavu stopera Bonery.

77
    Teď jsou to hosté, kteří mají balon na svých kopačkách. Hrají ale jen v okolí půlící čáry a nikam se neženou.

76
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Enes Ünal.

Dnešní utkání sleduje 63.403 diváků.

74
    Pokud byl Real v prvním poločase jasně lepší, po změne stran se prezentuje ospalým výkonem a hosté mohou začít reálně přemýšlet na zisk bodů.

Petr Bílek

Branky: 87. Fornals

Karty:   58. Carvajal (REA), 89. L. Vázquez (REA) – 44. Bacca (VLR)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 21:6. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:12.
    Real Madrid: Navas – Carvajal, Varane, Nacho Fernández, Marcelo – Kroos, Casemiro, Modrić – Bale (70. Asensio), Isco (70. L. Vázquez), Ronaldo.
    Náhradníci: Casilla – Vallejo, Hernández, L. Vázquez, Asensio, Mayoral, Kovačić.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar, Álvaro González, Bonera, J. Costa – Castillejo (83. Antonio Rukavina), Hernández, Trigueros – Raba (46. Čeryšev), Fornals, Bacca (76. Ünal).
    Náhradníci: Barbosa – Čeryšev, Marín, Ünal, Antonio Rukavina, Guerra, Francisco Torres.

Rozhodčí: Undiano – Barbero, Prieto

Diváci: 63.403