Boston – Montreal 4:1 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 5:3 (kon.)
5:3 (0:1, 4:0, 1:2)
Pittsburgh Penguins
Čtvrtek 18.01.2018, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks – Pittsburgh Penguins.

Pittsburgh Penguins odehrál 46 zápasů s bilancí 15-9-3-19 a vybojoval 51 bodů. V tabulce Východní konference je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s New Yorkem Islanders 4:0, Bostonem Bruins 6:5 v prodloužení, Detroitem Red Wings 4:1 a New Yorkem Rangers 5:2. Nestačil na Carolinu Hurricanes 0:4.

Anaheim Ducks odehrál 45 zápasů s bilancí 17-3-9-16 a vybojoval 49 bodů. V tabulce Západní konference je na dvanácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Vancouverem Canucks 5:0 a Los Angeles Kings 4:2. Nestačil na Colorado Avalanche 1:3, Calgary Flames 2:3 a Edmontone Oilers 1:2 v nájezdech.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Bieksa, H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour – Rakell, Getzlaf, Perry – D. Grant, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Wagner, Vermette, J.T. Brown.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Määttä, J. Schultz, Hunwick, Oleksiak – Simon, Crosby, Sprong – Hagelin, Malkin, Hörnqvist – Sheary, Guentzel, Kessel – Kühnhackl, Sheahan, Reaves..

Za malý moment zápas začne.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrává domácí celek, jmenovitě Ryan Getzlaf.

00:25
    Nyní se hraje za brankou domácího týmu, kde se střetli dva hokejisté.

01:02
    Sidney Crosby to zkoušel z kruhu, jeho pokus ale branku minul. Následně pálil nepřesně od modré čáry Matt Hunwick.

01:50
    John Gibson přerušuje hru. Dobře vypálil Conor Sheary, jehož pokus domácí brankář ukryl do výstroje.

02:08
    Špatně to není sehrál hostující celek, je z toho jen zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou hostujícího týmu.

02:19
    Ryan Reaves se propracoval do střelecké pozice, s jeho střelou neměl brankář mnoho práce.

02:35
    Od modré čáry pálil obránce Josh Manson, jehož pokus postrádal přesnost.

03:27
    Z hodně ostrého úhlu vypálil Jakob Silfverberg, ale jeho pokus kryje brankář Penguins. Následně pálil z lepší pozice Ryan Kesler mimo.

03:34
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, píská se postavení mimo hru.

03:46
    Celý proces se bude opakovat, znovu se Pittsburgh dostal do postavení mimo hru.

04:38
    Tentokrát se do postavení mimo hru dostal domácí tým. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Mnoho šancí tento zápas zatím nenabízí.

05:05
    Od modré čáry pálil Josh Manson. Střelu domácího obránce kryje Tristan Jarry.

05:37
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek nechce chybovat.

05:47
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Phil Kessel – 2 min., sekání).

05:54
    Ryan Getzlaf pálil od modré čáry, jeho projektil kryje hostující brankář. Následně neuspěl stejný hráč z dobré pozice

06:41
    Cam Fowler pálil od modré čáry, jeho projektil snadno zastavil Tristan Jarry. Později zakončoval Rickard Rakell.

07:34
    Hostující brankář má na svém kontě další zákrok, nyní si poradil s pokusem Perryho.

07:47

08:23
    Patric Hörnqvist vypálil z předbrankové pozice, kotouč kryje brankář Ducks.

08:25
    Z velmi podobného prostoru pálil Phil Kessel. S jeho ránou si zkušený John Gibson poradil.

08:31
    Olli Määttä střelou příklepem neuspěl.

08:32
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Brandon Montour – 2 min., sekání).

09:20
    Kris Letang se probojoval ke střele od modré čáry, jeho ránu vyrazil brankář domácích.

09:37
    Domácí zkušený Ryan Getzlaf se probojoval ke střele z kruhu, jeho rána končí mimo.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.

10:04
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., krosček).

10:16
    Patric Hörnqvist z předbrankového prostou pálil nad. Jeho projektil byl nepřesný.

10:46
    Při vlastním oslabení pálil od modré Cam Fowler. Jeho pokus snadno kryje brankář.

10:54
    Domácí brankář po rychlé akci přerušuje hru, kryje kotouč po střele Phila Kessela.

11:22
    Jevgenij Malkin pálil mimo branku z prostoru mezi kruhy

11:29
    Chris Wagner ani Josh Manson nedokázali v dobrých pozicích prostřelit brankáře soupeře. Tristan Jarry kryje pokusy soupeře.

