NY Islanders – Boston 2:5 (kon.) | New Jersey – Washington 4:3 (po pr.) | Columbus – Dallas 2:1 (1:0 po s.n.)
NY Rangers – Buffalo 4:3 (kon.) | Philadelphia – Toronto 3:2 (po pr.) | Ottawa – St. Louis 1:4 (kon.)
Tampa – Vegas 1:4 (kon.) | Nashville – Arizona 3:2 (2:1 po s.n.) | Colorado – San Jose 5:3 (kon.)
Los Angeles – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Colorado Avalanche
5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
San Jose Sharks
Pátek 19.01.2018, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Krásné páteční ráno všem hokejovým fanouškům! V tomto přenosu se společně podíváme na souboj mezi Coloradem a San Jose!

San Jose Sharks 24-13-6
    Hokejisté San Jose mají formu a vyhráli 3x za sebou. Tahle krátká série vítězství je vyšvihla na šestí místo západní konference. Sharks mají na svém kontě 54 bodů po 43 utkáních. Na páté místo, kde je Dallas, ztrácí San Jose pouze jeden bod. Ovšem Žraloci patří k týmům, které mají odehráno málo zápasů, a tak se San Jose může stále prokousávat tabulkou výš a výš.

Colorado Avalanche 24-16-3
    Domácí hokejisté se nachází na desátém místě západní konference se ziskem 51 bodů po 43 utkáních. Colorado má výbornou formu a drží sérii sedmi vítězství za sebou. Po loňské otřesné sezóně se hokejisté z Denveru oklepali a těší své fanoušky dobrou hrou. Dnes je ovšem nečeká nic lehkého, protože se postaví dobře hrajícím Žralokům a navíc se Colorado chystá k ostrému zápasu po pěti dnech volna. Avs mají jednu z nejlepších ofenziv západní konference, která nastřílela 142 branek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Colorado Avalanche: J. Bernier (Hammond) – E. Johnson (A), Nemeth, Zadorov, Barberio, Girard, A. Lindholm – Comeau, Kerfoot, C. Wilson – MacKinnon (A), Söderberg, Compher – Toninato, G. Bourque, Jakupov – Nieto, Landeskog (C), Rantanen.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Dillon, Vlasic, J. Ryan, Braun, DeMelo, Burns – Pavelski (C), J. Thornton (A), Goodrow – Donskoi, Meier, Couture (A) – J. Ward, Hertl, Tierney – Labanc, M. Karlsson, Bødker.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Gord Dwyer – Ryan Galloway, Scott Cherrey.

00:01

00:08
    První vhazování dnešního utkání vyhráli hosté.

00:27
    Nathan MacKinnon zavezl kotouč do útočného pásma, ale ke střele se nedostal.

00:40
    Domácí se dostali ven z pásma a chtěli znovu do útočné třetiny, ale vystavili se do ofsajdu.

01:22
    Střelu Brauna pokryl domácí brankář.

01:40
    Dillonova střela skončila vedle Bernierovy branky.

01:49
    Nathan MacKinnon dostal nahrávku před branku, vystřelil a Jones si připisuje první zákrok.

02:08
    Přihrávka rukou v podání Colorada a hra se stěhuje do středního pásma.

02:26
    Burnsova nepovedená rozehrávka skončila na hokejkách domácích, ale Ryan puk vybojoval a nahodil puk na Berniera.

02:54
    Sharks jsou v útočném pásmu a Karlsson otestoval pozornost Berniera.

03:21
    Zakázané uvolnění hostů.

03:32
    Meier nahodil do útočného pásma a celá pětice Žraloků střídá.

03:58
    Dillonův pokus od modré kryje Bernier.

04:20
    Domácí získali kotouč a mohou se pokusit založit útočnou akci.

04:40
    Jenže Sharks jim puk vzali a Bernier je opět pod palbou.

05:02
    Erik Johnson jel se svým spoluhráčem v přečíslení dva na jednoho a vzal to na sebe. Bohužel pro domácí jeho střelu vyrazil Jones vyrážečkou.

05:40
    Puk skončil v hledišti a vhazovat se bude po pravici Jonese.

06:10
    Ward nevybojoval puk a domácí tak kombinují ve svém pásmu.

06:35
    Sharks zachytili rozehrávku domácího týmu a jsou v útočné třetině.

