Toronto – St. Louis 1:2 (po pr.) | NY Islanders – New Jersey 1:4 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 5:1 (kon.)
Detroit – Dallas 2:4 (kon.) | Nashville – Vegas 1:0 (kon.) | Arizona – San Jose 2:3 (0:1 po s.n.)
New York Rangers
5:1 (3:1, 2:0, 0:0)
Philadelphia Flyers
Středa 17.01.2018, 01:10 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Duel New Yorku Ranges a Philadelphie Flyers, dvou divizních rivalů, okoření program kanadsko-americké NHL v noci z úterý na středu.

Oba celky se nachází v odlišných formách. Zatímco hostující Flyers drží sérii čtyř výher v řadě, Rangers naopak tíží šňůra tří porážek za sebou a rádi by na domácím ledě poprvé od 28. prosince vyhráli. Nečeká je ale nic snadného, jelikož Philadelphia chytla střeleckou slinu a v posledních čtyřech duelech nasázela hned 21 branek. A to pro Rangers, kteří na přelomu týdne vyfasovali sedmičku od Islanders a pět gólů od Penguins, rozhodně není dobrá zpráva.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – Holden, Br. Smith, Shattenkirk, Skjei, Kampfer, M. Staal (A) – Bučněvič, Zibanejad, Rick Nash (A) – Lettieri, J. T. Miller, Zuccarello (A) – Carey, Desharnais, Vesey – Fast, Holland, Grabner.

Philadelphia Flyers: Elliott (Neuvirth) – Gostisbehere, Provorov, MacDonald, Hägg, Gudas, Manning – Konecny, Couturier, Giroux (C) – Voráček, Filppula, M. Raffl – Simmonds (A), Patrick, Weal – Lehterä, Laughton, Leier.

Rozhodčí: Luxmore, Walsh – MacPherson, Miller.

00:01

00:45
    Oba týmy se v úvodu střetnutí spíš oťukávají. Ani jednomu z celků se nedaří usadit v útočném pásmu.

01:43
    Dlouhá pasáž bez přerušení s žádnou střelou na branku je přerušena kvůli postavení mimo hru při rodícím se útoku Rangers.

02:06
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Simmonds sice svou střelou minul branku Henrika Lundqvista, ale kotouč se odrazil k Radko Gudasovi na modrou čáru, jehož ránu před brankovištěm tečoval JORDAN WEAL, jenž otevírá skóre. Asistence: Radko Gudas, Wayne Simmonds.
    02:06 Jordan WEAL - 0:1

03:00
    Jedna střela na branku a jeden gól. A tato bilance zatím zůstává i po třech minutách hry. Rangers jsou při snaze o přechod útočné modré čáry odráženi.

03:31
    Rychlý kontr Philadelphie zastavuje ofsajd.

03:47
    Zibanejad z ostrého úhlu prověřil poprvé v dnešním utkání připravenost Briana Elliotta.

04:09
    A znovu Zibanejad, tentokrát ale z hranice levého kruhu míjí svůj cíl.

04:49
    Rangers byli v této pasáži hry jednoznačně aktivnější, ale nic z toho zatím nevytěžili. Elliott přerušuje hru.

05:25
    Gostisbehere se napřáhl od modré čáry a přinutil Lundqvista zastavit hru.

06:01
    Hosté mají kotouč ve vlastním pásmu a v pěti se chystají na útočný výpad.

06:17
    Hra je přerušena po přechodu Philadelphie do útoku kvůli postavení mimo hru. Přichází komerční přestávka.

06:30
    Rangers právě vstřelili branku!
    RICK NASH si výborně najel do středního pásma a přijal přihrávku od Bučněviče, který ho vyslal do samostatného úniku. Rychlonohého Nashe nedokázal vracející se obránce zastavit a zkušený útočník Rangers v souboji jeden na jednoho pokořil brankáře Elliotta. Asistence: Pavel Bučněvič.
    06:30 Rick NASH - 1:1

06:51
    Flyers se po inkasované brance rychle vrhli do útoku. Ale trochu uspěchanou střelu Gostisbehera Lundqvist kryje.

07:53
    Rangers se dopouští zakázaného uvolnění po nepovedené rozehrávce z vlastního pásma.

08:37
    Nahozený puk do útočného pásma domácích sbírá hostující obrana.

08:46
    Rychlý přechod do útoku chtěl využít Couturier, jenž dostal po přebruslení útočné modré přihrávku ze středu, ale rychlá střela jen zapadla Lundqvistovi do výstroje.

