Chomutov – Mladá Boleslav 0:1 (kon.) | Jihlava – Sparta 2:4 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 5:2 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 3:4 (po pr.) | Liberec – Litvínov 5:1 (kon.) | Pardubice – Zlín 2:3 (kon.)
Plzeň – Třinec 2:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Berani Zlín
Pátek 19.01.2018, 18:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 41. kolo

59:55
    Roberts Bukarts se hnal na prázdnou branku, ale nedokázal dostat kotouč za čáru.

59:06
    Kacetl je znovu na střídačce.

58:54
    Pardubický brankář se ovšem může vrátit zpět do branky. Marek Trončinský fauloval ve snaze zabránit gólu do prázdné brány a dostává dvě minuty za držení.

58:40
    Kacetl odjíždí na střídačku a Dynamo bude hrát v šesti!

57:23
    Po vyhraném Tomáškově vhazování se úplně sám před Kašíkem objevil Jacob Cardwell, ale nedokázal překonat zlínského brankáře!

55:41
    Po pardubickém nahození od modré čáry se kotouč od Kašíkova betonu odrazil přímo před Marosze, kterému stačilo doklepnout kotouč do branky, ale domácí útočník puk nezasáhl!
    53:57 Jakub FERENC - 2:3

53:57
    Zlín právě vstřelil branku!
    Krátce po Maroszově vyrovnání se ovšem Zlín velmi nenápadnou akcí dostává zpět do vedení! JAKUB FERENC od mantinelu píše nahodil kotouč po zemi směrem na Kacetla a kotouč skončil až u levé tyče pardubické branky. Asistence: Ralfs Freibergs a Tomáš Fořt.
    52:40 Rostislav MAROSZ - 2:2

52:40
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Přesně po půl minutě početní výhody Pardubice vyrovnávají stav utkání na 2:2! ROSTISLAV MAROSZ si na pro něj typickém místě počkal na přihrávku od mantinelu a pověsil kotouč za Kašíka! Asistence: Tomáš Rolinek.

52:10
    Na trestnou lavici tedy může odjet Ralfs Freibergs, který dostává dvě minuty za faul kolenem.

52:10
    Petr Sýkora dostal dobrou přihrávku do mezikruží, ale Kašík jeho příklep vyrazil!

38:14
    Roberts Bukarts už si myslel, že to je 3:1 pro jeho tým, když stál úplně sám u prázdné brány a odrazil se k němu kotouč. Lotyšský útočník ovšem trefil břevno Kacetlovy klece!
    34:23 David TOMÁŠEK - 1:2

34:23
    DAVID TOMÁŠEK dobře kroužil v útočném pásmu, a když už nevěděl co s kotoučem, tak v mezikruží vypálil zápěstím a puk nakonec skončil až za Kašíkem! Asistence: Sacha Treille.

31:04
    David Tomášek dostal dobrou přihrávku od Treille přímo před Kašíka, ale nedokázal jej překonat!

30:14
    Krátce na to ovšem rozhodčí znovu vylučuje, a to na straně Dynama, takže se bude hrát čtyři na čtyři. Dvě minuty pro Marosze za vysokou hůl.

30:05
    Dynamo si zahraje přesilovku. Tomáš Fořt dostává dvě minuty za držení.

28:19
    David Tomášek zamíchal s kotoučem v útočném pásmu a přihrál dobře postavenému Hrabalovi, který okamžitě vypálil, Kašík ale jeho pokus zneškodnil!
    24:16 Pavel SEDLÁČEK - 0:2

24:16
    Berani využívají přesilovku a odskakují do dvoubrankového vedení! PAVEL SEDLÁČEK dostal nabito v mezikruží a z první přízemní střelou překonal Ondřeje Kacetla. Asistence: Pavel Kubiš a Tomáš Žižka.

22:47
    Poulíček s Rolinkem ujížděli dva na jednoho! Poulíček vypálil a kotouč se odrazil od Kašíka do jízdy Rolinkovi, domácí kapitán ale nebyl v dobré pozici a nedokázal zakončit.

22:24
    Zlín si zahraje další přesilovku. Petr Čáslava inkasuje dvě minuty za krosček.

20:16
    Hned na úvod doklepával kotouč Tomáš Rolinek, ale trefil pouze Kašíka!

19:14
    V závěru první třetiny si Dynamo zahraje přesilovku. Aktivní hrou v útočném pásmu si Sacha Treille, kterého podrazil Tomáš Fořt, vybojoval faul a výhodu pro své mužstvo.

18:35
    Petr Sýkora s Tomášem Rolinkem ujížděli dva na jednoho, ale domácí kapitán nedokázal zasunout kotouč za Kašíka!

13:16
    Záhy se ale síly na ledě vyrovnají. Taktéž za podražení dostává dvě minuty Roberts Bukarts a bude se hrát čtyři na čtyři.

13:02
    Zlín si zahraje přesilovku. Josef Hrabal odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

12:34
    Další nenápadná, ale za to nebezpečná akce Zlína! Kotouč si tak poskakoval v útočném pásmu, až jej trefil jeden z útočníků a Kacetl jen tak tak vyrazil!
    09:34 David ŠŤASTNÝ - 0:1

09:34
    Petr Sýkora už se nadechoval k samostatnému úniku, místo toho se ale kotouč odrazil na hůl Tomáše Fořta, který bez váhání vypálil na Kacetla. Tento pokus ještě dokázal domácí brankář vyrazit, ale na dorážku DAVIDA ŠŤASTNÉHO už byl krátký. Asistence: Tomáš Fořt a Roberts Bukarts.

Marek Votke

Branky a nahrávky: 35. Tomášek (Treille), 53. Marosz (Rolinek) – 10. Šťastný (Fořt, Roberts Bukarts), 25. P. Sedláček (Kubiš, Žižka), 54. Ferenc (Freibergs, Fořt)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Trončinský, Čáslava, Holland, Hrabal, Cardwell, Wishart, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.
    Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Padrnos – Šťastný, Fořt, Roberts Bukarts – Okál, Honejsek, Kubiš – J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý – Illo, Popelka, Klhůfek.

Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Pešek, Rampír