Chomutov – Liberec 1:5 (kon.) | Třemošná – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kometa Brno 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Litvínov – HC Plzeň 3:6 (kon.) | Warriors Brno – Poruba 0:1 (kon.) | HK MD Šumperk – Třinec 7:4 (kon.)
Přerov – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Žďár n/S – Letňany 5:1 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 2:0 (kon.)
K. Vary – Kladno 0:1 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 8:4 (kon.) | Slavia – PZ Kladno 3:4 (po pr.)
po s.n. (2:1)
BK Havlíčkův Brod
4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 13.01.2018, 12:15ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina D

Krásné poledne a dobrou chuť Vítáme vás u on-line přenosu z havlíčkobrodské Kotliny, kde se odehraje utkání mezi BK Havlíčkův BrodHC Kometa Brno a zároveň je toto utkání bitvou o první místo tabulky! Utkání začíná v 12:15.

Vzájemné zápasy za sezónu 2017/2018

HC Kometa Brno – BK Havlíčkův Brod 4:3

BK Havlíčkův Brod – HC Kometa Brno 5:4

HC Kometa BrnoBK Havlíčkův Brod 6:2

Havlíčkobrodští hokejisté ukončili základní část dobře, když porazili právě dnešního soupeře 5:4. Do nadstavbové části nevstoupili Bruslaři zrovna dobře, jelikož prohráli s Pardubicemi 1:2 po samostatných nájezdech. Zápas na to sehráli Bruslaři s Kometou, se kterou padli vysoko 2:6. Po tomto utkání přišla série výher, která trvá až do teď. Nejprve Broďáci vyhráli nad pražskými Letňany 3:0, poté vyhráli derby nad Duklou Jihlava 3:2, následně porazili Žďár 6:2 a nakonec i Dynamo Pardubice 6:2.

HC Kometa Brnod

Brněnský celek neukončil základní část dobře, když prohrál s Havlíčkovým Brodem 4:5. Nadstavbu začali dobře, když porazili pražské Letňany vysoko 8:2, následně si poradili i s Havlíčkovým Brodem 6:2. Poté, ale přišli dvě porážky za sebou. Nejprve svěřenci Petr Hakena prohráli v Jihlavě 2:5 a poté v Pardubicích 1:3. V minulém kole si spravili chuť, když porazili Letňany 8:6.

BK Havlíčkův Brod: Král (Vácha) – Endl, Zych, Řehout, D. Vacík "C", Matula, Kerber – P. Vacík, Kopic "A", Klofáč, Dymák, Rauš, Fiala, Prýl, Dáňa, Vyvial, Pártl

HC Kometa Brno: Vystavěl (Nešťák) – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý "A", Běhůnek, Fajmon, Furch, Němec – Žák, Bartes, Kalčík, Holotík, Mišiak, Sedláček, Kos, Malý "C", Harmim, Vyroubal, Masař

Rozhodčí: Michal Suchý – Lukáš Rampír, Tomáš Krejčí.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhráli hosté a hned se vrhli do útočného pásma.

00:42
    Jakub Masař vypálil z levého kruhu, Král připraven.

01:10
    Dominik Furch se pokusil objet branku, Král rybičkou zastavil.

01:30
    Adam Rauš byl sám v předbrankovém prostoru, Vystavělovu branku minul.

02:34
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Marek Kopic obra soupeře o puk a prostřelil Vystavěla nad lapačku!

05:06
    Marek Kopic bojuje o touš v rohu kluziště s Josefem Holcmanem.

05:36
    Adam Prýl vypálil z levého kruhu a trefil tyč.

06:51
    Adam Rauš byl sám v samostatném úniku a minul Vystavělovu klec.

08:08
    Zakázané uvolnění Komety.

08:29
    Krásná akce Komety končí postavením útočícího hráče v brankovišti.

09:18
    Patrik Vacík z pravého kruhu trefil brankovou konstrukci.

10:02
    Dymákova střela sražena do ochranné sítě.

10:25
    Adam Prýl si stáhl kotouč na modré čáře, vypálil, ale puk skončil ve Vystavělově náruči.

11:44
    Adam Rauš nahazuje touš do útočného pásma.

12:36
    Domácí celek zatím přehrává svého soupeře.

13:16
    Ivo Sedláček vypálil z bezprostřední blízkosti a střílel po zemi k pravé tyči. Král vykopl betonem.

14:50
    Bruslaři drží svého soka pod tlakem.

15:50
    Nesim Harmim jel sám na Krále, kterého si rozhýbal, ale Král ho fantasticky vychytal.

16:19
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kalčík – 2 min., podražení).

17:15
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

17:27
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Prýl – 2 min., nedovolené bránění).

18:03
    Josef Vyvial si vybruslil a vypálil z mezikruží, trefil však pouze nastavenou lapačku Vystavěla.

18:43
    Zakázané uvolnění hostů.

19:36
    Ivo Sedláček vypálil z pravého kruhu, Král vyrazil.

20:00

Je za námi první dvactiminutuka, ve které byl úspěšnější celek z Vysočiny. Hned v úvodu se trefil Marek Kopic. Druhá perioda začne ve 12:59

20:01

20:01
    Havlíčkobrodští hokejisté vyhrávají buly a kombinují ve vlastní třetině.

21:18
    Michal Kerber nahodil kotouč a trefil břevno.

