Srbsko – Švédsko 25:30 (kon.) | Rakousko – Francie 26:33 (kon.) | Island – Chorvatsko 22:29 (kon.)
Norsko – Bělorusko 33:28 (kon.)
Island
22:29 (13:14)
Chorvatsko
Neděle 14.01.2018, 20:30 • Spaladium Arena (kapacita 12 000 míst) • Mistrovství Evropy mužů • Skupina A

Ode mě to je teď úplně všechno. Přeji ničím nerušený hezký zbytek nedělního večera a úspěšný start do nového týdne. Mějte se a bavte se. (22:07:11)

Závěr déčka tedy slibuje vynikající zápletku, tak si ji u nás na onlajnech nenechte ujít. S dalšími přenosy tu budou kolegové hned zítra, kdy nás od 20:30 mimo jiné čeká druhé vystoupení českého národního týmu proti dalšímu favoritovi turnaje – Dánsku. Tak snad vyjde lépe, než souboj se Španěly (32:15).

Druhý poločas nabídl jinou podívanou, než jsme viděli v první půli. Island sice ihned po rozehrávce vyrovnal, ale poté se severský útok zadrhl a chorvatská mašina podporovaná o neskutečnou přímořskou podporu 12-ti tisíc fanoušků nakonec došla až k sedmibrankovému náskoku. "Kauboji" jej drželi v podstatě po celé utkání a připisují si tak druhé vítězství a jistotu postupu ze skupiny D. Splitská skupina je ovšem velmi vyrovnaná. Srbsko je sice bez výhry, ale v posledním zápase čeká tým trenéra Cvetkoviče právě Island. Když uspěje, Chorvati porazí v posledním utkání Švédy, tak bude rozhodovat minitabulka tří týmů, takže teď už se počítá opravdu každá branka.

Konec zápasu. (22:29)
    60
    Závěrečná korekce skóre z ruky Arona Palmarssona. (22:29)

59
    Krásnou kombinaci Islandu zastavil svou hbitou levačkou Stevanović. Ten tak trochu symbolicky zakončil trápení Islandu ve druhé půli. Zuby si nyní vylámal Arnar Freyr Arnarsson. (21:29)
    58
    Marko Mamič definitivně rozhoduje o vítězství Chorvatska. Za necelé tři minuty nejde Chorvatům nastřílet osm branek. Pod to se podepíšu. (21:29)
    57
    Nyní byl ale islandský strážce branky zmaten a poté, co Marko Kopljar nečekaně přerušil útok vedený na pravé křídlo a sám se chopil exekuce, měl již celou branku odkrytou, jelikož Gústavsson čekal právě zmíněnou situaci na pravém křídle. (21:28)

56
    Gústavsson se teď zaskvěl v přímém souboji se Strlekem, který po navedeném útoku na jeho levé křídlo narazil. Islandský brankář vytáhl nohu až skoro ke stropu a připsal si důležitý zákrok. (21:27)
    56
    Andreas Olafúr Gudmundsson snižuje na rozdíl pěti branek. (21:27)
    55
    Luka Cindrić. To je jméno střelce sedmadvacáté branky Chorvatů. (20:27)

55
    Nutno dodat, že v brance Islandu je zpět Gústavsson. (20:26)
    54
    Islanďané už to zkouší každým útokem bez brankáře. Runar Kárason nyní tuhle přesilovku využil. 20:26. (20:26)
    53
    Nejlepší pravé křídlo na Islandu se po dlouhé době připomnělo. Aron Palmarsson snižuje na 19:26. (19:26)
    52
    Domácí nelenili a postupný útok rychle navedli na Strleka, který Chorvaty opět o kousek blíže přisunul k vítězství. (18:26)

52
    Runar Kárason vs. Ivan Stevanović? Nyní vyzněl souboj pro chorvatského čaroděje v brance a tohle už je špatné pro modrý celek. (18:25)

51
    Splitské Spaladium se otřásá v základech. Chorvati nepouštějí Island v útoku nyní vůbec k ničemu. (18:25)
    51
    Čas kvapí a Marko Mamič Islandu určitě nepřidal. Svým gólem z pravého vrcholu upravuje na 25:18. Chorvati tak drží sedmibrankový náskok a zatím nevypadá, že by se ho měli vzdát. (18:25)
    50
    Runar Kárason dostal prostor na pravé straně a ten bezezbytku využil k osmnácté brance Islandu. (18:24)