Olomouc – Prostějov 5:0 (kon.) | Karviná – Zabrze 2:2 (kon.) | Ml. Boleslav – Zápy 2:0 (kon.)
Senica – Dunajská Lužná 1:0 (kon.) | MFK Vyškov – Brno 1:6 (kon.) | Žilina – Pohronie 0:0 (kon.)
Olomouc – Hlučín 7:0 (kon.) | Bardejov – Michalovce 1:3 (kon.) | Trnava – Opava 3:5 (kon.)
Ostrava – Trenčín 3:0 (kon.) | Plzeň – Sokolov 6:0 (kon.) | Dukla Praha – Neugersdorf 2:0 (kon.)
Žilina B – Dubnica 1:1 (kon.) | Trnava – Opava 3:2 (kon.) | Rapid – Zlín 1:1 (kon.)
konec
FC Spartak Trnava
3:2 (2:1)
SFC Opava
Sobota 13.01.2018, 14:10 • UMT hřiště, Senec • Přípravný zápas
   
  88
  Andrej Kadlec krásným přízemním centrem z pravého křídla našel na přední tyči z blízkosti zakončujícího Marvina Egha, kterého fantasticky vychytal Lasák! A poté mu pomohl jeden ze spoluhráčů, který míč před brankovou čárou odkopl do bezpečí.
   
  86
  Lasák podruhé v zápase chyboval při rozehrávce a pořádně zavařil Kolískovi, přes kterého se snažil na levé straně hřiště proniknout do šestnáctky Sloboda. Jenže do něj tvrdě narazil a byl mu odpískán faul, po kterém muselo dojít k ošetření opavského stopera.
  77. Marvin EGHO (TRN) - 3:2


  Zdroj: YouTube – FCSpartak.TV
   
  77
  Trnava právě vstřelila branku!
  MARVIN EGHO na levé straně šestnáctky nasadil Helebrandovi jesličky, a přestože přízemní střelou z úhlu fantastického Lasáka nepřekonal, vzápětí se dostal k dorážce a z blízkosti poslal míč do prázdné brány! Trnava sice přišla o dvoubrankové vedení, krátce před koncem ale znovu vede – tentokrát 3:2!
   
  70
  Čeredničenko nádherně odcentroval z levého křídla a na vzdálenější pravé tyči se dostal k hlavičce Marvin Egho, který mířil k zemi a zároveň k tyči, ovšem také do náruče brankáře Opavy!
   
  69
  Tomáš Vantruba se z ničeho nic ocitl uprostřed šestnáctky v obrovské šanci, jeho přízemní střela se ale zřejmě otřela o levou tyč a poté zamířila do zámezí!
   
  69
  Gombala ve středovém kruhu předvedl ostrý skluz, po kterém Opava dostala výhodu a Puškáč se snažil prosadit na levém křídle, kde ho zastavil na chvíli Hladík. Útočník Opavy se ale k míči vrátil a krátkou kolmou přihrávkou našel Marka Sochu, jehož centr nebo technická střela z ostrého úhlu zamířila vedle vzdálenější pravé tyče!
   
  64
  Helebrand si na pravé straně šestnáctky naběhl na diagonální pas ze středu a po krásném centru bez přípravy našel na vzdálenější levé tyči nabíhajícího Marka Sochu, který pohotově vypálil těsně nad!
   
  62
  Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Martin Musila, přichází Marek Socha.
   
  58
  Marvin Egho si z levé strany hřiště navedl míč až k šestnáctce, místo střely ale zvolil přihrávku doprava, kde Erik Jirka bez přípravy tvrdou ránou bez přípravy minul bližší horní roh brány!
  56. Tomáš ČELŮSTKA (OPA) - 2:2


  Zdroj: YouTube – FCSpartak.TV
   
  56
  Opava právě vstřelila branku!
  Nemanja Kuzmanović si na pravé straně šestnáctky naběhl na další dobrou kolmou přihrávku a na vzdálenější levé tyči tentokrát skvělou přihrávkou napříč malým pokutovým územím našel TOMÁŠE ČELŮSTKU! Fotbalisté Trnavy vzápětí jen sledovali, jak z bezprostřední blízkosti doráží míč do brány. Český tým smazal dvoubrankové vedení a vyrovnal na 2:2!
   
  46
  Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Tomáš Vantruba, přichází Reynaldo dos Santos Silva.
   
  43
  Reynaldo dos Santos Silva mohl poslat Trnavu zpět do dvoubrankového vedení, po kterém centru z levého křídla ale na přední tyči hlavičkoval těsně mimo opavské brány!
  41. Nemanja KUZMANOVIĆ (OPA) - 2:1


  Zdroj: YouTube – FCSpartak.TV
   
  41
  Opava právě vstřelila branku!
  NEMANJA KUZMANOVIĆ bleskově odpověděl na druhý gól Trnavy, když si na pravé straně šestnáctky zpracoval míč a krásnou přízemní střelou zamířil ke vzdálenější levé tyči!
  40. Erik JIRKA (TRN) - 2:0


  Zdroj: YouTube – FCSpartak.TV
   
  40
  Trnava právě vstřelila branku!
  Reynaldo dos Santos Silva nádhernou kolmou přihrávkou z poloviny hřiště poslal do samostatného úniku ERIKA JIRKU, který nezaváhal a ze středu pokutového území po dlouhém sprintu zamířil přízemní střelou k levé tyči – 2:0!
   
  34
  Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Tomáš Fusek, přichází Martin Musila.
   
  26
  Erik Jirka je hodně aktivní a nyní si na pravé straně šestnáctky naběhl na krásnou kolmou přihrávku, po které mířil na vzdálenější levou tyč a jeden z jeho spoluhráčů u ní dopravil jeho přízemní střelu z ostrého úhlu do sítě, jenže stál v ofsajdu!
   
  22
  Erik Jirka na pravém křídle založil rychlý protiútok Trnavy, po kterém pálil zpoza šestnáctky těsně vedle levé tyče Ilija Čeredničenko!
  18. Erik JIRKA (TRN) - 1:0


  Zdroj: YouTube – FCSpartak.TV
   
  18
  Trnava právě vstřelila branku!
  Marvin Egho si na levé straně šestnáctky naběhl na krásnou kolmou přihrávku od Antona Slobody a poté ho poslal pod sebe, čehož využil nabíhající ERIK JIRKA a míč o břevno dopravil prudkou střelou do sítě! Trnava vede 1:0.
   
  15
  Do šestnáctky Opavy přilétl z levého křídla krásný centr, po kterém se snažil rozvlnit síť poprvé v zápase Reynald, nová posila Trnavy ale nedokázala míč dostatečně zasáhnout a míč následně skončil vedle vzdálenější pravé tyče.
   
  Fotbalisté Opavy porazili v úvodním zápase Spartak Trnava v utkání bohatém na góly 5:3 a za pár okamžiků už je čeká proti vedoucímu celku slovenské ligy druhý přátelský duel.

  Tomáš Reiner

  Branky: 18. Jirka, 40. Jirka, 77. Egho – 41. Kuzmanović, 56. Čelůstka


  FC Spartak Trnava: Urminský – Kadlec, Hladík, Gombala, Janso – Greššák , Sloboda – Jirka, Egho, Čeredničenko – Reynaldo (46. T. Vantruba).
  SFC Opava: Lasák – Kolísek, Radić, Čelůstka – M. Helebrand, Fusek (34. Musila – 62. Socha), Janetzký, Rychlý, Zapalač – Kuzmanović, Puškáč.

  Rozhodčí: Peter Kráľovič. Asistenti: Roman Slyško, Zdeno Štrba