09:15
    Nash se při souboji s hostujícím obráncem dopustil postavení mimo hru a hra tak byla znovu přerušena.

09:46
    Vesey se před brankou Elliotta natahoval po letícím kotouči, který nahodil z pravého rohu před brankoviště Carey, ale domácí útočník neusměrnil puk směrem na brankáře Flyers a minul.

10:30
    Oba týmy byly při snaze o přechod do útoku odraženy.

11:03
    Philadelphia dostala puk na zadní mantinel, kde o něho bojují hned dva hráči v bílých dresech. Nedaří se jim ale domácí hokejisty přetlačit a o útočné pásmo přichází.

11:40
    McDonagh na nic nečekal a okamžitě po najetí na hranici pravého kruhu vypálil na Elliotta, který vyráží nebezpečnou střelu vedle sebe.

11:54
    Hraje se nahoru dolů. Rychlý hokej umocnil přechod Flyers do útoku a okamžitá střela Konecneho, kterou Lundqvist vyráží.

13:01
    Zatímco Rangers se za útočnou modrou nedostali, Flyers ano a Laughton se dostal do velmi zajímavé pozice před brankovištěm. Střelu z bekhendu ale za Lundqvista neumístil.

14:01
    Hraje se dlouho bez přerušení. Oba týmy se snaží tlačit do zakončení, ale často jsou právě při rychlých pokusech o střelbu obrány o puk.

14:35
    Lundqvist ukryl letící puk do lapačky a přerušil hru. Komerční přestávka.

14:55
    Flyers se po vhazování usadili v útočném pásmu a rozehráli kombinaci s Konecnym na modré čáře. Ale právě Konecny, který se dostal do výhodné střelecké pozice, jen odevzdal puk, když mu sjel po čepeli.

15:32
    Bude se poprvé v utkání vylučovat. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Valtteri Filppula.

15:37
    Flyers vyhráli vhazování a vyhazují puk přes všechny čáry.

15:58
    Domácí tým se opět musí vracet do vlastního pásma.

16:24
    Hosté se v oslabení dostali do obrovské šance v přečíslení dvou proti jednomu. Laughton na hranici kruhů pro vhazování přihrál na Girouxe, který nebyl tísněn obráncem, ale nedokážal překonat Lundqvista.

16:50
    Domácí využívají přesilovku! Poté, co se Rangers zkraje početní převahy trápili s přechodem útočné modré čáry, se jim to nakonec přeci jen podařilo a rozehráli přesilovkovou kombinaci, kterou využil J.T. MILLER. Tomu se podařilo mezi kruhy tečovat střelu McDonagha od modré a dostat Rangers do vedení. Asistence: Ryan McDonagh, David Desharnais.
    16:50 J. T. Miller - 2:1

17:00
    Elliott chytá střelu Smitha po vyhraném vhazování a přerušuje hru. Komerční přestávka.

17:50
    Voráček se dostal s pukem z ideálního střeleckého úhlu a zpětná přihrávka byla zablokována vracejícím se obráncem domácího týmu.

18:05
    Philadelphia dostane šanci zahrát si přesilovku. Jesper Fast sekl Jakuba Voráčka a odchází na trestnou lavici.

18:13
    Domácím se podařilo po vhazování vyhodit puk.

18:41
    Zibanejad vyýborně atakoval Gostisbehera na modré čáře a nejen, že vyhnal Flyers z útočného pásma, ale také se dostal sám do útoku a ke střele, kterou ale umístil jen na zadní mantinel. Obdobně si následně počinal Smith, který přestřelil.

19:50
    Flyers znovu chybovali poblíž modré čáry a s chutí toho využil PAUL CAREY, který přijal pas od Hollanda, osamocen se dostal až před Elliotta a o tyčku skóruje. Asistence: Peter Holland.
    19:50 Paul CAREY - 3:1

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina sice nezačala pro domácí tým úplně nejlépe a hned první střelou zápasu inkasovali po Wealově teči před brankovištěm. Ale další průběh zápasu se vyvíjel k jejich spokojenosti, když třemi brankami otočili vývoj skóre a do šaten odchází s vedením 3:1.

Další třetina začne přibližně v 02:06.

20:01

20:27
    Rafflovu ránu od modré zblokoval obětavě Holden, který nepropustil puk směrem na Lundqvista.

21:05
    Po jednom ze soubojů kotouč vyletěl do hlediště. Příjemný suvenýr pro jednoho z přítomných diváků.

