W. Brémy – Hoffenheim 1:1 (kon.) | Frankfurt – Freiburg 1:1 (kon.) | Augsburg – Hamburg 1:0 (kon.)
Hannover – Mohuč 3:2 (kon.) | Stuttgart – Hertha 1:0 (kon.) | RB Lipsko – Schalke 3:1 (kon.)
VfB Stuttgart
1:0 (0:0)
Hertha BSC
Sobota 13.01.2018, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Německá Bundesliga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

V 18. kole německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy VfB Stuttgart a Hertha BSC. Poslední vzájemný zápas těchto mužstev dopadl lépe pro Herthu, která v domácím prostředí vyhrála 2:0, když se dvakrát prosadil Leckie. Nyní se bude hrát v Mercedes-Benz Aréně ve Stuttgartu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 60 441 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Dr. Felix Brych a jeho asistenti Mark Borsch a Stefan Lupp.

VfB Stuttgart:

Stuttgart se momentálně nachází na čtrnáctém místě se sedmnácti prohry a skóre 13:21. Poslední zápasy ovšem Stuttgartu vůbec nevychází a mají nejhorší formu z celé ligy, když za pět utkání urvali pouze bod. V posledním utkání Bundesligy se utkal v domácím prostředí s Bayernem. Hosté byli o něco lepší a v 79. minutě šli do vedení. V 90+4. minutě mohli domácí vyrovnat, ale Akolo neproměnil pokutový kop a jasný lídr tabulky Bayern si odvezl tři body. Nejlepším střelcem je se čtyřmi góly Akolo. Hlavním trenérem je Hannes Wolf.

Hertha BSC:

Hertha je na tom v tabulce o něco lépe a aktuálně se nachází na desátém místě s dvaceti čtyřmi body a skóre 26:25. V posledním utkání zavítal na půdu RB Lipska a očekával se velmi sledovaný souboj. Už v 5. minutě šli hosté do vedení po brance Selkeho. Ovšem o dvě minuty později dostal Torunarigha červenou kartu a Hertha šla do deseti. Ale ani to jim nezabránilo vstřelit druhou branku, kterou dal v 31. minutě Kalou. V 51. minutě poslal hosty už do tříbrankového náskoku Selke. V 68. minutě snížil domácí Orban a v 90+2. minutě se prosadil domácí Halstenberg. Domácí nakonec třetí gól nepřidali a Hertha si po výhře 3:2 odvezla všechny tři body. Nejlepším střelcem je se sedmi góly Kalou. Hlavním trenérem je Pál Dárdai.

VfB Stuttgart: Zieler – Pavard, Baumgartl, Kamiński, Aogo – Ascacibar, Gentner (C) – Donis, Akolo, Özcan – Mario Gómez.
    Náhradníci: Meyer – Badstuber, Beck, Burnic, Ginczek, Emiliano Insúa, Mangala.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Weiser, Stark, Lustenberger, Plattenhardt – Maier, Skjelbred (C) – Leckie, Kalou, Lazaro – Selke.
    Náhradníci: Kraft – Darida, Duda, Ibišević, Langkamp, Mittelstädt, Pekarík.

Rozhodčí: Dr. Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Domácí se ihned dostali dopředu, ale s jejich střelou si poradil hostující brankář Jarstein.

2
    Donis se ocitl v ofsajdovém postavení a akce Stuttgartu je u konce.

3
    Hertha měla přímý kop, ze kterého letěl centr do vápna kde se dostal do zakončení hostující hráč, ale bránu přestřelil.

5
    Aogo sice poslal centr do vápna, ale nakonec z něj nic nebylo.

6
    Mario Gomez si naskočil na centr, ale hlavou zakončil těsně vedle levé tyče. Jarstein se postará o odkop od brány.

7
    Leckie čekal ve vápně na centr, který nakonec přišel ale útočník Herhty míč minul.

9
    Příliš dlouhý centr domácích skončil jen u brankáře Jarsteina.

11
    Zatím je hra velmi vyrovnaná, ale nyní jsou u míče hosté.

13
    Kombinace Herthy skončila u dobrého zákroku domácího obránce, který okamžitě rozehrál nový útok.

15
    Gomez skvěle zpracoval míč pro svého kolegu, ale střela z kopačky domácích hráčů nakonec nepřišla.

16
    Do kombinace zapojili hosté i svého brankáře Jarsteina.

17
    Stuttgart to zkoušel po pravé straně přes Pavarda, ale domácí záložník se ocitl v ofsajdovém postavení a tak byl jeho centr do vápna zbytečný.

