NY Islanders – Boston 2:5 (kon.) | New Jersey – Washington 4:3 (po pr.) | Columbus – Dallas 2:1 (1:0 po s.n.)
NY Rangers – Buffalo 4:3 (kon.) | Philadelphia – Toronto 3:2 (po pr.) | Ottawa – St. Louis 1:4 (kon.)
Tampa – Vegas 1:4 (kon.) | Nashville – Arizona 3:2 (2:1 po s.n.) | Colorado – San Jose 5:3 (kon.)

Marián Gáborík (LAK) 0+0, 3 střely, TOI 15:15
    Dominik Simon (PIT) 0+0, 2 střely, TOI 13:18 (06:55:43)

Hvězdy utkání

1. Patric Hörnqvist (PIT) 2+0
    2. Casey DeSmith (PIT) 28 zák., 1 gól, 96,6%
    3. Adrian Kempe (LAK) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 29-31; Zablokované střely: 10-14; Vhazování: 49%-51%; Hity: 31-24; Přesilové hry: 0/2-1/5; Trestné minuty: 23-6.

Šestadvacetiletý brankář Casey DeSmith se poprvé představil v bráně Pittsburghu a ve Staples Center proti Los Angeles Kings zaznamenal své první vítězství v NHL, na kterém má lví podíl. Brankář Penguins za svá záda pustil jeden jediný gól a zastavil 28 střel Kings, zatímco v útoku se dvakrát trefil Patric Hörnqvist. Vítězný gól ovšem patří Jevgenijovi Malkinovi. V dresu domácího týmu se jako jediný prosadil Adrian Kempe. Kings prohráli popáté v řadě. Konečný výsledek. Los Angeles Kings 1 Pittsburgh Penguins 3.

59:36
    Tyler Toffoli vystřelil z vrcholu mezikruží, jeho střelu ale zablokoval klečící hrdina dnešního zápasu Patric Hörnqvist.

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

58:43
    Kings se ocitli před bránou během oslabení v obrovské šanci, ani nadvakrát ale brankáře Pens nepřekonali! Casey DeSmith chytá dnes fantasticky a inkasoval pouze jednou.

57:53
    Anže Kopitar usedl na trestnou lavici a Kings dohrají zbytek zápasu v oslabení. Dvě minuty za sekání.

57:52
    Tyler Toffoli se vrátil zpět na led, jenže hned vzápětí byl odpískán další faul a Kings půjdou znovu do čtyř!

56:58
    Trevor Lewis mohl udeřit v oslabení, jeho střelu zápěstím mířící z levého kruhu pod horní tyč ale Casey DeSmith vyrazil.

55:52
    Tyler Toffoli zbytečně fauloval za bránou Penguins, kde podrazil Jamieho Oleksiaka, a dostal dvě minuty za podržení. Pittsburgh si v závěru zápasu zahraje přesilovou hru.

55:07
    Sidney Crosby se snažil prosadit v levém kruhu pro vhazování, jeho střela po zpětné přihrávce zpoza brány ale byla zablokována a Jonathan Quick zasahovat nemusel.

54:40
    Drew Doughty to tentokrát zkusil od modré čáry a Casey DeSmith podržel puk ve své výstroji. Prostor dostává komerční přestávka.

54:29
    Adrian Kempe napřáhl od modré čáry k nepříjemně střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Casey DeSmith ji ale dokázal levým betonem vykopnout!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 35. Kempe (Kopitar, Muzzin) – 1. Hörnqvist (Hagelin), 41. Malkin (Määttä, J. Schultz), 51. Hörnqvist (Crosby, Malkin)

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Gravel, Folin – Kempe, Kopitar (C), D. Brown (A) – Pearson, Lewis, Toffoli – Iafallo, N. Shore, Gáborík – Clifford, Amadio, Brodzinski. Hlavní trenér: John Stevens.
    Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Hunwick, Oleksiak – Simon, Crosby (C), Sheary – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Guentzel, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Dea, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Chris Rooney, Pierre Lambert. Čároví: Darren Gibbs, Pierre Racicot

Diváci: 18230