12:20
    Tristan Jarry si poradil s ránou od modré čáry, zkoušel to Cam Fowler.

12:34
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Penguins

13:40
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí momentálně k vidění není.

14:15
    John Gibson má na svém kontě další zákrok, střelou příklepem neuspěl Daniel Sprong.

14:47
    Hra je nyní přerušena, z ostrého úhlu to zkoušel J.T. Brown, ale hostující brankář puk nepropustil za svá záda.

14:48
    Vhazovat se bude před brankou Pittsburghu. Domácí celek hraje nyní aktivněji,

14:51
    Francois Beauchemin zablokoval střelecký pokus, která vyslal z kruhu Riley Sheahan.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, sledujeme rychlý hokej, který se musí líbit.

16:29
    Chris Wagner se položil do střely, kterou vyslal Jake Guentzel.

17:00
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

17:30
    Dominik Simon nyní vypálil, jeho pokus zablokoval domácí obránce. Dobrá práce domácího beka.

17:56
    Znovu zakončoval Dominik Simon, tentokrát jeho projektil končí mimo.

18:26
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává v závěru první třetiny do vedení. Po rychlé akci se prosazuje střelou zápěstím šikovný JEVGENIJ MALKIN. Domácí brankář na kotouč nedosáhl. Asistence: Patric Hörnqvist a Carl Hagelin.
    18:26 Jevgenij MALKIN - 0:1

19:00
    Píská se postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:10
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:42
    Z horní hranice kruhu pálil J.T. Brown. Jeho rána ale končí mimo branku. Následně se píská postavení mimo hru.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině byl střelecky aktivnější domácí celek, ale prosadil gólově se dokázal hostující tým. V předposlední minutě pálil přesně Jevgenij Malkin.

20:01

20:10
    Zápas pokračuje druhou třetinou, o jednu branku zatím vedou hosté.

20:21
    Patric Hörnqvist dobře vypálil, jeho ránu zápěstím kryje brankář Ducks. Vhazovat se bude před jeho brankou.

21:00
    Nyní se píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Penguins.

21:24
    Tristan Jarry musel zasahovat, poradil si s pokusem od modré čáry, který vyslal Brandon Montour.

21:25
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Justin Schultz – 2 min., hákování).

21:53
    Corey Perry vypálil, jeho projektil zablokoval Brian Dumoulin.

22:22
    Pittsburgh se brání zodpovědně, dokázali kotouč vyhodit přes všechny čáry.

22:35
    Z pravého kruhu vypálil Ondřej Kaše, ale jeho rána snadno kryje Tristan Jarry.

22:44
    Matt Hunwick se položil do střely, kterou se prezentoval Jakob Silfverberg.

23:25

23:35
    Ryan Getzlaf vypálil z dobré pozice, ale jeho pokus kryje hostující brankář. Tristan Jarry má na svém kontě další zákrok.

24:17
    Anaheim právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno. Vypálil Francois Beauchemin a jeho pokus před brankou výborně tečoval obranou nepohlídaný RICKARD RAKELL. Asistence: Francois Beauchemin a Cam Fowler.
    24:17 Rickard RAKELL - 1:1

24:37
    Vhazovat se nyní bude před brankou Ducks. Následně musel John Gibson zasahovat, protože vypálil Justin Schultz.

24:53
    John Gibson si poradil se střelou od modré čáry, zakončoval obránce Olli Määttä.

25:40
    Ondřej Kaše ani Adam Henrique nedokázali prostřelit brankáře.

25:42
    Domácí celek otáčí skóre a dostává se do vedení. Z předbrankévého prostoru se prosazuje po Kašeho pasu ADAM HENRIQUE. Hostující obrana si nedokázala pohlídat soupeře a je z toho malér. Asistence: Ondřej Kaše a Nick Ritchie.
    25:42 Adam HENRIQUE - 2:1

26:33
    Hra je přerušena pro zásah vysokou holí. Komerční přestávka.

27:00
    Sedm minut hry je pryč ze druhé třetiny, domácí hokejisté otočili skóre, a tak vedou.

27:08
    Justin Schultz zablokoval střelecký pokus, který vyslal J.T. Brown.

27:17
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Pittsburghu. Následně musel Tristan Jarry zasahovat, protože vypálil od modré čáry Hampus Lindholm.

28:05
    John Gibson si poradil se střeleckým pokusem, který vyslal hostující Jamie Oleksiak.

28:15
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jared Boll – 2 min., sekání). Trest odpyká Ryan Getzlaf.

