NY Islanders – Boston 2:5 (kon.) | New Jersey – Washington 4:3 (po pr.) | Columbus – Dallas 2:1 (1:0 po s.n.)
NY Rangers – Buffalo 4:3 (kon.) | Philadelphia – Toronto 3:2 (po pr.) | Ottawa – St. Louis 1:4 (kon.)
Tampa – Vegas 1:4 (kon.) | Nashville – Arizona 3:2 (2:1 po s.n.) | Colorado – San Jose 5:3 (kon.)
Los Angeles – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Los Angeles Kings
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Pittsburgh Penguins
Pátek 19.01.2018, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

57:53
    Anže Kopitar usedl na trestnou lavici a Kings dohrají zbytek zápasu v oslabení. Dvě minuty za sekání.

55:52
    Tyler Toffoli zbytečně fauloval za bránou Penguins, kde podrazil Jamieho Oleksiaka, a dostal dvě minuty za podržení. Pittsburgh si v závěru zápasu zahraje přesilovou hru.

46:41
    Dustin Brown zezadu narazil na hrazení Justina Schlutze a dostal pět minut za vražení na hrazení plus trest do konce utkání. Pětiminutový trest odpyká Kyle Clifford.

41:50
    Jevgenij Malkin a Christian Folin se do sebe pustili v levém kruhu obranného pásma Penguins mimo těžiště hry a oba dva byli vyloučeni shodně na dvě minuty za hrubost.

23:52
    Rozhodčí podle všeho odpískali zakázané uvolnění proti Kings, jenže situace se změnila, protože Brian Dumoulin byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

15:59
    Marián Gáborík se snažil vrátit a na útočné modré čáře fauloval. Slovenský útočník dostal dvě minuty za sekání a první přesilovou hru si v první třetině zahraje také Pittsburgh.

01:50
    Jonathan Quick podržel po inkasovaném gólu Kings, kteří nyní budou mít šanci vyrovnat. Jamie Oleksiak byl vyloučen na dvě minuty za hákování a usedl na trestnou lavici.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 35. Kempe (Kopitar, Muzzin) – 1. Hörnqvist (Hagelin), 41. Malkin (Määttä, J. Schultz), 51. Hörnqvist (Crosby, Malkin)

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, Gravel, Folin – Kempe, Kopitar (C), D. Brown (A) – Pearson, Lewis, Toffoli – Iafallo, N. Shore, Gáborík – Clifford, Amadio, Brodzinski. Hlavní trenér: John Stevens.
    Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Hunwick, Oleksiak – Simon, Crosby (C), Sheary – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Guentzel, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Dea, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Chris Rooney, Pierre Lambert. Čároví: Darren Gibbs, Pierre Racicot

Diváci: 18230