Toronto – St. Louis 1:2 (po pr.) | NY Islanders – New Jersey 1:4 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 5:1 (kon.)
Detroit – Dallas 2:4 (kon.) | Nashville – Vegas 1:0 (kon.) | Arizona – San Jose 2:3 (0:1 po s.n.)
Nashville Predators
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Vegas Golden Knights
Středa 17.01.2018, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Nashville po dvou prohrách v řadě dvakrát zvítězil a na sérii dvou vítězství v řadě se bude snažit ve středu v noci navázat v Bridgestone Areně proti Vegas Golden Knights. Vedení hostujícího týmu se dostalo do problému kvůli názvu organizace, ten ovšem zatím zůstává platný, stejně jako fakt, že jsou Golden Knights s 61 body a dvoubodovým náskokem před Winnipegem nejlepším týmem Západní konference.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně NHL

03.01.18 Vegas – Nashville 3:0
    09.12.17 Nashville – Vegas 3:4

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Česká stopa v utkání

Tomáš Nosek (VGK) 3+5, +/- 0

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ekholm, Ellis (A), Jemelin, P. K. Subban, Josi (C), Irwin – Sissons, Johansen (A), F. Gaudreau – Fiala, Turris, C. Smith – Hartnell, Bonino, Åberg – Salomäki, Järnkrok, Watson. Hlavní trenér: Peter Lavilette.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb (A), Schmidt, Theodore, Engelland (A), Hunt, C. Miller – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Perron (A), Haula, Neal – O. Lindberg, Carpenter, Tuch – Nosek, Bellemare, Carrier. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Tom Chmielewski. Čároví: Steve Barton, Brad Kovachik.

V Bridgestone Areně je vše připraveno k úvodnímu vhazování zápasu, v němž Nashville hostí Vegas.

00:01

00:01
    Vegas vyhrálo úvodní vhazování a jako první se může vydat směrem vpřed. Utkání v Bridgestone Areně bylo zahájeno!

00:15
    Ryan Johansen prudce vypálil z levého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale zamířila nad bránu Vegas.

01:42
    Jeden z obránců Vegas v blízkosti střídaček napřáhl od modré čáry k prudké ráně s příklepem, která minula vzdálenější levý horní roh brány Predators a Juuse Saros zatím čeká na první zákrok.

03:12
    Juuse Saros vyrazil střelu Vegas od modré čáry a jeho spoluhráči poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.

03:25
    Nick Bonino na levém křídle nabral rychlost a po dalším zákroku Juuseho Sarose ihned po vhazování se v blízkosti levé tyče dostal ke střele, kterou Marc-Andre Fleury vkleče vyrazil.

03:55
    Reilly Smith se ocitl u levé tyče ve skvělé šanci, jenže procedit puk za záda Juuseho Sarose z blízkosti nedokázal! Brankář Predators vyrazil puk za svou bránu a nepustil hosty k dorážce.

04:32
    Golden Knights jsou v úvodu zápasu mnohem aktivnější a živější, nyní ale jejich akci zastavilo postavení mimo hru.

05:31
    Před bránou Vegas vznikl po nahození z levého kruhu obrovský zmatek, kterého mohl u pravé tyče využít Craig Smith, z blízkosti ale Marca-Andrého Fleuryho nepřekonal!

06:01
    Juuse Saros musel dávat velký pozor po nahození Vegas od modré čáry, situaci ale ustál. Následuje reklamní přestávka.

06:32
    Mattias Ekholm krásnou bekhendovou přihrávkou přenesl hru v blízkosti brány z levé strany doprava, kde se v blízkosti pravé tyče ocitl ve slibné šanci Miika Salomäki! Útočník Predators ale nedokázal puk ideálně zpracovat a jeho bekhendový pokus z nulového úhlu se po ledě od vnějšího oblouku brány odrazil pod ležícího Andrého-Marca Fleuryho.

07:45
    Oba brankáři museli v rychlém sledu zasahovat poté, se se hra bleskově otočila ze strany na stranu.

08:28
    Frédérick Gaudreau vypálil od modré čáry a puk letící těsně nad ledem připravený Juuse Saros vkleče podržel v náručí poté, co předtím dvakrát kotouč úspěšně vyrazil.

