NY Islanders – Boston 2:5 (kon.) | New Jersey – Washington 4:3 (po pr.) | Columbus – Dallas 2:1 (1:0 po s.n.)
NY Rangers – Buffalo 4:3 (kon.) | Philadelphia – Toronto 3:2 (po pr.) | Ottawa – St. Louis 1:4 (kon.)
Tampa – Vegas 1:4 (kon.) | Nashville – Arizona 3:2 (2:1 po s.n.) | Colorado – San Jose 5:3 (kon.)
Los Angeles – Pittsburgh 1:3 (kon.)
New York Rangers
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Buffalo Sabres
Pátek 19.01.2018, 01:30 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Do brány Buffala se v Madison Square Garden proti New Yorku Rangers vrátí brankář Robin Lehner, který během posledních tří zápasů neprožil příliš dobré okamžiky, když čelil 61 střelám a pustil za svá záda 11 gólů. V zápase proti Winnipegu byl navíc 10. ledna na začátku druhé třetiny odvolán z brány. Rangers po třech porážkách v řadě porazili vysoko 5:1 Philadelphii.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – McDonagh (C), Holden, Skjei, Shattenkirk, Br. Smith, Kampfer – Rick Nash (A), Zibanejad, Bučněvič – Zuccarello (A), J. T. Miller, Lettieri – Vesey, Desharnais, Carey – Grabner, Holland, Fast. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Scandella, Ristolainen, McCabe, Falk, Gorges, C. Nelson – B. Pouliot, Eichel (A), Okposo (A) – E. Kane, R. O'Reilly (A), Pominville – Girgensons, Rodrigues, S. Reinhart – S. Wilson, Jo. Larsson, Nolan. Hlavní trenér: Phil Housley.

Rozhodčí: Dave Jackson, Kyle Rehman. Čároví: Jonny Murray, Steve Barton.

00:01

00:01
    Sabres vyhráli úvodní vhazování zápasu a repríza zápasu pod otevřeným nebem ze začátku roku mezi oběma týmy byla zahájena.

00:56
    Rangers si vytvořili tlak a Robin Lehner několik sekund po vyražení kotouče zmrazil puk u své levé tyče pod lapačkou.

01:24
    Rangers právě vstřelili branku!
    RICK NASH ve středním pásmu přebruslil jednoho z hráčů Buffala a samostatný únik poté v mezikruží zakončil rychlou střelou zápěstím, která nad lapačkou Robina Lehnera zamířila do pravého horního rohu brány! Rangers vedou po necelé minutě a půl 1:0! Asistence: Pavel Bučněvič.
    01:24 Rick NASH - 1:0

02:51
    Nick Holden nejprve prověřil Robina Lehnera střelou od modré čáry a vzápětí pokusem z pravého kruhu pro vhazování, brankář Sabres byl ale v obou případech pozorný a ve druhém případě puk podržel.

04:00
    Sabres na pravém křídle prudce vystřelili od hrazení, jenže jejich rána byla v kruhu pro vhazování zablokována.

04:34
    Ryan McDonagh dobře vystřelil a jeho táhlá střela od modré čáry byla na přední levé tyči tečována, Robin Lehner byl ale připravený a puk vkleče zmrazil pod sebou.

05:08
    Brendan Smith dobře vystřelil z levého kruhu pro vhazování, Robin Lehner byl ale připravený a vyrazil puk za bránu.

05:37
    O další střelu se postaral Paul Carey, Robin Lehner byl ale opět na svém místě a přitáhl puk do své lapačky.

06:24
    Casey Nelson nebezpečně vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Henrik Lundqvist byl nepříjemně dohrán, hra ale pokračovala dále, protože se jednalo o čistý souboj, a švédskému brankáři vzápětí museli pomoci spoluhráči!

06:40
    Henrik Lundqvist rychle zmrazil po nahození Sabres puk pod lapačkou a následuje reklamní přestávka.