07:03
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení! NATHAN MACKINNON dostal přihrávku na modrou čáru, najel v plné rychlosti do pásma a vystřelil pod nohama Vlasica a Jonesovi proletěl puk mezi nohama do branky! Asistence: Mikko Rantanen a Gabriel Landeskog.
    07:03 Nathan MACKINNON - 1:0

07:30
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Logan Couture – 2 min., podražení).

08:01
    Bleskurychle využitá přesilová hra! NATHAN MACKINNON dostal puk na vrcholek levého kruhu a střelou z první nedal Jonesovi šanci! Asistence: Samuel Girard a Mikko Rantanen.
    08:01 Nathan MACKINNON - 2:0

08:42
    Sharks jsou zaskočení a domácí jasně dominují úvodu utkání.

09:12
    Blake Comeau vystřelil z pravého kruhu a jen těsně minul branku.

09:36
    Meier zavezl puk do útočného pásma, ale ke střele se nedostal.

09:53
    Joe Thornton se už ke střele dostal a Bernier si připisuje další zákrok.

10:00
    Burnsova střela byla tečována mimo.

10:10
    Tyčka zachránila Jonese od třetího puku za jeho zády!

10:45
    Donskoi byl sám před Bernierem, ale nedokázal ho překonat!

11:01
    Hraje se ve velkém tempu a oba celky si vypracovávají slušné brankové příležitosti.

11:47
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Dominic Toninato – 2 min., podražení).

12:00
    Domácí vyhazují a Sharks musí až za svou branku.

12:20
    Burnsova střela skončila vedle branky.

12:30
    Další vyhození domácího celku.

12:50
    Hosté se nemohou dostat do útočného a Žraloci střídají.

13:10
    Labancova nahrávka byla tečována až do hlediště. Vhazovaní po pravici Berniera.

13:22
    Colorado opět vyhazuje až za branku hostů.

13:42
    Domácí hrají oslabení výborně a hosté se k ničemu nedostali.

13:47

14:10
    První formace domácích je v útočném pásmu a motá hlavy Žralokům.

14:40
    Hosté se vymanili z tlaku a nyní sami kombinují v útočné třetině.

15:00
    Ryanova střela neprošla až k Bernierovi a další Burnsův pokus minul branku.

15:30
    V první třetině se hraje hodně ofenzivní hokej a oba celky mají hodně šancí. Efektivnější jsou domácí, kteří vedou 2:0.

16:00
    DeMelo nahodil do útočného pásma, ale puk nikdo z hostů nezískal a domácí tak puk vyhodili do středního pásma.

16:31
    Ani domácí se příliš dlouho neohřáli v útočné třetině a o puk přišli.

16:55
    Comeau nahodil do útočné třetiny a oba celky střídají.

17:21
    Braunovu střelu chytil Bernier hokejkou.

17:43
    Erik Johnson vystřelil příklepem a zlomil hokejku, takže musel rychle vystřídat.

18:14
    Krásná branka Colorada, které vede 3:0! Nieto zpoza branky nahrál před branku přesně do míst, kde měl hokejku CARL SÖDERBERG, který střelou z první překonal Jonese. Velká chyba hostující obrany. Asistence: Matt Nieto a Blake Comeau.
    18:14 Carl SÖDERBERG - 3:0

18:47
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., sekání).

19:37
    Další vyhození domácího týmu, který hraje skvěle!

19:55
    A další vyhození..

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je za námi a domácí ji jasně ovládli! Colorado dokázalo vstřelit gól z přesilové hry a Nathan MacKinnon si v první třetině připsal dva kanadské body za dvě branky. San Jose mělo dost šancí, ale žádnou neproměnilo, a tak se jde do kabin za stavu 3:0 pro domácí tým, který vede zcela zaslouženě!
    Střely po první třetině 8:10

20:01

20:10
    Bernier podržel puk a vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

20:20
    Labanc vystřelil z velkého úhlu a Bernier opět zasahuje.

20:30
    Bernier předvedl další dva zásahy! nejprve chytil střelu od modré, kterou vyslal Burns a poté chytil dorážku Tierneyho.

20:42
    A další zákrok Berniera po střele od modré čáry.

20:47

21:01
    Burns střílel z mezikruží a Bernier opět zasahuje!

