Kladno – Vítkovice 4:6 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Chomutov – Liberec 0:3 (kon.)
K. Vary – Třinec 2:3 (kon.) | HC Plzeň – Olomouc 2:3 (po pr.) | HC Litvínov – Mladá Boleslav 3:4 (po pr.)
Rytíři Kladno
4:6 (2:2, 0:2, 2:2)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 13.01.2018, 12:00 • ČEZ stadion, Kladno • DHL Extraliga juniorů • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Rytíři se v posledním utkání utkali s oceláři z Třince a dokázali díky skvělé první třetině zvítězit 5:2. V tomto utkání excelovali Křešimír Schildhabel s Vincentem Keszim, kteří nasbírali tři body. Ovšem nejlepším hráčem kladenské juniorky je stále útočník Tomáš Vildumetz, který má na svém kontě 53 bodů. Dnes si to Rytíři rozdají s Vítkovicemi se kterými hráli naposledy 28. 10.. Rytíři z tohoto duelu vyšli vítězně 9:2. Uvidíme, jestli to i dnes dopadne pro domácí podobným výsledkem.

Dnes narazí Vítkovice na těžkého soupeře z Kladna. Ač v posledním utkání porazili Karlovy Vary 4:2, dnešní utkání bude mnohem obtížnější. Nejlepším hráčem týmu je Radim Toman, který v dosavadním průběhu sezóny nasbíral 39 bodů. Bude velice zajímavé sledovat jak si dnes tento celek povede s favoritem dnešního utkání. I outsider může překvapit.

Rytíři Kladno: Blažek (Novotný) – Kryll, Zich, Cibák, Klusáček, Šíma, J. Kučera, Müller – Gnusin, Řepka, Schildhabel, Husarik, Keszi, M. Kučera, Březina, Svoboda

HC Vítkovice Ridera: Daňa (Malik) – Klus, Ficek, Zdeněk, Smolka, Štěpánek, Kučera – Gřešík, Blaško, Vilček, Peterka, Baláž, Spratek, Raška, Beránek, Malát, Dang, Fridrich

Rozhodčí: Bejček – Frodl, Komárek.

Hráči jsou již na ledě a za malou chvíli začne první třetina.

00:01

00:01
    Jako první se ke kotouči dostávají hosté.

00:14
    Zakázané uvolnění Kladna. Buly před Blažkem.

00:44
    Kladno vyhodilo a je to opět zakázané uvolnění.

01:10
    Ke kotouči se dostávají hosté a přesouvají se do útočného pásma.

01:40
    M. Kučera zavezl puk do útočného pásma a z mezikruží vypálil na Daňa. Ten chtěl puk zachytit lapačkou, ale místo toho ho pouze vyrazil do tyče. Velmi nejistý zákrok brankáře hostů.

03:38
    Ke kotouči se dostal Schildhabel, ale jeho pokus z levé strany vyrazil Daňa do rohu kluziště.

04:47
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Velmi zajímavý začátek utkání. Spratek přihrál puk na volného RADIMA ŠTĚPÁNKA a ten posílá svůj tým do vedení. Asistence: Daniel Spratek.

06:27
    Kladno rozjíždí útočnou akci.

06:45
    Domácím se nepovedlo přejít skrz střední pásmo a pouze nahazují puk do útočného pásma.

07:52
    Ofsajd Kladna. Buly ve středním pásmu.

08:10
    Kučera (Vítkovice) vypálil od modré čáry, ale brankář Blažek kotouč vyrazil do rohu.

09:14
    Kladno právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno. PAVEL HUSARIK nahodil puk od modré k pravé tyčce na brankář Daňu a kotouč doplachtil až za jeho záda. Bez Asistence.

10:26
    Zakázané uvolnění Rytířů. Buly před Blažkem.

11:11
    Husarik bojoval o puk před brankářem hostů, ale neuspěl a Daňa kotouč přikryl pod lapačku.

