Chomutov – Mladá Boleslav 0:1 (kon.) | Jihlava – Sparta 2:4 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 5:2 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 3:4 (po pr.) | Liberec – Litvínov 5:1 (kon.) | Pardubice – Zlín 2:3 (kon.)
Plzeň – Třinec 2:1 (kon.)
HC Kometa Brno
3:4 (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)
Mountfield HK
Pátek 19.01.2018, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 41. kolo

56:42
    Martin Erat ujel v oslabení a byl faulován Bednářem! Trestné střílení!

56:01
    Domácí hráči byli na ledě v šesti a přichází další dvouminutový trest. Za hráčskou lavici bude pykat Jan Hruška.

52:37
    Michal Barinka fauloval Rudolfa Červeného a usedá na trestnou lavici za držení protihráče. Přesilová hra pro Mountfield.

45:00
    Dnešní zápas rozhodně nemůže nudit. Je tu další přesilovka pro Kometu. Filip Pavlík fauloval před vlastní bránou a je vyloučen na dvě minuty (držení protihráče).

42:20
    Přesilová hra pro Brno. Martin Pláněk vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

39:00
    Martin Erat putuje na trestnou lavici. V útočné akci si dle rozhodčích pomohl držením. Přesilová hra pro Mountfield.

35:58
    Hynek Zohorna se v oslabení řítil do přečíslení dvou na jednoho a Jaroslav Bednář ho musel faulovat. Hraje se ve čtyřech.

35:46
    Před brněnskou brankou se do sebe pustili Barinka a Berger. Oba putují na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.

34:31
    Smoleňák se řítil na Langhamera a hradecký útočník se rozhodl obkroužit branku, v tom mu ale domácí gólman zabránil nedovoleným zákrokem (podražení). Trest odpyká Vojtěch Němec.

20:31
    První brněnská formace se hned usadila v pásmu a vykoledovala si faul. Andris Džerinš vyloučen na dvě minuty za držení hole.

14:59
    První přesilovou hru utkání si zahrají hosté. Brňané si zkomplikovali situaci při rozehrávce, do šance se dostal jeden z hostujících hráčů a Michal Gulaši musel zatáhnout za záchrannou brzdu – hákování.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 32. Malec (V. Němec, Vincour), 43. Zaťovič (Vincour, J. Krejčík), 60. Nečas (Zaťovič, M. Erat) – 31. Džerinš (Zámorský, Cingel), 42. Cingel (Jaroslav Bednář, Džerinš), 45. Džerinš (Cingel, Gregorc), 64. Gregorc

HC Kometa Brno: Langhamer (Čiliak) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, V. Němec, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Haščák – Vondráček.
    Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Cibulskis, Zámorský, Graňák, Gregorc, Vydarený, Pláněk, F. Pavlík – Cingel, Džerinš, Jaroslav Bednář (C) – Červený, Koukal (A), Smoleňák – Látal, Zigo, Köhler (A) – R. Pavlík, Berger, Vopelka.

Rozhodčí: Mrkva, Kika – Barvíř, Blümel