29:07
    Až nyní se dostal hostující celek do střelecké pozice a zakončení. Patric Hörnqvist neuspěl.

29:34
    Gól při vlastním oslabení. Hostují celek propadl v útočném pásmu, do zakončení z mezikruží se dostal CHRIS WAGNER, který prostřelil brankáře Pittsburghu. Domácí celek vede o dva góly. Asistence: Jakob Silfverberg a Cam Fowler.
    29:34 Chris WAGNER - 3:1

29:45
    Pittsburgh se nemůže stabilněji propracovat do útočného pásma, výborně hraje domácí tým.

30:15

30:20
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, nyní pálil z kruhu hodně nepřesně Ryan Getzlaf.

31:28
    Jevgenij Malkin zakončoval z dobré střelecké pozice, ale trefil jen brankáře následně Carl Hagelin trefil brankovou konstrukci.

31:38
    Tristan Jarry kryje pokus, který vyslal Cam Fowler. Následně hosté vyhodili přes všechny čáry, bude se vhazovat v jejich obranném pásmu.

32:50
    Hampus Lindholm zablokoval střelecký pokus, který vyslal Olli Määttä.

34:25
    Hra je nyní přerušena, z kruhu vypálil Ryan Getzlaf. Jeho projektil zablokoval Brian Dumoulin.

34:26
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Dostáváme se do finální fáze třetiny.

34:51
    Chris Wagner se střetl se soupeřem, tím byl Tom Kühnhackl.

35:30
    Momentálně není k vidění mnoho střeleckých pokusů. Sledujeme klidnější pasáž hry.

35:50
    Branka Anaheimu vypadla ze svého postavení, a tak je hra přerušena. Vhazovat se bude před brankou domácích.

35:56
    Corey Perry výborně vypálil, jeho projektil zablokoval hostující Brian Dumoulin.

36:28
    John Gibson má na svém kontě další zákrok, tentokrát si poradil se zakončením, které vyslal Jamie Oleksiak.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:26
    Hostující Tristan Jarry kryje kotouč po střele, kterou vyslal Francois Beauchemin z ostrého úhlu.

37:36
    Jakob Silfverberg neuspěl bekhendovou stranou hole.

38:28
    V samotném závěru třetiny navyšuje domácí celek své vedení. Bekhendovou stranou hole poslal kotouč za záda brankáře ONDŘEJ KAŠE.
    38:28 Ondřej KAŠE - 4:1

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v této třetině.

39:01
    John Gibson si poradil s nahozením, které vyslal Carl Hagelin.

39:15
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

39:17
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Rickard Rakell – 2 min., hákování).

39:30
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, kterou domácí hokejisté ovládli.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Končí druhá třetina, kterou domácí celek vyhrál 4:0, díky čemuž vede po čtyřiceti minutách 4:1. Anaheim míří za výhrou. 28:21, střelecky je aktivnější domácí celek.

40:01

40:18
    Hampus Lindholm dobře vypálil, jeho projektil kryje hostující brankář. Tristan Jarry si dokázal poradit.

40:50
    Mnoho šancí v úvodu třetí třetiny k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

41:30
    Hostující celek se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

41:40
    Domácí fanoušci zatím mohou být jednoznačně spokojenější než jejich protivníci.

42:20
    Střel na branku je k vidění velmi málo, gólmani mnoho práce nemají.

43:07
    John Gibson kryje střelecký pokus, který vyslal Sidney Crosby. Ten dnes na svůj střelecký úspěch čeká.

43:57
    Z bezprostřední blízkosti nyní vypálil Dominik Simon, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla.

44:44
    Šanci si nyní vypracovali domácí hokejisté, ale prosadit se nedokázali. Blízko úspěchu byl Adam Henrique, jehož ránu zastavila branková konstrukce.

45:20
    Rickard Rakell výborně vypálil, jeho projektil zablokoval obránce Brian Dumoulin.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:41
    Patric Hörnqvist od modré čáry minul branku, jeho projektil končí mimo.

46:16
    Po zakázaném uvolnění Ducks se bude vhazovat před jejich brankou.

46:52
    Pátou domácí branku mohl přidat Ondřej Kaše. Podobně jako jeho kolega před malou chvílí i on trefil brankovou konstrukci.

47:14
    Tristan Jarry výborně zasáhl proti teči, kterou před brankou předvedl domácí Nick Ritchie.

48:01
    Ryan Getzlaf se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho projektil ale končí mimo branku. Gólman hostů zasahovat nemusel.

