Třinec – Kometa Brno 2:5 (kon.) | Litvínov – Plzeň 4:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 3:2 (2:1 po s.n.)
Mountfield HK – Liberec 3:1 (kon.) | Olomouc – Chomutov 5:3 (kon.) | Sparta – Pardubice 2:4 (kon.)
Zlín – Vítkovice 2:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
BK Mladá Boleslav
3:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
HC Dukla Jihlava
Neděle 14.01.2018, 16:30Tipsport extraliga • 40. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den ze ŠKOENERGO Areny v Mladé Boleslavi. Ve 40. kole dojde k poslednímu střetnutí mezi celky Bruslařský klub Mladá Boleslav a Dukla Jihlava v základní části. Zveme vás ke sledování utkání mezi dvanáctým a čtrnáctým celkem, které se uskueční tuto neděli od 16:30.

Hokejový klub z Vysočiny se nachází ve složité situaci, neboť se krčí na posledním místě extraligové tabulky se ztrátou osmi bodů na dvanáctou pozici, kterou shodou okolností drží právě Mladá Boleslav. Navíc má Dukla zápas k dobru. S těmito fakty mohou jihlavští hokejisté pomýšlet na dostřel svým nejbližším soupeřům. Motivaci mají, neboť jestli chce Jihlava nehrát baráž, je nejvyšší čas zabrat.

V minulém kole se Jihlava střetla s kohouty v olomoucké plecharéně. Výsledek střetnutí napověděl, že Jihlava nehodlá zbytek sezóny odevzdat a odvezla si z Hané dva body za výhru 3:2 po prodloužení. Hrdinou zápasu se stal Lukáš Žálčík (8+5), třetí nejproduktivnější hráč Dukly, který vystřelil svému týmu bod navíc.

Poslední zápas Dukly Jihlava

12. ledna 2018: HC Olomouc – HC Dukla Jihlava 2:3p (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Burian (Irgl, Houdek), 28. Holec (Herman) – 13. Hamill (Zeman, Kajínek), 38. Zeman (Čachotský, Šidlík), 62. Žálčík (Anděl).

Sestava Dukly v posledním zápase: Volden – Suchánek, Kajínek, Bryhnisveen, Stříteský, Šidlík, de la Rose, Váňa – Zeman, Hamill, Čachotský – Jiránek, Skořepa, Rabbit – Anděl, Hlinka, Žálčík – Rys, Diviš, Kubalík

Boleslav se také nachází ve složité situaci a Bruslařský klub na ni nedávno reagoval změnou ve vedení klubu. Výsledky jsou i nadále rozporuplné a přestože Boleslav dokázala přetlačit na vlastním ledě Spartu, ve venkovních utkáních se nadále vůbec nedaří. Nyní se hraje opět na mladoboleslavském ledě, kde bude chtít uspět, neboť další prohry si už klub dovolit nemůže, má-li sezónu nějakým způsobem ještě zachránit.

V minulém kole vyjeli Bruslaři na led Třince, kde schytali prohru 1:5. Přestože Tomáš Urban (6+3) vstřelil za Bruslařský klub v zápase gól už ve 3. minutě, bylo v následujícím průběhu všechno špatně, obzvlášť po zahájení druhé třetiny, v níž Třinec utkání otočil. Oceláři soupeře jasně přehrávali a nepustili Mladoboleslavské k žádnému zdramatizování průběhu. Po zápase vnímal asistent trenéra Ujčík výsledek pro Boleslav až příliš krutý.

Poslední zápas BK Mladá Boleslav

12. ledna 2018: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Vlach (Linhart), 35. O. Kovařčík (Chmielewski), 37. Svačina (Linhart, Růžička), 54. Růžička (M. Kovařčík), 59. Dravecký (Hrňa, Linhart) – 3. Urban (Klepiš).

