Omsk – Magnitogorsk 3:4 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 0:4 (kon.)
Toljatti – Barys 4:3 (po pr.) | Čerepovec – N.Novgorod 3:4 (1:2 po s.n.) | Jaroslavl – Vladivostok 1:3 (kon.)
Minsk – Chabarovsk 0:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Kunlun 5:2 (kon.) | Petrohrad – Spartak Moskva 4:1 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Úterý 16.01.2018, 15:00 • Arena Jugra • KHL

S konstatováním, že dnes Čeljabinsk získal důležité body v boji o play-off za vítězství 4:0 na ledě Jugry se s Vámi loučím. (17:33:27)

Česká stopa v utkání
    Ondřej Vitásek (Jugra) – 1 střela na branku, 1 zablokovaná střela. Čas na ledě: 11:30
    Pavel Francouz (Čeljabinsk) – 35 zákroků – 100%.

Statistiky utkání:
    Střely na branku 35-25.
    Zablokované střely 5-11.
    Vyloučení (v minutách) 22-12.
    Využití přesilovek – 0/6 – 2/7.
    Vhazování 26-31.

Traktor získává důležité body v boji o play-off. Základními pilíři dnešního vítězství byl Pavel Francouz v brance, který udržel čisté konto a druhým pilířem a klíčem k vítězství byla druhá formace Szczechura-Videll-Gynge, které se postarala o všechny čtyři branky v síti Jugry.

59:36
    A pár vteřin před koncem mohl Pavel Francouz přijít o čisté konto! Rána Ukolnikova těsně za modrou čárou orazítkovala pravou tyč českého brankáře!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, kotouč drží na hokejkách hokejisté Čeljabinsku.

58:30
    Alexandr Timirjov se dostal mezi kruhy, svou ranou minul branku, ale k dorážce se ještě dostával Pestuško, puk se do konce dostal za Francouze, ale z brankoviště do bezpečí jej poslal Nikitin a zachránil tak nulu na kontě jak Francouze tak celého týmu.

58:00
    Průnik Komaristyje před branku byl velmi nebezpečný, ale puk nakonec skončil vedle pravé tyče. Teď se hraje už pouze o čisté konto Pavla Francouze.

57:26
    Postavení mimo hru při přechodu hostů do pásma.

56:58
    Traktor v pěti a hraje se po dlouhé době v pěti na obou stranách.

56:31
    A další zákrok Franocuze, skvěle se přesunul proti ráně Antona Koroljova a kotouč vykopl mimo tyče!

56:07
    A znovu lapačka v akci českého brankáře proti střele Ukolnikova od modré.

56:02
    A Pavel Francouz vytahuje krásný zákrok proti střele švihem z pravého kruhu z dílny Veli-Matti Savinainena..

55:00
    Série vyloučení pokračuje. Jugra aktuálně hraje přesilovku 5/4.

54:58
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Paul Szczechura – 2 min., sekání).

53:47
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Pavel Varfolomejev – 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Domácí útočník se protáhl do obrovské šance, kde se domníval že byl zahákován, ale rozhodčí měl jiný názor a Varflomojev si neodpustil pár poznámek a inkasuje 10 ti minutový osobní trest.

53:09
    Dlouho si přesilovku domácí neužili, hrát se bude opět ve čtyřech na obou stranách.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 2. Szczechura (Videll, Bailen), 18. Videll (Gynge, Szczechura), 30. Bailen (Videll), 33. Videll (Gynge)

Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov (33. Biljalov) – Burström, Viklund, Vitásek, Ugolnikov, Kozlovskij, Žuravljov, Pogorišnyj, Šulakov – Savinainen (A), Komaristyj, Koroljov – Varfolomejev, Několenko, Pestuško (A) – Buljanskij, A. Michejev, Timirjov – Grymzin, Panov (C), Šen.
    Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – I. Višněvskij, Nikitin, Rjasenskij, Bailen, Šinin (C), Borodkin, A. Petrov, Mamajev – Kručinin, Polygalov, Jakuceňa (A) – Videll, Szczechura, Gynge – Šarov, Rybakov, Kravcov – Černikov, J. Petrov, Šolochov.

Rozhodčí: Spirini, Kuljov – Badyl, Goljak