07:03
    Casey Nelson opět v akci! Nyní obránce Sabres dobře mířil z vrcholu pravého kruhu do bližšího pravého horního rohu brány, Henrik Lundqvist ale předvedl rychlý reflexivní zákrok, po kterém puk ukryl ve své lapačce!

07:18
    Další přerušení hry, tentokrát po nepřesné rozehrávce Sabres podél střídaček. Puk skončil na zakázaném uvolnění.

07:34
    Kyle Okposo na vrcholu mezikruží vystřelil rychle zápěstím a jeho střela minula pravý horní roh brány Rangers.

08:00
    Ze hry je odehráno přesně osm minut a proti Sabres bylo během 42 sekund odpískáno další zakázané uvolnění.

08:04
    Brendan Smith nebezpečně vypálil od modré čáry a jeho tečovaný pokus se zřejmě od levé tyče odrazil do opačného rohu ledové plochy! V hledišti Madison Square Garden to jen zahučelo.

09:20
    Jake McCabe pálil v mezikruží a mířil někam pod horní tyč, jenže jeho následná střela byla zablokována.

10:13
    Vinni Lettieri dobře pracoval za bránou Sabres a Casey Nelson ho zezadu narazil krosčekem na hrazení. Po krátké komerční přestávce si Rangers zahrají první přesilovou hru utkání.

10:18
    Mats Zuccarello na pravém křídle ihned po vhazování vystřelil od modré čáry a jeho tečovaná střela skončila vedle bližší pravé tyče. Po odrazu puku od hrazení za bránou u pravé tyče Robin Lehner zmrazil kotouč pod lapačkou a hra byla přerušena.

10:45
    Ryan O'Reilly na pravém křídle vyrazil v oslabení do přečíslení dva na jednoho a poté bekhendovou diagonální přihrávkou našel před bránou najíždějícího Benoita Pouliota, který se pokusil v rychlosti po bekhendovém blafáku vymést pravý horní roh brány, jenže ji minul!

11:53
    Rangers se v rychlém sledu dostali dvakrát do zakončení, Robin Lehner ale puk v obou případech vyrazil a akci domácího týmu zastavil puk, který se hráči za bránou brankáře Sabres marně snažili dostat zpět do hry.

12:13
    Vyloučený Casey Nelson je zpět na ledě a Sabres úspěšně přečkali první oslabení, navíc během něj málem skórovali, když vyrazili do nebezpečného přečíslení dva na jednoho.

13:22
    Casey Nelson napřáhl od modré čáry k nádherné střele, která letěla těsně nad ledem a po teči Evana Rodriguese clonícího před bránou se od pravé tyče odrazila zpět do hry!

14:11
    Sabres se snažili rychle vrátit zpět do útočného pásma, jenže jejich akci překazilo zakázané uvolnění.

15:44
    Hra byla přerušena a za jednobrankového vedení Rangers je před námi další krátká komerční přestávka.

16:08
    Evander Kane operoval před bránou, přihrávka z pravého křídla ho ale nenašla. Rangers dobře brání.

16:35
    Jack Eichel se ocitl před bránou v obrovské šanci a Henrik Lundqvist se po skvělém zákroku ocitl na ledě, což mu znemožnilo zakročit proti dorážce, trojice spoluhráčů ho ale na brankové čáře zachránila! J. T. Miller bruslí zastavil puk na čáře!

17:26
    Jesper Fast se na vzdálenější levé tyči po krásné přihrávce z pravého rohu ledové plochy ocitl v obrovské šanci, jenže bez přípravy orazítkoval z blízkosti levou tyč, od které se puk odrazil pod Robina Lehnera!

17:49
    Brendan Smith dostal dvě minuty za podražení poté, co fauloval u hrazení, a Buffalo si zahraje přesilovou hru.

