Ufa – Viťaz 4:1 (kon.) | Kazaň – Jokerit 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – CSKA Moskva 1:0 (kon.)
Soči – HC Slovan 1:2 (0:1 po s.n.)
Salavat Julajev Ufa
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Středa 17.01.2018, 15:00 • Ufa Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:21:07)

Je konec. Salavat Julajev Ufa nakonec zaslouženě vyhrála v domácím prostředí 4:1.
    Už ve 2. minutě využil Švec-Rogovoj zaváhání domácích, kteří hráli přesilovou hru a ujel sám na bránu, kde si následně poradil i s Nalimovem a poslal Podolsk do vedení. Poté Ufa dominovala hře, ale stále nemohla dát branku. To se ovšem povedlo v 17. minutě Tkačovi, který se po bojích před bránu dostal ke střele a překonal Samonova.
    Ve 28. minutě Larsen poslal puk před bránu, kde ho tečoval Hartikainen a kotouč zamířil přesně mezi betony Samonova. Ve 40. minutě domácí využili přesilovou hru, když se ke střele dostal Omark a jeho pumelice vymetla levou šibenici.
    V 59. minutě si domácí pojistili výhru, když se v přesilové hře prosadil Loginov.

59:14
    Hosté se ještě pokoušejí vstřelit branku a dostali se do pásma Ufy, ovšem puk je nyní u mantinelu kde se o něj svádí boj.

58:51
    Nyní skončila rána domácích jen vedle brány.
    58:11 Alexandr LOGINOV - 4:1

58:11
    Ufa právě vstřelila branku!
    Pravděpodobně je rozhodnuto! ALEXANDR LOGINOV vypálil od modré čáry tvrdou střelu, která skončila za zády Samonova. Ufa tak vstřelila branku už podruhé v přesilové hře a vede 4:1! Asistence: Vladimir Tkačov, Ilja Zubov.

57:50
    Linus Omark poslal přihrávku před bránu na Joonase Kemppainena, který z jedné vystřelil, ale pouze do připraveného Alexandra Samonova.

57:24

57:19
    Anton Burdasov vystřelil jen do připraveného brankáře hostů.

56:49
    Tohle je problém pro hosty, jelikož jdou do oslabení a nyní se budou bránit ve hře 3 na 4.

56:49
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 2 min., sekání).

56:26
    Vladimir Tkačov vypálil, ale Alexandr Samonov byl připraven.

56:06
    Domácí samozřejmě nikam nespěchají a drží puk v pásmu Podolsku.

55:45
    Nyní bude na ledě více místa, jelikož se bude hrát dvě minuty 4 na 4.

55:24
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Stanislav Romanov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., hrubost).

55:08
    Nyní jsou u puku domácí, kteří sevřeli hosty.

54:24
    Joonas Kemppainen se dostal k odraženému puku, ale z velkého úhlu nedostal kotouč do brány hostů.

53:30
    Domácí hráči jsou ve třetí periodě zakřiknutí a hosté je přehrávají ve všech ohledech. Ovšem zatím skvěle chrání domácí svatyni Ivan Nalimov.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 17. Tkačov (Burdasov), 28. Hartikainen (Larsen, Panin), 40. Omark (Burdasov), 59. Loginov (Tkačov, Zubov) – 2. Švec-Rogovoj (Vyglazov)

Salavat Julajev Ufa: Nalimov (Karejev) – Larsen, Panin (A), S. Garejev, Arzamascev, Bartulis, Loginov, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Fjodorov, Zubov (C), Lisin (A) – Tkačov, Sajustov, Burdasov – Soloduchin, Juňkov, M. Majorov – Kuzmin.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Samonov (Saprykin) – A. Semjonov (C), Voronkov, Mozík, Golovkov, Jepišin, S. Romanov, Pautov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Rendulić, Horák (A), Švec-Rogovoj – A. Lazarev, D. Sjomin, Orlov – Vyglazov, Moisejev, Kopejkin (A).

Rozhodčí: Eduard Ibatulin, Anton Lavrentyev – Nikita Vilyugin, Evgeny Yudin