18
    Anastasios Donis se provinil faulem, když se snažil dostat se ke střele.

19
    Nepřesná přihrávka skončila jen u brankáře Jarsteina. Po aktivním začátku se teď hra trochu zpomalila.

20
    Kalou zkoušel překvapit brankáře Zielera, ale to se mu vůbec nepovedlo a míč skončil až za domácí bránou.

21
    Hosté vybojovali rohový kop z pravé strany.

22
    Ovšem po centru z něj nic velkého nevzniklo a domácí odkopli míč. Následně se ale Özcan provinil faulem a Hertha má volný kop.

23
    Valentino Lazaro se ocitl ve velké příležitosti, když dostal skvělou přihrávku před bránu, ale následně zamířil jen do pravé tyče!

24
    Domácí nakonec vybojovali míč ve středu hrací plochy a pokračují ve své akci.

25
    Mario Gomez si zpracoval míč na hranici vápna, ale ke střele se nedostal.

27
    Dennis Aogo se ocitl v dobré šanci, ale těsně minul Jarsteinovu bránu.

28
    Faulem se provinil hostující hráč a Stuttgart má přímý kop z levé strany.

29
    Nakonec z něj letěl centr do vápna, se kterým si lehce poradil hostující obránce a odhlavičkoval míč do zámezí. Následuje rohový kop pro domácí.

30
    Ovšem z rohového kopu se ke střele domácí nedostali a dopředu jdou hosté.

31
    Nakonec se v dobré příležitosti ocitl Kalou, ale Zieler předvedl skvělý zákrok. Následuje rohový kop pro Herthu.

32
    Po rohovém kopu se dostal ke střele Marvin Plattenhardt, ale tentokrát měl vychýlená mířidla a jeho pokus skončil vedle brány Zielera.

33
    Mario Gómez dostal skvělou přihrávku za obranu a vsítil branku, ovšem pomezní rozhodčí mu jeho radost překazil a zvedl praporek, čímž signalizoval, že se domácí útočník ocitl v ofsajdové pasti!
    33. Neuznaná branka Gómeze, který se ocitl v ofsajdu.

34
    Christian Gentner se provinil faulem, když srazil k zemi Weisera.

35
    Anastasios Donis si na pravé straně poradil s obráncem a následně poslal přízemní centr do vápna, tam ale byl u míče jako první brankář Jarstein.

36
    Davie Selke šel ve hlavičkovém souboji nebezpečně loktem a trefil domácího hráče. Rozhodčí okamžitě odpískal faul.

37
    Střela domácího hostujícího hráče z jedné skončila jen vedle levé tyče.

39
    Christian Gentner šel po levé straně, následně si dal míč na pravou nohu a vystřelil k levé tyči, ovšem Jarstein byl opět připraven a s jeho pokusem si lehce poradil.

40
    Arne Maier skvěle prošel po levé straně a následně nacentroval do vápna kde byl Salomon Kalou, ale tento hostující hráč hlavou přestřelil poloprázdnou bránu!
    40. Kalou přestřelil poloprázdnou bránu.

42
    Anastasios Donis dostal průnikovou přihrávku za obranu, ale ocitl se v ofsajdové pasti.

44
    Domácí hráč se dopustil faulu ve středu hrací plochy.

45

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je u konce. Zatím vidíme velmi vyrovnané utkání kdy ani jeden tým nemá převahu. Ve 23. minutě se ocitl ve velké šanci Kalou, ale svoji střelu poslal jen do pravé tyče. Ve 33. minutě vstřelil Gómez branku, ale ta mu uznána nebyla, jelikož se ocitl v ofsajdové pasti. Ve 40. minutě Kalou hlavičkoval ve vápně, ale minul poloprázdnou bránu.

Druhý poločas začne přibližně v 16:31.

46

46
    Hosté vlétli do druhé půle aktivně, ale i když se pohybovali blízko vápna Stuttgartu, ke střele se nedostali.

47
    Anastasios Donis se řítil po levé straně jako blesk, ale jeho následný centr skončil až za bránou Jarsetina.

49
    Obránce Herthy překazil přihrávku domácích, po které mohl jít Gómez sám na brankáře.

51
    Domácí zachytili přihrávku hostů, ale poté jen odkopli míč do bezpečí.

53
    Kalou si naběhl na přihrávku do vápna, ale u míče byl jako první brankář Ron-Robert Zieler.

54
    Hosté se ocitli v ofsadové pasti, konkrétně Davie Selke.

55
    I ve druhém poločase můžeme vidět velmi vyrovnanou hru, kdy ani jedno mužstvo nemá převahu.

56
    Domácí se dostali až na hranici šestnáctky Herthy, ale střela ani tentokrát nepřišla.

57
    Příliš razance dal do své přihrávky domácí hráč, který chtěl vyslat Chardaca Akola, ale míč tak skončil jen u brankáře Jarsteina.

