Třinec – Kometa Brno 2:5 (kon.) | Litvínov – Plzeň 4:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 3:2 (2:1 po s.n.)
Mountfield HK – Liberec 3:1 (kon.) | Olomouc – Chomutov 5:3 (kon.) | Sparta – Pardubice 2:4 (kon.)
Zlín – Vítkovice 2:1 (kon.)
HC Olomouc
5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Piráti Chomutov
Neděle 14.01.2018, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 40. kolo

Ode mě je to pro dnešní večer vše. Loučím se s Vámi a děkuji za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u onlajnů z olomoucké Plecharény, naviděnou. (19:15:26)

V závěrečné třetině Chomutov ještě zavelel k velkému dramatu, když nejprve snížil Michal Poletín, a po něm dokonce při vlastním oslabení srovnal Petr Koblasa. Necelých šest minut před koncem tak zápas začínal od znovu, ale muž, který otevřel střelecký účet zápasu, Jan Knotek, se rozhodl také jej uzavřít a dvěma góly v posledních minutách vrátil domácím dvoubrankové vedení. Tři body a vítězství 5:3 si tak z dnešního utkání odnášejí domácí.

59:48
    Dlouhý prověřil Konráda střelou od mantinelu.

59:25
    Domácí opět posílají puk až k Lukešovi, tentokrát se však zakázané uvolnění nepíská.

59:14
    Zakázané uvolnění Olomouce.
    58:43 Jan KNOTEK - 5:3

58:43
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí zřejmě definitivně ztvrzují své dnešní vítězství. Pátý gól do sítě Chomutova přidává JAN KNOTEK, který tak zkompletoval v dnešním utkání hattrick. Asistence: Jan Eberle.

58:30
    Houdek má puk za svou brankou a chystá se rozehrávat.

58:05
    Ondruškův pokus zastavili chrániče jednoho z bránících hráčů.

57:55
    Domácí se nakonec přece jen dostali ke střele. Pokus od modré čáry nakonec končí někde pod Lukešem.

57:45
    Olomouc zatlačila soupeře v útočném pásmu, na puku se ale drží Chomutov.

57:00
    Galvasův pokus minul branku.

56:05
    Valach dvakrát zkusil vystřelit od modré, ani jeden jeho pokus však nesměřoval mezi tři tyče.
    55:26 Jan KNOTEK - 4:3

55:26
    Už po skončení trestu vystřelil od modré čáry Eberle, ale ještě před Lukešem sáhl do jeho pokusu JAN KNOTEK, který vrátil Olomouci vedení. Asistence: Jan Eberle, Zdeněk Čáp.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 14. J. Knotek (Škůrek, Vyrůbalík), 22. Burian (Houdek, Strapáč), 32. Irgl (Burian, J. Galvas), 56. J. Knotek (Eberle, Čáp), 59. J. Knotek (Eberle) – 25. Vondrka (Dietz, Flemming), 48. Poletín (V. Růžička, Lauko), 55. Koblasa (Vondrka)

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Houdek, J. Galvas, Jaroměřský, Čáp – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – Holec, Herman, Jergl – Ostřížek, Mráz, Podlaha.
    Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Pavlát) – Dietz, Flemming, Grman, Valach, Knot, Slovák, Mrázek – Koblasa, Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička (A), Skokan – Poletín, Smejkal, Lauko – A. Dlouhý, Chlouba, J. Havel.

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Barvíř, Blümel