Třinec – JYP 4:3 (0:2 po s.n.) | Växjö – Liberec 6:1 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC Oceláři Třinec
4:3 (1:2, 1:0, 2:0 - 0:0)
JYP Jyväskylä
Úterý 16.01.2018, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků) • Hokejová Liga mistrů • Semifinále

Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera. Na shledanou! (19:59:27)

Hráči děkují fanouškům za skvělou atmosféru, k domácím hokejistům se přidali také hostující hráči!

Nádherná, dramatická bitva je u konce, z postupu do finále hokejové Ligy mistrů se raduje finský tým JYP Jyväskylä! Ocelářům se sice povedlo smazat dvoubrankové manko, v nájezdech ale na svého soka nestačili.

70:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým JYP Jyväskylä.
    Rozhodující trefu utkání si připisuje JARKKO IMMONEN!

4. série
    0:2
    Antti Suomela si rozhýbal brankáře Hrubce a potvrdil postup Jyväskyly do finále!

4. série
    0:1
    Aron Chmielewski chtěl po kličce zasunou puk mezi nohy hostujícího brankáře, kotouč však netrefil branku.

3. série
    0:1
    Jarkko Immonen nic nevymýšlel a propálil Hrubce!

3. série
    0:0
    Martin Růžička hledal mezeru mezi betony hostujícího brankáře, Olkinuora kotouč do sítě nepustil.

2. série
    0:0
    Juuso Puustinen zkusil kličku do bekhendu, Hrubec jeho pokus vyrazil.

2. série
    0:0
    Roman Vlach zkusil rozhýbat Olkinuoru, kličkovaná mu ale nevyšla.

1. série
    0:0
    Za hosty odpovídal Joonas Nattinen, který střelou Hrubce nepřekonal.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel Jiří Polanský, tomu ale nevyšla klička do forhendu.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení vítěze neurčilo, po rychlé úpravě ledu na řadu přijdou samostatné nájezdy. V nastaveném času se k několika šancím dostali hráči obou celků, v prodloužení ale kralovali oba brankáři.

70:00
    Prodloužení skončilo.

69:47
    Na jedné straně neuspěl Vlach, na druhé pak Puustinenovu střelu do ochranné sítě srazil Kovář.

69:07
    Oceláři zvládli situaci v rohu své třetiny, v následné protiakci pak nad hostující branku pálil Rákos.

68:30
    Další Chmielewského pokus, třinecký útočník se tentokráte nedokázal prosadit z mezikruží.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 3. Růžička (Marcinko), 26. M. Kovařčík (Chmielewski, Dravecký), 48. Musil (M. Kovařčík), 51. O. Kovařčík (Cienciala, M. Kovařčík) – 11. Vainio (Immonen), 18. Immonen, rozh. náj. Immonen

0:2   Suomela (JYP)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, Linhart, Roth, Kovář, Musil, Jank – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A) – Dravecký, R. Vlach, Chmielewski – Adamský, Polanský (TS), Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrňa. Trenér: Václav Varaďa.
    JYP Jyväskylä: Olkinuora (Laurikainen) – Vainio, Kalteva, Mäenpää, Kuukka, Ikonen, Jokinen, Lindroos, Yonkman – Nattinen, Immonen, Tuppurainen (A, TS) – Rooba, Hytönen (C), Louhivaara (A) – Puustinen, Suomela, Turkulainen – Saari, Stråka, Kolehmainen. Trenér: Marko Virtanen

Rozhodčí: Mikael Andersson, Marc Lemelin – Daniel Hynek, Josef Špůr

Diváci: 5 048
    09.01.2018
    JYP - Třinec 4:2

Branky a nahrávky: 27. Rooba (Jokinen, Turkulainen), 33. Mäenpää (Puustinen, Tuppurainen), 34. Mäenpää (Immonen), 35. Kolehmainen (Vainio, Saari) – 12. Adamský (Polanský, Krajíček), 43. Marcinko (Svačina, Růžička)