Sestava Boleslavi v posledním zápase: Maxwell – Hanzlík, Říha, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Hrdinka – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš, Musil, Kousal – Pacovský, Holík, Lenc – Pabiška, Urban, Procházka

Poslední vzájemný zápas

K minulému vzájemnému měření sil došlo první prosincový den minulého roku, kdy Jihlava Boleslav výsledkem 3:0 na vlastním hřišti přehrála. Potvrdil se tehdy trend, že ve vzájemných soubojích této sezóny vyhrává domácí celek. Zápas jako takový rozhodla pro Bruslaře hrůzostrašná druhá třetina, kdy padly všechny tři góly.

1. prosince 2017: HC Dukla Jihlava – BK Mladá Boleslav 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Zeman (Čachotský, Šidlík), 29. Zeman (Čachotský, Jiránek), 37. Kubalík (Skořepa, Kajínek).

Který z týmů vyhraje první třetinu?

BK Mladá Boleslav: Maxwell (J. Růžička) – Hanzlík (C), J. Říha, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Hrdinka – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš (A), P. Musil, P. Kousal – Pacovský, P. Holík, Lenc (A) – Pabiška, Urban, Martin Procházka.

HC Dukla Jihlava: Volden (Škarek) – Suchánek, Kajínek, Bryhnisveen, Stříteský, Šidlík, de la Rose, D. Váňa – Zeman, Hamill, Čachotský (C) – Jiránek, Skořepa (A), Dostálek – Anděl, M. Hlinka, Rabbit – Diviš (A), R. Hubáček, Žálčík.

Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Brejcha, Jelínek.

00:01

00:13
    Po úvodním buly se bude vhazovat znovu blíže k Voldenově bráně.

00:55
    Boleslav má na holi puk, už dlouho za vlastní bránou a otálí s rozehrávkou.

01:33
    Maxwell si po vhazování před vlastní brankou počínal s klidem a lapačkou zneškodnil pokus hostujícího týmu.

01:49
    Nadále se hraje před bránou Mladé Boleslavi. Opět musela zasáhnout Maxwellova lapačka.

02:22
    Hra se přesunula na druhou stranu a Žejdl bojoval o své místo před Voldenem. Od levé tyčky na něj šla přihrávka, avšak netrefil kotouč.

02:35
    Ihned poté následoval jihlavský protiútok.

02:57
    Klepiš si pěkně počkal u modré čáry na puk a otevřela se mu dálnice až k Voldenovi. Jihlavský gólman však skvěle svou výstrojí zabránil katastrofě.

03:14
    Volden musel čelit vzápětí dalšímu útoku, který uhasil.

03:43
    Holík se spoluhráčem bojovali o zaseknutý kotouč mezi bruslemi u mantinelu, než sudí přerušil hru.

03:50
    Vhazování se zopakuje. Sudí má problém umravnit soupeře v rozestavení na kruhu.

04:10
    Urban si parádně lehl tak, aby zasáhl špičkou hole volný kotouč, ale netrefil.

04:42
    Dobře rozehraná akce Valského skončila poté, co sudí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

05:15
    Hra se přesunula před Maxwella, kde Valský dostal od soupeře do těla. Nic z toho hosté nevytěžili.

06:20
    Bruslaři otáleli s rozehrávkou, pak se zmohli jen na nahození, kdy si puk přebral soupeř.

07:20
    Čachotský zahajuje útok a Zeman po boji na kruhu míří z nadějné pozice, kdy si dojel do předbrankového prostoru, nepřesně.

07:48
    Jihlava teď Bruslaře celkem mele.

08:08
    Hosté sice ztratili pásmo, rychle se však do něj vrátili a Maxwell betony likvidoval nahození.

08:49
    Asi čtyři minuty se už hraje bez přerušení, k vidění je spousta soubojů.

09:21
    Až nyní se konečně přerušuje, když Anděl nedojel puk po nepřesné přihrávce a skončilo to zakázaným uvolněním.

09:40
    Bryhnisveen dokázal zablokovat boleslavský výstřel od modré čáry. Následující akce hostí opět končí zakázaným uvolněním.

09:51
    Bruslaři po vhazování zaútočili, ale puk byl tečován do ochranné sítě.

09:51
    Hra byla vykázána do středního pásma, vhazování se opakovalo.

