Šumperk – Kopřivnice 5:0 (kon.) | Nový Jičín – SHK Hodonín 1:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Opava 4:6 (kon.)
Nymburk – Tábor 3:1 (kon.) | Řisuty – Trutnov 3:6 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Kobra 4:3 (kon.)
Kolín – Klatovy 2:3 (1:2 po s.n.) | Sokolov – Jablonec n/N 4:2 (kon.) | Žďár n/S – David Servis 3:4 (po pr.)
Písek – Havlíčkův Brod 2:9 (kon.) | Bílina – Vrchlabí 5:2 (kon.) | Pelhřimov – Mor. Budějovice 5:2 (kon.)
Letňany – Most 5:0 (kont.)
HK Nový Jičín
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
SHK Drtiči Hodonín
Sobota 13.01.2018, 17:002. liga skupina Východ • 36. kolo

Je za námi šedesát minut, herního času, to znamená konec. Hodonín si odváží tři cenné body. Ďáblové minimálně sahali po vyrovnání, nestálo ale u nich potřebné hokejové štěstí i když šance určitě měli.

Děkuji za pozornost a těším se zase příště. (19:05:50)

Domácí si vyžádali oddechový čas. Do konce utkání zbývají pouhé dvě vteřiny.

59:58
    Pecha dostal krásnou přihrávku před bránu, možná malinko váhal a střílel vteřinku po, Zdenko Kotvan se stačil přesunout a krásným zákrokem likviduje jistý vyrovnávací gól !!!!

59:30
    Domácí jsou v šesti!

58:39
    Zbývá takřka minuta, do konce utkání. Pokud chtějí Ďáblové vyrovnat, mohli by zkusit hru v šesti. Jak se říká hop nebo trop.

58:18

57:46
    Mohlo být vyrovnáno! Ďáblové se dostali do útočné třetiny, nicméně se jim nepodařilo mířit přesně a jistá gólovka končí mimo klec Zdenko Kotvana, škoda!

57:03
    Od konce utkání nás dělí pouhé tři minuty. Drtiči navíc hrají přesilovku a nemusí nikam spěchat.

56:17
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Gebaueer – 2 min., vysoká hůl + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

56:11
    Puk končí v náručí Jiřího Slováka, vhazování před jeho bránou. Dá se předpokládat, že minutu před koncem hry, zkusí Ďáblové hru v šesti.

55:51
    Fanoušci ožili a povzbuzují domácí mužstvo. To ale na vyrovnání má čtyři minuty, bude to stačit?

55:23

55:00
    Domácí Ďáblové hrají přesilovku, nicméně to vypadá jakoby přesilovku spíš měli Drtiči z Hodonína.

54:19

53:36
    Na ledě vzniká více prostoru, hraje se hra 4 na 4. Čas se ale krátí, zbývá méně než sedm minut, do konce utkání.

53:23
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Charvát – 2 min., hákování).

52:19
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Chvostek – 2 min., podražení).

51:12
    Čas se krátí a Ďáblům příležitosti nevychází. Teď konkrétně trefený puk odskočil a ztratil na síle i intenzitě.

50:19
    Zakázané uvolnění hostujícího manšaftu.

49:56

49:00
    Domácí si v této přesilovce příliš šancí nevytváří. Není to o tom, že by se nedokázali dostat do útočného pásma, spíše Drtiči si drží své pozice a důsledně brání.

47:56
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Vrána – 2 min., vysoká hůl). Ďáblové dostávají možnost, srovnat utkání, když Jakub Vrána je vyloučen za vysokou hůl.

47:00
    Na chvíli se domácí podívali do útočného pásma, zkoušeli střelu od modré čáry, jeden z obránců se ale výborně vložil do střely a pomohl tak Zdenko Kotvanovi.

45:34
    Tomeček se pokoušel překvapit Kotvana, ten ale s lidovým klidem nastavil svou lapačku a tuto šanci likviduje.

44:33
    Série přerušení a puků mimo ledovou plochu. Stále v obranném pásmu domácího celku.

44:11
    Dlouhá přihrávka na Michaela Chvostka, zakázané uvolnění.

42:55
    Uhlár se dral k puku, společně s Hajným. Adam Uhlár ale neměl patřičnou rychlost a byl přetlačen svým sokem.

41:36
    Poslední třetina se vrátila k tempu, které bylo nastoleno během začátku hry. Do současné chvíle, měli po jedné šanci obě mužstva.