18:41
    Sabres právě vstřelili branku!
    Jack Eichel přihrávkou z vrcholu levého kruhu našel u levé tyče Sama Reinharta, který se zachoval nesobecky a nádhernou přihrávkou přenesl hru doprava, kde na vzdálenější pravé tyči KYLE OKPOSO prostřelil Henrika Lundqvista z blízkosti mezi betony! Sabres využili přesilovou hru a v závěru první třetiny vyrovnali na 1:1. Asistence: Sam Reinhart a Jack Eichel.
    18:41 Kyle OKPOSO - 1:1

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní třetina v Madison Square Garden nabídla dva góly, když po 84 sekundách poslal Rangers do vedení po rychlém protiútoku a krásně zakončeném samostatném úniku Rick Nash, na jehož gól 79 sekund před přestávkou odpověděl v přesilové hře Kyle Okposo. Skóre po první třetině zápasu v New York City. New York Rangers 1 Buffalo Sabres 1.

Druhá třetina začne přibližně v 2:34.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-11; Zablokované střely: 8-6; Vhazování: 30%-70%; Hity: 8-11; Přesilové hry: 0/1-1/1; Trestné minuty: 2-2.

20:01

20:09
    V Madison Square Garden začala před pár okamžiky prostřední část utkání a po devíti sekundách puk skončil na střídačce.

20:24
    A další souboj před střídačkami, po kterém puk pustil hrací plochu. Vhazovalo se před pásmem Sabres.

21:19
    Rangers vybojovali puk v levém rohu obranného pásma a chtěli vyrazit podél střídaček do protiútoku, jenže přihrávka byla příliš prudká a žádného z hráčů v modrém nenašla.

21:59
    Sabres se dostali na levém křídle k prudké střele s příklepem, kterou Henrik Lundqvist dokázal vyrazit mimo.

22:24
    Jordan Nolan se po zpětné přihrávce zpoza brány ocitl u pravé tyče ve velké šanci a bez přípravy vystřelil, jeho pokus po ledě ale zamířil pouze mezi betony Henrika Lundqvista, který je včas sevřel!

23:15
    Sabres vystřelili na pravém křídle z kruhu pro vhazování a Henrik Lundqvist lapil puk na přední tyči do lapačky.

24:12
    Mika Zibanejad vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Robin Lehner jako magnet přitáhl puk do lapačky.

24:31
    Jedna důležitá informace z hlediště Madison Square Garden. Dnešní utkání sleduje zpěvák Bon Jovi, jehož nejpopulárnějším songem je zřejmě ten s názvem "It's my life".

25:36
    Henrik Lundqvist se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Sabres podél hrazení a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

25:47
    Brady Skjei před vrcholem mezikruží práskl do puku, který po jeho prudké ráně s příklepem skončil v ochranné síti.

26:08
    Sabres faulovali v obranném pásmu a jeden z hráčů hostujícího celku dostane dvě minuty za držení. Rangers si po komerční přestávce zahrají druhou přesilovou hru. Casey Nelson byl hráčem, který podruhé v zápase usedl na trestnou lavici.

26:19
    Johan Larsson na levém křídle vypálil v oslabení, jeho pokus ale minul bližší levou tyč a skončil za bránou.

26:56
    Další šanci měl v oslabení Zemgus Girgensons, jeho prudká rána zápěstím z vrcholu pravého kruhu pro vhazování ale minula nad ledem vzdálenější levou tyč.

27:48
    Vinni Lettieri na vrcholu levého kruhu vypálil bez přípravy s příklepem, jeho rána ale byla na přední tyči zablokována.

28:08
    Casey Nelson je zpět na ledě. Buffalo hraje v plném počtu a přečkalo i druhou přesilovou hru Rangers.

28:26
    J. T. MILLER se v pravém kruhu zmocnil puku a krásnou střelou zápěstím vymetl nad lapačkou Robina Lehnera bližší pravý horní roh brány! Rangers sice ani druhou přesilovou hru nevyužili, jenže krátce na to udeřili a získali zpět ztracené vedení. Asistence: David Desharnais.
    28:26 J. T. Miller - 2:1

28:43
    Ryan O'Reilly vystřelil od modré čáry a Henrik Lundqvist jeho táhlý pokus bez problému vkleče podržel ve výstroji.