21:34
    Devátá střela Avs na branku a čtvrtý puk v síti! Barberio vystřelil od modré čáry a před brankou tečoval MIKKO RANTANEN, který změnil směr letu puku natolik dobře, že puk skončil v síti. Asistence: Mark Barberio a Gabriel Landeskog.
    21:34 Mikko RANTANEN - 4:0

23:15
    Sharks jsou stále aktivní a pokoušejí se s utkáním něco udělat, ale domácí jsou zkrátka efektivnější a dnes trefují naprosto všechno!

24:02
    Nepovedená rozehrávka hostujícího celku končí až na zakázaném uvolnění.

24:28
    Joe Thornton byl podražený, ale rozhodčí zůstává v klid, a tak jdou domácí dopředu.

24:56
    Žraloci získali puk a kombinují ve středním pásmu.

25:24
    Domácí hokejisté hrají jednoduchý a velmi účinný hokej, který dělá Žralokům velké problémy.

26:00
    DeMelo pálil od modré a minul branku. Dopředu okamžitě vyráží domácí a Jones musel zasahovat.

26:27
    Nail Jakupov vystřelil z vrcholku kruhu zápěstím a Jones zasahuje.

26:42
    Další puk Jakupova z kruhu skončil vedle branky.

27:16
    Sharks mají ponechanou výhodu.

27:44
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Alexander Kerfoot – 2 min., nedovolené bránění).

27:47
    Burns vystřelil ihned po vhazování a Bernier kryje.

28:00
    Domácí vyhazují do středního pásma.

28:17
    Burns trefil prvního bránícího hráče, od kterého se puk odrazil do středního pásma.

28:44
    Domácí se opět osvobozují.

29:01
    Joonas Donskoi vystřelil z kruhu do břevna!

29:10
    Puk je opět za brankou Sharks a oslabení Colorada je dnes velmi dobré.

29:44
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Tak jsem to zakřikl a Sharks využívají vteřinu před vypršením přesilovou hru! Labanc zachytil vyhození domácího celku, poslal puk na branku a TIMO MEIER nejprve tečoval a puk skončil na betonu Berniera, ale Meier se rychle zorientoval a puk dorazil mezi betony domácího brankáře do branky. Asistence: Kevin Labanc a Marc-Édouard Vlasic.
    29:44 Timo MEIER - 4:1

30:23
    Ofsajd zastavuje hru a následuje komerční přestávka.

30:36
    Jakupov se tak dlouho chystal na střelu až mu puk sjel z hokejky.

30:57
    Dillon vystřelil od modré a puk skončil hodně vedle domácí branky.

31:39
    Nathan MacKinnon nahrál před branku, kde byl Rantanen, který jen těsně minul branku!

31:45
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Justin Braun – 2 min., hákování).

32:02
    Hosté vyhodili puk z obranné třetiny a domácí se chtěli okamžitě dostat zpět do pásma, ale je jim odpískán ofsajd.

32:20
    Nyní už byl přechod do útočného pásma v pořádku a domácí kombinují.

32:39
    Hosté získali puk a vyhazují až za branku Berniera.

33:01
    A další vyhození Žraloků. Coloradu se tahle přesilová hra zatím nedaří.

33:28
    Couture odpaluje puk a domácí musí zpět do svého pásma.

33:46

34:10
    Hosté ubránili oslabení a okamžitě jsou nastěhováni v útočné třetině.

34:35
    Domácí zahráli vysokou hokejkou a hra je přerušena. Následuje další komerční přestávka.

34:55
    Jones předvedl dva dobré zákroky a hosté vyhazují puk z obranné třetiny.

35:22
    Alexander Kerfoot kličkuje v útočné třetině a pokouší se něco vymyslet.

35:49
    Jenže nevymyslel nic a dopředu šli Žraloci. Burns vystřelil od modré a jeho střela byla zvednuta až do hlediště.

36:03
    Mikko Rantanen se dostal do samostatného úniku, ale Jones ho vychytal betonem!

36:17
    Nathan MacKinnon se prosmýkl mezi dvěma hráči a dvakrát zakončoval, ale tentokrát si na Jonese nepřišel!

37:06
    Erik Johnson vystřelil od modré a Jones kryje. Domácí mají tlak.

