Atlético – Sevilla 1:2 (kon.) | Valencia – Alavés 2:1 (kon.) | Espanyol – Barcelona 1:0 (kon.)
Valencia CF
2:1 (0:0)
Deportivo Alavés
Středa 17.01.2018, 19:00 • Estadio Mestalla, Valencie • Španělský pohár • Čtvrtfinále

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (21:03:04)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 20:27.

Je dobojováno! Valencie byla po změně stran jasně lepší, ale paradoxně inkasovala jako první, když všechny přítomné svou střelou z dálky překvapil Sobrino. Odpověď domácího týmu na sebe ale nenechala dlouho čekat, v třiasedmdesáté minutě díky velké hrubce Sivery vyrovnal Guedes a o necelých deset minut později o výhře Valencie rozhodl Rodrigo. Mezitím se nechal vyloučit Diéguez a výrazně zkomplikoval Alavésu cestu do semifinále Copa del Rey. Odveta je na programu příští středu.

90+5

90+5
    Kondogbia milimetrově přesným pasem přenesl míč k levé postranní čáře na hrudník Guedese. Jeho centr ale nenašel žádného z hráčů v bílém.

90+4
    Munir El Haddadi se po svém nástupu prakticky nepotkal s balónem. Tak se stalo až nyní, kdy se z velké dálky neúspěšně snažil přelobovat vyběhnutého Domènecha.

90+2
    Kondogbia přešel z jednoho souboje k Pinovi, kterého nepovoleně poslal k zemi. Kmenový hráč Interu Milán rovněž dostává žlutou kartu.

90+1
    Rodrigův centr z levého křídla rychle padal, ale Sivera se tentokrát zaskočit nenechal. Pohledem si zkontroloval balón, jenž vyletěl ven ze hřiště.

90
    Nad rámec druhého poločasu je přidáno hned pět minut nastavení!

88
    Dobrou minutu a půl se teď vůbec nehrálo. Těžko říct, kterému z týmů taková pauza vyhovuje více.

86
    Ani z pravého konce hřiště Deportivo nevymyslelo nic, co by ohrozilo branku Domènecha. O pár sekund později fauloval Mina uprostřed hřiště a byl za to oceněn žlutou kartou.

85
    Ibai Gómez prudce odcentroval do předbrankového prostoru, ovšem míč se odrazil jen k bránícím hráčům Valencie. Ti vzápětí opět faulovali a bránění standardní situace si ještě jednou zopakují.

84
    Hosté se snaží rychle odpovědět. Po faulu Pareja na Pedrazu budou zahrávat standardní situaci z blízkosti levé autové čáry.
    82. RODRIGO - 2:1

82
    Valencia právě vstřelila branku!
    Estadio Mestalla na konci dvaaosmdesáté minuty slaví obrat na 2:1! Hrdinou domácího týmu se stává střídající RODRIGO, jenž převzal učebnicovou kolmici od Miny a z rohu malého vápna razantně vypálil k bližší tyči.

81
    Simone Zaza dnes pro obranu Deportiva moc škodný není a platí to i poté, co si při zpracování centru pomohl rukou.

80
    Alavés alespoň na pár sekund udržel hru na polovině hřiště. V posledních deseti minutách ale bude muset hlavně bránit.

79
    Z následujícího přímého kopu ani rohu Valencia tradičně nezahrozila. Vše skončilo nákopem do rukavic Sivery.

Michal Břuchanský

Branky: 73. Guedes, 82. Rodrigo – 66. Sobrino

Karty:   53. Guedes (VAL), 90+2. Kondogbia (VAL) – 41. Pina (DAL), 67. Diéguez (DAL), 86. Mina (DAL)   77. Diéguez (DAL)

Valencia CF: Domènech – Montoya, Gabriel, Garay, Gayà – Pereira (58. Rodrigo), Parejo, Kondogbia, Guedes – Vietto (71. Mina), Zaza.
    Náhradníci: Neto – Coquelin, Gil, Maksimović, Mina, Rodrigo, Vezo.

Deportivo Alavés: Sivera – Aguirregabiria, Alexis, Maripán, Diéguez – Peréz (76. Gómez), Torres, Pina, Wakaso (68. Pedraza) – Guidetti (62. El Haddadi), Sobrino.
    Náhradníci: Pacheco – Demirović, El Haddadi, Gómez, Laguardia, López, Pedraza.

Rozhodčí: González – Gómez, Palomino
    Středa 24.01.2018
    Alavés - Valencia 2:1

Branky: 73. Munir, 87. Sobrino – 78. Mina

Karty:   48. Torres (DAL), 66. Pedraza (DAL), 80. Munir (DAL), 97. Pina (DAL), 99. Duarte (DAL) – 52. Maksimovič (VAL), 63. Vezo (VAL), 79. Kondongbia (VAL), 86. Parejo (VAL), 94. Guedes (VAL), 105. Mina (VAL)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 7:4. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 25:23.