29:32
    Michael Grabner vystřelil v jízdě z levého kruhu pro vhazování, Robin Lehner ale na přední tyči puk vyrazil.

29:59
    Jesper Fast krásnou střelou zápěstím mířil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování na vzdálenější pravou tyč, Robin Lehner se ale skvěle natáhl a pravým betonem puk vyrazil!

30:27
    Hra byla přerušena poté, co se Sabres nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění.

30:52
    Puk se od jednoho z rozhodčích odrazil mimo ledovou plochu a prostor dostává komerční přestávka. Rangers vedou v MSG v New Yorku nad Sabres těsně 2:1 zásluhou J. T. Millera.

31:16
    Sabres na levém křídle vybojovali puk, po krásné kombinaci na jeden dotek a zpětné přihrávce se ale ke střele nedostali.

31:21
    Mats Zuccarello usedl na trestnou lavici poté, co byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Druhá přesilová pro Sabres, kteří první početní výhodu na konci první třetiny využili.

31:46
    Rasmus Ristolainen na pravém křídle vypálil od modré čáry a Henrik Lundqvist na přední tyči neudržel puk v lapačce, Sabres se ale k dorážce vzápětí nedostali.

32:32
    Rangers vystřelili v oslabení z pravého kruhu, Robin Lehner ale na přední tyči lapil puk do lapačky a poté rychle rozehrál holí za svou bránu.

33:21
    Sabres se druhou přesilovou hru, během které se dostali k jedné střele na bránu, využít nepodařilo a vyloučený Mats Zuccarello se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu.

34:04
    Jeden z hráčů Sabres po vybruslení zpoza brány na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu, Henrik Lundqvist ale puk vyrazil.

34:56
    Sam Reinhart byl za bránou Rangers zezadu naražen na hrazení a Sabres si po reklamní přestávce zahrají druhou přesilovou hru v řadě. Kevin Shattenkirk dostal dvě minuty za krosček, ale vyloučen byl také Sam Reinhart za přehrávání. Je z toho tedy hra 4 na 4.

36:13
    Rangers vystřelili z pravého kruhu, Robin Lehner byl ale na přední tyči připravený a puk úspěšně vyrazil za bránu.

36:43
    Rasmus Ristolainen prudce vypálil z pravého kruhu pro vhazování zápěstím a puk mířil nad lapačku Henrika Lundqvista, nakonec se ale od přední tyče odrazil mimo!

36:52
    Henrik Lundqvist u své levé tyče zmrazil puk pod lapačkou a po následné šarvátce za jeho bránou se opět vylučovalo na obou stranách. Rasmus Ristolainen a Brendan Smith dostali shodně dvě minuty za hrubost.

37:10
    JUSTIN FALK napřáhl na pravém křídle v prostoru mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou k táhlé střele zápěstím, která mezi betony Henrika Lundqvista zamířila po ledě do brány! Švédský brankář vůbec nic neviděl a je to 2:2! Asistence: Evan Rodrigues a Sam Reinhart.
    37:10 Justin FALK - 2:2

38:23
    Sabres měli šanci otočit zápas, jenže v blízkosti levé tyče ani nadvakrát Henrika Lundqvista nepropálili!

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

39:23
    Benoit Pouliot před bránou tečoval nahozený puk z pravého křídla a puk se od jeho pravé brusle odrazil do pravé tyče a ven!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

J. T. Miller přibližně v polovině utkání vrátil Rangers nádhernou střelou zápěstím zpět ztracené vedení, jenže Sabres i v závěru prostřední části dokázali nalézt odpovědět, když se prosadil Justin Falk, jehož táhlý pokus prošel Henrikovi Lundqvistovi mezi betony. Švédský brankář ovšem vůbec nic neviděl. Skóre po druhé třetině. New York Rangers 2 Buffalo Sabres 2.

Třetí třetina začne přibližně v 3:31.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-22; Zablokované střely: 13-11; Vhazování: 46%-54%; Hity: 16-22; Přesilové hry: 0/2-1/2; Trestné min.: 8-8.

