Slavia – Benátky n/J 5:0 (kon.) | Motor ČB – Přerov 3:1 (kon.) | Prostějov – Kladno 6:3 (kon.)
Kadaň – K. Vary 2:4 (kon.) | Frýdek-M. – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Havířov – Litoměřice 5:4 (kon.)
Vsetín – Třebíč 1:4 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
6:3 (2:0, 3:2, 1:1)
Rytíři Kladno
Sobota 13.01.2018, 17:00 • Zimní stadion Prostějov • Chance liga • 39. kolo

Vážení dámy a pánové, vážení fanoušci hokejové WSM Ligy. Vítám Vás u utkání 39. kola druhé nejvyšší soutěže mezi domácím týmem LHK Jestřábi Prostějov, který hostí tým Rytíři Kladno.

Prostějovští Jestřábi se nachází na pátém místě tabulky hokejové WSM Ligy. Na svém kontě mají 65 bodů za 17 výher, 6 výher po prodloužení, 13 proher a 2 prohry prohry po prodloužení. Na čelo ztrácí 14 bodů. Letos má Prostějov vysoké ambice. A to postup do semifinále. Prostějovští nezažívají velice povedené období. Z posledních pěti zápasů prohráli hned tři a pouze dva vyhráli. Další zajímavostí je fakt, že Prostějov je jediný tým ve WSM Lize, který dokázal porazit Motor na jeho vlastním ledě.

Kladenští Rytíři se nachází se nachází na třetí pozici hokejové WSM Lize. Uvidíme tak souboj dvou špičkových mužstev. Kladno má na svém kontě 72 bodů za 20 výher, 4 výhry v prodloužení, 10 proher a 4 prohry po prodloužení. Na čelo tabulky ztrácí 7 bodů. A to všechno díky minulému kolu, kdy Kladno podlehlo vedoucímu týmu z Českých Budějovic. V posledních pěti zápasech má Kladno příznivou bilanci. Vyhrálo tři z pěti utkání.

00:01

04:52
    Ladislav Zikmund se vydal do útoku, do útočného pásma se sice dostal, ale jeho přihrávka byla zablokována domácí obranu.

06:07
    Radek Prokeš objížděl vlastní branku a šel do útoku. Pronásledoval ho Matěj Pekr, který ho však nestihl a Prokeš tak pokračoval v akci, kterou zastavil brankář Kladna.

07:03
    Kloz přihrával před bránu. Tam někdo puk tečoval a mířil do branky. Jenže Groh reflexivně zasáhl.

07:05
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Václav Veber – 2 min., podražení).

07:17
    David Dvořáček se dostal ke střele. Jeho střela byla, ale hodně nepřesná.

08:03
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    A je to 1:0! TOMÁŠ NOUZA se dostal k odraženému puku a z kruhu vystřelil pod vyrážečku Kopřivy. Asistence: Ondřej Fiala.

08:27
    Tak to je hodně studená sprcha pro Kladno! VÁCLAV MEIDL vybojoval puk za brankou Kladna a sjel si před Kopřivu a po ledě ho prostřelil. Asistence: Marek Švec.

11:10
    Kladenští se velice rychle oklepali a už jsou usazeni v útočném pásmu. Zatím jen bez střel kombinují.

12:07
    Kladno stále usazeno v útočném pásmu. Teď už se k tomu ale přidávají i střely. Uvidíme zda se ji podaří do přestávky snížit.

13:18
    Tomáš Divíšek uklidnil hru, když byl několikrát signalizován ofsajd. Teď už jsou u puku Jestřábi.

13:41
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Matouš Venkrbec – 2 min., podražení).

14:02
    Linus Anders Svedlund se dostal sám před Groha. Svedlund zkusil blafák, ale nezvedl kotouč nad beton Groha, ten si tak připisuje další úspěšný zákrok.

15:15
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu. Přesilová hra se jim blíží velice rychle ke svému konci.

15:41

16:28
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Daniel Kolář – 2 min., faul kolenem).

