Omsk – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Barys 2:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 0:3 (kon.)
Toljatti – Novosibirsk 0:1 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 5:6 (po pr.) | Minsk – Kunlun 1:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Spartak Moskva 4:5 (kon.) | Petrohrad – Vladivostok 7:2 (kon.) | Riga – Chabarovsk 3:4 (kon.)
SKA Petrohrad
7:2 (2:1, 4:0, 1:1)
Admiral Vladivostok
Čtvrtek 18.01.2018, 17:30 • Ice Palace, Petrohrad • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:08:05)

Trestné minuty: 10:26

Utkání je u konce a domácí Petrohrad se raduje z jasné výhry 7:2. Ve třetí třetině se už SKA nikam nehnalo a nechalo hrát i soupeře. A ti dali jednu branku, ve 46. minutě snížil Vadim Pereskokov, když dorazil Mamaševovu střelu. Poslední slovo si ale vzali domácí, ve vlastním oslabení se dostali do přečíslení a Nikolaj Prochorkin svou dnes čtvrtou brankou uzavřel střelecký účet tohoto utkání.

59:57
    Tak ještě jedno vyloučení... Koná se na straně Petrohradu, Pavel Dacjuk se provinil vysokou holí.

59:50
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

59:20
    Petrohrad se snaží o ještě jeden gól, už však své kombinace trochu přehání a je to určitá forma exhibice.

58:43
    Vladivostok si v závěru utkání okusí, jaké to je hrát ve třech. Dvě minuty za vysokou hůl obdržel Grigorij Vaščenko.

57:35
    Přesilovka nyní pro Petrohrad. Dvouminutový trest za držení dostal Ivan Glazkov.
    56:27 Nikolaj PROCHORKIN - 7:2

56:27
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí vyhráli buly v obranném pásmu a vydali se do rychlého kontru. Z něj vzniklo přečíslení dva na jednoho, přihrávku dostal NIKOLAJ PROCHORKIN, ten si rozpohyboval gólmana a pak v klidu zakončil do odkryté branky. Pro něj to je dnes už čtvrtý gól! Asistence: Sergej Kalinin, Andrej Zubarev.

56:16
    Další vyloučení. V útočném pásmu přehnal forčekink domácí Sergej Plotnikov a dostal dvě minuty za podražení.

55:51
    Tichonov si zleva sjel s pukem na střed a z mezikruží vyslal svižnou ránu. Gólman Admiralu ji zvládl vyrazit.

55:30
    Oslabení domácí hravě přečkali, už jsou zase v plném počtu.

54:20
    I v oslabení se domácí cpou do útoku, v dobré pozici byl Kablukov, Serebrjakova ale neprostřelil.

53:30
    Admiral si zahraje přesilovou hru, dvě minuty za sekání odjíždí odsedět Vjačeslav Vojnov.

52:54
    Tempo nám nyní trochu pokleslo, na obou stranách je všem zřejmé, že o výsledku je rozhodnuto.

51:40
    Serebrjakov i nadále nepouští puk za svá záda, nyní si na něj nepřišel Hersley.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 2. Hersley (Prochorkin, N. Gusev), 9. Kalinin (Vojnov, Kovalčuk), 25. Prochorkin (Kovalčuk, Karpov), 38. Prochorkin (Karpov, N. Gusev), 39. Prochorkin (Hersley, N. Gusev), 40. Kablukov (Tichonov, J. Jakovlev), 57. Prochorkin (Kalinin, Zubarev) – 17. Mnacjan (Kazakov, V. Butuzov), 46. Pereskokov (Mamašev, Vicharev)

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – Zubarev, Vojnov, J. Jakovlev, Hersley, Zub, A. Bělov, Rykov – Kovalčuk, Dacjuk, Kalinin – N. Gusev, Prochorkin, S. Plotnikov – Širokov, Kablukov, Karpov – Tichonov, Koskiranta, Ketov.
    Admiral Vladivostok: Bobkov (41. Serebrjakov) – Zemčonok, Miščenko, Mnacjan, Glazkov, Volčenkov, Vaščenko, Mamašev – Kazakov, J. Jakovlev, V. Butuzov – K. Voronin, Vicharev, A. Alexejev – Fiščenko, Machanovskij, Pereskokov – Kovaljov, Manukjan, Gičibekov.

Rozhodčí: Ansons, Ščenjov – Sadovnikov, Sazonov

Diváci: 11 380