40:01

40:03
    V Madison Square Garden vstupujeme do závěrečné třetí třetiny za nerozhodného stavu 2:2. Sabres dvakrát prohrávali, na konci první i druhé třetiny ale dokázali vyrovnat.

40:47
    Evander Kane vystřelil z levého kruhu a Henrik Lundqvist na přední tyči s problémy dokázal kotouč zastavit.

41:05
    Sabres vstoupili do závěrečné části pořádně zostra a nyní jejich střela z pravého kruhu těsně nad ledem minula vzdálenější levou tyč!

42:42
    Nick Holden vystřelil od modré čáry a Robin Lehner ukryl puk ve své lapačce. Pěkný zákrok, po kterém byla hra přerušena.

43:22
    Robin Lehner se vydal za bránu, aby zastavil nahození Rangers, což se mu sice nepodařilo, domácí se ale ke střele nedostali.

43:53
    Rangers vystřelili z vrcholu levého kruhu a Robin Lehner nedokázal puk lapačkou zastavit, místo do pravého horního rohu brány ale nakonec kotouč zamířil mimo!

44:50
    Rangers na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Robin Lehner na přední tyči vkleče puk ukryl pod lapačkou.

45:04
    Robin Lehner dnes v bráně Sabres nastoupil ke svému jubilejnímu 200. utkání v NHL. Bude vítězné?
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:39
    Vinni Lettieri se ocitl u levé tyče v obrovské šanci, jenže Robin Lehner ho dokázal senzačním zákrokem vychytat!

46:51
    Nick Holden po zpětné přihrávce Pavla Bučněviče z pravého rohu ledové plochy v prostoru mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou napřáhl vestoje k prudké střele s příklepem, která těsně nad ledem zamířila vedle přední pravé tyče, jenže puk se vzápětí od hrazení za bránou odrazil zpět a RICK NASH z ostrého úhlu dorazil kotouč do brány! Rangers potřetí v zápase vedou! Asistence: Nick Holden a Pavel Bučněvič.
    46:51 Rick NASH - 3:2

47:11
    Rangers znovu mohli udeřit, tentokrát ale jejich střelu z pravého křídla Robin Lehner vykopl pravým betonem!

48:03
    Henrik Lundqvist u své levé tyče brány zastavil střelu Sabres z pravého kruhu a po přerušení následuje komerční přestávka.

49:01
    Sabres na pravém křídle vystřelili od hrazení z téměř nulového úhlu a Henrik Lundqvist úspěšně puk vyrazil.

49:27
    Rangers vystřelili z pravého kruhu a Robin Lehner měl velké problémy, nakonec puk ale dokázal vyrazit vestoje mimo.

50:14
    Rick Nash na levém křídle šlápl do pedálů a mohl zkompletovat hattrick, jenže jeho prudká střela zápěstím pod tlakem z levého kruhu zamířila vedle bližší levé tyče!

51:28
    Jesper Fast vypálil z vrcholu pravého kruhu, Robin Lehner šel ale rychle do kolen, aby jeho střelu podržel v náručí. Za jednobrankového vedení Rangers 3:2 dostává prostor reklamní přestávka.

52:00
    Sabres vystřelili z levého kruhu a Henrik Lundqvist si krátce po přestávce připsal snadný zákrok. Hra přerušena.

52:49
    Robin Lehner v akci poté, co zastavil střelu Rangers z levého kruhu pro vhazování. Hra je hodně plynulá ve třetí třetině, stále jsme v ní ale byli svědky jednoho gólu.

53:43
    Brendan Smith dostal Rangers pod obrovský tlak, když v obranném pásmu vyhodil puk přes ochranné sklo a Sabres mají příležitost potřetí vyrovnat stav zápasu v přesilové hře.

54:09
    Rasmus Ristolainen napřáhl od modré čáry k táhlé střele zápěstím, kterou Henrik Lundqvist podržel. Dobrý zákrok.