17:58
    Kladno usazeno v útočném pásmu. Později jejich nadějnou akci zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

20:00

20:01

21:05
    Žovinec projel po levým křídle a zamířil nad lapačku Kopřivy. Ten jeho pokus vyrazil nad jeho branku.

22:41
    Kladno bylo nyní na chvilku usazené v útočném pásmu. Jenže už nic nevymysleli a Prostějovští tak zakládají protiútok.

24:09
    Před brankou Kladna vznikla strkanice. Rozhodčí, ale vylučovat nebude.

25:17
    Prostějovští jsou v dnešním utkání jasně aktivnějším týmem. Pokud dnes Kladno prohraje a první dva týmy vyhrají, Kladno si nadělá na velký problém.

25:48
    Autorem branky je VIKTOR NESTRAŠIL. Asistence: Radek Prokeš a Matěj Zabloudil.

26:24
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Nouza – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jurij Repe – 2 min., hrubost).

28:00
    Autorem branky je DANIEL KOLÁŘ. Asistence: Ondřej Fiala.

28:00
    Střídání v týmu Rytíři Kladno: ze hřiště odchází Miroslav Kopřiva, přichází David Stahl.

28:42
    Autorem branky je JAN STARÝ. Asistence: Tomáš Divíšek a Tomáš Nouza.

32:11
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je ADAM KUBÍK. Asistence: Roman Přikryl a Petr Hořava.

36:35
    Autorem branky je MATĚJ PEKR.

40:00

40:01

41:10
    U puku jsou aktuálně Kladenští Rytíři, kteří se snaží ještě utkání vyrovnat podaří se jim to?

43:12
    Píská se zakázané uvolnění Prostějova. Bude se vhazovat v útočném pásmu Kladna.

43:40
    Zikmund se dostal do velké šance a mohl snížit na 5:3. To se mu ale nakonec nepovedlo. Díky obětavému pádu jednoho z bránících hráčů.

45:33
    Ve třetí třetině je aktivnější Kladno. Ale čas na vyrovnání se jim pomalu, ale jistě krátí.

46:44
    A navíc Jestřábi přidávají další branku. TOMÁŠ NOUZA dostal přihrávku na brankoviště a nadvakrát dokázal prostřelit Stahla. Asistence: Jan Starý.

50:37
    Aktivita Kladna polevila, už je zřejmě rozhodnuto, ale nepředbíhejme.

52:34
    U puku je aktuálně Kladno, které se snaží dostat do útočného pásma což se jim zatím nedaří.

53:15
    Zápas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a čas na vyrovnání je velmi krátký. Prostějov navíc perfektně brání.

57:30
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Štich – 2 min., hrubost).

58:27
    A gól. Kladno ještě snižuje. Jurij Repe vystřelil od modré a Groh jen vyrazil na hůl PATRIKA MACHAČE, který uklidil puk do prázdné brány.

59:38
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dušan Žovinec – 2 min.).

Konec zápasu. (19:18:00)

Dominik Zajan

Branky a nahrávky: 9. Nouza (Fiala), 9. V. Meidl (Švec), 26. Nestrašil (Prokeš, Zabloudil), 28. D. Kolář (Fiala), 29. Starý (Divíšek, Nouza), 47. Nouza (Starý) – 33. Kubík (R. Přikryl, P. Hořava), 37. Pekr, 59. Machač (Repe)

LHK Jestřábi Prostějov: Groh (Neužil) – D. Kolář, M. Drtina, Havlík, Žovinec, Mikliš, Hajný, Rudovský – Nouza, Divíšek, Starý – L. Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Švec, V. Meidl, Fiala – Nestrašil, Prokeš, Zabloudil.
    Rytíři Kladno: Kopřiva (28. Stahl) – Kehar, Repe, Zelingr, Štich, P. Hořava, F. Matula – Pekr, R. Přikryl, Kubík – Vildumetz, Svedlund, M. Hořava – Machač, J. Kloz, Zikmund – T. Kaut, Redlich, Veber.

Rozhodčí: Dědek, Koziol – Kotlík, Polák