11:39
    A další zakázané uvolnění Kladna. Buly opět před Blažkem.

12:15
    Ke kotouči se dostávají domácí, ale mají problém se dostat z obranného pásma.

12:55
    Hostům se podařilo vyhodit puk.

13:05
    U kotouče jsou hosté.

13:30
    Peterka byl sám před bránou domácích a na třikrát se pokusil dorazit puk za záda Blažka. Ten udržel beton na ledě a třemi výbornými zákroky betonem pokusy Peterky zneškodnil.

15:00
    Rytíři se snaží projít skrz střední pásmo.

16:01
    Hosté se drží v útočném pásmu, ale každá střela míří mimo bránu.

16:32
    DANIELSPRATEK prošel přes tři hráče Kladna jak ve videohře a poslal puk mezi betony brankáře Blažka, který měl zakrytý výhled. Asistence: Lukáš Peterka, Dominik Raška.

18:10
    Březina mířil do pravého rohu brány hostů, ale jeho střela proletěla jen těsně vedle horního rohu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:26
    Kučera (Hosté) vypálil od modré čáry a brankář Blažek puk s přehledem zastavil hrudníkem a následně kotouč přikryl pod lapačku.

19:55
    Zakázané uvolnění Vítkovic. Buly před Daňou.

19:59
    Kladno těsně před koncem srovnává stav. JIŘÍ KRYLL vypálil od modré čáry k pravé tyčce brankáře Dani a ten na tuto střelu svým betonem nedosáhl. Asistence: Michal Kučera, Jakub Müller.

20:00

První třetina se odehrávala převážně v kladenském pásmu. Ovšem brankář Blažek působil v bráně velmi jistým dojmem a několik těžkých střel dokázal v klidu zlikvidovat. Na druhé straně je to naopak. Daňa působí velmi nejistě ale to se ve druhé třetině jistě zlepší. Oba týmy dokázali skórovat a s velkým překvapením domácí celek vždy dotahoval ztrátu. Jen vteřinu před koncem třetiny domácí srovnali. Ani jeden z týmů zatím nebyl na trestné lavici což je jistě pro oba trenéry velmi dobrá zpráva. Zda bude podobně vypadat i druhá třetina uvidíme za 12 minut.

20:01

20:01
    Druhá třetina začala a u puku jsou domácí.

20:56
    A hosté jdou opět do vedení. Peterka vypálil od modré čáry a puk se odrazil od zadního mantinelu před bránu. Tam stál volný DOMINIK RAŠKA, který poslal puk do odkryté poloviny brány. Asistence. Lukáš Peterka, David Gřešík.

22:50
    U puku jsou hosté, kteří přecházejí do útočného pásma.

23:30
    Gřešík vypálil od modré čáry, ale brankář Blažek puk vyrazil betonem do rohu hřiště.

24:19
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Štěpánek – 2 min., vysoká hůl).

25:04
    Müller vypálil z levé strany na brankáře hostů, ale Daňa ho zastavil a přikryl do lapačky.

25:33
    Kryll vystřelil od modré čáry, ale Daňa puk schoval do výstroje.

26:19

27:09
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Svoboda – 2 min., podražení).

27:27
    Spratek nahodil puk od modré, ale Blažek kotouč vyrazil betonem do rohu.

27:57
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Štěpánek – 2 min., podražení).

28:22
    Müller nemířil vůbec špatně, když zleva vypálil do pravého horního rohu, ale jen těsně minul.

29:09

29:57

30:05
    Cibákova střela od modré letěl hodně vysoko nad bránu Dani.

30:13

30:45
    Klusáček od modré trefil Daňovo rameno a následně puk spadl na bránu a brankáři hostů spadla flaška na led.

31:58
    Přihrávka rukou od hráčů Vítkovic. Buly ve středním pásmu.

32:25
    Spratek našel na levé straně volného Rašku, ale jeho pokus vykopl brankář Blažek betonem.