40:01

Druhá třetina je minulostí a musím poznamenat, že se nesla úplně v jiném duchu, než ta první. Za tuto třetinu, jsme viděli celkem tři góly. Nejprve skóroval Kobylík, následně přišlo vyrovnání od Gebauera. Radost domácích netrvala však ani minutu, když z klasické hry Hodonína, mířil přesně Jurča. Hosté si tak do poslední třetiny nesou jednobrankový náskok.

Další třetina začne cca v 18:28.

40:00

39:30
    Dobře si teď Hruška pokryl svého protivníka u mantinelu a zmemožnil mu přihrávku před bránu.

39:00
    Probíhá poslední minuta, druhé třetiny.

38:00
    Nebezpečně před Jiřím Slovákem, teď stál Vít Černohous, který jen tak lehce naasměroval puk. Tohle vypadalo docela nebezpečně, Jiří Slovák ale včas dal beton na správné místo.

36:58
    Vhazování před Zdenko Kotvanem, které vyhráli domácí Ďáblové, střela byla ale tečována!

35:00
    Adam Uhlár nebyl daleko od vyrovnání! Společně s jeho kolegou byli v početní výhodě, před bránou Kotvana. Adamovi Uhlárovi se ale nepodařilo v těch málo sekundách, které měl k dispozici, patřičně překonat Zdenko Kotvana!

33:53
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Autorem branky je JURČA. Asistence: Sedlák a Černohous. Máme tady další gól! Netrvalo ani minutu a Drtiči se ujímají vedení. Opět se jim podařilo dostat do útočného pásma, kde se snažili střílet od modré a vsadit na dorážku a vyšlo to ! Jako poslední byl u puku Petr Jurča který posílá svůj tým do vedení na 1:2 !

33:19
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je GEBAUER. Asistence: Běhal. A je vyrovnáno! Tak to byl opravdu velký tlak, domácích Ďáblů, kdy se usadili v útočném pásmu na opravdu dlouhou dobu. Kotvan pokryl dvě velké šance, na tu třetí od Gebauera nestačil – 1:1 !

31:52
    Domácí v plném počtu. Tato přesilovka Drtičům nevyšla, neznamená to ale že by nezůstala bez dobré příležitosti nebo střely, ba naopak.

30:44
    Ďáblům se podařilo zmocnit puku, konkrétně Pavel Zedník, který se vydal do útočného pásma, kde přihrál zpět svému kolegovi a pošetřil tak drahocenné vteřinky.

29:49
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Uhlár – 2 min., faul kolenem). Velice zajímaveéposouzení zákroku Uhlára. Před chvíli proběhnul zákrok o kterém nebylo pochyb, že faul kolenem je, ten odpískán nebyl. Následně Adamovi Uhlárovi byl odpískán faul kolenem, kdy se spíše jednalo o držení.

28:06
    Jakub Kadlec dostal krásnou přihrávku do jízdy, kdy byl ve velice dobré pozici, před Jiřím Slovákem! Ten na poslední chvíli zásuhnul, svým betonem!

27:35
    První gól hostům určitě pomohl a je to na jejich pohybu znát.

26:38
    Autorem branky je KOBYLÍK. Asistence: Hajný. A máme tady první gól utkání! Domácí Ďáblové měli vyloženě gólovou situaci, následně Hajný společně s Kobylíkem rozjeli útočnou akci a druhý jmenovaný překvapil všechny, včetně domácího brankáře, Jiřího Slováka – 0:1 !

25:55
    Zakázané uvolnění Nového Jičína. Hra se stěhuje zpět, před Jiřího Slováka.

24:45
    Akce i na druhé straně, kde pálil od modré Jakub Kužílek, který je dobře znám i v Novém Jičíně.

23:45
    Domácí nebyli teď daleko od prvního gólu! Tuším že to byl právě Vojtěch Adamík, který pálil z bezprostřední blízkosti, Kotvan jen vyrazil před sebe. Tam ale nebyl nikdo, kdo by mohl tečovat puk do brány!

21:25
    Je za námi, více než minuta z druhé třetiny. Oba týmy se snaží vypracovat si nějakou pozici, která by minimálně ohrozila brankáře. Prozatím sledujeme ale spíše hru ve středním pásmu a boj o kotouč.

20:01

Oba týmy odcházejí do kabin za smíru, tedy bezbrankového stavu. Uktání je vyrovnané, šance byly na obou stranách. Nejprve zahrozili domácí Ďáblové, poté také Drtiči z Hodonína, kteří směřují utkání k překvapivým střelám, od modré čáry.