09:38
    Tomáš Nosek na pravém křídle nabral rychlost, které využil k objetí brány a v levém kruhu se snažil vystřelit z otočky, jenže se ocitl proti třem protihráčům a nedokázal ani přihrát.

09:58
    Calle Järnkrok byl zřejmě hráčem, který střelou zápěstím z pravého kruhu pro vhazování mířil ke vzdálenější levé tyči, Marc-André Fleury byl ale opět připravený a puk úspěšně vyrazil.

11:20
    Golden Knights se snažili prosadit na pravém křídle, jenže útočné pásmo rychle opustili kvůli signalizovanému ofsajdu.

11:45
    Juuse Saros fantasticky zasáhl pravým betonem proti střele Vegas, která z pravého kruhu těsně nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, a po ofsajdu Nashvillu následuje reklamní přestávka!

12:45
    Colton Sissons se ocitl před bránou po přihrávce z pravého kruhu v obrovské šanci a z otočky mířil nad ledem k levé tyči, jenže Marc-André Fleury k ní dokázal včas natáhnout ruku a vyrážečkou puk vyrazil! Spektakulární zákrok brankáře Vegas.

13:27
    Alexej Jemelin dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Golden Knights si zahrají první přesilovou hru utkání.

14:59
    Juuse Saros v rychlém sledu zaznamenal dva úspěšně zákroky, když puk vyrazil, a Predators se podařilo vyhodit.

15:27
    Vyloučený Alexej Jemelin naskočil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Nashville hraje v plném počtu.

16:04
    Útok Vegas zastavilo na pravém křídle zřejmě postavení mimo hru, po kterém dostává prostor reklamní přestávka.

16:33
    Hra je v závěru první třetiny hodně často přerušována a Predators se nedaří dostat Vegas pod kýžený tlak.

17:14
    James Neal se mohl prosadit proti svému bývalému týmu, střela v blízkosti levé tyče mu ale nesedla a připravený Juuse Saros bez potíží podržel puk v náručí.

17:56
    Jonathan Marchessault na levém křídle sprintoval za nahozeným kotoučem a po přebruslení vracejícího se Romana Josiho do něj dokázal plácnout bekhendem! Vypadalo to na snadný zákrok klečícího Juuseho Sarose, brankář Nashvillu měl ale nakonec co dělat, aby puk na brankové čáře pod sebou zastavil!

18:25
    James Neal dostal dvě minuty za sekání a Nashville dohraje první část utkání v přesilové hře, pokud ji nevyužije.

18:50
    Calle Järnkrok se ocitl u levé tyče v šanci, on ani jeho spoluhráči ale překonat Marca-Andrého Fleuryho zatím nedokázali.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Golden Knights vstoupili do utkání aktivněji, žádnou obrovskou šanci si ale vytvořit nedokázali, zatímco Nashville postupem času ano. Největší příležitost měl Colton Sissons, který z mezikruží mířil do odkryté levé strany brány Vegas, jenže brankář Marc-André Fleury dokázal k levé tyči dostat pravou ruku včas na to, aby vyrážečkou puk senzačně vyrazil mimo. Skóre po první třetině. Nashville Predators 0 Vegas Golden Knights 0.

Druhá třetina začne přibližně v 3:02.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-15; Zablokované střely: 2-8; Vhazování: 50%-50%; Hity: 3-3; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.

20:01

20:01
    Nashville dohrává na začátku druhé třetiny přesilovou hru, která potrvá ještě 25 sekund poté, co byl v závěru úvodní části utkání vyloučen za sekání James Neal.

20:25
    Vyloučený James Neal, bývalý útočník Nashvillu, je zpět na ledové ploše a také Vegas úspěšně přečkalo první oslabení.

20:55
    Hra byla dvakrát přerušena v průběhu pouhých devíti sekund a v obou případech kvůli zakázanému uvolnění Vegas.

21:40
    Colin Miller vyhodil puk za obranného pásma Vegas a Juuse Saros vyjel ze své brány, aby se v levém kruhu zapojil do hry a pomohl svým spoluhráčům rychleji rozehrát.

22:19
    William Karlsson z levého kruhu nahodil puk před bránu, kde se ho snažil tečovat mezi betony domácího brankáře Jonathan Marchessault, Juuse Saros je ale včas sevřel a puk vyrazil!