58
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Anastasios Donis, přichází Daniel Ginczek.

60
    Obrana domácích nic neriskovala a raději do nové kombinace zapojila i svého brankáře Zielera.

61
    Chadrac Akolo se nyní ocitl v ofsajdové pasti a akce Stuttgartu je tak u konce.

62
    Domácí obránce si poradil s hostujícím útočníkem, který si chtěl zpracovat přihrávku vyslanou na něj.

63
    Gómez poslal míč do vápna z levé strany, tam si nabíhal Ginczek, ale těsně před ním odkopl míč hostující obránce přesně na nohu Chardaca Akola, který vystřelil z jedné, ovšem rána mu vůbec nesedla a balón se mu zapletl mezi nohy a skončil v zámezí úplně mimo bránu.

64
    Marcin Kamiński vystřelil z voleje, ale jeho rána skončila vysoce nad bránou Jarsteina.

66
    Poslední minuty jsou o něco lepší domácí, kteří se dostali do vápna, ale finální přihrávku zachytil obránce Herthy.

68
    Další centr domácích z levé strany, který opět letěl do vápna, ale obrana Herthy si sním i tentokrát poradila.

69
    Velice nebezpečný zákrok nyní předvedl Marcin Kamiński ve svém vápně, když zastavil Davie Selkeho na hranici faulu.

70
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Chadrac Akolo, přichází Emiliano Insúa.

72
    Zajímavou střelu vymyslel nový hráč na hřišti Emiliano Insúa, ovšem jeho rána z dálky šla vedle brány Jarsteina.

74
    Gómez si nezpracoval míč nejlépe a následně tak poslal přihrávku jen hostujícímu brankáři Rune Almenningu Jarsteinovi.

76
    Gómezovi se nepovedla přihrávka na levé straně a následuje autové vhazování pro hosty.

77
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Vedad Ibišević.

78
    Stuttgart právě vstřelil branku!
    Tak tohle je velmi nevídaný vlastní gól! Mario Gómez podstoupil velmi těžký zákrok s NIKLASEM STARKEM, který na zemi odkopl míč přesně za záda svého brankáře Jarsteina a Stuttgart tak jde do vedení 1:0!
    78. Niklas STARK - 1:0

80
    Hosté se tak deset minut před koncem hrací doby ocitají v těžké situaci a musí vstřelil gól.

81
    Šance hostů skončila jen u zblokované střely domácím obráncem.

83
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Berkay Özcan, přichází Holger Badstuber.

84
    Nyní jsme mohli vidět střelu z dálky na každé straně, ale ani jeden brankář nebyl překvapen a míče chytili.

86
    Nyní má míč v moci Ron-Robert Zieler, který ho poté poslal dalekým výkopem do vápna.

87
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Valentino Lazaro, přichází Ondrej Duda.

88
    Obrana Stuttgartu nyní skvěle zapracovala a zmocnila se míče. Poté se ale žádný z domácích hráčů nedostal ke střele.

89
    Hosté se dál snaží ohrozit domácí bránu.

90
    Rozhodčí nastavil tři minuty navíc.

90+1
    Žlutou kartu dostává Mario Gómez, který si počínal nedovoleně.

90+2
    Domácí mají autové vhazování, ale s jeho vhozením samozřejmě nespěchají.

90+3
    Nyní se Ibiševič provinil faulem a to jsou další cenné vteřinky pro Stuttgart.

90+3
    Hosté ještě vybojovali rohový kop z pravé strany.

90+4
    Ve vápně už je i hostující brankář Jarstein.

90+4
    Domácí si ale s centrem z rohu poradili a odhlavičkovali míč.

90+4

Je konec. Stuttgart nakonec po vyrovnaném zápase bere všechny tři body, když si v 78. minutě dal vlastní branku Stark.
    Ve 23. minutě se ocitl ve velké šanci Kalou, ale svoji střelu poslal jen do pravé tyče. Ve 33. minutě vstřelil Gómez branku, ale ta mu uznána nebyla, jelikož se ocitl v ofsajdové pasti. Ve 40. minutě Kalou hlavičkoval ve vápně, ale minul poloprázdnou bránu. Druhý poločas nám toho moc nenabídl, ale v 78. minutě šel Gómez do souboje se Starkem, který následně v leže překopl svého brankáře a vsítil si vlastní branku. Ke konci se hosté sice snažili vyrovnat, ale domácí je do žádné šance nepustili.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:27:04)