37:26
    Timo Meier se z ničeho nic dostal do samostatného úniku, ale dopadl podobně jako Rantanen! Meier alespoň vybojoval přesilovou hru.

37:26
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Erik Johnson – 2 min., sekání).

38:07
    Labancova střela z mezikruží byla přizvednuta do ochranné sítě.

38:12
    Joe Thornton vystřelil z levého kruhu, ale minul branku.

38:27
    Bernier vychytal Pavelskiho a poté i Hertla!

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:17
    Sharks kombinují v útočném pásmu.

39:26

39:34
    Domácí vyvezli puk a dostali se i ke střele, kterou musel řešit Jones.

39:38
    Burns se dostal k další střele a má už celkem 10 střeleckých pokusů a z toho šly 4 na branku.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je u konce a nabídla dvě branky. Domácí šli do vedení 4:0 zásluhou Rantanena. Na jeho branku dokázal odpovědět Meier, který využil přesilovou hru a stanovil stav po dvou třetinách na 4:1. Sharks jsou mírně aktivnější a mají více ze hry, ale domácí tým je dnes neskutečně efektivní.
    Střely na branku po druhé třetině 16:27.

40:01

40:29
    Hned v úvodu třetí třetiny Sharks snižují a máme zaděláno na drama! Couture poslal kros na Labanca, který poslal puk před branku, kde byl Hertl. Ten puk netrefil, a tak před branku dojel MARC-ÉDOUARD VLASIC a uklidil puk do branky. Asistence: Tomáš Hertl a Kevin Labanc.
    40:29 Marc-Édouard VLASIC - 4:2

41:46
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joonas Donskoi – 2 min., podražení).

41:55
    Hosté vyhazují a Colorado musí začít od své branky.

42:10
    Nathan MacKinnon se proháčkoval z levé strany do zakončení, ale na poslední chvíli byla jeho střela sražena.

42:20
    Marc-Édouard Vlasic vyhazuje puk ze třetiny a Colorado musí zpět za svou branku.

42:39
    Nathan MacKinnon vystřelil jedovku z mezikruží a Jones zasahuje!

42:50
    Hosté vyhráli vhazování a odpalují kotouč ven ze třetiny.

43:20
    Couture vybojoval puk a poslal dopředu Hertla, kterému do ofsajdu přejel Dillon. Vhazování ve středním pásmu.

43:47

44:00
    Souboj o kotouč ve středním pásmu zvládli lépe Žraloci a mohou dopředu.

44:20
    Meier prověřil pozornost Berniera.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

44:53
    Kontaktní branka Žraloků je na světě! Burns jel v přečíslení dva na jednoho a předložil puk pro JOEA THORNTONA, který přehodil Berniera a snižuje na 4:3! Asistence: Brent Burns a Joe Pavelski.
    44:53 Joe THORNTON - 4:3

46:00
    Jakupov zavezl puk do útočné třetiny, ale o puk velmi rychle přišel. Puk se následně dostal na střídačku San Jose a vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:17
    Meierova střela byla zablokována a domácí vyhazují do středního pásma.

46:50
    Colorado opět vyhazuje a od inkasované branky je horším týmem.

47:19
    Sharks zlepšili bruslení a u každého puku jsou rychleji než domácí.

47:35
    Mikkel Bødker se dostával do dobré šance a byl podražený!

47:35
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Patrik Nemeth – 2 min., podražení).

47:50
    Carl Söderberg vyhazuje puk až k Jonesovi.

48:13
    Hertl vystřelil z první do poloodkryté branky, ale Bernier se roztáhl přes celou branku a levým betonem udržel domácí ve vedení!

48:39
    Další zákrok Berniera, který stále drží domácí tým ve vedení!

48:50
    Domácí vyhazují puk na druhou stranu hřiště.

49:00
    Donskoi se dostal až před branku, kde zakončil a Bernier opět kryje!

49:13
    Bernier opět vychytal Hertla a poté Couture trefil tyčku!

49:35

50:00
    Domácím došla šťáva a jsou pod obrovským tlakem! Sharks se pokoušejí o vyrovnání!

50:24
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., nedovolené bránění).

50:33
    Burnsova střela od modré byla tečována, ale i tak ji Bernier chytil a nepřipustil žádnou dorážku.