22:24
    Predators vystřelili na opačné straně ledové plochy z levého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury bez problému puk podržel ve svém náručí. V Nashvillu se rozhodně nenudíme.

23:02
    Proti Vegas bylo odpískáno další zakázané uvolnění. Hosté se před pár okamžiky ocitli pod tlakem, Predators se ale v blízkosti levé tyče ke střele na bránu nakonec nedostali.

23:36
    Puk byl sražen mezi střídačky poté, co Predators v rychlém sledu dvakrát střelou od modré čáry minuli levou tyč.

24:58
    Mattias Ekholm z vrcholu levého kruhu po přihrávce zpoza brány mířil do vzdálenějšího pravého rohu brány Vegas, puk byl ale nakonec v mezikruží zablokován. Marc-André Fleury zasahovat nemusel.

25:54
    Brayden McNabb za vlastní bránou narazil zezadu na hrazení Nicka Bonina a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

25:59
    Predators ihned po vhazování střelou od modré čáry mířili nad ledem k pravé tyči, jenže Marc-André Fleury dokázal puk na poslední chvíli lapačkou vytěsnit mimo!

26:45
    Colton Sissons se ocitl v mezikruží ve velké šanci, jenže jeho bekhendová střela skončila na pravém betonu fantastického Marca-Andrého Fleuryho!

27:12
    P. K. Subban na levém křídle z prostoru mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou nahodil puk na bránu a Marc-André Fleury ho podržel v náručí, aby domácí k ničemu nepustil.

27:54
    Vyloučený Brayden McNabb je zpět na ledě a Golden Knights dnes přečkali úspěšně obě oslabení.

28:22
    Juuse Saros předvedl nádherný semafor proti střele Vegas z levého kruhu, která nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči! Následuje komerční přestávka.
    Sestřih zákroků Juuseho Sarose z dosavadního průběhu duelu

29:04
    Vegas se po krátké reklamní přestávce nepodařilo rozehrát a bylo proti němu odpískáno další zakázané uvolnění.

29:15
    Golden Knights spěchali za nahozeným kotoučem, Juuse Saros byl ale pozorný a puk holí odpálil do bezpečí.

30:03
    Na opačné straně spěchal za kolmou přihrávkou Kevin Fiala, puk ale doklouzal pod lapačku Marca-Andrého Fleuryho, který ho zmrazil, a čeká nás další komerční přestávka.

30:54
    Brad Hunt napřáhl na vrcholu levého kruhu k prudké střele s příklepem, kterou Juuse Saros vyrazil maskou, a o několik sekund později zkoušel v blízkosti pravé tyče štěstí po přihrávce z pravého křídla Ryan Carpenter, Juuse Saros ale jeho pokus z blízkosti zastavil a přerušil hru!

31:41
    Reilly Smith už se chystal vypálit v blízkosti levého kruhu, jenže Colton Sissons ho zezadu fauloval a dostal dvě minuty za sekání.

32:55
    Golden Knights vytvořili před bránou Nashvillu obrovský závar hned dvakrát, ani v jednom případě se jim ale překonat výtečného Juuseho Sarose nepodařilo!

33:37
    Brad Hunt se ocitl v mezikruží ve velké šanci a z blízkosti mířil do levého horního rohu brány, Juuse Saros ale dokázal puk vyrazit mimo a připsal si další fantastický zákrok!

33:41
    Vyloučený Colton Sissons naskočil z trestné lavice zpět na led a Nashville přečkal přesilovou hru Vegas.

34:15
    James Neal měl po přihrávce z pravého rohu ledové plochy na vzdálenější levé tyči velkou šanci, jenže jeho střela z kruhu pro vhazování zamířila do náruče klečící Juuseho Sarose! Reklamní přestávka.

35:58
    P. K. Subban na vrcholu pravého kruhu pro vhazování práskl do puku s příklepem a Marc-André Fleury jeho ránu podržel.

36:23
    Colton Sissons podruhé v zápase usedl na trestnou lavici, tentokrát na dvě minuty za hákování.

36:53
    Vegas v rychlém sledu dvakrát vystřelili z vrcholu mezikruží, první pokus ale minul levou tyč, zatímco druhý pravou.