21:24
    Flyers se dostali do velké šance, kterou úspěšně zlikvidoval Lundqvist. Tomu se podařilo vyrazit Patrickovu střelu z bezprostřední blízkosti a následně měl i trochu štěstí, když dorážka Simmondse prolétla mimo tři tyče.

22:23
    Hosté se stále víc tlačí na branku Rangers. Laughton si přehodil puk na bekhend, ale Lundqvist byl na tuto možnost připraven. Vyražený kotouč nezachytil žádný z jeho spoluhráčů a ke střele se od modré napřáhl ještě Manning, ovšem jeho ránu Lundqvist srazil mimo nebezpečí.

22:53
    Puk skončil v ochranné síti za brankou Elliotta. Bude se vhazovat po pravici brankáře hostí.

23:04
    Rafflova střela byla sražena do ochranné sítě za Lundqvistem.

23:13
    A další přerušení hry, tentokrát puk skončil mezi diváky.

24:00
    Rangers se zatím ve druhé třetině nedostali moc do hry. Jejich útočné výpady končí velmi rychle, o usazení v útočném pásmu nemůže být v těchto minutách řeč.

24:32
    Snaha o rychlý přechod modré čáry končí postavením mimo hru hostujících hokejistů.

25:02
    Domácí se dostali do velké příležitosti před brankou Elliotta. Staal se snažil dopíchnout prudkou přihrávku za záda hostujícího brankáře, ten ale rychle sklapl betony a nepropustil kotouč do branky.

25:50
    Hra se drží převážně ve středním pásmu. Flyers se snaží najít skulinku k rychlému ohrožení klece Lundqvista.

26:30
    Rangers se po nepovedené přihrávce dopouští zakázaného uvolnění.

26:57
    Elliott raději schoval kotouč pod lapačku a neriskoval, že by dojíždějící hráč domácího týmu se k němu dostal dřív. Komerční přestávka.

28:04
    Nahozený puk ze středního pásma Elliott rychle rozehrává.

28:28
    Flyers se dostali do šanci a Provorovovu střelu od modré se snažil dorážet Voráček. Ten se ale při natahování po puku dopustil hákování obránce Staala a odchází na trestnou lavici.

28:36
    Shattenkirk krátce po vhazování vypálil jedovatou střelu na Elliotta, který vytěsnil puk betonem.

29:14
    Další závar před brankou Flyers. Elliott i tentokrát odolal, ač se při zákroku proti Bučněvičovi doslova posadil na led.

29:40
    Flyers se daří vyhodit puk do bezpečí.

30:10
    Raffl obral soupeře o puk a šetří čas.

30:28
    Voráček je zpět na ledě, u puku stále Flyers.

30:48
    Po hrubce Jakuba Voráčka, který na vlastní modré čáře předvedl trochu zbytečnou kličku na střed kluziště, přičemž ztratil kontrolu nad pukem, se MICHAEL GRABNER dostal do úniku, který také proměnil a zvýšil vedení domácích už na 4:1. Bez asistence.
    30:48 Michael GRABNER - 4:1

31:37
    Elliott se dostal do dalších problémů, které ale tentokrát uhasil dobrým zákrokem lapačkou proti Nashově střele k pravé tyči.

32:08
    Elliott je v posledních minutách v permanenci a znovu se musel vytasit s dobrým zákrokem, aby zabránil nejhoršímu.

32:40
    Na Flyers padla menší deka. Nedokáží se dostat kloudnou akcí do útočného pásma, aby tam udrželi puk a pokusili se ohrozit Lundqvistovu klec.

33:11
    Na druhé straně ledu se Brendan Smith napřáhl od modré a provětral výstroj Elliotta.

33:50
    Zodpovědnost za Flyers na sebe vzal Raffl, který se uvolnil přes svého obránce a ve snaze o zakončení před Lundqvistem byl faulován. Skjei za sekání odchází na trestnou lavici. Komerční přestávka.

34:31
    Přesilovková kombinace Philadelphie byla přerušena výborným obranným zákrokem Nashe, který vytěsnil puk mimo vlastní obranné pásmo.

35:08
    Simmonds se před brankovištěm snažil tečovat a následně i dorážet střelu od modré, ale Lundqvist udržel puk ve své výstroji.

35:15
    Rangers se po vyhraném vhazování daří vyhodit puk.

35:50
    Skjei je zpátky na ledě, Flyers se drží v útoku.

35:54
    Nebezpečnou střelu Manninga dokázal před brankovištěm srazit McDonagh.