33:13
    Fridrich dostal puk do jízdy počkal si na dojíždějícího JÁNA BLAŠKA na kterého také poslal puk a ten pohotově uklidil puk za záda Blažka. Asistence: Petr Fridrich, Jozef Baláž.

34:09
    Štěpánek vypálil od modré čáry, ale Blažek puk dokázal vyrazit vyrážečkou.

34:56

35:19
    Baláž dostal přihrávku před bránu, ale Blažek zůstal u tyčky a puk bez problémů vyrazil.

35:46

36:19
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Gnusin – 2 min., vysoká hůl).

37:30
    Kladnu se podařilo vyhodit.

37:49
    Další tvrdá rána od modré, ale brankář Blažek si s ní poradil skvěle a puk přikryl pod lapačku.

38:19

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky a to pouze na straně Vítkovic, kteří tak překvapivě vedou. Tresty přišly na obou stranách dvakrát a však ani jeden tým této výhody nedokázal využít. Mnohem jistější výkon předvedl v brance hostů Daňa, který za svá záda nepustil jediný gól. Rytíři se budou muset zvednout ve hře dopředu, protože v této třetině jim dělal velký problém přechod skrz střední pásmo. Zda se ve třetí třetině něco změní uvidíme za 12 minut.

40:01

40:01
    Jako první jsou u puku hosté.

40:30
    Peterka si nabruslil před bránu, ale kotouč za záda Blažka nedostal.

41:15
    Blaško přihrával před bránu, ale puk zastavil brankář domácích a přikryl ho pod lapačku.

42:17
    Březina vystřelil na Daňa, ten vyrazil puk nad sebe, ale kotouč spadl na jeho beton a JEGOR GNUSIN puk trefil ve vzduchu a skóruje. Asistence: Tomáš Březina.

43:03
    Štěpánek je velmi aktivní ve střelbě. Další jeho pokus od modré čáry udržel Blažek mezi betony.

43:20
    Zakázané uvolnění Kladna. Buly ve středním pásmu.

44:17
    Puk se po odrazu dostal na kladenskou střídačku. Buly ve středním pásmu.

45:07
    Ke kotouči se dostávají hosté.

45:30
    Kladno pouze nahazuje puk do útočného pásma.

46:01
    Vítkovice si berou dvoubrankový náskok zpět. DANIEL SPRATEK dostal puk před bránu kde byl zcela sám. Jeho první pokus dokázal betonem Blažek vyrazit, ale na následnou dorážku nedosáhl. Asistence: Lukáš Peterka.

47:50
    Kryll se pokusil o střelu, ale Smolka puk zblokoval.

48:58
    Puk se dostal mimo hřiště. Buly ve středním pásmu.

49:20
    Zdeněk dvakrát vystřelil od modré čáry, ale ani jednou netrefil bránu Blažka.

50:37
    Puku se ujímá Štěpánek a rozehrává.

50:43

51:43
    U puku jsou hosté a snaží se rozjet útočnou akci.

52:27
    Šíma vypálil od modré čáry, ale Daňa si puk pohlídal a schoval ho do výstroje.

52:38
    MICHAL KUČERA našel jako první odražený puk od Dani, brankáře hostů si položil a poslal puk pod víko. Asistence: Pavel Řepka.

53:40
    Rychlá odpověď ze strany hostů. Spratek nahodil puk na bránu a DOMINIK RAŠKA ho stečoval do protipohybu brankáře Blažka. Asistence: Daniel Spratek.

54:47
    Po odrazu se puk dostal do ochranné sítě. Buly před Daňou.

56:21
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Cibák – 2 min., podražení).

56:36
    Dobrý pokus od hráčů Vítkovic, ale opět narazili na beton Blažka.

56:43
    Další pokus od modré čáry skončil v lapačce brankáře domácích.

57:35
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (J. Kučera – 2 min., podražení).