Třinec – Kometa Brno 2:5 (kon.) | Litvínov – Plzeň 4:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 3:2 (2:1 po s.n.)
Mountfield HK – Liberec 3:1 (kon.) | Olomouc – Chomutov 5:3 (kon.) | Sparta – Pardubice 2:4 (kon.)
Zlín – Vítkovice 2:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
HC Kometa Brno
Neděle 14.01.2018, 15:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků) • Tipsport extraliga • 40. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu! Na shledanou! (17:32:37)

Nejlepší hráči

Jiří Polanský (1+0) – Martin Erat (2+0).

Utkání mezi Oceláři a Kometou končí, z tříbodové výhry se radují hostující Brňané! Třinečtí se v závěrečné třetiny pokoušeli o korekci stavu a vyrovnání, k dispozici měli několik přesilových her. Trefa Jakuba Krejčíka z osmapadesáté minuty ale definitivně utnula třinecké naděje na bodový zisk z dnešního zápasu.

59:38
    Od modré to ještě dvakrát zkoušel Linhart, v obou případech ale trefil jen bránícího hráče.

58:52
    Kotouč je za Hamerlíkovou brankou, Oceláři se stále nemohou dostat do útočné třetiny.

58:01
    Poslední dvě minuty zápasu. Oceláři se ještě snaží o korekci výsledku, Kometa ale svého soupeře nepouští do vlastního pásma.
    57:30 Jakub KREJČÍK - 2:5

57:30
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa přidává pátou branku a pojišťuje si dnešní vítězství! JAKUB KREJČÍK zastavil třineckou rozehrávku na útočné modré čáře, svou pro Hamerlíka neviditelnou střelou pak rozvlnil síť třinecké branky! Bez asistence.

57:16
    Růžičkův pokus z mezikruží netrefil branku, Kovář poté neudržel puk v útočném pásmu. Úmyslný ofsajd, buly před Hamerlíkem.

56:49
    Kovář se pokusil o rychlý přechod do útočné třetiny, nevšiml si však ofsajdového postavení Svačiny. Buly ve středním pásmu.

56:34
    Kometě se povedlo vytlačit puk do středního pásma.

56:09
    Bratři Kovařčíkové a Chmielewski dotírali na Langhamera, brankář Komety ale neměl kotouč ve své moci. Sudí však znovu přerušil hru, ať kotouč ležel vedle hostujícího brankáře.

55:49
    Kotouč se po souboji u střídačky Komety dostal mimo hrací plochu, vhazování v pásmu Komety.

55:36
    Hosté jsou kompletní, Kometa v závěru oslabení ještě jednou odpálila puk za Hamerlíkovu branku.

55:16
    Hosté se dvakrát v krátkém časovém sledu za sebou osvobodili, Ocelářům z přesilovky již nezbývá mnoho času.

54:41
    Rozhodčí po Langhamerově zákroku pískal, kotouč ale ležel zcela volný vedle betonu hostujícího brankáře! Dravecký dorazil kotouč do sítě, branka ale není uznána pro předchozí přerušení hry!

54:37
    Při další akci Ocelářů se Langhamerova branka znovu dostala mimo své obvyklé postavení, vhazovat se bude po levé ruce hostující brankáře.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 25. Polanský (Martin Růžička, Svačina), 32. R. Vlach (Marcinko, Martin Růžička) – 16. M. Erat (Vincour, J. Krejčík), 21. M. Erat (Hruška, R. Zohorna), 22. L. Čermák (Dočekal), 23. Nečas, 58. J. Krejčík

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Jank, M. Doudera, Linhart, Roth (A), L. Kovář, D. Musil – Svačina, Marcinko, Martin Růžička (C) – Dravecký (A), R. Vlach, Hrňa – Mikulík, Polanský, Cienciala – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.
    HC Kometa Brno: Langhamer (Čiliak) – J. Krejčík, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, V. Němec, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Haščák.

Rozhodčí: Roman Mrkva, Daniel Pražák – Vít Lederer, Václav Hanzlík