Benátky n/J – Třebíč 1:4 (kon.) | Motor ČB – Litoměřice 1:0 (kon.) | Ústí n/L – Vsetín 2:3 (0:2 po s.n.)
Frýdek-M. – K. Vary 0:4 (kon.) | Kadaň – Kladno 0:5 (kon.) | Prostějov – Přerov 6:4 (kon.)
Havířov – Slavia 1:2 (kon.)
konec
LHK Jestřábi Prostějov
6:4 (1:1, 2:0, 3:3)
HC ZUBR Přerov
Středa 17.01.2018, 18:00WSM Liga • 40. kolo
Předzápasové kurzy: 2.18 4.0 2.65
Partner:
   
  To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (20:22:52)
   
  V nesmírně napínavém zápase až do konce, tedy nakonec domácí vítězí a Prostějov získává další důležité body k postupu do vyřazovací fáze WSM ligy! Na stadionu probíhá rozlučka hráčů a poděkování s diváky a fanoušky.
   
  Dále se již nic nestalo! Třetí třetina vygradovala celé utkání. V ní jsme mohli vidět rovnou šest branek! Prostějov se postupně dostal do vedení 5:1, avšak o výsledek se nakonec musel bát až do posledních minut. Přerov se dokázal vrátit sympaticky do hry, ale na dotažení náskoku soupeře to již nestačilo.
   
  Konec zápasu.
   
  58:59
  Jestřábi právě vstřelili branku!
  Přerov již hrál v šesti hráčích v poli. Po menší skrumáži před Neužilem se nakonec puk k němu dostal, ale ten ihned rozehrává na MATOUŠE VENKRBECE a ten posílá z obranného pásma puk přes celé kluziště přesně do branky. Asistence: Jakub Neužil.
   
  58:31
  Zubři jsou v útočném pásmu soupeře...
   
  57:32
  Přerov právě vstřelil branku!
  A na drama je nakonec zaděláno! Dobrá rozehrávka ve středním pásmu předcházela přímočarému útoku. Nakonec TOMÁŠ DOLEŽAL tečuje vysoký puk do branky. Domácí chtěli reklamovat vysokou hru holí, ale Doležal si dal velmi pozor, aby puk netečoval příliš vysoko než je povoleno. Asistence: Tomáš Sýkora a Jakub Šlahař.
   
  57:07
  Přerovu se krátí postupně čas a nyní se navíc provinil zakázaným uvolněním. Soupeř jich příliš před svou vlastní branku nepouští.
   
  56:22
  Boj o puk ve středním pásmu v blízkosti obou střídaček.
   
  55:43
  Přerov nyní vrhne všechny své síly do útoku. Proti jednomu z nich byl úspěšný Neužil a diváci jej za to odměňují potleskem.
   
  54:14
  Hosté v plném počtu.
   
  53:56
  Jeden z hráčů domácích si nabruslil šikovně až před branku. Šimboch na poněkolikáté musel zabránit, aby puk neprošel za jeho zády. Tuhle situaci nakonec ustál.
   
  53:30
  Nyní napadají soupeře před jeho brankou a tím našetřili cenné vteřiny.
   
  53:05
  Zubrům se podařilo vyhodit puk ven.
   
  52:40
  Prostějov je sice s pukem v útoku, ale nemá jej pevně pod svou kontrolou.
   
  52:14
  Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radomír Pala – 2 min., hákování).
   
  51:45
  Přerovu se však nedaří založit útok. Prostějov zdá se, uklidnil a nyní svědomitě napadají svého soka již v jeho obranném pásmu.
   
  51:11
  ...nakonec puk získávají hosté a ti mají šanci jej vyvézt pryč z vlastního pásma.
   
  50:45
  Střela hráče Prostějova byla sražená na zadní mantinel, Prostějov se však udržel v pásmu...

  Adam Dořák

  Branky a nahrávky: 19. M. Drtina (Nouza, Divíšek), 36. L. Luňák (Venkrbec), 38. Divíšek (Nouza), 41. Ščotka, 42. Rašner (Švec), 59. Venkrbec (Neužil) – 15. Plášek (Pšurný), 43. Illo (Zbořil, Milan Procházka), 46. Pšurný, 58. T. Doležal (T. Sýkora, Šlahař)


  LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – Mikliš, D. Kolář, Ščotka, Havlík Žovinec, Rašner, M. Drtina – Starý, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Luňák – Prokeš, Meidl, Švec – Zabloudil, Voženílek, V. Nestrašil.
  HC ZUBR Přerov: Klimeš (42. Šimboch) – Malina, Chmelíř, Zbořil, M. Novotný, Pala, Lenďák, Padrnos – T. Doležal, T. Sýkora, Šlahař – Plášek st., R. Pšurný, Plášek ml. – Illo, Milan Procházka, Goiš – F. Dvořák, M. Kratochvíl, Navrátil.

  Rozhodčí: Robert Čech a Přemysl Skopal – Daniel Reich David a Otáhal

  Diváci: 3 187