Uvidíme, který tým bude úspěšnější v druhé třetině, která začíná cca v 17:43.

20:00

19:45
    Zase takové lehké nahození, od modré čáry. Na tohle si musí dát domácí pozor. Ač to nevypadá nebezpečně, stačí teč dobře stojícího útočného hráče a rázem je šance na světě.

18:48
    Michael Chvostek se dostal do pozice z mezikruží, kde vypálil dělovku na Kotvana, ten sice vyrazil před sebe ale už tam nebyl nikdo, kdo by mohl tuto střelu tečovat.

17:00
    Miklík teď velice dobře odstavil Zedníka a využil svých proporcí. Pavel Zedník tak musel puk přenechat právě prvně jmenovanému, Martinovi Miklíkovi.

15:09
    Drtiči vysílají střely takřka ze všech pozic, hodně vsází na dorážky a nějaké přiťuknutí. Jiří Slovák zatím ale působí klidným a vyrovnaným dojmem.

13:48
    I domácí Ďáblové, dokázali že nedají kůži zadarmo. Podařilo se jim dostat do útočného pásma a vyslat pár střel na Kotvana, ten stejně jako domácí brankář tomuto náporu odolává.

11:12
    Drtiči převážně v útočném pásmu, směřují k otevření skóre, nicméně trápí je přesnost střel anebo Jiří Slovák, který je důsledným strážcem, domácího týmu.

09:17
    Drtiči začínají rozjíždět své klasické tempo a tlak. Jan Sedlák se sice ke střele nedostal, nechal to ale na svém kolegovi. Ďáblové se dostávají z pásma, jen za cenu zakázaného uvolnění.

08:51
    Na dvakrát to zkoušel Jan Sedlák, poprvé mířil mimo a při druhém pokusu byla jeho střela tečována. Bude mít ale další pokus, vhazuje se u Jiřího Slováka.

07:56

06:43
    Úvod přesilové hry, domácím nevychází dle představ. U modré čáry byl David Janiczek, který nepřihrál úplně přesně a celá akce domácích, musí začít znovu.

05:56
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kobylík – 2 min., sekání).

05:35
    Drtiči se natlačili do útočného pásma a zdá se, že tropí domácí obraně problémy. Zasahovat musel až Jiří Slovák, který puk uklidil pod lapačku.

04:27
    Dobrá šance se naskytla Hodonínskému Matějovi Charvátovi, jenže přihrávka nebyla úplně přesná, možná tam byla i teč domácího beka. Každopádně z této akce nebude nic.

03:22
    Mírně aktivnější domácí Ďáblové, kteří se snaží aktivně napadat a hrát do těla. Jenomže obrana Drtičů je zatím důsledná a spíše sledujeme hru ve středním pásmu.

01:23
    Máme za sebou něco přes minutu hry, zápas začal ve vysokém tempu. Nejprve měli šanci domácí Ďáblové, pak zkusili zahrozit i Drtiči z Hodonína. Nešlo ale vyloženě o gólové situace.

00:01

Dobrý večer, vážení sportovní přátelé. Dovolte mi, abych Vás srdečně přivítal u dalšího hokejového zápasu, kdy domácí Nový Jičín, hraje již druhý domácí zápas po sobě. Hosté naopak přijíždějí k druhému venkovnímu zápasu.

Dá se říct, že domácí Ďáblové z Nového Jičína mají formu, když si dokázali poradit v Porubě 3:1 a následně doma porazili Šumperk 3:2.

HK Nový Jičín: Slovák (Sonnek), Adamík, Már, Běhal, Hruška, Tomeček, Janiczek, Palacký, Krupa, Pecha, Málek, Chvostek, Gebauer, Kocián, Zedník, Sonnek, Slovák II, Uhlár

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda), Sedlák, Kužílek, Kobylík, Žabčík, Hladiš, Miklík, Charvát, Hložánek, Romančík, Vrána, Hajný, Venclík, Matějka, Sajdl, Jurča, Černohous, Kadlec, Vaněk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 34. Gebauer (Běhal) – 27. Kobylík (Hajný), 34. Jurča (Sedlák, Černohous)

SHK Drtiči Hodonín: Kotvan (Haloda), Sedlák, Kužílek, Kobylík, Žabčík, Hladiš, Miklík, Charvát, Hložánek, Romančík, Vrána, Hajný, Venclík, Matějka, Sajdl, Jurča, Černohous, Kadlec, Vaněk