10:02
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Petr Holík – 2 min., nedovolené bránění).

10:16
    Čachotský od mantinelu nahrál na modrou Suchánkovi, jenž vyslal prudký projektil.

10:18
    Sekundu po vhazování tentýž hráč trefil Maxwella ještě prudčeji, a to do lapačky. Maxwell puk nepodržel a rozehrál ho.

10:51
    Boleslav nadlouho dostala puk do útočného pásma.

11:11
    Valský dokonce zaútočil, Volden byl pozorný.

11:50
    Bryhnisveen si též vystřelil, Brandona Maxwella nepřekvapil.

12:02

12:45
    Kousal vypálil ze střední vzdálenosti, puk mu však sjel z čepele hole a chyběla jak přesnost, tak důraz.

12:58
    Následovaly boleslavský ofsajd a komerční přestávka.

13:05
    Lenc po vhazování uzmul kotouč na modré a vypálil. Trefil Larse Voldena do lapačky, jenž zvažoval rozehrávku, ale před dotírajícím Lencem raději puk přikryl.

13:28
    O průnik se pokusil Holík, jehož však u mantinelu zpracovával obránce a nedostal se ke střele.

14:02
    Adam Zeman také uzmul kotouč na modré a mířil vpřed. Orsava ho však dohnal a zabránil mu pořádně zakončit. Poté následoval ještě jeden pokus, s nímž si Maxwell poradil.

14:28
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (David Němeček – 2 min., držení protihráče).

14:49
    Zatím ani není znát, že by Jihlava hrála přesilovku, hraje se před Voldenovou bránou a Volden musel dvakrát zasahovat.

15:36
    Až nyní se Jihlava zmohla k útoku, avšak Suchánek nedokázal usměrnit tečí kotouč do sítě. Pak přišel protiútok dvou hráčů Boleslavi, Pabiška však měl smůlu a v dobré příležitosti, kdy měl hodně prostoru na levé straně brány, trefil Voldenovu hůl!

15:58
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., podražení).

16:28
    Domácí v plném počtu a hrají přesilovku.

17:06
    Jihlava se osvobodila z tlaku soupeře a vyšťouchla kotouč ze své třetiny.

17:58

17:59
    Čachotský nastřelil Maxwellovu lapačku.

18:43
    Na druhé straně se do šance dostali i domácí, ani jim nebylo přáno.

18:59
    Další útok domácích skončil na zakázaném uvolnění.

19:22
    Maxwell musel zasahovat proti nenadálé střele ze střední vzdálenosti.

19:45
    Dva obránci Bruslařů zabránili v dalším průniku Jihlavy do třetiny na modré čáře.

19:59
    Přesto ještě hosté dokázali vystřelit, ale to už zněla siréna.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Zásahy brankářů po první třetině:
    Brandon Maxwell (MBL): 15
    Lars Volden (JIH): 7

V první třetině gól nepadl, avšak bylo na co se koukat, neboť hráči obou celků předvedli několik pohledných útočných akcí, jimž jen chybělo gólové vyjádření. Aktivnější však byli hosté, a to i díky dvěma přesilovým hrám, zato na Bruslaře se opět v útoku lepí smůla, na šance se o něco víc nadře, ale v koncovce selhávají. Uvidíme, jak to bude vypadat v dalším dějství, které začne přibližně v 17:29.

20:01

20:25
    Dukla zahájila třetinu útokem a Adam Zeman v poněkud krkolomném postavení z otočky zakončoval, nebyl přesný.

20:39
    Následující boleslavský protiútok hasí Volden ukrytím puku.

20:55
    Ofsajd hostů.

21:03
    Stříteského rána ze středního pásma byla vyražena Maxwellem mimo nebezpečí.

21:41
    Zakázané uvolnění Dukly.

22:05
    Radan Lenc se rozjel a na modré chytl skvělou přihrávku do uličky, jel sám na Voldena, ale kotouč mu ujel z hole a vůbec nezakončil!

22:45
    Pacovský se probil s kotoučem na kruh před Voldena, ale jenom trefil brusli bránícího hráče.