21:58
    Akce na jeden dotek nekončí gólem. Filip Dymák poslal kotouč přes šířku kluziště na Filipa Klofáče, který sklepl touš na Adama Rauš, jenž minul klec.

22:58
    Kometa právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! Jan Holemý se dostal přes dva hráče a vypálil po zemi. Král vyrazil touš před sebe, kde stál JAKUB KOS a dorazil puk to odkryté klece! Asistence: Jan Holemý

23:42
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Fiala – 2 min., podražení).

25:35
    Brňáci jdou rázem do vedení! JAKUB MALÝ dostal přihrávku ne spodek kruhu od Sebastiana Bartese a vypálil, touš Královi propadl výstrojí! Asistence: Sebastian Bartes, Jan Holemý

29:32
    A máme tu opět vyrovnáno! Filip Dymák přihrál z pravého kruhu na rozjetého FILIPA KLOFÁČE, který bez přípravy vypálil po zemi. Střela Vystavělovi prolétla mezi betony! Asistence: Filip Dymák,

31:07
    Zakázané uvolnění domácích.

31:24
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Holemý – 2 min., podražení).

31:54
    Domácí zakončili kombinaci v útočném pásmu střelou, kterou vyslal David Matula, Vystavěl na poslední chvíli zasáhl lapačkou.

37:14
    Marek Kopic vypálil z levého kruhu, ale přestřelil Vystavělovu klec.

37:15
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček – 2 min., nedovolené bránění).

37:41
    Marek Kopic nezavěsil v obrovské ppříležitosti.

38:00
    Domácí celek už je zabydlen v brněnském pásmu.

39:08
    Patrik Vacík trefil Vystavělovu výstroj.

39:43
    Zakázané uvolnění Brna.

40:00

Je za námi druhá perioda, která byla oproti té první bohatá na góly. Nejprve se trefila Kometa zásluhou Jakuba Kosa, za tři minuty se opět trefili hosté konkrétně Jakub Malý. Domácí za čtyři minuty vyrovnali po zásluze Filipa Klofáče. Druhá perioda začne ve 13:45.

40:01

40:01
    Domácí celek vyhrál buly a vrhl se do útočného pásma.

40:25
    Vystavěl raději podržel touš v lapačce.

40:48
    SEBASTIAN BARTES dostal pas od Ivo Sedláčka a vybruslil až do mezikruží, odkud poslal rychlou střelu zápěstím a trefil se přesně k pravé tyči! Asistence: Ivo Sedláček, Jakub Malý

42:29
    Marek Kopic vyslal rychlou střelu zápěstím z levého kruhu, trefil pouze u tyčky klečícího Vystavěla.

43:09
    Jakub Malý uháněl sám na Krále, kterého však nedokázal překonat.

44:45
    Adam Rauš vyhazuje touš do středního pásma.

45:43
    Fantastický zákrok Vystavěla, jenž se stihl přesunout proti střele Dymáka, který obdržel pas od Kopice do prázdné klece.

46:18
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kerber – 2 min., hákování).

47:29
    Fantastický Král, který se stihl přesunout a poradil si i s následnými dorážkami.

49:47
    Domácí se nemohou dostat do útočného pásma.

50:43
    Icing domácího mužstva.

51:42
    Brněnský celek nedovoluje Bruslařům přechod přes modrou čáru.

52:37

52:52
    Brno v přečíslení dva na jednoho, Král si touto situací poradil.

54:43
    Dymák mířil mezi betony hostujícího gólmana, ten je však stihl včas srazit a nedovolil tak Bruslařům vyrovnat.

55:12
    Adam Rauš se natlačil až před maskovaného mladíka z Brna, ten však proti jeho pokusu vyskočil rybičku.

56:43
    Filip Dymák vypálil z pravého kruhu do brankáře, který si poradil i s jeho dorážkou.

56:49
    A máme tu i třetí vyrovnání! Alex Endl vypálil od modré čáry, jeho střelu tečoval Patrik Vacík přímo pod horní tyč Vystavělovi klece! Asistence: Alex Endl

59:35
    Hosté hrají v útočném pásmu.

60:00

A jdeme do prodloužení. Hned v první minutě třetí třetiny se trefili hosté, zásluhou Viktora Běhůnka. Hosté drželi dlouho vedení, ale v 57. minutě se trefil Patrik Vacík, jenž vyrovnal stav na 3:3.

60:01

60:33
    A mohl být konec. Jan Holemý byl v samostatném úniku na Dana Krále, který ho famózně vychytal.

61:29
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Žák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vyvial – 2 min., držení protihráče).

62:02
    Jakub Kos vypálil z pravého kruhu, Král byl připraven a raději podržel touš.

63:23
    Domácí teď měli mírný tlak, ve kterém dvakrát prověřili hostující brankáře.

64:41
    Marek Kopic vypálil z pravého kruhu do Vystavěla.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Jakub Malý se rozjel na Krále, kterého překonal střelou mezi betony.

1. série
    0:1
    Filip Klofáč se rozjel na Vystavěla, vypálil na vyrážečku, ale nedal.

2. série
    0:1
    Sedláček neproměňuje.

2. série
    1:1
    Adam Rauš si hodil kotouč do bekhendu a překonal Vystavěla mezi nohy.

3. série
    1:1
    Žák neproměňuje.

3. série
    2:1
    Marek Kopic zvolil střelu ke vzdálenější tyči, která mu vyšla.