38:00
    Juuse Saros si puk po nahození Vegas z pravého rohu útočného pásma na bližší tyči přizvedl puk holí nechtěně do vzduchu a na vzdálenější levé tyči ho poté vpádu stáhl do náruče, aby nepustil do zakončení dotírajícího Erika Haulu.

38:23
    Colton Sissons je zpět na ledě a hokejisté Nashvillu přečkali i třetí přesilovou hru Golden Knights.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

39:24
    Ryan Johansen zůstal ležet na ledové ploše poté, co ho u hrazení zezadu tvrdě dohrál William Carrier!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Brankáři Juuse Saros i Marc-André Fleury podávají v Bridgestone Areně fantastické výkony a ani přesilové hry nepomohly oběma týmům prolomit bezbrankové skóre. Stále je ale před námi ještě 20 minut, během kterých se můžeme dočkat očekávané branky nebo branek více. Skóre po druhé třetině vyrovnaného duelu. Nashville Predators 0 Vegas Golden Knights 0.

Třetí třetina začne přibližně v 3:58.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-30; Zablokované střely: 9-12; Vhazování: 46%-54%; Hity: 8-11; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné min.: 6-4.

40:01

40:01
    V Nashvillu začala závěrečná třetí třetina a na lavičce Predators chybí po tvrdém hitu útočník Ryan Johansen.

40:26
    Roman Josi se dostal na vrcholu mezikruží ke střele, která zamířila pouze do hrudi klečícího Marca-Andrého Fleuryho.

40:45
    O další pokus se postaral Craig Smith, jeho pokus z levého kruhu pro vhazování ale také Marc-André Fleury snadno zastavil.

41:14
    James Neal našel krásnou bekhendovou přihrávkou zpoza brány do mezikruží najíždějícího Erika Haulu, jehož střela bez přípravy zamířila těsně vedle pravé tyče!

42:13
    Golden Knights se nepodařilo rozehrát podél hrazení a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra přerušena.

42:29
    Roman Josi prudce vystřelil zápěstím z vrcholu pravého kruhu a puk se po teči snesl přes hlavu brankáře Vegas za bránu.

42:58
    Vegas v rozmezí pěti sekund dvakrát vystřelili, nejprve z pravého kruhu a poté levého, obě střely ale skončily ve výstroji připraveného a bezchybného Juuseho Sarose.

43:14
    James Neal se ocitl v pravém kruhu ve velké šanci a střelou zápěstím mířil ke vzdálenější levé tyči, jenže Juuse Saros měl volný výhled a puk vyrážečkou vyrazil mimo!

43:43
    Brad Hunt vystřelil od modré čáry a klečící Juuse Saros jeho pokus ukryl bez potíží v náručí. Další zákrok brankáře Preds.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

44:17
    Colton Sissons si najel do mezikruží na krásnou diagonální přihrávku z levého křídla a po nádherném bekhendovém blafáku už zasouval puk do odkryté brány, jenže Marc-André Fleury mu vleže dokázal gól ukradnout fenomenálním zákrokem!
    44:17 Fleury ve stylu Dominika Haška vychytal Coltona Sissonse!

46:09
    Dlouho se nepřerušuje a Predators se dostali na obou křídlech v rychlém sledu ke střele, obě dvě ale Marc-André Fleury vyrazil a podržel Vegas nad vodou.

46:48
    Golden Knights vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra byla přerušena. V Bridgestone Areně stále gól nepadl!

47:01
    Kyle Turris na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a po zákroku Marca-Andrého Fleuryho dostává prostor reklamní přestávka.

47:15
    Pontus Åberg střelou zápěstím z levého kruhu a blízkosti mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže od hole jednoho z jeho spoluhráčů se puk odrazil do ochranné sítě!

47:49
    Marc-André Fleury má na svém kontě 25 zákroků, zatímco Juuse Saros v bráně Nashvillu o deset více.