23:32
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Zach Hamill – 2 min., podražení).

23:52
    Hosté se dokázali po vhazování osvobodit.

24:20
    Poté se domácí dokázali v pásmu Jihlavy usadit, až Orsava mezi dvěma bránícími hráči zakončil. Puk však byl zblokovaný a Jihlava mohla útočit.

24:24
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Tomáš Urban – 2 min., sekání).

25:03
    Hra čtyř na čtyři se zatím ani jednomu týmu nedaří.

25:10
    Ofsajd Jihlavy.

25:32
    Jihlava v pěti.

26:04
    De La Rose vyslal prudkou střelu, jež byla nadvakrát vyblokována mimo.

26:24

26:34
    Dukla právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ ČACHOTSKÝ se ocitl zpoza brány v předbrankovém prostoru u levé tyče a vstřelil úvodní branku přesným zásahem do růžku, kam Maxwell nedosáhl. Asistence: Petr Šidlík.
    26:34 Tomáš ČACHOTSKÝ - 0:1

27:41
    Zakázané uvolnění domácího celku.

28:20
    Hanzlíkovi v obranném pásmu zkomplikoval život neposedný kotouč, který nezachytil, a málem vytvořil prostor pro hosty. Ti však nebyli pro něj naštěstí pohotoví.

28:57
    Zeman po vhazování vystřelil k levé tyčce, o kterou se kotouč otřel.

30:17
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Že to ale Boleslavským trvalo. Byli usazeni v útočném pásmu a dlouho to nevypadalo na nic. Kotouč se v jednom momentu dostal od Valského před bránu na hůl JAKUBA ORSAVY, jenž si chvíli počkal, aby se stabilizoval z nedobrého postavení, a poslal ho Voldenovi za záda. Asistence: Jakub Valský, Oldrich Kotvan.
    30:17 Jakub ORSAVA - 1:1

31:30
    Vhazování před Maxwellem.

31:40
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Procházka – 2 min., hákování).

31:51
    Urban se rozjel před bránu Jihlavy, kde mu soupeřovi obránci rozlámali v souboji hokejku, k nelibosti publika.

32:58
    Skořepa se dostal konečně přes modrou, aby vyslal zblokovanou střelu. Domácí dobře brání a soupeře k ničemu nepouští.

33:40

33:54
    Znovu Orsava! Sjel si před Voldena a překvapil ho zvednutím na růžek. Puk však šel těsně nad!

34:01
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Petr Šidlík – 2 min., sekání).

34:27
    Boleslav sevřela Duklu do kleští a hráči dokázali rozmontovat obranu, čehož využil Žejdl, jehož však Volden dobře viděl a nenechal se překvapit.

35:20
    Boleslav nadále útočí, avšak lítá to všude kolem.

36:01

37:26
    Po Kousalově nahození si Volden málem srazil puk do vlastní brány.

38:01
    Nyní se ve skvělé příležitosti ocitl Holík, jehož výstřel zblízka Volden vyrazil mimo nebezpečí. Na druhé straně dal o sobě vědět Skořepa.

38:24
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Dostálek – 2 min., vysoká hůl).

38:59
    Tohle byla dobře sehraná akce, kdy Eminger nejprve poslal kotouč od modré do předbrankového prostoru, kde se odrazil přímo na hůl JAKUBA VALSKÉHO, jenž ho poslal pod Voldenovy betony. Kotouč se o ně sice zpomalil, ale nakonec se došoural za brankovou čáru. Asistence: Vladimír Eminger, Dominik Pacovský.

Lars Volden (JIH) – 10

Zatímco první třetina byla bezgólová, ve druhé si už mohli fanoušci obou celků gól zařvat. O ten první se postaral překvapivou kličkou zpoza brány jihlavský Čachotský. Poté se Boleslav soustředila na vyrovnání, na které nemusela čekat dlouho a zařídil ho Jakub Orsava. Na konci pak při přesilovce dokázal Jakub Valský dosavadní průběh otočit gólem do šatny. Třetí třetina začne přibližně v 18:23.