36:40
    Elliott se po delší době dostal k zákroku a byl Millerem přinucen přerušit hru. Komerční přestávka.

37:28
    Děravá obrana Flyers popáté v dnešním utkání inkasuje. A znovu se tak děje po chybě jednoho z hráčů hostí. Tentokrát Philadelphia přišla o puk v útočném pásmu a rychlý kontr dokázal proměnit svou druhou brankou v utkání RICK NASH. Asistence: Marc Staal.
    37:28 Rick NASH - 5:1

38:33
    Hosté dostanou příležitost v přesilové hře něco s výsledkem ještě udělat. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Jesper Fast.

38:50
    Voráček kombinoval s Girouxem, ale hvězdné duo hostujícího týmu prováhalo příležitost ke střelbě a jejich akce se zabrzdila.

38:59
    Rangers navíc vyhazují puk přes všechny čáry.

39:30
    Flyers se nedaří přejít útočnou modrou čáru.

39:42
    Naopak domácí Smith se ještě dostal ve střední třetině k puku, přejel až na hranici levého kruhu a vypálil na Elliotta.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

New Yorku Rangers se podařilo ve druhé třetině dvěma brankami navýšit své vedení na 5:1 a definitivně převzít otěže zápasu do svých rukou. Domácí dnes využívají hlavně zmatků v soupeřově obraně a několikrát využili rychlého protiútoku ke skórování, což hru Flyers dost sráží.

Další třetina začne přibližně v 03:01.

40:01

40:01
    Do třetí třetiny v brance Philadelphie nastoupí český brankář Michal Neuvirth.

40:33
    Fast se vrací na led a přesilovka Flyers končí.

40:38
    Po jejím konci ještě hosté využili útočného pásma a střela Gostisbehera se od zadního mantinelu odrazil k Girouxovi, jenž z ostrého úhlu vyzkoušel pozornost Lundqvista.

41:04
    Kotouč po jednom ze soubojů skončil na střídačkách.

41:30
    Holden srazil Konecneho ránu od modré do ochranné sítě.

41:58
    Lundqvist zachoval klid a před dotírajícím Simmondsem schoval kotouč mezi betony.

42:16
    První střela Gostisbehera před bránícího Zibanejada sice neprošla, tu druhou však musel likvidovat už Lundqvist. Který nezaváhal.

43:30
    Delší pasáž bez přerušení. U puku jsou hosté, kteří zakládají nový útok zpoza vlastní branky.

43:45
    Patrickův pokus Lundqvist ukrývá do výstroje a přerušuje hru.

44:00
    Grabner se snažil najet do úniku, ale přihrávka byla rychlejší než on sám. Při natahování se po puku mírně změnil směr rychle se klozajícího kotouče, ale Neuvirtha nepřekvapil a český brankář si připsal zákrok.

44:39
    O poznání více práce měl Neuvirth nyní, ale ramenem srazil letící projektil do levého rohu kluziště.

45:40
    Snaha o útok hostí byla odražena a Flyers to musí zkoušet znovu z vlastního pásma.

45:49
    Nepovedená přihrávka skrz střední pásmo ústí v zakázané uvolnění a hra se vrátí před Neuvirtha.

46:20
    Zatímco Philadelphia zakládá nový útok, domácí tým se rychle vrací za vlastní modrou čáru a formuje obranu. Rangers jsou s výsledkem prozatím spokojeni a jsou rozhodnuti ho bránit.

46:50
    Icing Rangers.

47:21
    Couturier přebruslil celé kluziště podél pravého mantinelu a po najetí do pravého kruhu pro vhazování zpětnou přihrávkou vyzval Gudase ke střele. Český obránce od modré skutečně vypálil, ale orazítkoval jen zadní mantinel.

47:44
    Hra je přerušena před Neuvirthem. Nashovu střelu ukryl brankář Flyers pod lapačku. Komerční přestávka.

48:10
    Hagg ránou od modré trefil jen stojícího Lundqvista.

48:38
    Krátký nápor Flyers pokračoval, avšak Lundqvist zlikvidoval i další střelu, kterou obstaral Raffl.

49:14
    Rangers se nedaří přejít střední pásmo a hosté se rychle vrátili zpět do útoku. Raffl ovšem minul.

49:23
    Nash ze středního pásma jen nahodil puk na Neuvirtha a unavená pětka Rangers odešla vystřídat.

50:30
    Domácí většinu puků ve třetí třetině odevzdávají po nahození do útočného pásma a snaží se zbytečně neotevírat obranu.

