Benátky n/J – Třebíč 1:4 (kon.) | Motor ČB – Litoměřice 1:0 (kon.) | Ústí n/L – Vsetín 2:3 (0:2 po s.n.)
Frýdek-M. – K. Vary 0:4 (kon.) | Kadaň – Kladno 0:5 (kon.) | Prostějov – Přerov 6:4 (kon.)
Havířov – Slavia 1:2 (kon.)
AZ Havířov
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
HC Slavia Praha
Středa 17.01.2018, 18:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance liga • 40. kolo

59:33
    Domácí ztratili puk a Kurovský tak zachraňoval situaci faulem. Nyní je to pro Havířov již velmi složité.

58:58
    Dolejš je z branky, domácí to zkouší v šesti.

53:52
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Lukáš Bednář – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Krejčík – 2 min., podražení).

53:52
    Nejprve Dolejš vykouzlil tři zákroky a poté rozhodčí signalizoval vyloučení hostujícího hráče. Nyní to ale vypadá, že se bude vylučovat na obou stranách.

47:46
    Slavia právě vstřelila branku!
    Už to vypadalo, že ZDENĚK DOLEŽAL jel příliš pomalu, ale stačil si kotouč stáhnout ke druhé tyči a nakonec puk propasírovat za Dolejše.

47:46
    Kotala ztratil kotouč na útočné modré a výsledkem je samostatný nájezd pro Slavii. Zdeněk Doležal si tak své zakončení zopakuje s větším klidem.

45:01
    Bednář ujel v oslabení a v situaci dva na jednoho to zkusil střelou, jeho dobře mířená střela skončila na tyči!

44:04
    Kotala přijel jako třetí do souboje u mantinelu a inkasuje dvě minuty za napadení.

42:48
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tak se kouzlo Dominika Frodla podařilo přece jen očarovat. RADEK POŘÍZEK dostal přesnou přihrávku zpoza branky a rychlou střelou nedal slavistickému brankáři šanci. Asistence: Petr Kanko, David Chroboček

40:36
    Agilní Kurovský se opět procpal až před Frodla, zkusil si kličkou roztáhnout Frodla, ale ten zasáhl.

38:58
    Chroboček si pomohl faulem, když přidržel unikajícího protihráče a závěr druhé třetiny tak bude okořeněn přesilovou hrou hostů.

35:25
    Další vyloučení hostů a opět jde o technický přestupek. Barák vyhodil kotouč mimo hrací plochu a dostává dvě minuty za zdržování hry.

32:41
    Matai se dobře uvolnil a rychlou střelou zápěstím mířil z mezikruží dobře, ale Frodl opět dokázal reflexivně zakročit.

32:09
    Hosté hráli v šesti a tak dostává AZet další výhodu přesilové hry. Trest odpyká Václav Jankovský.

31:37
    Havel dostal puk mezi kruhy, jeho rychlou střelu Frodl výtečně vyráží.

29:14
    Už čtvrté vyloučení Slavie, nyní za jasné podražení míří za katr Jiří Doležal.

28:55
    Domácí se dostali do situace dva na jednoho, Kurovský dostal přihrávku před branku, ale nedokázal ji zpracovat.

26:46
    Hosté zahrozili v oslabení, Tomáš Zigo udělal tři rychlé kroky a najednou byl sám před Dolejšem, ten ale pokryl mezírku mezi betony a zachránil domácí.

25:33
    Je to již ohraná písnička, ale Frodl také tentokrát vyšvihl svou lapačku a nebezpečně vypadají střelu pokryl.

24:51
    Za svou aktivitu si Havířov vysloužil přesilovku, na trestnou lavici usedl Růžička.

21:58
    Domácí získali kotouč v útočném pásmu a byla z toho dobrá střela, kterou však Frodl dokázal vyrazit.

19:34
    V závěru první třetiny je vyloučen Stránský, který zahákoval soupeře ve středním pásmu.

16:19
    Domácí dostávají výhodu druhé přesilovky, po faulu v útočném pásmu je potrestán Martin Ondráček.

13:55
    Kurovský dostal namazáno před branku, ale z bezprostřední blízkosti napálil pouze betony Frodla. Možná největší šance Havířova v dosavadním průběhu zápasu.

10:53
    Výborná střela Šagáta, kterou Dolejš viděl na poslední chvíli a jen s velkými obtížemi dokázal kotouč vyrazit.

03:58
    Obrovská chyba Havířova v přesilové hře, z ničeho nic zůstal sám před Dolejšem MARTIN ŠAGÁT, který umístil kotouč přesně mezi betony domácího brankáře. Asistence: Tomáš Zigo

02:46
    Domácí si zahrají první přesilovku zápasu, na dvě minuty odchází Jiří Doležal.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 43. Pořízek (Kanko, Chroboček) – 4. Šagát (Zigo), 48. Z. Doležal (TS)

AZ Havířov: Dolejš (Bláha) – Krisl (C), Drtil, Dudek, Luža, R. Havel (A), Chroboček – M. Kalus, L. Bednář, Tomi – Pořízek, Š. Stránský, Kurovský – Maruna, Rác, Fronk – Kotala, Matai, Kanko – Bambula.
    HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička, Šmíd – Zigo, Račuk, Z. Doležal – Jankovský, Šafránek, Nedvídek – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, Kubica, Furch.

Rozhodčí: Šutara, Fiala V. – Gančarčík M., Lukš