40:01

40:44
    Zatím jsme nic významného v posledním dějství nezahlédli.

41:24
    Josef Skořepa se ujal puku, překročil modru a z nulového úhlu střílel Maxwellovi do výstroje.

42:06
    neujala se ani nepřesná rána od modré Váni.

42:48
    Mlýn u mantinelu zdánlivě vyhráli domácí, ale Urban hned přišel o kotouč.

43:20
    Bruslaři výborně zastavili soupeře na modré.

43:53
    Zakázané uvolnění hostů.

44:29
    Nyní se hraje i před Voldenem, ale útočnou akci Bruslařů zastavilo posunutí brankové konstrukce.

45:34
    Ofsajd hostujícího celku.

46:35
    Suchánek ze středního pásma, kde se odehrává většina soubojů v současné době, střílí přímo do Maxwellovy lapačky.

Dnešní utkání sleduje 3397 diváků.

46:58
    Hraje se v boleslavském obranném pásmu.

47:09
    De La Rose od modré hledal prostor u levé tyčky Maxwellovy brány, nebyl přesný a Maxwell byl na situaci připravený.

47:20
    Další útok Jihlavy, rána šla nad.

48:03
    Hra se přesunula před Voldena, ale puk mají na holích více hosté, kterým se nedaří rozehrávat.

48:30
    Suchánek si najel mezi kruhy a pálil bombu, která byla před Maxwellem vyražena mimo.

48:45
    Následoval boleslavský protiútok, kdy byl Pavel Kousal v dobré příležitosti faulován. Adam Zeman (JIH) dostal dvě minuty za krosček.

49:36
    Musil zasouval puk k pravé tyči, ale Volden se stihl v pravý okamžik přemístit a zabránit katastrofě.

50:06
    Jakub Klepiš byl u levé tyče sám s pukem a stačilo mu přehodit beton, což se mu ani napoprvé ani napodruhé nepovedlo, velká škoda pro Boleslav.

50:44
    Orsavovi sjel kotouč z hole a v dobrém postavení nezakončil.

50:45

51:11
    Hra se přesunula před Maxwella.

51:34
    Hanzlík před bránou dobře blokoval nahození a vedlo to k protiútoku Boleslavi, kdy Procházka přestřelil.

52:10
    Orsava byl masírován za bránou Jihlavy a nabil Holíkovi, který od modré netrefil.

52:26
    Nedáš, a proto dostaneš. Hosté ujeli zásluhou jejich cizinecké legie do protiútoku a MICHAL HLINKA se prosmýkl kolem mantinelu až před brankáře Maxwella, kterého pak krásně překonal. Asistence: Wacey Rabbit, Nicolai Bryhnisveen.
    52:26 Michal HLINKA - 2:2

53:36
    Hrajeme zase odznova, v podstatě. Hra trochu zpomalila.

54:14
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

54:31
    Kajínkova střela, nabitá od Stříteského, šla prudce těsně mimo.

55:09

55:14
    Kotvan od modré pálil do chumlu hráčů, kde se puk odrazil mimo.

55:48
    Puk je více v držení hráčů Jihlavy, ale mnoho se na ledě neděje.

56:21
    Nyní ho zase víc drží domácí, avšak ani ti se do útoku zrovna nehrnou, jako by byly oba týmy uspokojeny plichtou.

57:31
    Boleslav zahájila od své brány ofenzívu, která k ničemu nevedla, hráči Dukly své území ubránili.

57:59
    Procházka ujel do nájezdu, ale v zakončení byl atakován soupeřem a poslán do brankové konstrukce. Puk zůstal mimo.

58:09
    Němeček neudržel kotouč a pak prohrál souboj s Jiránkem.

58:28
    Došlo k zablokování kotouče u mantinelu poblíž Maxwellovy brány, než sudí zapískal.

58:41
    Boleslav v ofsajdu, posouzeném jako úmyslný. Vhazuje se před Maxwellem.

59:35
    Puku se chopil Radan Lenc a probojoval se do střelecké pozice. Zazněla branková konstrukce!