48:09
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Corey Perry – 2 min., nedovolené bránění).

48:22
    Přesilovku hrají hosté, nyní pálil Patric Hörnqvist.

48:35
    Krátce před polovinou třetí třetiny hostující celek proměnil přesilovou hru, díky čemuž je sníženo. Střelou příklepem se prosazuje PHIL KESSEL. Asistence: Sidney Crosby a Justin Schultz.
    48:35 Phil KESSEL - 4:2

49:19
    Do dobré střelecké pozice se nyní propracoval Riley Sheahan, ale jeho ránu kryje domácí brankář.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí hokejisté stále vedou o dva góly.

50:04
    Komerční přestávka.

51:00
    Po delší době registrujeme střelecký pokus. Zakončoval Kris Letang. Jeho rána ale byla zablokovaná.

51:40
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme rychlý hokej, dvoubrankový náskok si domácí hokejisté hlídají.

52:11
    John Gibson zasahovat nemusel, střela soupeře byla zablokovaná.

52:41
    John Gibson kryje střelecký pokus soupeře, vypálil Olli Määttä.

52:52
    Domácí špatně rozehráli, píská se zakázané uvolnění.

53:18
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kevin Bieksa – 2 min., hrubost + 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hrubost).

53:32
    Antoine Vermette tečoval kotouč před brankou, hostující brankář si dokázal poradit.

54:06
    A je zaděláno na drama, protože hostující celek snižuje na rozdíl jediné branky. V přesilovce se rychlou střelou zápěstím prosazuje z kruhu JAKE GUENTZEL. Asistence: Phil Kessel a Sidney Crosby.
    54:06 Jake GUENTZEL - 4:3

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, domácí celek stále vede o jednu branku. Mnoho šancí nyní nevidíme.

55:06
    John Gibson kryje kotouč po střele soupeře, zakončoval Carl Hagelin.

55:08
    Vhazovat se bude před brankou domcích.

55:30
    Jakob Silfverberg minul branku soupeře z dobré střelecké pozice.

56:44
    Hampus Lindholm zakončoval od modré čáry, jeho projektil končí mimo branku.

57:01
    Carl Hagelin zakončoval z dobré pozice na kruhu, jeho projektil zastavil brankář.

57:10
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:26
    Tristan Jarry kryje nahození na svou branku, vhazovat se bude před jeho klecí. Domácí mají výhodu buly v útoku.

57:49
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:00
    120 vteřin mají hostující hokejisté na vyrovnání.

58:06
    Tristan Jarry je na střídačce, hosté hrají bez brankáře.

58:30
    Domácí brankář vychytal soupeře v dobré pozici, následně se domácí dvakrát pokusili dostat puk do prázdní branky.

58:43
    Buly před brankou domácích. Hosté si berou oddechový čas.

59:00
    Poslední minuta hry, Patric Hörnqvist z dobré pozice minu branku.

59:15
    Hosté musí rozehrávat od své branky, mnoho času už nemají.

59:23
    Phil Kessel neprostřelil domácího brankáře, skvěle zasáhl John Gibson.

59:59
    Domácí celek tento zápas vyhraje 5:3, do prázdné branky se prosazuje střelou z velké dálky HAMPUS LINDHOLM. Bez asistence.
    59:59 Hampus LINDHOLM - 5:3

Domácí celek vyhrává tento zápas 5:3, o svém triumfu rozhodl ve druhé třetině, kterou vyhrál 4:0. Hostující celek se v závěru pokoušel o vyrovnání, ale inkasoval gól do prázdné branky, který stanovil konečný výsledek.

1. Cam Fowler (ANA) 0+2
    2. Ondřej Kaše (ANA) 1+1
    3. Phil Kessel (PIT) 1+1

Československá stopa v utkání:
    Ondřej Kaše (ANA) 1+1, 3 střely, čas na ledě 14:42
    Dominik Simon (PIT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:58 (07:01:59)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 25. Rakell (Beauchemin, Fowler), 26. Henrique (O. Kaše, N. Ritchie), 30. Wagner (Silfverberg, Fowler), 39. O. Kaše, 60. H. Lindholm – 19. Malkin (Hörnqvist, Hagelin), 49. Kessel (Crosby, J. Schultz), 55. Guentzel (Kessel, Crosby)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Bieksa, H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour – Rakell, Getzlaf, Perry – Boll, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Wagner, Vermette, J.T. Brown.

Rozhodčí: Watson, Hebert – Gibbs, Racicot

Diváci: 17 291