Toronto – St. Louis 1:2 (po pr.) | NY Islanders – New Jersey 1:4 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 5:1 (kon.)
Detroit – Dallas 2:4 (kon.) | Nashville – Vegas 1:0 (kon.) | Arizona – San Jose 2:3 (0:1 po s.n.)
New York Rangers
5:1 (3:1, 2:0, 0:0)
Philadelphia Flyers
Středa 17.01.2018, 01:10 • Madison Square Garden, New York • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:42:46)

Bodyčeky: 30-20

Hokejisté New Yorku Rangers přerušili negativní sérii tří porážek v řadě a po výhře 5:1 nad Philadelphií naopak ukončili vítěznou šňůru svých divizních rivalů, která trvala čtyři zápasy. Do zápasu sice lépe vstoupili hosté, kteří otevřeli skóre už ve třetí minutě zápasu hned svou první střelou, ale dál se už do kolonky střelců zapisovali jen domácí. Nash, Miller a Carey ještě v první třetině otočili vývoj skóre a pojišťovací góly ve druhé periodě přidali Grabner a opět Nash. V závěrečné dvacetiminutovce, do které nastoupil v hostující brance Michal Neuvirth, už Rangers především bránili výsledek.

59:45
    Nyní se zápas již definitivně dohrává. Flyers si ještě neodpustili dva tvrdší hity u mantinelu, ale následně už vzdávají snahu o kosmetickou úpravu výsledku.

59:04
    Gudas zblokoval Hollandovu střelu a Flyers dostávají puk ze svého pásma.

58:56
    Rangers protečovali do útočného pásma a udrželi ho, když se vracející obránce Flyers na zadním mantinelu po zaškobrtnutí poroušel k zemi.

58:38
    Kotouč skončil mezi diváky po sražené přihrávce v obranném pásmu hostí. Vhazuje se před Neuvirthem.

57:43
    Zuccarello nahodil puk ze středního pásma na Neuvirtha. Ten puk zbytečně nedrží a rozehrává.

57:25
    Couturier se snažil probudit své spící spoluhráče a zkusil střelu nad vyrážečku Lundqvista. Brankář domácích ale jeho úmysl vystihl a právě vyrážečkou odrazil puk za branku.

56:50
    Skoro se až zdá, že se zápas už jen dohrává. Trochu bezbarvou pasáž hry ukončil ukrytím puku pod lapačku Neuvirth.

55:55
    Po vhazování se Flyers znovu dostali do postavení mimo hru.

55:45
    Flyers se při přechodu útočné modré dostali do ofsajdu. Komerční přestávka.

54:41
    Fast se obtočil kolem své osy před brankovištěm soupeře a Neuvirth měl co dělat, aby zakončení útočníka Rangers neskončilo za jeho zády! Vleže se mu ale podařilo natáhnout nohu a zastavit kotouč.

54:30
    Čas pro Flyers utíká nesmírně rychle, a ač mají ve třetí třetině převahu, nic z ní nedokázali vytěžit.

53:35
    Hra se vrátila před Lundqvista, ale Giroux dobře neseřídil svá mířidla a minul branku. Brankář domácích následně odražený puk kryje pod lapačku.

52:45
    Nash našel přihrávkou od levého mantinelu z prostoru za modrou čárou mezi kruhy Zibanejada, který však byl zády k brance a při snaze o otočku mu kotouč ujel do rohu.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 7. Rick Nash (Bučněvič), 17. J. T. Miller (McDonagh, Desharnais), 20. Carey (Holland), 31. Grabner, 38. Rick Nash (M. Staal) – 3. Weal (Gudas, Simmonds)

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – Holden, Br. Smith, Shattenkirk, Skjei, M. Staal, McDonagh (A) – Bučněvič, Zibanejad, Rick Nash (A) – Lettieri, J. T. Miller, Zuccarello (A) – Carey, Desharnais, Vesey – Fast, Grabner, Holland.
    Philadelphia Flyers: Elliott (41. Neuvirth) – Gostisbehere, Provorov, MacDonald, Hägg, Gudas, Manning – Konecny, Couturier, Giroux (C) – Voráček, Filppula, M. Raffl – Simmonds (A), Patrick, Weal – Lehterä, Laughton, Leier.

Rozhodčí: Luxmore, Walsh – MacPherson, Miller