50:39
    Po přerušení hry přichází na řadu komerční přestávka.

51:06
    Nepřesná přihrávka domácích končí zakázaným uvolněním. Hra se vrátí před Lundqvista.

51:20
    Flyers sice vyhráli vhazování, ale s pukem skončili jen na zadním mantinelu, kde po krátkém přetahování nakonec přišli o útočné pásmo.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:57
    Rangers se dopouští dalšího zakázaného uvolnění.

52:13
    Flyers znovu, jako před pár desítkami vteřin, museli bojovat na zadním mantinelu i přes vyhrané vhazování. A opět o puk přišli.

52:45
    Nash našel přihrávkou od levého mantinelu z prostoru za modrou čárou mezi kruhy Zibanejada, který však byl zády k brance a při snaze o otočku mu kotouč ujel do rohu.

53:35
    Hra se vrátila před Lundqvista, ale Giroux dobře neseřídil svá mířidla a minul branku. Brankář domácích následně odražený puk kryje pod lapačku.

54:30
    Čas pro Flyers utíká nesmírně rychle, a ač mají ve třetí třetině převahu, nic z ní nedokázali vytěžit.

54:41
    Fast se obtočil kolem své osy před brankovištěm soupeře a Neuvirth měl co dělat, aby zakončení útočníka Rangers neskončilo za jeho zády! Vleže se mu ale podařilo natáhnout nohu a zastavit kotouč.

55:45
    Flyers se při přechodu útočné modré dostali do ofsajdu. Komerční přestávka.

55:55
    Po vhazování se Flyers znovu dostali do postavení mimo hru.

56:50
    Skoro se až zdá, že se zápas už jen dohrává. Trochu bezbarvou pasáž hry ukončil ukrytím puku pod lapačku Neuvirth.

57:25
    Couturier se snažil probudit své spící spoluhráče a zkusil střelu nad vyrážečku Lundqvista. Brankář domácích ale jeho úmysl vystihl a právě vyrážečkou odrazil puk za branku.

57:43
    Zuccarello nahodil puk ze středního pásma na Neuvirtha. Ten puk zbytečně nedrží a rozehrává.

58:38
    Kotouč skončil mezi diváky po sražené přihrávce v obranném pásmu hostí. Vhazuje se před Neuvirthem.

58:56
    Rangers protečovali do útočného pásma a udrželi ho, když se vracející obránce Flyers na zadním mantinelu po zaškobrtnutí poroušel k zemi.

59:04
    Gudas zblokoval Hollandovu střelu a Flyers dostávají puk ze svého pásma.

59:45
    Nyní se zápas již definitivně dohrává. Flyers si ještě neodpustili dva tvrdší hity u mantinelu, ale následně už vzdávají snahu o kosmetickou úpravu výsledku.

Hokejisté New Yorku Rangers přerušili negativní sérii tří porážek v řadě a po výhře 5:1 nad Philadelphií naopak ukončili vítěznou šňůru svých divizních rivalů, která trvala čtyři zápasy. Do zápasu sice lépe vstoupili hosté, kteří otevřeli skóre už ve třetí minutě zápasu hned svou první střelou, ale dál se už do kolonky střelců zapisovali jen domácí. Nash, Miller a Carey ještě v první třetině otočili vývoj skóre a pojišťovací góly ve druhé periodě přidali Grabner a opět Nash. V závěrečné dvacetiminutovce, do které nastoupil v hostující brance Michal Neuvirth, už Rangers především bránili výsledek.

Michal Neuvirth (PHI) ochytal 20 minut, 8 zákroků, 100%

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:42:46)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 7. Rick Nash (Bučněvič), 17. J. T. Miller (McDonagh, Desharnais), 20. Carey (Holland), 31. Grabner, 38. Rick Nash (M. Staal) – 3. Weal (Gudas, Simmonds)

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – Holden, Br. Smith, Shattenkirk, Skjei, M. Staal, McDonagh (A) – Bučněvič, Zibanejad, Rick Nash (A) – Lettieri, J. T. Miller, Zuccarello (A) – Carey, Desharnais, Vesey – Fast, Grabner, Holland.
    Philadelphia Flyers: Elliott (41. Neuvirth) – Gostisbehere, Provorov, MacDonald, Hägg, Gudas, Manning – Konecny, Couturier, Giroux (C) – Voráček, Filppula, M. Raffl – Simmonds (A), Patrick, Weal – Lehterä, Laughton, Leier.

Rozhodčí: Luxmore, Walsh – MacPherson, Miller