Tatran – Panthers 5:7 (kon.) | Olomouc – Jičín 8:4 (kon.)
konec
FBS Olomouc
8:4 (3:1, 4:2, 1:1)
KM automatik FBK Jičín
Sobota 13.01.2018, 18:00 • SH Čajkaréna, Olomouc (kapacita: 276 míst) • Extraliga žen • 16. kolo
   
  Ve třetí třetině jsme sice už takový ofenzivní festival neviděli, i přesto však na Čajkaréně bylo k vidění celkově velmi pohledné utkání. Olomouc nakonec ubránila čtyřbrankový náskok, čímž se tak po zisku tří bodů dostává znovu ještě blíže k pozicím pro play-off. Jičín naopak zapsal docela nečekanou ztrátu. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne. (20:15:17)
   
  Nejlepší hráčky utkání: Alice Pavlíková (Olomouc) – Kristýna Bachmaierová (Jičín)
   
  Střely na branku celkem: Olomouc – 30, Jičín – 41
   
  Střely na branku ve 3. třetině: Olomouc – 11, Jičín – 16
   
  Konec zápasu.
   
  59:22
  Olomoucké florbalistky si již drží míček na svých hokejkách a nechtějí Jičín pustit k bráně, domácí už zřejmě cítí blízkost vítězství.
   
  58:57
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Olomoucké florbalistky se dokázaly dostat ještě k jednomu zásahu. ALICE PAVLÍKOVÁ unikla soupeřově obraně a trefou do opuštěné branky završuje hattrick. Bez asistence.
   
  57:26
  Počty na hřišti se vyrovnají, Barbora Suchánková (OLO) je totiž vykázána na trestnou lavici za hru rukou.
   
  57:21
  Lucie Florianová (JIC), která v předchozím okamžiku faulovala Lichnovou, si tak nyní v případě neproměnění nájezdu odsedí minimálně dvouminutový trest.
   
  57:21
  Barbora Lichnová měla možnost trestného střílení, ale klička do forhandu se jí nevyvedla.
   
  56:25
  Bachmaeirová se dokázala dostat podél mantinelu až k brance, jenže dvojblok plus brankařka Franková jí zabránily v zakončení. Olomoucký tým nyní přežil velkou šanci.
   
  55:41
  Přes mantinel přeletěla Exnarová, což je také důvodem k přerušení hry. Jičínské tlačení tak na malý okamžik nyní zřejmě pomine.
   
  54:07
  Trenérský štáb Jičína si nyní vybírá oddechový čas, hosté ještě cítí šanci na zápletku!
   
  53:22
  Hosté hrají momentálně ve velikánské pohodě a tlačí Olomouc svými kontry takřka až na hranici velkého brankoviště. Hanačky navíc tvoří velké množství chyb.
   
  52:38
  Jičín právě vstřelil branku!
  A je tu ještě jičínské vzedmutí! Na rozdíl tří branek dostává svůj tým po individuální chybě Olomouce ŽANETA KŮŽELOVÁ, když trefila prostor mezi nohami Frankové. Asistence: Anna Drbohlavová.
   
  51:33
  Bachmaeirová ukázala své technické dovednosti a pumelicí z levého křídla nadělala Frankové asi pořádně problémy. Olomoucká brankařka musela její střelu vyrážet maskou.
   
  50:44
  Pavlíková se dostala na střed a po nahrávce od Šablaturové se zkoušela prosadit podobně jako ve druhé třetině. Jejím výsledkem však byla jen vyražená střela tahem, Kociánová byla ve střehu.
   
  49:38
  Olomoucká elitní formace nyní vládne na soupeřově polovině, neboť Jičín už dlouhou dobu neumí najít cestu z herní krize. Domácí florbalistky drží protivníka stále v obranném bloku, natlačeným před Kociánovou.

  Johan Čáp

  Branky a nahrávky: 3. Pavlíková (Oháňková), 6. Oháňková (Peterková), 6. Cholinská (Mikulová), 23. Šablaturová (Oháňková), 26. Cholinská (Šablaturová), 28. Šablaturová (Cholinská), 39. Pavlíková, 59. Pavlíková – 12. Kosová (Florianová), 21. Žůrková (Bachmaierová), 38. Bachmaierová (Žůrková), 53. Kůželová (Drbohlavová)


  FBS Olomouc: Franková – Mandátová, Podroužková, Peterková, Mikulová (C), Pejzlová – Pavlíková, Suchánková, Lichnová – Pařízková, Rozenbergová, Oháňková – Horáčková, Šablaturová, Sklenářová – Reimerová, Cholinská, Bořutová.
  KM automatik FBK Jičín: A. Kociánová (41. Samková) – Chlumská, N. Mrázková, Florianová, Strejcovská, Bachmaierová (C), Jiřičná – Kůželová, Drbohlavová, Kloutvorová – Žůrková, Svobodová, Exnarová – Kosová.

  Rozhodčí: Patrik Mik, Petr Szilvási