Boston – Montreal 4:1 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 5:3 (kon.)
Čtvrtek 18.01.2018, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL
    59:59 Hampus LINDHOLM - 5:3

59:59
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí celek tento zápas vyhraje 5:3, do prázdné branky se prosazuje střelou z velké dálky HAMPUS LINDHOLM. Bez asistence.
    54:06 Jake GUENTZEL - 4:3

54:06
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    A je zaděláno na drama, protože hostující celek snižuje na rozdíl jediné branky. V přesilovce se rychlou střelou zápěstím prosazuje z kruhu JAKE GUENTZEL. Asistence: Phil Kessel a Sidney Crosby.

53:18
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Kevin Bieksa – 2 min., hrubost + 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hrubost).
    48:35 Phil KESSEL - 4:2

48:35
    Krátce před polovinou třetí třetiny hostující celek proměnil přesilovou hru, díky čemuž je sníženo. Střelou příklepem se prosazuje PHIL KESSEL. Asistence: Sidney Crosby a Justin Schultz.

48:09
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Corey Perry – 2 min., nedovolené bránění).

46:52
    Pátou domácí branku mohl přidat Ondřej Kaše. Podobně jako jeho kolega před malou chvílí i on trefil brankovou konstrukci.

44:44
    Šanci si nyní vypracovali domácí hokejisté, ale prosadit se nedokázali. Blízko úspěchu byl Adam Henrique, jehož ránu zastavila branková konstrukce.

39:17
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Rickard Rakell – 2 min., hákování).
    38:28 Ondřej KAŠE - 4:1

38:28
    V samotném závěru třetiny navyšuje domácí celek své vedení. Bekhendovou stranou hole poslal kotouč za záda brankáře ONDŘEJ KAŠE.

31:28
    Jevgenij Malkin zakončoval z dobré střelecké pozice, ale trefil jen brankáře následně Carl Hagelin trefil brankovou konstrukci.
    29:34 Chris WAGNER - 3:1

29:34
    Gól při vlastním oslabení. Hostují celek propadl v útočném pásmu, do zakončení z mezikruží se dostal CHRIS WAGNER, který prostřelil brankáře Pittsburghu. Domácí celek vede o dva góly. Asistence: Jakob Silfverberg a Cam Fowler.

28:15
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jared Boll – 2 min., sekání). Trest odpyká Ryan Getzlaf.
    25:42 Adam HENRIQUE - 2:1

25:42
    Domácí celek otáčí skóre a dostává se do vedení. Z předbrankévého prostoru se prosazuje po Kašeho pasu ADAM HENRIQUE. Hostující obrana si nedokázala pohlídat soupeře a je z toho malér. Asistence: Ondřej Kaše a Nick Ritchie.
    24:17 Rickard RAKELL - 1:1

24:17
    A máme vyrovnáno. Vypálil Francois Beauchemin a jeho pokus před brankou výborně tečoval obranou nepohlídaný RICKARD RAKELL. Asistence: Francois Beauchemin a Cam Fowler.

21:25
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Justin Schultz – 2 min., hákování).
    18:26 Jevgenij MALKIN - 0:1

18:26
    Hostující celek se dostává v závěru první třetiny do vedení. Po rychlé akci se prosazuje střelou zápěstím šikovný JEVGENIJ MALKIN. Domácí brankář na kotouč nedosáhl. Asistence: Patric Hörnqvist a Carl Hagelin.

10:04
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., krosček).

08:32
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Brandon Montour – 2 min., sekání).

05:47
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Phil Kessel – 2 min., sekání).

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 25. Rakell (Beauchemin, Fowler), 26. Henrique (O. Kaše, N. Ritchie), 30. Wagner (Silfverberg, Fowler), 39. O. Kaše, 60. H. Lindholm – 19. Malkin (Hörnqvist, Hagelin), 49. Kessel (Crosby, J. Schultz), 55. Guentzel (Kessel, Crosby)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Bieksa, H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Montour – Rakell, Getzlaf, Perry – Boll, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Wagner, Vermette, J.T. Brown.
    Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Määttä, J. Schultz, Hunwick, Oleksiak – Simon, Crosby, Sprong – Hagelin, Malkin, Hörnqvist – Sheary, Guentzel, Kessel – Kühnhackl, Sheahan, Reaves.

Rozhodčí: Watson, Hebert – Gibbs, Racicot

Diváci: 17 291