54:59
    RASMUS RISTOLAINEN po zpětné přihrávce Kylea Okposa z vrcholu pravého kruhu pro vhazování na modré čáře napřáhl ke krásné střele s příklepem, která zamířila do pravého horního rohu brány! Sabres se podruhé v zápase prosadili v přesilové hře a potřetí smazali jednobrankový náskok Rangers! Asistence: Kyle Okposo a Jack Eichel.
    54:59 Rasmus RISTOLAINEN - 3:3

56:02
    Rick Nash v mezikruží vybojoval puk a rozdal ho doprava na Miku Zibanejada, který se sice u pravé tyče ocitl ze střeleckého úhlu, jenže zpětnou přihrávkou našel PAVLA BUČNĚVIČE, který z blízkosti zamířil do prázdné brány! Robin Lehner byl mimo bránu a vkleče se marně snažil vrátit. Spoluhráči ho zastoupit nedokázali a Rangers počtvrté v zápase vedou poté, co bleskově odpověděli na třetí vyrovnávací gól Sabres! Asistence: Mika Zibanejad a Rick Nash.
    56:02 Pavel BUČNĚVIČ - 4:3

57:18
    Rangers se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru a za stavu 4:3 následuje komerční přestávka.

58:08
    Rangers vyhodili puk do středního pásma a Robin Lehner okamžitě naskočil na střídačku! Brána Sabres je prázdná!

58:40
    Sabres vystřelili z levého kruhu a po zákroku Henrika Lundqvista se dostali k dorážce, jenže pokus z obrovské blízkosti gólem neskončil! Švédský brankář ukradl gól Samovi Reinhartovi!

58:58
    Rangers minuli prázdnou bránou a po zakázaném uvolnění si jeden z týmů vyžádal oddechový čas. Zřejmě Rangers.

59:00
    Do konce dnešní utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:06
    Jesper Fast na pravém křídle vystřelil z úhlu a jeho střela od hrazení zamířila do oblouku prázdné brány!

59:22
    Mats Zuccarello dostal dvě minuty za hákování a Sabres budou hrát ve hře bez brankáře v šesti proti čtyřem!

59:57
    Rasmus Ristolainen vypálil tři sekundy před koncem od modré čáry a po zákroku Henrika Lundqvista se v blízkosti pravé tyče marně snažil dostat k dorážce Ryan O'Reilly! Madison Square Garden je na nohou!

Rangers v Madison Square Garden třikrát vedli, jenže Sabres vždy našli odpovědět, přičemž při prvním a třetím gólu jim k ní dopomohla přesilová hra. Jenže na poslední gól z hokejky Rasmuse Ristolainena dokázal bleskově odpovědět po krásné akci Pavel Bučněvič, který zaznamenal vítězný gól. Fantastické utkání odehrál Rick Nash, jenž vstřelil dva góly a pod ten vítězný se podepsal asistencí, když stál u zrodu gólové akce po vybojování kotouče. Konečný výsledek. New York Rangers 4 Buffalo Sabres 3.

Statistiky: Střely na bránu: 34-37; Zablokované střely: 19-14; Vhazování: 47%-53%; Hity: 22-30; Přesilové hry: 0/2-2/4; Trestné minuty: 12-8.

Hvězdy utkání

1. Rick Nash (NYR) 2+1
    2. Pavel Bučněvič (NYR) 1+1
    3. Kyle Okposo (BUF) 1+1

Česká stopa v utkání

Ondřej Pavelec (NYR) náhradní brankář (04:33:30)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 2. Rick Nash (Bučněvič), 29. J. T. Miller (Desharnais), 47. Rick Nash (Holden, Bučněvič), 57. Bučněvič (Zibanejad, Rick Nash) – 19. Okposo (S. Reinhart, Eichel), 38. Falk (Rodrigues, S. Reinhart), 55. Ristolainen (Okposo, Eichel)

Rozhodčí: Dave Jackson, Kyle Rehman. Čároví: Jonny Murray, Steve Barton

Diváci: 18006