48:00
    Nashville právě vstřelil branku!
    P. K. Subban napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči a Marc-André Fleury ji pravým betonem vyrazil, přestože vůbec nic neviděl, jenže odražený puk poté poslal z úhlu pod horní tyč KEVIN FIALA! Predators udeřili jako první a vedou 12 minut před koncem 1:0! Asistence: P. K. Subban a Colton Sissons.
    48:00 Kevin FIALA - 1:0

49:05
    Jonathan Marchessault si najel před bránu na nahození Reillyho Smitha z levého kruhu pro vhazování a ze vzduchu se ho snažil sklepnout do sítě, jenže Juuse Saros lapil puk do lapačky!

52:12
    Kevin Fiala u hrazení na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím a málem zdvojnásobil vedení Predators, jenže jeho pokus mířící do vzdálenějšího pravého rohu se od spojnice horní a pravé tyče odrazil zpět do hry!

52:53
    Juuse Saros před pár okamžiky vyrazil střelu Vegas betonem a nyní předvedl v akci ten pravý! Střelou z vrcholu mezikruží se ho snažil překonat marně Colin Miller.

53:26
    Golden Knights se dostali do zakončení v blízkosti levé tyče a po snadném zákroku Marc-Andrého Fleuryho následuje reklamní přestávka. Predators vedou nad Vegas 1:0.

53:57
    Nahození Predators od modré čáry zamířilo do ochranné sítě a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

54:04
    Tentokrát se dostali k nahození od modré čáry Golden Knights a Juuse Saros puk bez problému zmrazil pod lapačkou.

54:43
    Jonathan Marchessault byl u střídaček tvrdě dohrán Callem Järnkrokem, ani tentokrát ale rozhodčí netrestali.

55:13
    Erik Haula vystřelil z pravého kruhu, jeho pokus zápěstím ale o pořádný kus minul vzdálenější levý horní roh brány.

55:40
    Brad Hunt při poskytnuté výhodě vypálil od modré čáry tvrdě s příklepem a Juuse Saros ukryl puk v lapačce. Po poslední komerční přestávce si Vegas zahraje čtvrtou přesilovou hru.

55:40
    Nick Bonino fauloval na ose obranného pásma Jamese Neala a dostal dvě minuty za držení.

55:58
    Alex Tuch se snažil po nádherné kombinaci na jeden dotek a sklepnutí puku od jednoho ze svých spoluhráčů v blízkosti levé tyče prostřelit Juuseho Sarose bez přípravy mezi betony, Juuse Saros šel ale rychle do kolen a přerušil hru!

56:23
    James Neal krásnou přihrávkou z levého křídla přenesl puk doprava, kde jeden z jeho spoluhráčů střelou zápěstím z vrcholu pravého kruhu mířil ke vzdálenější levé tyči, Juuse Saros ale puk na poslední chvíli vyrážečkou vytáhl mimo!

57:40
    Vyloučený Nick Bonino je zpět na ledě a Predators přečkali důležitou přesilovou hru Vegas. Skóre zůstává 1:0!

57:58
    Marc-André Fleury naskočil na střídačku a Golden Knights zkoušejí vyrovnat ve hře bez brankáře!

58:32
    Predators minuli prázdnou bránu a puk skončil na zakázaném uvolnění. Vegas si vzalo oddechový čas.

58:32
    Peter Laviolette stále není spokojený s časomírou, hlavní rozhodčí Dan O'Rourke se ji ale upravit nerozhodl.

58:57
    Predators v rychlém sledu dvakrát minuli pravou tyč prázdné brány a puk skončil na zakázaném uvolnění.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:17
    Colin Miller na vrcholu levého kruhu po přihrávce z pravého křídla vypálil bez přípravy, jeho prudká rána s příklepem ale na přední tyči trefila pouze jednoho z hráčů Nashvillu.

59:35
    Další vyhození a zakázané uvolnění Predators, kteří stále vedou těsně před koncem v Bridgestone Areně 1:0.

Juuse Saros pochytal všech 43 střel Golden Knights a dovedl Predators k těsnému domácímu vítězství, o kterém v Bridgestone Areně rozhodl přesně osm minut před koncem z dorážky Kevin Fiala. Konečné skóre. Nashville Predators 1 Vegas Golden Knights 0.

Statistiky zápasu: Střely na bránu: 27-43; Zablokované střely: 23-17; Vhazování: 45%-55%; Hity: 19-17; Přesilové hry: 0/2-0/4; Trestné min.: 8-4.